3—v HK Waasmunster met kadetten en scholieren naar nationale ploeg Verwachte demonstratie kwam er niet Vriendenkring FCD ITB Lokeren laat Ath. Montegnée geen kans ITB Lokeren scheidsrechter in het degradatiedebat Limburger Lue Janssens trainer bij H.K. Waasmunster St.-Vincentius Instituut aan de eer 28 - 17.5,1991 - De Voorpost HANDBAL Tweede nationale ajax lebbeke LA HESTRE Ajax Lebbeke speelde zaterdag zijn laats te kompetitiewedstrijd van het seizoen 1990-91 tegen het veroordeelde La Hest- re. Zowat iedereen zat dan ook te wach ten op een Ajax-demonstratie die er uiteindelijk helemaal niet kwam. Geluk kig zorgde het huisorkest voor een prachtige sfeer in de sporthal zodat het toch weer talrijke publiek zich hieraan kon opwarmen: want op het terrein was het een mager beestje, aanvallend draai de het ierkant bij de thuisploeg en vooral verdedigend - ondanks een goe de prestatie van doelman Van Rossem - werd het een ramp. Onbegrijpelijk na wat men deze ploeg een week eerder zag presteren tegen het veel sterkere Jemep- pe. Maar ja, dat lijkt nu eenmaal Ajax Lebbeke te zijn... In ieder geval, dit Ajax haalde zijn objec tief met een derde plaats in de eindrang schikking en' strandde amper op één punt van de promotie naar eerste natio nale. En op zichzelf is dat geen slechte zaak, want naar ons gevoel is de huidige spelecsgroep nog net iets te beperkt om met sukses de stap naar eerste nationale te zetten. Dat men dit zeer goed beseft in de Ajax-kringen is duidelijk, daarom is men al een tijdje op pad om de noodza kelijke versterking aan te trekken. Want een zaak blijft duidelijk, in Lebbeke is alles voorhanden om een eerste natio- naler leefbaar te maken. Tegen La Hestre werd het vlug duidelijk dat Ajax niet in zijn beste dag verkeerde. De wedstrijd startte met balverlies en het missen van open kansen bij de Lebbekenaars en het duurde tot de tien de minuut vooraleer de thuisploeg voor het eerst op voorsprong geraakte (5-4). Maar ook dan nog raakte Ajax niet op toeren zodat na 18' de ploegen nog altijd gelijk stonden (8-8). Acht minuten voor de rust (10-9) raakte Ajax dan toch even los van het beperkte La Hestre zodat een zwakke eerste helft toch nog kon afge sloten worden met een 14-10 voor sprong. In de eerste tien minuten van de tweede helft leek Ajax dan toch voor de verwach te demonstratie te kunnen zorgen. Ver linden en Van Ransbeeck kregen de Ajax-molen dan toch op gang en dit resulteerde in een 21-13 voorsprong na 40'. Maar dan viel het opnieuw stil en vooral defensief ging het totaal fout. Het werd zo erg dat La Hestre nog naderde tot 26-24 3' voor het einde want ook aanvallend lukte Lebbeke helemaal niets meer. Met een 29-25 overwinning kwam er gelukkig geen totale afknapper Ajax Lebbeke: Van Rossem, De Bruvn, De Proft 1, Vlassenroot 4, Pultau 1. Verlinden 6, De Man 3, Van Ransbeeck 9, G. De Decker 2, Cleymans, Bosman 1, Christiaens 2. BELOFTEN Ajax Lebbeke 21 La Hestre 14 Met de debuterende D. Goossens in het doel tijdens de tweede helft, maakte Ajax het «oude» La Hestre definitief af. In de eerste helft speelden de Ajax-beloften eerder matig. Via 7-3 na het eerste kwartier werd het 11-9 aan de rust. Na het eindsignaal van een goede tweede helft ging trainer-coach Quidé onder het stortbad en de champagnekurken vlo gen in het rond. De Ajax-beloften wer den inderdaad nog maar eens kampi oen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, D. Goos sens, M. Vlassenroot 1, Bosteels 1, Maesschalck 2, Van Den Borre 4, N. De Decker 2, Paermentier 2, De Bruyn 1, Heyvaert, Cleymans 2, Bosman 5- Testwedstrijd ITB LOKEREN 25 ATH. MONTEGNEE 19 ITB Lokeren zette zondag een orgelpunt achter een uitstekend seizoen door Ath. Montegnée kansloos te laten in de terug wedstrijd van de test tegen de tweede gerangschikte in de L.F.H. Meteen heeft Lokeren nog een theoretische kans om als eventuele derde stijger te promove ren naar 2e nationale. Maar realistisch gezien is de kans uiterst klein dat er een ploeg wegvalt in de nationale reeksen zodat ITB volgend seizoen wellicht met een gewijzigde spelersgroep, opnieuw in derde afdeling V.H.V. speelt. Want enke le «ouderen» denken eraan hun aktieve spelersloopbaan stop te zetten maar wat o.a. L. Van Cauwenberghe nog op de planken zette in zijn «afscheidsmatch» geeft aan dat er nog een seizoen bijkan. Dit geldt ook voor Verhofstadt en Van Vaerenbergh en in de Lokerse bestuurs- kringen rekent men erop deze mannen nog te kunnen overtuigen. Tijdens h'et wedstrijdbegin ondervond Lokeren wel enige last om op tempo te geraken en hiervan maakte Montegnée gebruik om via tegenaanval aan de lei ding te blijven tot de 8e minuut (2-3) Maar al vlug bleek dat Lokeren kollektief meer inhoud had dan de bezoekers en in één ruk ging het naar 6-3 aan het kwartier. Montegnée bleef echter zijn specifiek Waalse hardnekkigheid aan wenden om te blijven dreigen en net voor het rustsignaal raakten zij even langszij (9-9) Het werd zelfs 9-10 on middellijk na de rust maar het duidelijk sterkere Lokeren liet zich niet van de wijs brengen en goed geleid door een steeds sterker wordende Verguit ging het naar 15-12 langs Versele, Van Cauwen- In samenspraak met de beheerraad heeft Eddy De Vliegher ervoor ge zorgd dat vanaf volgend seizoen de senioren van start gaan met de Limburger Luc Janssens als trai ner-coach. Deze Limburger leek voor H.K.W. de geschikte persoon om De Vlieger op te volgen, die zich nu speciaal zal bekommeren om de talentrijke kadettenploeg. Luc Janssens zal later aan het «bre de» publiek voorgesteld worden maar wij kunnen li nu al vertellen dat deze man over heel wat eerste klasse-ervaring beschikt en in zijn vroegere funkties reeds meermaals in kontakt kwam met de jonge H.KW.-spelersgroep. Tevens kan de transfer van de linkshandige jeugd- internationaal E. Ombelets van Haachtse naar H.K.W. gemeld wor den. (eva) Interscholentornooi Buggenhout Het Interscholentornooi, georganiseer door Robuco Buggenhout in samenwer king met het Gemeentebestuur, kendt een gematigde deelname. Inderdaad uiteindelijk boden zich slechts vier ploe gen aan in de Buggenhoutse sportha maar meteen werd de jeugd uit de bos gemeente duidelijk gemaakt dat er no; handballeven is na Avanti. Dit was dai ook de bedoeling van het erg aktievt Robuco dat de handbalsport in de meente nieuwe impulsen wil geven. De uitslagen MEISJES St.-Vincentius-Robuco 8- J JONGENS SL-Vinc.-B.S. Robuco pup. 5- Spectrum-St.-Vinc. Hum. 3- J St.-Vine. TSO-Spectrum 10- 5 St.-V. Hum.-St.-V. TSO Rangschikking 1. St.-Vincentius TSO 2. St.-Vincentius Humaniora 3. Spectrum JEUGDHANDBAL Vlaamse finales berghe en Van Hille. Nog even kon Mon tegnée dreigen (16-14 10' voor het einde) maar zelfs in ondertal ging Loke ren tweemaal scoren (18-14) en meteen brak de veer bij de bezoekers. De Smet bleef wegen op de Waalse verdediging, Van Cauwenberghe lukte zowat alles wat hij ondernam en Versele scoorde zo waar uit inworp. Het werd een 25-19 DUIVENSPORT overwinning van een sterk Lokeren dar ook in de finale van de Oostvlaamse Beker gensters kan slaan. 1TB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, K Verhofstadt 1, Bocklandt 2, Versele 5, Verguit 3. De Smet 5, Van Cauwenberghe 7, Van Den Berghe, Van Hille 2, Van Driessche, Jamei. (eva) Het «lang» weekeinde van O.L.H.-He- melvaart stond dit jaar in het teken van de Vlaamse eindronden voor de hand- baljeugd. HK Waasmunster beleefde dus weer een drukke periode met zijn vier Oostvlaamse kampioenen die het opna men tegen de andere Vlaamse provin ciale kampioenen. Het werd ook een suksesvol weekeinde voor de ploeg van Eddv De Vlieger want zowel de kadetten als de scholieren kroonden zich Vlaams kampioen en mogen dus de nationale finale betwisten tegen de Waalse kampi oen op Pinkstermaandag in Beyne. Was de finaleplaats een «must» voor de scholierenploeg met W. Roels en C°, de overwinning van de kadetten is veelbete kenend. De kadettenploeg is inderdaad een bij zonder talentrijke lichting waarop H.K.W. bouwt om de top van het Belgi sche handbal te bereiken. Dat zij nu al, als merendeels eerstejaars, Hasselt ver slagen, bevestigt alleen maar dat men bij H.K.W. aan een lange termijnplanning bezig is die op stevige grondvesten is gebouwd. Zowel de miniemen als de pupillen moesten vrede nemen met een derde plaats maar de misschien minder talen trijke miniemenlichting liet o.a. tegen Neerpelt toch uitschijnen over enkele individuele talenten te beschikken. Met de pupillen opteert men nu nog voor spelvreugde in het kader van een intense opleiding. Pupillen HK WAASMUNSTER 6 SASJA 17 Tegen de latere Vlaamse kampioen kon den de jeugdige H.KW.-ers een tiental minuten aanklampen (3-3). Daarna was de kracht en het leeftijdsverschil het van de H.K.W. inzet. Rust 3-8. HK Waasmunster: Verguit, Dauwe, Colpaert, De Cock 1, Muller 1, Van De Weghe 4, Van Hoey, Van Dorselaer. NEERPELT 14 HK WAASMUNSTER 6 Ook het moeten de H.K.W.-pupillen op tornen tegen een veel krachtiger en gestalterijkere tegenstander. Rust: 7-4. Scoorden: Colpaert 2, De Cock 1, Van De Weghe 2, Van Hoey 1. HK W AASMUNSTER 15 HAACHTSE 7 Na een gelijkopgaande eerste helft - rust 6-7 - kon Waasmunster de tegen stander in de vernieling spelen. Haacht se lukte geen enkele treffer meer in de tweede helft en Van De Weghe en C° maakten er een eenrichtingswedstrijd van. Scoorden: Colpaert 3, De Cock 1, Van De Weghe 9, Van Hoey 2. Meisjes HK WAASMUNSTER 8 HASSELT 25 Voor de debuterende H.KW.-meisjes was de kennismaking met de jeugd van landskampioen Hasselt wellicht een openbaring. Toch verdedigden zij zich met veel wilskracht en de eerste helft eindigde zowaar-op 4-8. In het tweede wedstrijdgedeelte demon streerden de jonge Limburgers dan een bijzonder oogstrelend handbal waarte gen het moedige maar nog veel leergeld betalende H.K.W. geen verhaal had. H.K Waasmunster: I. Van Den Berghe, Van Der Ha, Vercauteren 1, Van Dorsse- laer 3, Schelfout, Muller, Maertens, Jonckheere, De Stabele, N. De Bode, S. De Bode 4. Uitslagen Jongens - Schifting Waasmunster-Sasja 6-17 Neerpelt-Haach! 18-12 Plaatsing Sasja-Haacht 19- 8 Neerpelt-H.KW. 14- 6 3e en 4e plaats Waasmunster-Haacht 15- 7 le en 2e plaats Sasja-Neerpelt 10- 9 KL. MECHELEN 18 ITB LOKEREN 23 In de te herspelen wedstrijd tegen KI. Mechelen heeft Lokeren onverwacht de rol van scheidsrechter in het degradatie debat tussen Brasschaat en Mechelen voorgeschoteld gekregen. Inderdaad, Mechelen moest wjnnen om de degra datie te ontlopen en natuurlijk dat Bras schaat als de hevigste Lokerse suppor ters zich lieten gelden. Lokeren, dat geen enkel belang meer had te verdedi gen, speelde het zuiver. Het niet be schikbaar zijn van H. De Smet vroeg wel om enige aanpassing in de eerste helft maar ITB speelde gewoon om te win nen. In die eerste helft bleef het welis waar bestendig op achtervolgen aange wezen en aan de rust leidde een allesge- vend Mechelen nog altijd met 11-10. In het tweede wedstrijdgedeelte kwam ech ter J. Van den Bergh totaal onverwacht op het voorplan als afwerker en samen met P. Verguit bezegelde hij het lot van de Maneblussers. Het werd 14-16 na 45' en via 15-18 10' voor het einde won Lokeren met 18-23 cijfers waardoor Me chelen en niet Brasschaat degradeert naar vierde afdeling. Uiteraard had de thuisploeg heel wat kommentaar na de wedstrijd... ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Verhofstadt 2, Bocklandt 2, Versele 1, Verguit 7, Van Cauwenberghe 2, Van Hille 3, Van Den Berghe 6, De Pauw, Van Den Bossche, Jamei. (eva) Rangschikking 1. Sasja 2. Neerpelt 3. Waasmunster 4. Haacht Meisjes Hasselt-Waasmunster 25- 8 Scholieren NEERPELT 8 WAASMUNSTER 14 De sterke H.KW.-scholieren, met heel wat eerste nationale en internationale ervaring, hadden het verrassend moei lijk om Neerpelt van de titel te houden. Wellicht zijn enkele spelers, na een bijzonder zwaar seizoen aan liet einde van hunlatijn want vooral in de eerste helft draaide het vierkant bij H.K.W (rust 6-6). In de tweede helft duurde het nog tot de 38e minuut - eerste doelpunt van W. Roels- vooraleer H.KW. een kloof kon slagen. Via 7-9 ging het dan naar 7-12 vooraleerde «stoere Limburg se bonken» voorgoed afhaakten. En toch blijft de Belgische titel een must voor deze talentrijke ploeg die op Pinkster maandag nog even moet doorbijten te gen Beyne H.K Waasmunster: G. Maes, Segers, T. De Grave 1, K. Loier, W. Roels 3, De Meerschman, W. De Grootte 5, N. Ver- helst 2, Goossens 2, Vermeulen, Van Uden 1. Miniemen Onverwacht sterke prestatie van de H.KW.-miniemen die tegen de favorie ten Sasja en Neerpelt een tekort aan gestalte en schietkracht vrijwel compen seerden door inzet en techniek. KORTRUK 4 HK WAASMUNSTER 18 Engels 1, Van Der Ha 2, Keymolen 1, Colpaert 5, Draps 1, Heirbaut 1, Dupont 2, De Groote 1 NEERPELT 12 HK WAASMUNSTER 11 Van Der Ha 1, Colpaert 6, C. Draps 3, De Groote 1 SASJA 14 HK WAASMUNSTER 12 Van Der Ha 2, Colpaert 3, C. Draps 4, De Groote 3 Eindrangschikking I. Kindervreugd 2. Neerpelt 3. HK Waasmunster Kadetten De HKW-kadetten lukten een formida bele stunt met het winnen van deze Vlaamse titel. Een gelukkige (stem kwijt!) trainer-coach A. D'Hanis zag zijn jonge ploeg (slechts twee laatstejaars) in de finale een 9-6 achterstand wegwer ken langs een «durvende» De Nil en een knappe keeper Polfliet die bij de beslis sende strafworpen er nog een schepje opdeed! Schiftingen TURNHOUT 9 HK W AASMUNSTER 27 Rust 2-7. De Nil 2, De Groote 2, Dael- man 3, Verhelst 6, De Wolf 2, Verhoeven 4. Goossens 5, Loier 1, Van Uden 2 TESSENDERLO 7 HK WAASMUNSTER 21 De Nil 4, Daelman 2, Verhelst 2, De Wolf 1, Verhoeven 1, D'Souza 2, Goossens 6, Van Uden 3- 1/2 finale SASJA 11 HK WAASMUNSTER 18 Rust 7-8. De Nil 3, Daelman 1, Verhelst 4, De Wolf 1, Verhoeven 4, Goossens 4, Van Uden 1. Finale HASSELT HK WAASMUNSTER Rust 4-6. Strafworpen: 0-3 (Goossens, Verhelst, De Groote) Doelman Polfliet stopt 3 op 3! De Nil 7, Verhelst 1, Verhoeven 2, Goos sens 3, Van Uden 2. (eva) Gratis prijzen te winnen door de leden van de vriendenkring Galle Gilbert, Sers- kamp: likeurkorf aan de algemene ko ning FCD. Ereprijs FCD: op alle vluch ten. Meeste prijzen met le afgegeven oude, jaarse en jonge samen. Ereprijs Belgische Verstandhouding: op alle vluchten van de Belgische Verstandhou ding, meeste prijzen met le en 2e gete kende oude, 2-jaarse, jaarlingen en jon ge. Ereprijs Curegem Center: op alle vluchten van Curegem Center, meeste prijzen met 1 en 2 oude, 1 en 2 jaarlin gen en 1 en 2 jonge. Ereprijs Luyster- mans Jozef: 1ste serie 1 en 2 oude op Bourges van 25 mei 1991. Ereprijs Dui- venkrant De Reisduif aan de asduif Jon ge op de vier nationale vluchten (Bour ges, Argenton en 2 x La Soutorraine). Ereprijs Land van Aalst: aan de le serie 1 en 2 op Brive van 1 juni 1991. Ereprijs lokaalhouder Denderland Ninove: aan de le serie 1 en 2 oude op Argenton van 29 juni 1991 Ereprijs De Bruyn Octaaf: naturaprijs aan de le serie 1 en 2 oude op Cahors van 15 juni 1991. EDreprijs Hemden Beco: aan de le serie 1 en 2 oude op Chateauroux van 22 juni 1991. Ereprijs Steenhaut Edmond: aan de le afgegeven duif op Barcelona van 5 juli 1991 Ereprijs Wuyts Alfons: aan de le serie met hoogste snelheid. Ereprijs Dierickx Etienne: aan de le serie I en 2 jaarlingen op Limoges van 13 juli 1991. Ereprijs Hemden Beco: aan de le serie 1 en2opTullevan20juli 1991. Ereprijs Kellenhof: aan de le serie 1 en 2 oude op Norbonne van 27 juli 1991, Ereprijs Dirk Philips: aan de le serie 1 en 2 jonge op Blois van 20 juli 1991 Ereprijs Den- derbond Ninove: aan de le serie 1 en 2 jonge op Bourges van 3 augustus 1991. Ereprijs De Geest Luc aan de le serie 1 en 2 op Perpignan van 3 augustus 1991. Ereprijs De Schrijver Arnold: aan de lc serie 1 2 3 jonge op Argenton m 17 augustus '91 Ereprijs Gabriel Lc- roux: aan de le serie 1 en 2 jonge op La Souterraine van 31 augustus 1991. in schrijving Marathon Oost-Vlaanderen: oude duiven: 1.100 fr. en jonge: 600 fir. Inschrijving FVOV: oude duiven: 1.000 fr., jonge: 600 fr. Voor de kampioenschappen jaarlingen tellen alleen de duiven van het jaar 1990. Voor de kampioenschappen oude tellen alleen de duiven ouder dan 1990. Aandacht: geen kampioenschappen in te sturen wel dat van "asduif'. En dit voor 9/1/91. Alle gratis- en ereprijzen plus gewonnen geldprijzen, dienen per soonlijk afgehaald te worden op de kam pioenendag (van 7/12/91). Ploegenkampioensclutp Boeiend is wel het ploegenkampioen- schap jonge duiven. Eén ploeg bestaan de uit twee liefhebbers. Vorming van ploegmaat is gebaseerd uit eigen bewe ging. Het inschrijvingsgeld is 250 fr. per liefhebber Verdeling: lste ploeg: 2.000 fr. Tweede ploeg: 2.000 fr. Derde ploeg: 2.000 fr. Vierde ploeg: 2.000 fr. Vijfde tot tiende ploeg: elk 1.000 fr. Verder: 1.000 fr. (DA) Kiini l !j t v r Duivensport. Wekelijkse inkorvinp bij 'üe Sportduif in Erpe (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28