Quiévrain in het Dendermondse Noyon in het Dendermondse Julien Raemdonck uit Zele: droomuitslag uit Dourdan René De Batselier en Van Winckel-Van Herreweghe, de St. Denis-winnaars Een kolonie in de kijker ^üih* 'saife ttms 3302* De Voorpost - 17.5.1991 - 31 DUIVENSPORT Gebroeders Roels, Frans Maes, Philemon Staes, Leon Seymortier, Pol Van Lembergen, Frederik Christiaens, Thierens-Wilgenhof, Francois Vermeiren, Patrick De Backer en Alfons Buerms Antoine en Gert De Corte, Firmin Roels, Gebroeders Van Laere, Spaerkeer-De Rop, Marcel Muys en Raf Bijl Te Zele-Huivelde waren de Gebroe ders Roels niet alleen goed voor de eerste prijs. Ze wonnen aan de 35e prijs de fietsserie. De eerste serie van twee aangeduid werd gewonnen door Hubert Temmerman aan de 8e prijs. De tweede serie bleef in de buurt met De Backer- Vehent aan de 9e prijs. Vroege duiven voor Hugo Van Overloop, Hubert Tem merman, Willy Geltmeyer, Geert Van Havermaet, Jozef Lauwaert en Adolf Heirweg. De broers Roels trokken bij de oude duiven de zegelijn door en aan de 5e prijs zaten ze reeds goed in de series. Een goed resultaat voor De Backer-Ve- hent met de 2e, 6e, 11e en de eerste serie. Ook Frans De Beule speelde sterk met de 3e, 4e, 16e prijs en de fietsserie. Aimé Van Avermaet en Verbraecken- Bauwens zaten bovenaan. Een hok dat goed presteerde was dat van Adolf Heir weg met de 9e, 10e, 12e, 14e, 20e, 25e, 27e en 7 op 10. Bij de duivinnen wonnen ook de gebroeders Roels voor Jean-Pier re De Backer, Etienne Blancquaert, Danny Van Puyvelde (4e, 5e, 6e). In Groepering Buggenhout Den Belg won Frans Maes voor Karei Brugge man, Frans Heyvaert. De jaarlingenzege ging naar Gust Van Spitael voor Jean Til- burgh, Vereecken en zn. en Pierre Van de Vreken. In Schoonaarde was Patrick Hillaert bij de oude duiven niet alleen goed voor de eerste prijs maar met zes prijzen op de uitslag was hij goed voor een hele rits series. Met de 3e en 5e prijs zat Maurits De GiDeve goed. Vroege duiven voor Norbert en Alain Bastiaens, Jean Chris tiaens, Eddy Govaert, Freddy Moerman, gebroeders Heirman (9e en 11e). )e snelste jaarling kwam van Prosper Wesemael, die aan de 7e prijs ook nog al wat series won. Podiumplaatsen voor de gebroeders Heirman en Freddy Moer man. Patrick Hillaert scoort hoog met de 4e, 6e, 9e, 10e, 14e of 5 op 7. Kopduiven voor Robert De Winne (5e en 8e), Maurits De Groeve. Te Hamme-Zogge noemde de winnaar bij de oude duiven Philemon Staes die daarboven ook nog tekende voor de 6e, 14e, 20e, 32e, 35e of 6 op 6. Gebuur Pol Van Lembergen stond ook in de schijn werpers met de 8e, 9e, 10e, 11e, 22e of 5 op 6. Daarmee waren reeds heel wat series toegekend. Kopduiven voor E. De Waele, Cyriel Verstuyft, A. Verbeke (4e en 5e), .Albert Kockelkoren. De vliegploeg van Pol Van Lembergen is in grote doen. Het jaarlingenresultaat is daar het beste bewijs van. De cijfers: le, 5e, 7e, 9e en het meest begeerde deel van de series was toegewezen. Van Mele en zoon verdienen een goede citering. Met de 2e en 6e hadden ze het eerste koppel volgduiven. Vroege duiven voor Albert Kockelkoren (3e en 4e), André De Schrijver, JP Raemdonck, A. Verbeke. Te Zele Eerlijk duurt Langst een topper voor Leon Seymortier voor Theo Van Elsuweghe (2e en 4e). Met de 13e en 15e prijs was het Gilbert De Block die de eerste serie won. Vroege duiven voor Hubert Temmerman, Bob De Braban der, die aan de 29e prijs de eerste serie van drie duiven aangeduid won en ver der Gerard De Wandel die de eerste van vier duiven voor zijn rekening nam. Verder De Maesschalck-D'Hondt, Eddy Van de Velde, Paul Seymortier. Een jaar lingenoverwinning voor Theo Van Elsu weghe. Het jaarlingenhok van Hubert Temmerman zit op het goede spoor. Ze bewezen het met 2e, 5e, 8e, 14e en daarmee waren de beste series aan de man gebracht. Kopduiven voor G. en zn. Devijlder, Leon Seymortier, Jos D'Hollander. Philip De Ridder, Jules Boone, Aimé Fiers. De tweede serie voor Theo Van Elsuweghe. In het Verbond Moerzeke Centrum zwaaide Thierens-Wilgenhof de scepter. Jozef De Munck maakte een goede beurt met de 2e, 10e, 11e, 19e en uiteraard heel wat series. De eerste serie ging naar Maurits Peelman met de 4e en 6e en ook nog de 8e en 22e prijs en opnieuw veel series. Frans Van Riet met de 3e en 7e deed het eveneens zeer goed. Dit kunnen we ook getuigen van .André Van Haute en Louis Van Vossel. Henri Del- cart liet bij de jaarlingen elke konkur- rentie achter zich. Paul Wuytack, met de 4e en 9e en de eerste serie, presteerde sterk. Thierens-Ost deden met de 5e, 6e, 8e, 13e een goede zaak met de tweede serie van twee aangeduid en de eerste van drie aangeduid. Ze deden het rijtje verder af met de 15e, 16e, 22e en opnieuw een reeks van twee en drie aangeduid. Kopduiven voor Jozef De Munck, Willy Vercauteren, Paul Wuy tack, Maurits Peelman, Frans Van Riet. Te Berlare klokte Frederik Christiaens de eerste prijs voor Frans De Smet (2e en 6e), Camiel De Schoemaecker (3e, 8e, 9e of 3 op 3), Clement Blindeman, Patrick Hillaert, Danny De Brabander, Eugeen De Vos. Clement Blindeman was de sterke man bij de jaarlingen met de le, 4e, 5e, 14e prijs. Vroege duiven voor Danny De Brabander, Guy Veldeman, Johny Van de Heuvel, Odette Van der Linden, Armand De Smet, K. en zn. Clemminck. Te Lebbeke Centrum Verbroede ring werd bij de oude duiven het hoogst gescoord door Francois Vermeiren voor Frans Aeyels, die weer sterk speelde met de 2e, 15e, 28e, daartussen zat een koppel volgers en de mieze tot 500. Damiaan Pissens, Flor De Vos, Jozef Uyttersprot, Frans Van Hoeymissen, Frans Van den Abbeele. De crack was ongetwijfeld Paul Van Nieuwenhove met de 4e, 9e, 11e, 17e, 18e, 21e, 23e, 39e, 57e, 76e, 81e, 102e, 111e of 13 prijzen van 15 duiven. Wie er met een ruim deel van de prijzentafel weg was, is niet moeilijk om raden. Louis Aeyels in het spoor van het sukses van vader Frans met de zege bij de jaarlingen. Op de ereplaatsen stonden Roger Wïllockx, Frans Van Langenhove, Frans Van Hoeymissen, Frans Van den Abbeele, Damiaan Pissens, Francois Hoofteer, Jozef Uyttersprot. De uitblin ker was dezelfde als die bij de oude duiven, Paul Van Nieuwenhove met de 6e, 1 le, 17e, 18e, 68e, 79e of 6 op 6. De twee eerste bonseries, de series tot 50. De derde bonserie voor Camiel Uytter sprot. In het Verbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen was het bij de oude duiven Patrick De Backer die twee duiven bij de eerste tien op de uitslag zette. Kopduiven voor Frans en zoon Van Haut, Fr. en zoon Van Exter- gem, Remy Cornelis, Elisa De Beul, Jan en Verhelst, Edmond Leybaert en zn. Van Extergem, Constant Bert, Maurice Vereecken en Karei Ost. Aan de 33e prijs de eerste bonserie voor Jan en zn. Ver- helst. Benoit Cornelis won de tweede serie aan de 47e prijs en aan de 54e prijs de eerste van drie aangeduid. Karei Ost die aan de 60e prijs reeds vijf duiven op de uitslag had won de tweede van drie aangeduid. Met de le en 6e prijs deed Alfons Buerms bij de jaarlingen een goede zaak. Zijn naaste konkurrenten noemden Jozef Lambrecht, Frans en zoon Lambrecht, Elisa De Beul, Jan en zn. Verhelst, Maurice Vereecken, Albert Cool, Francois De Smedt, Guido Van Damnie. Aan de 17e prijs won Adrienne De Busschere de eerste bonserie. Elisa De Beul won de tweede serie aan de 30e prijs. Julien Cool zette aan de 71e prijs de eerste serie van drie duiven achter zijn naam. Winnaar Alfons Beurms was aan de 100e prijs goed voor de tweede serie van drie duiven. In De Snelle Vlucht te HAMME-ZOG- CE stonden de vier ingetekende oude duiven van Antoine en Gert De Corte aan de 16e prijs reeds op de uitslag met de le, 11e, 12e, 16e prijs. Een koppel vroege duiven voor Jozef De Donder met de 2e en 5e prijs. Een koppel vroege duiven voor Jozef De Donder met de 2e en 5e prijs. De eerste aangeduide serie werd gewonnen door Firmin Roels met de 6e en 9e prijsl. Kopduiven voor Roger De Kimpe, Willy Geltmeyer, Emiel Pie- tinck, Gustaaf Schockaert, Eduard Pau wels. De uitblinker bij de jaarlingen noemt Jozef De Donder die met de le en 6e prijs ook goed was voor de eerste aange duide serie. Sterke resultaten voor Ro ger De Kimpe, Paul Van Poeck, Rudy De Schepper (5e en 13e), .Antoine en zn De Corte (7e en 9e), Theo Van Elsuweghe, Benoit De Waele, die aan de 18e prijs de eerste serie van drie duiven won. Op 5 mei presteerde Firmin Roels sterk met een eerste prijs voor Jozef Van den Branden en Antoine en zn De Corte. *illy Geltmeyer kwam goed aan zijn trekken met de 4e, 6e, 8e en aan de 49e prijs zijn zes duiven op de uitslag. Ook Jozef De Donder zette een flink deel van de prijzenkoek op zijn rekening met om te beginnen de 5e, 7e, 12e en de eerste serie. Pierre D'Hollander won de tweede serie. Vroege duiven voor Benoit De Waele (9e en 10e) en André Coppieters (11e en 12e). Jozef De Donder speelt bijzonder sterk. Bij de jaarlingen bete kende dit le en 5e van twee duiven en uiteraard de eerste serie. Vroege prijzen voor Antoine en zn De Corte, Rudv De Schepper (3e, 7e, 13e, 19e), Benoit De Waele, Paul Van Poeck, .Alfons Moens, Pierre D'Hollander en Petrus De Bruyn, die aan de 17e prijs de tweede aangedui de serie achter zijn naam schreef. Te ZELE-HUIVELDE blijven Antoine en zn De Corte de plak zwaaien. Op 5 mei was dit met een dubbelslag. Bij de oude duiven de le, 5e, 7e, 14e, 15e, 16e of 6 op 6. Gilbert Van den Hof kwam ook goed aan zijn trekken met de 2e, 3e, 8e en de eerste serie. Vroege duiven voor Theo Van Elsuweghe (4e, 9e, 10e), Willy Geltmeyer, Petrus Melis In de reeks jaarlingen nog maar eens Antoine en zn De Corte met de le, 3e, 14e, 15e, 21e, 29e en opnieuw zes op zes. Een bijzonder goed resultaat voor Willv Van Avermaet die met de 2e en 7e prijs de eerste serie klokte. Kopduiven voor Gilbert Van den Hof, Alfons Moens, Hubert Temmerman (8e, 9e, 12e, 18e), De Backer-Vehent (10e en 11e). De 12 mei vlucht was geen uitzondering op die van de week voordien. Een nieu we dubbelslag voor Antoine en Gert De Corte. Bij de oude duiven goed voor de le, 4e, 5e, 19e, 22eof 5 op 6. Kopduiven voor Van Doorslaer-Christiaens (2c en lie), Gilbert Van den Hof, Verbraec- ken-Bauwens, De Backer-Vehent (7e en 9e), Willy Van Avermaet, Jozef Chris tiaens. Drie en vier aangeduid voor De Backer-Vehent en de fietsserie voor Gil bert Van den Hof. Bij de jaarlingen de le, 3e, 9e, 12e, 22e of 5 op 6 voor De Corte en zn. Willy Van Avermaet, Alfons Moens, Lucien Quinte- lier (5e en 6e), Gilbert Van den Hof, Roger Van Garsse stonden met vroege duiven op de uitslag. De series van drie aangeduid en de fietsserie waren voor Hubert Temmerman. In het VERBOND ZELE klokten de Ge broeders Van Laere de ereprijs bij de oude duiven voor Theo Van Elsuweghe, In de groepering BUGGENHOUT- BAARDEGEM-GREMBERGEN worden de laatste twee weken de eerste prijzen terdeeld onder René De Batselier uit Buggenhout, oude duiven, en de Zeelse tandem Van Winckel-Van Herreweghe bij de jaarlingen. Op 5 mei speelde René De Batselier bij de oude duiven met de le en 6e prijs en de eerste series zeer sterk. Een collectief pted resultaat voor Geert Philips, die ün de 2e prijs begon (2e, 3e, 8e, 14e, '9e) en 10 prijzen van 13 duiven. Vroege duiven voor .Albert Callaert, Frans Ver- "teir, Gilbert Van Miegroet, Luc Verhae- S-'n. Bij de duivinnen won Gilbert Van den Abbeele voor Jozef De Grauwe en ;r Van Ransbeeck. Bij de jaarlingen begon Van Winckel-Van Herreweghe met de le en 4e prijs en zette de vier ingekorfde duiven op de uitslag. In deze reeks opnieuw een goed hok Geert Philips (2e, 8e, 9e) als vroegs te meldingen. Goede resultaten voor Luc Verhaegen (3e, 7e, 17e, 20e, 24e), Raf Bijl, Urbain Boeman, .Albert Callaert. Alfons en zn Spanoghe wonnen de eerste bonserie, Edward Temmerman de tweede en Van Winckel-Van Herreweghe de eerste van drie. Op 12 mei verlengde René De Batselier zijn uitblinkersrol met de le en 3e prijs en een koppel volgduiven leveren veel prijzengewin op. Kopduiven voor Etien ne De Backer (2e en I4e), Van Winckel- Van Herreweghe (4e en 12e), Edward Temmerman, Jan Schatteman (6e en 7e), Gilbert Van den Abbeele, Julien Cool, Fr. en zn Van Extergem. In de reeks oude duiven de le en 5e prijs voor Van Winckel-Van Herreweghe en verder in de top van de uitslagen noteren we Gerard Roels (2e en 6e), Raf Bijl, Frans Vermeir, Roger Hals, Urbain Boe man, Spanoghe en zn (10e en 13e). De eerste bonserie aan de 32e prijs voor Basiel Poppe, de tweede voor Spanoghe en zn. De eerste van drie was ook voor Basiel Poppe. BENO De Maesschalck-Dhondt. Met de 4e en 6e prijs waren het Schiettecat-Colle- waert die de eerste serie wonnen. Kop duiven voor Luc De Maesschalck (5e en 7e), Ediers-Certijnjan Schatteman, Re né De Maesschalck. Aan de 18e prijs wonnen Antoine en Gert De Corte de eerste serie van drie aangeduid. De eerste serie van vier duiven ging naar Jan Schatteman. Ouwe getrouwe Petrus Seymortier laat zich nog niet verdrummen. Hij won de jaarlingenvlucht. Kopduiven voor Die- rickx-Visschers, Theo Van Elsuweghe (3e en 4e), Gilbert Van den Hof, Luc De Maesschalck (7e en 10e), Schiettecat- Collewaert. Met de 5e, 8e, 9e heel wat seriegewin voor De Corte en zn. Dit is ook het geval voor Theo Van Elsuweghe, die aan de 20e prijs reeds vijf duiven op de uitslag. De 12 mei vlucht werd eveneens gewon nen door de gebroeders Van Laere voor Schiettecat-Collewaert. Luc De Maes schalck begon aan de 3e prijs en aan de 15e prijs was hij goed voor vele series. De eerste series gingen naar Theo Van Elsuweghe met de 4e, 6e, 9e. Petrus had aan de 18e prijs zijn voor duiven geklokt en kreeg een mooi deel van de prijzenta fel. Vroege duiven voor De Maes- schalck-Dhondt, Antoine en zn De Corte (10e en 11e). Te BERLARE wonnen Spaerkeer-De Rop de le en 2e prijs bij de oude duiven. Vroege prijzen bij Cesar Dauwe (3e en 6e), Ydens-Steenian, Roger Van Houwe, Erwin De Grauwe De jaarlingenvlucht ging naar Cesar Dauwe (le en 6e) voor Ydens-Steeman, Julien Bonnaerens, Leopold Sacre (5e en 7e), Spaerkeer- Derop. Een week later won Frederik Christiaens voor Cesar Dauwe, Julien Bonnaerens, Spaerkeer-De Rop (4e en 5e). Bij de jaarlingen de le en 2e prijs voor Cesar Dauwe en verder Julien Bonnaerens, Spaerkeer-De Rop, Erwin Delgrauwe, Ydens-Steeman (6e en 7e). In de GROEPERING BUGGENHOUT- BAARDEGEM-OPDORP-MALDEREN scoorde Marcel Muys het hoogst. Een knappe uitslag voor Jozef Debbaut met de 2e en 7e, de eerste series en een 2 op 2. Adolf De Smedt blijft bevestigen. Hij begon aan de derde prijs en zette er vijf Dat Julien Raemdonck uit de Vaartstraat in Zele zich de voorbije twee seizoenen gemanifesteerd heeft als een crack op de vluchten boven Parijs. Ter plaatse trap pelen behoort niet tot de woordenschat van deze succesrijke zakenman op rust. Hij koos de duivensport als hobby. Hij besteedt er samen met zijn echtgenote Clementine veel tijd aan. Hij wil uitblin ken. Dit is een aangeboren karaktertrek van hem. Hij geeft graag toe dat hij in de beginpe riode zijn deel aan leergeld heeft be taald. Hij zit nu volop in het stadium van de kampioen, waar de anderen naar opkijken. Voor twee jaar algemeen halve fond kampioen, vorig seizoen de crack op de 500 km vluchten in de Fondclub der Denderstreek. In 1991 opende hij de halve fond met een stunt die hij misschien nooit meer zal herhalen en anderen moeilijk kunnen evenaren. De uitslag spreekt boekdelen en hier volgt hij: 226 oude duiven: le, 5e, 9e, 22e, 24e, 25e, 46e, 85e (8 op 11); 160 jaarlingen: le, 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e, 9e, 11e, 12e, 13e, 18e, 19e, 20e, 21e, 25e, 32é, 37e, 39e, 45e, 54e, 59e, 63e (23 op 29). Wie met het overgrote deel van de prij zentafel naar huis gaat moet zeker niet aangegeven worden. Het succes van de kolonie Julien Raemdonck ligt bij de kombinatie van gereputeerde duivenrassen: Lou Wou ters 's-Gravenwezel, Jozef Verschueren Moerbeke-Waas, Willy Van Berendonck Schilde. Julien investeerde zwaar maar sedert hij zich voluit concentreert op de prestaties, heeft hij plezier aan zijn hobby. Van bij het begin van het seizoen was het aan te zien dat zijn weduwnaarsploeg de forme te pakken had. Hij hield elf oude duiven over en houdt een grote ploeg jaarlingen, die 31 eenhe den groot is. Hij wil streng kunnen ziften. Op het einde van het seizoen worden de coëfficiënten naast elkaar gelegd. Alleen de supers blijven. De aanloop naar de stunt-Dourdan pres tatie werd voorafgegaan door volgende Noyonresultaten: 14.4: 100 oude: 5,14,16,28,29,31,35,36,37, 44, 45, 50 (13) 106 jl.: 1, 2, 5, 6, 21, 22, 25, 27, 28, 30, 33, 35, 36, 41, 44, 53 (3D 21.4: Wanzele: 1, 2, 6, 8,10 (6); jaarlingen: 1, 2, 3, 7,8,10,13,15,16,17 (18) 21.4: Berlare: 58 oude: 10, 22, 23, 24 (5) 78 jl.: 5,16, 29, 30, 32, 39 (13) BENO ''".fesgJ **£777 |v oVt<' iff Duivensport. Na de inkorvinggaan de manden richting Quiévrain. Alles wordt echter eerst grondig verzegeld. Die zegels worden pas verbroken bij de lossing (da) van de zes op de uitslag. Vroege duiven voor Maurice Hals, Frans Van Acoleyen, Rudv Kerssebeeck, Obus-Verbauwen be gonnen aan de 8e prijs en klokten 7 op 8. Rudv Kerssebeeck won de jaarlingen vlucht voor Obus-Vergauwen. Adriaen sens-D.K. klokte de 3e en 8e prijs en meteen het eerste koppel volgduiven. De tweede reeks series aan de 20e prijs voor Adolf De Smedt. Vroege prijzen ook voor Achiel Verhasselt, Robert Verdonck, Marcel Muys, August De Blander. Op 5 mei ging de hoofdprijs bij de oude duiven naar Hugo Dhondt voor Raf Bijl. Adolf De Smedt zat goed met de 3e, 4e, 6e, 8e en heel wat seriegewin. Kopdui ven voor Adriaensens-D.K., Frans Van Acoleyen, R. en zn De Man. Robert Mannaert. Obus-Vergauwen begonnen aan de 12e prijs en wonnen 8 prijzen van 8 duiven. Raf. Bijl was de laureaat bij de jaardui ven voor Adolf Van Israel, Adriaensens- D.K., Obus-Vergauwen, Raymond Her mans, Frans Vermeir, Revniers-Van de B„ Pierre Van der Schrieck, Emiel Stal- laert, Henri Moyson (10e en 11e). De eerste aangeduide serie ging naar Jan De Bondt aan de 18e prijs, die aan de 40e prijs ook de eerste van drie duiven won. BENO Duivensport. Druk overleg tussen enkele liejhebbers van 'Door Eendracht Sterk' in Lede (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 31