Arthur en Josephine uitbundig gevierd Vredesdag in Aalst Superstar op wielen: 20 mei 1991 De Voorpost - 17.5.1991 - 3 liamanten bruiloft in Meldert i oeken, scn camionette» ifcC verdekt me 'n8< >50 werd hi irige zaterdag werd er feest ge\ierd op nr. 23 aan het Dorp te Meldert. oor thur Beck en Josephine Bruyninckx, vierden er het feit dat zij zestig jaar lekk< i^en waren gehuwd. Uit de garage naast de kledingszaak van zoon fe de iouI was de grote marktwagen weggehaald en was er voor de gelegenheid ilver aats gemaakt voor familie, vrienden en buren. Er werd een stemmige kJe v nkmis opgedragen door dorpspastoor E.H. De Grez met nadien een lellige receptie waar heel wat herinneringen werden opgehaald over de oede maar harde tijd van toen». rthur Beck is geboren op 5 decem- 1904 te Meldert. Hij huwde op 11 ei 1931 met Josephine Bruyninckx boren op 31 juli 1905 en afkomstig tde Langestraat in Hekelgem. «Ik iet niet hoe het komt, maar wij jn in de familie allemaal onze we- irhelft in Hekelgem gaan zoeken, ijn grootmoeder, moeder, vrouw ïool-1 schoondochter bij wie ik nu nog loen' woon zijn allemaal van Hekelgem i het komstig» vertelde Arthur, die nog jzonder fris van geest is en alles ig «in geuren en kleuren» weet te rtellen. et gezin van Arthur en Josephine It zes kinderen: twee zoons Omer Raoul en vier dochters José, Ma- lementine en Marleen. Die trgden op hun beurt voor 16 klein- nderen en 5 achterkleinkinderen, loeder Josephine heeft haar toe deelde rol van «moeder bij de :ser- iard» voorbeeldig gespeeld, ter ijl vader Arthur, zoals trouwens >k zijn vader deed, werkte vele ren als klaarmaker en marktkra- de er- der- leeds van in 1930 zijn wij «de in Brussel beginnen te doen. zondagen waren we reeds om 4 op weg naar de grootstad. In beginne deed ik met mijn vader 21 «afspraakposten», allemaal waar we wekelijks verwacht met onze stoffen, gemaakte wykkledij en kostuums de nodige pasbeurten te laten Op den duur viel dat sys- nogal kostelijk uit. Overal uw gaan kopen en daardoor het dat wij 's zondags 's avonds soms wat moeite hadden om «recht» huis te stappen. Daarom zijn d: dan maar overgestapt naar de tchie Brusselse markt». Met de am naar de stad en 's avonds met trein terug naar Denderleeuw, dan maar te voet naar 's Winters door vrieskou en uwvlagen waren allesbehalve cnaam» vertelde Arthur, paar jaar heeft Arthur Beck de markt gedaan met een motor. Hij stopte er mee om hij te graag hard reed en het te werd. Hij had zelfs eens aanrijding met de wagen van de -nb ompiers van Meulebeek. Er werd n maar een auto aangeschaft, een eerste in Meldert. Hun twee- - personenwagen lieten ze in Esse- t doorzagen en ombouwen tot een scb amionette» met houten laadbak, I? ccyerdekt met een zeildoek. Tot in werd hiermee hun koopwaar de markt en aan de man ge- ltvfacht. Nu wordt de zaak verder door zoon Raoul die uiter- alles aan de noden van de tijd aangepast. c'af Van mijn 13 jaar af heb ik de kleer- r b< akersstiel beoefend. Zevenenzes- jaar in een werkhnuis staan is ,1UU liet alles. Het kruipt in uw «kleren». brul k heb zelfs nog met 12 man in mijn t va lak gewerkt. Het was hard werken Heel veel moest nog met de en op maat gebeuren. Ik her- Sintyner mij nog toen onze Omer in het zijn plechtige kommunie ik 's zondagsmorgens van de era ig ze|f n0g aan verschillende )r o ostuums de laatste hand moest leg gen en nog persen» verklaarde Ar thur enthousiast. De naam van Arthur Beck zal ook blijvend verbonden staan met de middenstandsbeweging in Meldert. Hij is een van de medestichters van de plaatselijke afdeling van het Na tionaal Christelijke Middenstands- verbond (NCMV), het «syndikaat» van de zelfstandigers, zoals het in die tijd werd genoemd. In 1954 werd op een algemene vergadering in het toenmalige «Parochiehuis», het NCMV-Meldert gesticht, in aanwe zigheid van de toenmalige arrondis- sementssekretaris J. Verhoeven. Dr. P. Casteels werd toen voorzitter omdat hij volgens Arthuf het «veel beter kon zeggen». Burgemeester A. De Vos werd ondervoorzitter, L. Vermoesen sekretaris en E.H. G. Aalst. Arthur Beck en Josephine Bruyninckx zijn dankbaar voor het reeds 60 Aalst. Samen met hun zes kinderen, 16 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen jaar samenzijn (a) kreeg de jubelviering een extra dimensie (a) Ghijsel proost. Arthur Beck vormde samen met August Baert, G. Kindermans, Con stant Van den Broeck, J. Van Mol en C. Vermeiren het dynamisch be stuur. In 1951, 1961, 1975 en 1977 werden zelfs handelsbeurzen geor ganiseerd in Meldert. Na de 1ste ervan schonken zij zes kandelaars en een boekenstandaard aan de pa rochiekerk. In die tijd kostte dit ge schenk 23.000 fr. Hiermee wou men de waardering uitdrukken voor de medewerking van de plaatselijke geestelijkheid aan het NCMV. Ook op het teaterpodium heeft Ar thur nog een «rol» gespeeld. Hij was medestichter van het to neelgezelschap «Nut en Vermaak». Het café «bij Mols» was het stamca fé van de Koninklijke Fanfare St.- Cecilia. Als onderafdeling van deze muziekmaatschappij werd deze to neelgroep opgericht. Jaarlijks werd een opvoering gebracht van een drama in drie bedrijven, gevolgd door zang of een. blijspel. Op het Ceciliafeest waren ze ook steeds van de partij en met Kerstmis werd voor en door de kinderen, onder leiding van de toneelgroep, een feest opgeluisterd. Arthur en echtgenote Josephine doen het nu wat rustiger aan en genieten na een leven van hard wer ken, van een welverdiende «oude dag». Wij wensen hen samen met de fami lie en vriendenkring, nog vele jaren. P.H. V-Dag, 8 mei, wil men jaarlijks in Aalst niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Buiten de traditionele herdenkingen aan de vredesmonumenten waren de internationale ontwikkelingen van die aard dat men van de stedelijke ontwikkelingssamenwerking uit er aan hield over het vredeson- derwerp een aangepast programma op te zetten. Aalst. De garage van de familie Beck was bijna te klein om alle familieleden, vrienden en buren een plaatsje te geven (a) Organisatie Adviesraad voor de Sport Aalst en WTC Den Block Pinkstermaandag is voor heel wat Aalstenaars synoniem met 'Superstar op Wielen'. Inderdaad, op maandag 20 mei, wordt het stof van de trouwe tweewieler gehaald, de ketting extra gesmeerd en de banden bijgepompt. In de namiddag is het immers verzamelen geblazen in de sporthal Ten Rozen voor de start van de vijfde editie van Superstar op Wielen. De naam mag niemand afschrikken: Superstar op wielen beoogt in de eerste plaats een gezellige fietstocht doorheen Groot-Aalst te zijn. Zo wel de 20 als de 40 kilometerformu le loopt langs minder bekende en rustige plekjes in het Aalsterse. In elke deelgemeente houden de fiet sers halt om een aantal eenvoudige volkssportproeven uit te voeren. Iedereen kan deelnemen, maar er moet wel een groep van minimum 5 personen gevormd worden. Indivi- duelen kunnen aansluiten bij een groep of zelf een team vormen. Het sportieve vermaak primeert, maar wie de echte kompetitiesport zoekt komt eveneens aan zijn trek ken: de resultaten van alle sport- proeven worden samengeteld en duiden de Superstarploeg aan. Vertrek: Sporthal Ten Rozen, Ro- zendreef, Aalst. Aankomst: Beukenhof, Mijlbeek, Aalst. Wanneer: Pinkstermaandag 20mei, vrije start vanaf 13 uur. Afstand: 20 of 40 km. Meer inlichtingen: Sportdienst Stad Aalst. Kattestraat 33 te Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 263. De tragiek van de Golfoorlog gaf dit jaar aan de Vredesdag een bijzon dere betekenis. Daarom werd in Aalst een passend programma op gezet met als hoogtepunt een debat avond over 'Een Golf van Vrede'. Het programma begon om 19 uur met een symbolische aktic aan de Vredespaal (Esplanade) met een verwelkoming door schepen De Smedt, een korte toespraak van Dr. Jef De Loof en het uitvoeren van enkele vredesliederen. Op het zelf de tijdstip werden aan het monu ment, opgedragen aan de militaire en burgerlijke slachtoffers van de beide wereldoorlogen op het Vre- desplein, bloemen neergelegd en door een delegatie van de Stedelij ke Brandweer The Last Post, gebla zen. Nadien werd er om 20 uur verza meld in het kultureel centrum De Werf voor een debatavond rond het onderwerp 'Een Golf van Vrede'. In het panel zaten Dr. Jef De Loof, dhr. Jef Lambrechts BRT-jouma- list en dhr. Mare Ooghe, professor in internationaal recht bij de Rijks universiteit van Gent, met dhr. Frans Van Volsem, Aalsters pers- korrespondent die als moderator optrad. De panelleden gaven te kennen dat ze de balans wilden opmaken van de Golfoorlog, die niet alleen uiterma te negatief uitviel maar ook voor spelbaar was. Dat de 45 miljoen slachtoffers van alle oorlogen se dert Wereldoorlog II zou aangroei en en dat de oorlog voor de overle venden een hel zou zijn, was voor hen geen verrassing. Óndanks het feit dat de gevreesde chemische en biologische wapens niet werden ge bruikt, leek hen de Golfoorlog de grootste milieuramp aller tijden. De leugens en de censuur, onder ande re over die milieuramp, zette de deskundigen kwaad bloed. Vooral daarover werd een hartig woordje gesproken. De panelleden waren bij de Golfoorlog van nabij betrokken. Jef Lambrechts, BRT-journalist, bracht geregeld verslag uit over de Golfoorlog en was de laatste weken nog informant over de toestand van de Koerden. Dhr. Mare Ooghe, professor in internationaal recht bij de Rijksuniversiteit Gent, benader de het probleem vanuit zijn studie over Palestina en meer bepaald over het uitzichtloos probleem dat er bestaat tussen Joden en Palestij- nen. Dr. Jef De Loof, alom bekend voor zijn bijdrage aan de aktie 'Me dici tegen atoomwapens' en voor zijn voorzitterschap van het Vre- deshuis in Aalst, verklaarde dat zijn voorspellingen in verband met de milieuramp die de Golfoorlog zou worden, spijtig genoeg bewaarheid werden. Samen wisselden zij vooral diepgaand van gedachten, over hoe de oorlog en de resultaten van mo derne oorlogvoering, zeker in het Midden-Oosten, in de toekomst kunnen worden vermeden. PH #1 mi li la/ïf. Dr. P. Casteels houdt de openingsreden van de eerste 'Handelsbeurs'van Meldert in 1957 in de meisjesschool. We herkennen van r.n.l. verder Arthur hek, A. De Vos, J. Bessems, pastoor Maesschalck en burgemeester Hauwe- loert Aalst. Aan het monument opgedragen aan de militaire en burgerlijke slachtof fers van de heide wereldoorlogen op het I 'redeplein wordt elk jaar op S mei de V-dag herdacht

De Voorpost | 1991 | | pagina 3