Aalst huldigt sportkampioenen Modeshow Graduaat Konfektie VTI Aalst Don Bosco in feest Infodag VTI Aalst op 25 mei 1991 6 - 17.5.1991 - De Voorpost cn stu-b gcvon-fc waarj kun-j woord. Sportschepen Patrick De Smedt drukte de hoop uit snel een supple mentaire sporthulde te moeten or ganiseren indien Eendracht Aalst glorieus uit de momenteel lopende eindronde komt en de overstap maakt naar de eerste afdeling. De meest opmerkelijke prestatie werd geleverd door de 24-jarige Pe ter De Backer die op 21 april '91, Europees kampioen biljart 47.1 werd. Spijtig kan hij niet op de vie ring aanwezig zijn daar hij in Berlijn vertoefde voor het spelen van een belangrijke wedstrijd. Frans Van der Hoeven, provinciaal kampioen veldlopen veteranen E (2de plaats nationale kampioen schappen te Gent) kon ook spijtig genoeg niet aanwezig zijn om de huldebetuigingen persoonlijk in ontvangst te nemen. Alle individuele kampioenen vanaf een provinciale titel en alle ploeg- kampioenen vanaf een gewestelijke titel werden bij de huldiging betrok ken. Erika Buyle, provinciaal kam pioen veldlopen miniemen, tevens ook winnares van het officieus na tionaal kampioenschap dat als voorwedstrijd te Waregem werd be twist, mocht als eerste medaille en beker in ontvangst nemen. Hilde Cleemput werd provinciaal kam pioen hoogspringen bij de scholie ren met 1,40 m. (indoor) en Tim Lievens provinciaal kampioen 60 m indoor in 7,58 bij de scholieren. Trui Lanckriet won de titels van Vlaam se Judokampioen op 17 februari '91, universitair Belgisch kampioene en nationaal kampioene op 23 februa ri. Zij is lid van de judoclub Moor- sel. Heel wat titels werden behaald door de Damesbasketklub Erembo- degem. De seniores werden kam pioen in de 1ste provinciale afdeling en promoveren naar 3de nationale (eveneens kwart-finalist in de beker van Oost-Vlaanderen). Het reser veteam speelde eveneens kampioen in de 1ste provinciale afdeling, ter wijl de junioresploeg kampioen werd van Oost-Vlaanderen en fina list en winnaar was van de beker van Oöst-Vlaanderen 1990-91. Zij wa ren eveneens finalist voor de beker van Vlaanderen, finalist van de Na tionale Eindronden van het kam pioenschap van België en halve fi nalist van de beker van België. Herinneringsmedailles en trofeëen werden uitgereikt aan Dee Cee's Bowling Club voor hun kampioens titel in 4de H. Zij zullen volgend seizoen aantreden in een hogere af deling. Het Bowling trio Guy D'Haese, Jan Lauwereys en Wil liam Boelaert Belgisch kampioen samen met de dubbels Mare Verley- sen en Jo De Landsheere. B.C. Tra gel Sport sloot de Bowling-rij met zijn kampioenstitel met de eerste ploeg afdeling 3G. Voetbaltitels werden weggekaapt door pre-miniemen A en Prov. ju niores van S.C. EendrachtAalst, pré-miniemen en miniemen van SK Erembodegem en knapen reeks ju niores C-N van Sportkring Herder- sem. Voor zaalvoetbal kwam Club Christel Team op het erepodium voor hun kampioenstitel in de pro vinciale reeks G. De schaakclub Pion Aalst sloot de rij van de gevierden met hun titel van kampioen bij het Belgisch Inter- clubkampioenschap in de 4de afde ling met hun A-ploeg en kampioen bij het Belgisch interclubkampioen- schap in de 5de afdeling voor hun B-ploeg. Aalst. Voor biezonder onderwijs past ook een biezondere viering, aangepi aan het niveau van de leerlingen van de eerste kommunie Aalst. Kontakt met de ouders is ook in het biezonder onderwijs zeer belangrij Een receptie na een eerste kommunie is daar een gelegenheid voor Aalst. Heel de school leeft mee met de biezondere gebeurtenissen. Dit alles komt de integratie van de leerlingen ten goede moeilijkheden. Vandaar dat men in het Don Bosco Instituut twee types van bijzonder onderwijs inricht nl. type 1 en type 8, waarvan dit laatste type het dichtst aanleunt bij het ge woon lager onderwijs. In beide afdelingen wordt gewerkt met kleine groepen (maximaal 14 lln.) en wordt er individueel bijge stuurd volgens noodzaak. Dit ge beurt met de hulp van bijkomend personeel namelijk BLIO (bijzon der leermeester individueel onder richt), BLOA (bijzonder leermeer- ster opvoedende activiteiten), am bulante leerkrachten en parame disch personeel (logopedisten en kinesitherapeuten), de leerlingen worden ingedeeld in niveaugroepen voor de verschillen de vakken (taal, rekenen, creatieve activiteiten,...) In het algemeen zet ten de leerlingen van type 1 hun opleiding verder in het BUSO (bui tengewoon secundair onderwijs), soms ook wel in het gewoon be roepsonderwijs. De leerlingen van type 8 gaan meestal naar het ge woon beroeps- of technisch onder wijs. Info: Don Bosco Instituut, Meule- schettestraat 32, 930Ü Aalst, tel. 053/21.51.38. Elk jaar zet het Vrij Technisch Insti tuut van Aalst zijn deuren open voor alle belangstellenden. Dit jaar gebeurt dat op zaterdag 25 mei 1991 van 9 tot 18 u. Duizenden geïnteresseerden ko men dan het VTI 'in volle aktiviteit' bezoeken. Het VTI heeft sinds zijn ontstaan in 1911 in het secundair onderwijs een tweevoudig doel nagestreefd name lijk leerlingen opvoeden en leerlin gen opleiden. Vooreerst willen we jongeren vanaf 12 jaar een goede opvoeding meegeven. Zij moeten, dank zij een degelijke algemene vorming en goed ontwikkelde atti tudes, die op een kristelijke basis geïnspireerd zijn, in de maatschap pij van morgen hun 'man' kunnen staan. Vervolgens willen wij van de ze jongens bekwame technici op di verse niveaus maken of hen voorbe reiden op hoger onderwijs. Zoals u op het struktuurplan kunt zien biedt het VTI zowel in het tech nisch als in het beroepsonderwijs een brede waaier van opleidings mogelijkheden aan. In het secundair zitten 2000 leerlin gen, in het deeltijds 106 lln. De vraag naar degelijk opgeleide jongeren is zeer groot. RVA-aan- biedingen, personeeladvertenties, vragen van individuele werkgevers organisaties zijn daarvan sprekende bewijzen. Deze eigen plaatsing! dienst kan reeds geruime tijd nic meer aan alle aanvragen voldoen. Uit het VTI is een volwaardig Cen*" trum voor Hoger Onderwijs grocid roet meer dan 600 studenten 88. Alle graduaten: Bouw, Vastgoet Konfektie, Elektromechanica me x>k de optie Bcdrijfsmechanisaties Medische Instrumentatie en Sekre i tariaatmanagement met de optii gj Medisch Sekretariaat zijn driejarig! tar opleidingen. Wie zich na het secundair onderwijl* I in OSP nog wil vervolmaken of ii zijn bedrijf wil promoveren kar langs het volwassenen onderwijs optj K het VTI zeer interessante en eigen' c tijdse richtingen volgen. Ook daar 1 over is op de infodag informatie te krijgen. Op de infodag zijn de leerlingen en studenten aktief bezig in de labo's. tekenzalcn en ateliers. Jonge gein-1 teresseerden kunnen dan zien tot welke technische prestaties hutijl leeftijdgenoten in staat zijn. rTs Uit een onderzoek blijkt dat onge-t veer 30% van de leerlingen en stu-lj denten de weg naar het VTI gevon-jaa den heeft langs de infodag. Op die dag is er een onthaal- enL( informatiecentrum ingericht waarfoj de bezoekers alle inlichtingen kun-OT nen krijgen over het VTI. Aalst. Een knappe zonnige /combinatie Het Don Bosco instituut, dé school voor moeilijk lerende kinderen type 1 en type 8, reeds tientallen jaren een begrip in Aalst, vierde vrijdag laatstleden feest. Onder de bezielende begeleiding van E.H. Etienne Lippe- velde, onderpastoor van de Sint-Jozefparochie en catechistisch begeleider van de Don Bosco school, deden zes kleintjes hun eerste kommunie. Samen met de ouders en heel de schoolgemeenschap werd dit een enig mooie viering in de sfeervolle Sint-Annakerk. Sfeer was er toen de komrnu- nikantjes met een stralend gezicht plaatsnamen rond het altaar. Sfeer bleef er gedurende de viering, die volledig aangepast was aan de kleintjes en helemaal in het teken stond van Jezus, de grote Vriend. Ook de mama's werden niet verge ten. Ze kregen van hun kleintje een mooie roos. Middelpunt van de be langstelling waren natuurlijk de kommunikantjes die op hun beurt een geschenkje kregen. Het slotlied "Alle kinderen tellen mee" bena drukte nogmaals de echte zin van een aangepaste viering. Nadien volgde er een receptie voor de ouders en de leerkrachten in het vernieuwde polyvalente lokaal van de Sint-Jozefparochie in de Meu- leschettestraat, voor de gelegen heid ter beschikking gesteld. Door alle kinderen van de school werd er verder gevierd met koeken en cho colademelk. Opvoeding naar maat Kinderen die het om diverse rede nen niet kunnen waarmaken in het gewoon lager onderwijs, hebben recht op een meer aangepaste bege leiding. Het Don Bosco Instituut voor buitengewoon lager onderwijs streeft in de eerste plaats naar "een opvoeding naar maat". De leerlin gen kunnen er terecht na een des kundig onderzoek en op advies van het PMS-Centrum. Niet alleen minder begaafde, maar ook normaal begaafde leerlingen kunnen te kampen krijgen met leer- Na het overweldigend sukses van vorig jaar organiseren het Graduaat Konfektie van het VTI Aalst opnieuw een modeshow. Op vrijdag 24 mei om 20 u voor genodigden en op zaterdag 25 mei voor het grote publiek, om 14 u en om 16.30 u. Dit alles in de feestzaal van het Centrum voor Hoger Onderwijs, in de Vakschoolstraat 41 te Aalst. De jaren 60, mattelassé, sport-ha- billé en kontrast zijn enkele ten densrichtingen die het le en 2e jaar inspireerden voor het ontwerp van een rok en broekpak. Studenten van het derdejaar, optie styling, tonen een eigen kleine kol- lektie. Zij kozen voor een speciali satie in de kontektie die variëert van leder naar ziekenhuiskleding, kin derkleding tot tricot en lycra Zij zullen door een jury bestaande uit industriëlen en docenten beoor deeld worden naar: algemeen kon- cept, originaliteit binnen een grens van industriële en kommerciële haalbaarheid, vormgeving en af werking, kleur en materiaalgebruik. Alles is eigen werk van de studen ten. Niet alleen het ontwerpen en vervaardigen van de kledingstuk ken maar ook het presenteren. Zelfs de uitnodigingen voor de show zijn een eigen kreatie. Vorige vrijdag werden in de overvolle feestzaal van het Aalsterse stadhuis de sportkampioenen gehuldigd voor de periode oktober '90 tot april '91. Midden in de sportmaand werden aan 210 gelauwerde kampioenen me dailles en bekers uitgereikt. Zes individuelen en een achttal sportklubs waren dan ook ruim vertegenwoordigd op deze feestelijke zitting. Burgemeester A. De Maght vond de plaats van het gebeuren zeer goed gekozen. Huldigen is inder daad iets feestelijks. «Kampioen worden houdt training, afzien, ver moeienis, tegenslag, doorbijten in. Maar wanneer men het heeft be reikt dan gaat er een ongelooflijk gevoel van voldoening door U heen. Dan kan de rest van de wereld U gestolen worden» verklaarde de burgemeester in haar openings- Aalst. Wij zijn de kampioenen. Verdiende hulde na zwoegen en zweten, harde training en volgehouden inspanning (a) Aalst. Het Vrij Technisch Instituut van Aalst

De Voorpost | 1991 | | pagina 6