Aalst en Dendermonde: Pioniers van nieuw digitaal politieradionet Zorgen SMI-Miniemen Aalst voor stunt? Serviceflats vervangen Gemeenteschool te Mere I Weekblad van Dender- Dunne- en Scheldestreek w - De Voorpost idstryd ilsterse c/J/Vijevoetbald. VRIJDAG 24 MEI 1991 44e JAARGANG NR. 21 - 46 F J paar uren voor dat Eendracht Aalst zijn laatste (en beslissende) van de voorronde begint tegen St.-Niklaas, staat ook een jonge ploeg uit het St.-Maartensinstituut op het veld, om de verhoopte el te behalen die in haar kategorie mogelijk is, nl. de School-Trophy. Het miniemen van SMl-Esplanade die deze stunt by mekaar hebben Tijdens het ganse seizoen verloren ze slechts één keer en het dan ook verdiend dat ze volgende zondag de voorwedstrijd van de match derlecht-Lokeren, de finale van de School-Trophy betwisten tegen MSG Kunnen ze hun ietwat meer illustere stadsgenoten van Eendracht misschien het goede voorbeeld geven? De campagne, waaraan zondag een feestelijk einde komt, werd ingezet met gewestelijke ontmoetingen vanaf september. Daaraan neemt het SMI al jaren deel, met wisselend sukses. Dit jaar liep het van in de eerste matchen vrij vlot. Buggen- hout werd met 8-1 ingepakt, op Leb- beke ging de thuisploeg met 1-4 de Vervolg op blz. 4 Op woensdag 15 mei werd in de trouwzaal van het stadhuis van Aalst, in aanwezigheid van Herman Balthazar, gouverneur van O.VI., de burge meesters van Aalst en Dendermonde en vertegenwoordigers van politie en rykswacht, het datatransmissiesysteem tussen de politiediensten van Aalst, Dendermonde en Gent, opgestart met een kommunikatie via de radiofrequentiemodem tussen de korpsen van Aalst en Dendermonde. Burgemeester van Aalst, A. De Kommunikatiesysteem Maght, stelde in haar openingsrede Het nieuwe kommunikatiesysteem van de officiële zitting, dat de inge- vervangt de traditionele radiover- bruikname van de nieuwe uitrusting bindingen van de politiesekretaria- kadert in een reeks van initiatieven ten met de patrouillerende combi's die genomen worden, om het poli- niet. Het gaat om een aanvullend tieapparaat te laten werken in opti- netwerk voor geschreven bood- male omstandigheden. Zoals het schappen die via een Euradradio- aankopen van het complex in de frequentiemodem en personal com- St.-Camielstraat op 19 december puters, ook van het draagbare type, 190, het organiseren van opleidings- verspreid worden. Wat door de pio- sessies voor politie en brandweer, niers van Aalst en Dendermonde, het realiseren van samenwerkings- waarbij Gent aansloot, opgezet akkoorden tussen politie en rijks- Werd, moet de basis vormen voor wacht, is het in gebruik nemen van een geïntegreerd kommunikatienet het nieuwe kommunikatiesysteem tussen de Oost-Vlaamse politie- en een bijzondere inspanning die door hulpdiensten en zelfs voor een net- het stadsbestuur wordt geleverd om Werk met W.-Vl. in de toekomst, in de regio optimaal te kunnen wer- pjet digitaal radionet is geen los- ken aan preventie van de kriminali- staande gebeurtenis maar sluit teit, het bestrijden ervan en het ver- nauw aan bij het uitwerken van ram- zekeren van de veiligheid van de penplannen en het afsluiten van sa- mensen en hun milieu, in de brede menwerkingsakkoorden tussen po- zin van het woord. litie- en rijkswachtkorpsen. Evolutie Het begon allemaal met een brief op 13 juli '87 van de gouverneur aan de Oostvlaamse politiekorpsen met de vraag projekten in te dienen voor de uitbouw van radio-kommunika- tiesysteem. Een voorstel om een provinciaal overkoepelend audio- radionet uit te bouwen, struikelde op de weigering van de RTT om frequenties toe te kennen. Een computernet werkt als alternatief. Carlos De Troch, de Aalsterse ad- junkt-politiekommissaris en Didier Bourgoy, politiekommissaris van Dendermonde, werkten het projekt uit en kregen de steun van de amb tenaren van de provincie. Het Gent se politiekorps sloot zich als eerste bij het netwerk aan. De belangstel ling uit West-Vlaanderen volgde. De RTT kende een UHF-frequen- tie toe voor het digitaal radiosys teem dat met die ene frequentie een systeem is voor dagelijks gebruik. Snel, gebruiksvriendelyk en kon- troleerbaar Het systeem is snel, gebruiksvrien delijk, kontroleerbaar, heeft een Vervolg op blz. 4 Aalst. Het Aalsten stadsbestuur en heel wat vertegenwoordigen uit de hele provincie volgden aandachtig de Aalst. De SMI miniemen demonstratie van het nieuwe kommunikatiesysteem via de radiofrekwentiemodem tussen de korpsen van Aalst en Dendermonde (a) Rekening houdend met het decreet van maart 1985 dat de regeling inhoudt van de erkenning en subsidiëring van voorzieningen voor bejaarden werd aan de raad de toestemming gevraagd voor de bouw van 25 wooneenheden. Het OCMW van Erpe-Mere vraagt hiervoor om de gebouwen aan te kopen evenals de gronden van het vroegere gemeentehuis en het achterliggend schoolgebouw van Mere. Volgens schepen E. Bliki zal binnen afzienbare tjjd met de afbraak begonnen worden om er serviceflats in de plaats te zetten ten behoeve van bejaarden. Het is een noodzaak maar de plaats van inplanting was alleszins een punt voor diskussie vanwege de oppositie. Als het over zaken gaat met betrek king tot het OCMW dan wil vooral raadslid Van Pollaert zich laten ho ren. Hij was trouwens gedurende twaalf jaar voorzitter van deze in stelling. De plaats van inplanting valt te betwisten en hij vond dat er in Erpe-Mere meerdere alternatieven moeten te vinden zijn die bovendien goedkoper zouden uitvallen want de boow van deze flats zou een inve stering van 54 miljoen vereisen. In een verslag van de vzw Mens en Ruimte werden de raadsleden reeds in kennis gesteld van de situa tie. In de vorige zitting bleek al dat er in Erpe-Mere een behoefte is aan dergelijke woningen en het ge meentebestuur heeft zij ook laten vallen op het oud-gemeentehuis van de schoolgebouwen van de deelgemeente Mere aan de Nieuws- traat. Men was niet volledig ak koord dat dit de meest geschikte plaats zou zijn om een dergelijk kompleks in te planten. Maar toch pleitte schepen Bliki voor deze plaats en wees er op dat de drie rustoorden waarover men in Erpe- Mere beschikt, moeilijkheden heb ben om mensen op te vangen we gens plaatsgebrek en er als dusda-, nig een wachtlijst moet opgesteld worden. Het is in feite een beslissing van het OCMW-bestuur om de 25 gebouwen te Mere neer te zetten maar daarvoor zal men uiteraard de oude schoolklassen en het gemeen tehuis moeten afbreken. Alternatieven Men sprak wel over de gebouwen maar volgens raadslid Van Den Steen spreekt men in het voorstel niet eens over de speelplaats die eraan verbonden is. Hier kon men moeilijk antwoord op geven vermits het nog bij voorlopige plannen blijft en het projekt nog in detail moet uitgewerkt worden, maar voor de grote koer heeft men toch al een bestemming in petto want die zou dan kunnen dienen als parkeergele genheid. Toch vroeg raadslid Van Pollaert zich waarom er «per sé» in Mere moet gebouwd worden terwijl er verschillende alternatieven zijn. Als oud-voorzitter kan hij weten dat er nog gronden in het bezit zijn van het OCMW o.a. achter de pastorie te Bambrugge en ook het klooster van die deelgemeente staat leeg terwijl men in de Griet te Aaigem de te bouwen flats zou kunnen laten aan sluiten aan het kloosterkompleks. Het LVB-raadslid vond dit allemaal goedkopere alternatieven omdat er geen afbraak bij te pas komt... en het klooster van Bambrugge dan? Verkrottend patrimonium Schepen Bliki had er natuurlijk een andere vizie over en stelde dat het bestuur vooral tot taak heeft het gemeentelijk patrimonium maxi maal te gebruiken en hij verduide lijkte dit met het argument: «Het oud-gemeentehuis en de daarbij horende schoolgebouwen zijn vol ledig aan het verkrotten. Er moet dus iets mee gedaan worden. Daar enboven zijn er in het dorpscentrum van Mere alle mogelijke nutsvoor zieningen beschikbaar. Dat is be langrijk want de flats zullen be woond worden door oudere men sen die niet volledig mobiel zijn en bijgevolg alles best in de buurt heb ben wat nodig is». Dit was waarschijnlijk overtuigend genoeg om iedereen tevreden te stellen want niemand opperde nog bezwaar en het punt werd unaniem goedgekeurd zonder zich af te vra gen wat er met de verenigingen gaat gebeuren die er thans voorlopig hun thuishaven hebben en het als het zover is, zullen moeten verhuizen, maar waarheen? Openbare Werken Vermits er geen bezwaren binnen gebracht waren voor het gewijzigd rooilijnplan in de Spoorwegstraat werd dit definitief aangenomen. Ook is er een beslissing genomen dat men principieel akkoord gaat om een schuilhuisje te plaatsen voor de autobusreizigers in de deelge meente Erpe, dit vooral ten behoe ve van de schoolgaande jeugd. Het gemeentelijk aandeel vertegen woordigt hier 30.000 fr. In deze raadszitting moest ook be slist worden om een gedeelte van de trottoir aan te leggen in de Om megangstraat te Mere. Dit wordt echter beschouwd als bijwerk van de verbeteringswerken aan de Ka- pelleveldstraat. Voor de uitvoering ervan is een raming gemaakt van 377.000 fr. Vermits deze werken al begonnen zijn had raadslid Van Den Steen eens te meer kritiek óp wijze van handelen maar schepen Van Wilder vond er geen graten in omdat de eenheidsprijs voordelig was en de uitvoering ervan om prak tische redenen goed meegenomen is. Voor onderhoudswerken aan stra ten in verschillende deelgemeenten is een raming van twee miljoen ge maakt en nog eens 1,36 miljoen voor het aankopen van een vrachtwagen met kipbak. Het waterbedelingsnet wordt uitge breid in de Kwakkel te Aaigem voor 263.000 fr., in de Kosterweg van de zelfde deelgemeente voor 90.000 fr. en men voorziet de aanleg van een net in de Honegemstraat en de J. De Somerlaan. Voor de ontmossing van de dakbe dekking van de pastorie te Erpe heeft men 200.000 fr. nodig en voor het uitvoeren van verbeteringswer ken aan de Beek- en Koutergat- straat in Mere is er een raming ge maakt van 7,4 miljoen. Aan de aankoop van meubilair voor de gemeentelijke administratie en de politiediensten zal men 780.000 fr. besteden. Erpe-Mere. Het oud-gemeentehuis van Mere, een vertrouwd beeld dat eerlang uit de dorpskom zal verdwijnen om plaats te maken voor serviceflats (jv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 1