Jubileum-spektakel «De Leeuw van Vlaanderen» voor 35 jaar Mechels Miniatuur Teater Opnieuw taptoe op Dendermondse Grote Markt Zomersalon in 't Hof te Puttens te Ledl Aaigemse zanger Eddy Govert met Samantha op de plaat Hamme heeft een kinderboerderij Ernst in De Werf Jubileumkoncert in Jezuïetenkerk te Aalst !0ud 10-31.5.1991 - De Voorpost Het Mechels Miniatuur Teater heeft opnieuw wat te vieren: het teater bestaat deze zomer 35 jaar en dat zal Vlaanderen geweten hebben! Hoofdbrok wordt de teaterbewerking van «De Leeuw van Vlaanderen», het volkse meesterwerk van Hendrik Conscience. Het wordt door het voltallig M.M.T.-gezelschap en talrijke figuranten (35 akteurs en 3 paarden) brengen het stuk in het kader van de Predikherenkerk, waar eerder al «De zoon van de schrijnwerker» werd opgevoerd. Dans, muziek en prachtige kos tuums geven het grootse, romanti sche epos met zijn aandoenlijke ta nellen aan de voorstelling een hu moristische én relativerende di mensie toevoegen. Het hoogtepunt ferelen en heroïsche gevechten een van dit jubileumspektakel wordt on feestelijk tintje, terwijl volkse kom- getwijfeld de «Guldensporenslag», mentaren door Antwerpse poesje- Het overwinningsfeest van Vlaan- deren wordt het verjaardagsfeest van het Mechels Miniatuur Teater, want na de voorstelling vinden ak teurs, figuranten en toeschouwers elkaar natuurlijk aan de feestdis. In deze nieuwe bewerking door Ed dy Verbruggen groeit «De Leeuw van Vlaanderen» uit tot een groots spektakel dat balanceert tussen de romantiek en heroïek in de taal van Conscience en de volkse interpreta tie van de poesjenellen in het dia- lekt. Voor de kijker van vandaag wordt deze patetische romantiek gerealitiveerd door via de figuren uit de poesjenellen, deze geschiede nis te kommentariëren. De muziek van Paul Quintens op tekst van Phil Van Cauwenbergh geeft dan nog een ekstra feesttintje aan dit grote epos, «want Vlamingen zijn altijd zangers geweest». Het M.M.T. belooft een «visueel en muzikaal spektakel dat, zonder die pere psychologische tekening, doch met aangrijpende hartstocht en be zieling, een bewogen episode uit de strijd van Vlaanderen tegen Frank rijk verhaalt». Alhoewel het M.M.T. er de voor keur aan gegeven heeft om zijn 35ste verjaardag te vieren met een reeks jubileumvoorstellingen van «De Leeuw van Vlaanderen» en niet met een «Fiest oep de groete Mêt» zoals dat in 1981 en 1986 wel het geval was), kon het gezelschap het niet nalaten om op 1 juni bij de première van het jubileumspekta kel Mechelen op zijn kop te zetten met een echt feestprogramma: ani matienamiddag voor jong en oud (3 podia met o.m. een kindermusical, een ballonwedstrijd) gepresenteerd door Ingeborg en Bruno Schever- nels); jubileumstoet met harmonie, ruiters en vendeliers, huldiging op de Grote Markt van het gezelschap met een hele lijst gelegenheidstoe spraken; receptie en feestdis op de binnenkoer van het Predikheren- klooster met muzikale luister, én de premièrevoorstelling van «De Leeuw van Vlaanderen». Natuurlijk komt er een M.M.T.-Ju- belboek: op ca. 50 pagina's brachten kroniekschrijver Armand Schreurs en kartoentekenaar Jan Opdebeeck de geschiedenis van 35 jaar M.M.T. in woord een beeld. Kostprijs 200 fr. «De Leeuw van Vlaanderen» naar Conscience wordt gespeeld in de Predikherenkerk aan de Joden- Je kan je nauwelijks een mooier kader inbeelden dan de Grote Markt van Dendermonde om er een muzikaal feest te geven. Dat unieke kader en natuurlijk de kwaliteit van de korpsen, maken dat de jaarlijkse taptoe telkens weer een sukses wordt. Ook nu treden drie Nederlandse showkorp sen aan die zoals blijkt, heel wat adelbrieven kunnen voorleggen. Deze taptoe, die plaats heeft op zaterdag 1 juni om 20.00 uur wordt helemaal gratis aan het publiek aangeboden. En ook dat is een meenemer. Drie korpsen dus op dit muziekfes tijn. Het gaat om het Tamboer- en Trompetterkorps Euroband, de Muziek-en Showband Juliana en de Showband Rijnmondband. Tamboer- en Trompetterkorps Euroband Deze band werd in 1961 in Rotter dam opgericht en is in de loop der jaren uitgegroeid tot een van de meest gevraagde orkesten van Ne derland. Niet alleen in Nederland, maar ook door heel Europa, Noord-Amerika en Canada heeft deze band veel suksessen geboekt. De Euro-Band heeft onder andere haar medewerking verleend aan het hoofdprogramma van de Nationale Taptoe in Breda, de bekende bloe- menfeesten op Sicilië, Cannes en Nice en aan taptoes in Locarno en Neuchatel. Ook heeft de Euro-Band op uitno diging van de gouverneur van de Amerikaanse staat Michigan, een 14 dagen durende toemee gemaakt door Noord-Amerika en Canada. Hoogtepunt was een optreden in het Ann-Harbour stadion waar sa men met nog 14.000 muzikanten en 1600 majorettes gezamenlijke num mers werden gespeeld voor 100.000 entoesiaste toeschouwers. Niet al leen de voor de Euro-Band exclu sief gearrangeerde muziek, maar ook de daarbij passende shows staan garant voor een uitgebalan ceerd muzikaal spektakel. De twee shows die de Euro-Band op haar programma heeft staan, hebben beide een geheel ander mo tief. De ene show bestaat uit een selektie van wereldberoemde Beat- les-muziek, terwijl de andere be staat uit bekende Europese melo dieën. Chr. Muziek- en Showband juliana Deze band werd in mei 1926 opge richt als tamboer- en pijperskorps. De fluiten en piccolo s zijn geble ven, maar al jaren ligt het muzikale aksent bij het vele koperwerk. De band heeft een fijne klankkleur en kan als grote drumfanfare met veel extra worden bestempeld. De aktiviteiten liggen vooral op het vlak van muzikale show en marsop tredens. Ook het geven van een koed koncert vol afwisseling is het gezelschap niet vreemd. De diversi teit in het instrumentarium en in het repertoire met daarnaast het moei teloze aanpassingsvermogen dat ten behoeve van de uiteenlopende optredens wordt gevraagd, maken dat van een boeiend korps sprake is. Juliana brengt een tweetal shows de klassieke show in het uniform van de Engelse guards met rode tu niek, zwarte pantalon en beremuts. Er wordt in dit deel hulde gebracht aan de Russische komponisten Tsjaichovski en Khachaturian. En er is de galashow uitgevoerd in rode tuniek, witte pantalon en de witte 'Royal Marines' helm. Deze show kent een muzikaal zo breed mogelij ke opzet en een daarbij optimaal aangepaste choreografie. Juliana is een echte topper in de amateur-muziekwereld. Biezonder fraai geüniformeerd is de band een graag geziene en gehoorde gast. Taptoes in Rotterdam, Kerkrade, Brugge, Oostende, Dortmund en Lens zijn maar enkele voorbeelden. Het meest aansprekend zijn de in middels drievoudige deelname aan Kinderboederijen zijn sterk in trek. Via een privé initiatief heeft nu ook Hamme zijn kinderboerderij. Rik Geerinck en Anne-Marie Nies heb ben aan de Oude Durme hun kin derboerderij geopend. De oude Durme is een sterke aantrekkings- Sool voor vissers. Die kunnen nu un kinderen meebrengen die hun hartje kunnen ophalen in de kinder boerderij en binnenkort ook op het aanpalend speelterrein. De boer derij heeft graasweiden en stallin gen. Er zijn al heel wat dieren zoals pony's, schapen, berggeiten, ver schillende hanen, ganzen, kippen, melkschapen, honden en zelfs her ten. De bedoeling is dat men deze verzameling dieren vlug gaat uit breiden met eenden, koeien, ezels, enz. (HVC) straat te Mechelen van 1 juni t.e.m. 28 september om 20.15 uur (zondags om 19 uur). Voor de voorstelling mèt feestdis betaalt U 600 fr.jonge ren tot 21 jaar, studenten, houders van een C.J.P., gepensioneerden, mindervaliden en groepen van min. 10 personen betalen slechts 550 fr. voor een ticket. Samen met de Dienst Toerisme van de stad Mechelen werd een gekom- bineerde dagtrip samengesteld: ge leid stadsbezoek, kortingsbon voor het Speelgoedmuseum en het die renpark Planckendael, gratis fol derpakket, gratis toegang tot Sti i lijk Museum, teatervoorstelling feestdis, kostprijs 650 fr. Ook tweedaags bezoek kan: het dagt deelj 1 verlc dat c alles Als programma (zie hoger) met gastronomische maaltijd én oi nachting in Alba Hotel of Guli Anker: prijs 2.725 fr. (suppl. sii 475 fr.). Voor inlichtingen en reservat aans M/M/T/-Onthaaldienst, Hansw 'dor| straat 63, 2800 Mechelen, tel. 42.25.44 (gesloten in juli). Zijn Men niet Slecl Dom goed Van 31 mei tot 25 augustus heeft in Armand Van Dormael, Paule Lon- Kunstcentrum VTB-VAB Galerij't neville, Werner Michiels, Jan Hof te Puttens aan de Wichelse- Hoogsteyns, Jan Dumortier en een straat 20-22 te Lede het Zomersa- unieke kollektie schilderijen van Ion plaats. Op dit salon valt werk AntoDiezenjuweelontwerpenvan van heel wat kunstenaars en van Jos Bikkems. verschillende kunstrichtingen te be kijken. Zo expozeert Anto Diez er Nieuws van de Kunstkring grafiek en schilderijen en zijn er De kunstkring 't Hof te Puttens zit schilderijen van Simone, Jean-Ma- ook niet stil. Op zaterdag 8 juni 't Hof te Puttens om 9.00 uur komt om 9.45 uur samen aan gemeentehuis van Drogenbos. 1 geleid bezoek vangt aan om 10 uur en gids is Jan De Keiver, prive-sekretaris van Meester Boeck. De leden kunnen dit bezo gratis meemaken, niet-leden be len 150 fr. Vooraf inschrijven noodzakelijk (053/80.51.30.). char were op 3 I elf V 4 bou' etje I tussi Zijn gon eers totc dat te g beu inst jaar aan rie Boomputte, Rob De Man, Jozef brengt de kunstkring een geleid be- Op zaterdag 14 september vindt e De Coninck, Alfons Van Meirven- zoek aan het Felix De Boeck muse- het artiestenfeest voor kunstenai ne en expozeert Marcel Corten er urn in Drogenbos. Men vertrekt aan en kunstminnaars plaats, beeldhouwwerken. de overbekende taptoe van Breda en de opluistering van het interna tionaal tv-spektakel Le Monde est a Vous in Parijs. Juliana rekruteert haar leden hoofdzakelijk uit de sublieme jeugdafdeling Bernhard. De muzi kale leiding is in handen van in- strukteur- dirigent en arrangeur Dick Roelofsen van de Koninklijke Marinierskapel. Bij optredens voe ren de tamboer-maitres Rob Boon en Hans van de Ridder beurtelings de scepter. Rijnmondband Het tamboer- en trompetterkorps Rijnmondband is opgericht op 20 april 1929 en is in de loop der tijden uitgegroeid tot een unieke drum fanfare. De presentatie is geba- zeerd op de faktoren muziek en shows van klank en kleur. Momen teel heeft de Rijnmondband de be schikking over twee speciaal voor hen ontworpen gala-uniformen, te weten een blauw tuniek waarvan het ontwerp is gebazeerd op de ma ritieme traditie van het Rijnmond gebied. De kleuren van de stadsvlag van Schiedam zijn in dit tuniek ver werkt. Het tweede uniform een ro de tuniek en gebruikt als gala uni form is geënt op de Engelse stijl. De muziek bestaat uit een zeer ge varieerd repertoire van speciaal voor het korps gekomponeerde en gearrangeerde marsen, alsmede een scala van andere soorten ritmen zoals tango, rumba, ragtime, enz. De band was te zien en te horen op de Nationale Taptoe van Breda, werkte mee aan de begeleiding van optochten in binnen- en buitenland, zoals de Lord Mayor Procession in Londen, een vijfdaags bezoek aan het kanaaleiland Jersey met als hoogtepunt The battle of Flowers, enz. verder heeft het korps meerdere ke ren deelgenomen aan het Wereld Muziek Concours van Kerkrade, waarbij altijd zeer hoog werd ge scoord. Tevens zijn enkele platen en kassettes op de markt gebracht en kan men terugblikken op ver schillende televisieoptredens, zoals Superstars en een Amerikaanse re- klamespot alsmede deelname aan de speelfilm Soldaat van Oranje. De Rijnmondband heeft de be schikking over twee shows. De eer ste, in blauwe tuniek, is een medley van muzikale hoogtepunten die te maken hebben met de zee. Deze show wordt gepresenteerd onder de titel 'Show maritiem. De tweede, in rode tuniek, is een gala-show, waar in zeer hoogstaande muzikale num mers ten gehore worden gebracht. Vanaf 12 juli kan men op de boven verdieping schilderijen zien van Jan Hoogsteyns, Patricia Askri, Be rnard Bosschaert en Godfried Theuninck en brons van Mare Del tour. De vooropening van het Zo mersalon vindt plaats op vrijdag 31 mei om 19.30 uur en zoals gebruike lijk kan men na deze vernissage aan zitten aan een diner met dit keer aan het formuis Lieven De Smet, de zoon des huizes. De tentoonstelling is te bekijken elke vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag, zondag en de feest dagen van 14.00 tot 22.00 uur. Op de andere dagen uitsluitend na telefo nische afspraak (053/80.51.30.) Ondertussen wordt naarstig ge werkt aan de uitbreiding van de ga lerij. De officiële opening van de Op zaterdag 1 juni a.s. wordt in de vernieuwde galerij is voorzien op Colllegekcrk van de Paters Jczuïe- vrijdag 30 augustus. ten, Pontstraat, Aalst, een jubi- In de kunstgalerij zijn een aantal leumkoncert georganiseerd naar werken in permanentie. Onder aanleiding van het 450-jarig bestaan meer van Georges Steel, Pros Put- van de Societas Jesu en het inhuldi- teman. Mare Deltour, Paul Van Pe- gen, 100 jaar geleden, van het kerk- teghem, Leo Van Cauwenbergh, orgel. Juul Keppens, John Blommaerts, Dit koncert wordt verzorgd door Vrijdag 31 mei om 20 uur in de Schouwburg: benefietkoncert dooi de Koninklijke Symfonische Kring "Door Eendracht Groot", info 053/70.48.61. Zaterdag 1 en zondag 2 juni in de Belfortzaal: Bonsai-tentoonstel ling, georganiseerd door de Vlaamse Bonsaivereniging; info: 053; 78.11.22. Zaterdag 1 en zondag 2 juni: colloquium "Jeugd en Gezondheid- georganiseerd door het Christelijk Ziekenfonds; info: 053 76.15.20. me< ons teil' bin: leg' voc waf Aalst. Belangstelling van alle leeftijdskategorieën op de tentoonstelling in het atelier van kunstschilder Luc Arijs (a) een aantal medewerkers die reel treeks of zijdelings bij het Colli betrokken zijn. Centraal staat het orgelspel heer L. Van der Paal, onderdii teur van het College, uitmunti organist en clavecinist, verti werk van J.S. Bach, F. Mcndels: en C. Franck. Dit gebeuren wordt omlijst doorli optreden van enkele koorgrocpi het Knapenkoor van de Basisschc Capucienenlaan o.l.v. A. Spitae het koor Vivace o.l.v. A.M. Van Winkel, het Mannenkoor Pro Mu ca o.l.v. L. Van der Paal, de Magis Canentes en de Cappella Colle o.l.v. G. De Cock. Zij vertolken werk van Rcnaissan tot V. Nees. De presentatie wordt verzorgd do mevr. Beatrice De Bondt. De toegangsprijs bedraagt 100 Aanvang 20.30 u stipt. Op zondag 2 juni wordt de plechti; eucharistieviering te 12.00 u mu: kaal opgeluisterd door de Cappel Collegii, aan het orgel begele door organist J. Van der Veken. P Alhoewel beide showmensen mees tal alleen optrekken om op te tre den zullen zij in de toekomst af en toe samen op stap gaan. Heel bin nenkort wordt trouwens hun eerste plaat uitgebracht, een duo-single met op de A-kant 'Ach Eddy' en de keerzijde bevat tekst en muziek van 'Verliefden in de nacht'. Beide so lo-artiesten hopen met hun geza menlijk optreden nog meer popula riteit te verwerven en die mogelijk heid zit er natuurlijk dik in want in feite zijn het twee gevestigde waar den van het lichte lied. Dc release van hun eerste gezamenlijke plaat gebeurt via Style, met distributie via Distrisound die terzelfdertijd voor de promotie zorgt. Beide vertolkers zullen het zelfs niet bij het plaatje houden want voor de toekomst zullen zij samen optreden in een show met speciale nummers en hiervoor heeft men een duurtijd van één uur uitge werkt. Wie het nieuwe duo met hun nieuwste show wil boeken kan dit doen via Stars Theaterbureau te Brugge. Onder het Scorpion-label verschij nen nog enkele produkties van Jump met opnamen van Francis, Danny Brendo, Monica, Cl. Sabat en Missio. Voeg daarbij de nieuwste akkordeon CD/kassette van Le Grand Julot, alias E. Govert, en je kan luisteren naar leuke deuntjes op akkordeon gespeeld, die nog gel den voor alle tijden en een breed publiek aanspreken. Zowel onder de naam van Eddy Govert als onder die van Le Grand Julot treedt hij op in zijn eigen shows waarvan de nieu we reeks al van start ging te Parike. Naast hem is er nog een vaste gast in de persoon van Perry Bergho en zij krijgen telkens versterking van en kele gastartiesten. De shows lopen uitsluitend op maandagnamidda en dit in samenwerking met enkel autobusmaatschappijen waardoo men een ruim publiek tracht aani spreken. Sinds enkele jaren geeft Eddy Go vert een fanblad uit 'Splash' waari naast de talrijke korte berichtjes' de 'faits divers' de optredens en io terviews in opgenomen worden, sa men met de nieuwe leden van dl fanclub. Het hoogtepunt van het jaarpro gramma is een tiendaagse reis na* Lloret de Mar in Spanje waarb; men van optredens kan genieten van E. Govert, J. Palmer en Lola Wie hierover meer inlichtingd wenst kan kontakt opnemen met D Devlamynck, Europalaan 46 tf Gent, tel. 091/22.67.73.

De Voorpost | 1991 | | pagina 10