aar eerste nationale in echte karnavalsfeer u De A-kern van Eendracht Aalst, seizoen 1990-1991 Stadsbestuur huldigt Eendracht Aalst pom Redaktle: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Op zaterdag 1 juni a.s. biedt het dsbestuur van Aalst aan de spe lers, de trainers en de bestuursle den van Eendracht Aalst, een ont vangst aan in het stadhuis, naar aanleiding van hun promotie naar eerste nationale. Omstreeks l6u.30 zullen de spelers van Aalst verschij nen op het balkon van het stadhuis om hun supporters te begroeten Het stadsbestuur nodigt alle sup porters en sympathisanten uit om die namiddag post te vatten op de Grote Markt om er mee hulde te brengen aan de spelers en de trai iters. (bad) De Voorpost - 31.5.1991 -17 N VOETBAL In een uitverkocht stadion en midden een onbeschrijfelijke karnavalsfeer speelden de beide antagonisten, Aalst en Sint-Niklaas, voor de tweede keer dit seizoen in de eindronde opnieuw gelijk, na een wedstrijd die in feite nog weinig om het lijf had. Met dit billijk 1 -1 eindre sultaat waren beide teams duidelijk te vreden en na het eindsignaal kon de Eendrachtaanhang opnieuw een feest opzetten, dat nadien nog laat in de nacht voortduurde. Dat Aalst voetbalgek is werd zondagnamiddag II. nog maar eens bewezen. Boeiende geschiedenis Eendracht Aalst heeft tot nu toe een boeiende geschiedenis achter de rug. Reeds in 1900 maakte Aalst kennis met het voetbal met de eerste Aalsterse klub «Alost FC». Andere klubs volgden maar verdwenen even snel. De naam «Een dracht», samen met de klassieke wit- zwarte kleuren, duikt voor het eerst op bij het begin van W.O. I. Het organiseren van wedstrijden voor Aalsterse krijgsge vangenen en opgeëisten werd later door de Duitse bezetter verboden. Op 15 juni werd Sportclub Eendracht Aalst officieel opgericht en men sloot aan bij de Koninklijke Belgische Voet balbond onder stamnummer 90. De Eendrachtgeschiedenis is een levens echte aaneenschakeling van glorieuze hoogtepunten en dramatische diepte punten. In het seizoen 1927-'28 behaalde Een dracht de titel die de poort naar de nationale reeksen opende. De KBVB zag echter graten in het betalen van de spelers en verplichtte Eendracht op nieuw een klasse lager te gaan spelen. Niettemin keerde de klub onmiddellijk terug om via promotie (1932-'33) en eerste klasse (1935-'36) de toenmalige ere-klasse te bereiken. W.O. II bracht onderbreking in 1940-'4l en in 1944- '45. Na het seizoen 1946-'47 (kam pioenschap met 19 ploegen) waren er 5 dalers waaronder Eendracht Aalst. Door herschikking van de reeksen (van 3 naar 4 nationale reeksen) daalde Een dracht in 1950-'51 van tweede naar vierde maar steeg onmiddellijk terug naar derde om in het seizoen 1956-'57 naar tweede te promoveren. In deze reeks werd Eendracht in 1959-'60 kam pioen maar na een goed resultaat in de hoogste klasse begon de ongelukkigste periode uit haar bestaan. Inderdaad, in 1961-'62 betekenden «de zaak Blavier» en de daaruit volgende schorsingen een terugkeer naar tweede Twee jaar later werd Eendracht Aalst zelfs naar vierde verwezen door de om koopzaak SC Charleroi-Jamin-Van Der Eist. De nieuwe opgang naar derde werd verwezenlijkt in 1965-'66. Ook in 1967- '68 eindigde Eendracht Aalst op de eer ste plaats, maar de titel werd haar ont nomen wegens «een administratieve vergissing bij de nummering van de spelers» bij de laatste en beslissende wedstrijd (0-1 zege op Cercle Brugge). Deze slag onder de gordel heeft Een dracht Aalst jaren doen wankelen. Slechts in 1976-77 lukte men de over gang naar tweede, waar in 1979-'80 de eindronde verloren werd tegen KV Me- chelen. Van dan af werd het meer een strijd om het behoud dan om de titel. Tot Fazekas dit seizoen weer op de proppen verscheen. Na een ontgooche lende start, een sterke tweede periode lukte de Hongaar erin zijn troepen naar de eindronde te loodsen. De rest kent men ondertussen al. Eendracht werkte die overtuigend af en klimt meteen te rug naar eerste nationale. Daarop heeft men te Aalst echter circa 30 jaar moeten wachten. De vreugde is er echter des te groter om. De toekomst Te Aalst wordt intussen nog wel wat verder gevierd en op donderdag 30 mei a.s. om 20 uur kreeg de trouwe Een drachtaanhang nog een extraatje voor geschoteld. Dan kwam in het P. Come- lisstadion landskampioen Anderlecht op bezoek. Meteen kreeg Fazekas al de volle gelegenheid om eens uit te testen hoe zwaar zijn huidige formatie woog voor het voetbal in eerste klasse en voor welke plekken in het team hij verster king moet laten aanrukken. «Die komt er natuurlijk, aldus Fazekas. Ik heb al enkele namen in het hoofd, ik hoop nu maar dat het bestuur het nodi ge begrip hiervoor zal opbrengen. Ik denk bijvoorbeeld aan het aanwerven van een Ronald Van Peteghem en een Peter Cooman. Deze laatste ligt nog wel onder kontrakt bij Cercle Brugge maar hij voelt zich niet meer gelukkig in deze klub. Ik wens vooral snelle spelers in het team, maar ook een paar elementen die al ondervinding hebben opgedaan in eerste klasse. Ik vraag geen dure spelers Eendracht Aalst. Ze kunnen het zich niet laten al moet het dan in zwart en wit (da) en zeker geen vedetten, zelfs geen profs. In feite krijgt van de huidige kern ieder een zijn kans op uitzondering van Sza- badi, die zijn kontrakt niet wenst te hernieuwen en Mariman, die werd aan gekocht door FC Hekelgem. Graag zou ik Chunga behouden ondanks het feit dat hij zwakker presteerde in de eindronde. Men mag echter niet vergeten dat hij een groot aandeel heeft in het feit dat Een dracht die eindronde bereikte. Indien echter een klub opdaagt met een serieus aanbod, mag de Zimbabwees van mij andere oorden opzoeken. Dat betreft trouwens alle spelers van de huidige A-kern. Volgende week zal de beslissing vallen wie desnoods nog serieus in aan merking komt voor voetbal op het hoogste échelon.» (bad) Eendracht Aalst. Een viering zonder milde spot is onmogelijk in Aalst (da) dracht de titel die de poort naar de gang naar tweeue, waar in ly/y- ouue eersie Kiasse. ik vraag geen uuieapcio» pgtgm: cumvnf Bovenste rij: Philippe Van Hauwermeiren kinesistGert De Bruycker, Frank Eeckhout, WimDewolf, Milko Derijck, Jules Mandiangu,Jos Lathouwers, GinoNijs, Chris De Brucker (kinesist). Middenste rij: Jean-Paul Van Liejferinge (veldtrainer), René Peeters, Moses Chunga, Lazlo Fazekas (trainer), Dirk Van Wilderode (adj.-afgevaardigde), Hervé Godtbil, Mohammed Kanu, René De Cubber (keeperstrainer). Onderste rij: Hans De Schrijver, Steven Lamin, Philip Droeven, Geert Mariman, Luc Limpens, Mare Lombaerts, Nick Schippers.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17