Toch gelukt na 29 jaar... Ieder een helft Burgemeester Demaght 'Veiligheid moet primeren' Kapitein Milko Derijck 'We hebben enorm veel te danken aan trainer Fazekas E Luc Limpens 'Ik snak naar voetbal in eerste klasse' 18 - 31.5.1991 - De Voorpost VOETBAL Door Turnhout in eigen vesting met 0-1 te kloppen kon Eendracht Aalst de promotie naar eerste nationale afdwingen en mag dus volgend seizoen uitkomen tegen de elite van ons nationaal voetbal. Dit evenement werd niet alleen na de wedstrijd uitbundig ge\ierd door de duizenden overgekomen Aalsterse supporters in het Mllaparksta- dion in de hoofdstad van de Kempen, maar laat in de avond zelf stond het centrum van Aalst op stelten om die overwinning te vieren. Voorzitter Eric Goethals vertelde ons na de wedstrijd dat bij de start van het voorbije seizoen in het geheel niet gedacht werd aan voetbal in eerste klasse. 'Neen, ik moet eerlijk toegeven dat mijn ambitie erin bestond de eindronde te bereiken. Dan heb je uiteraard één kans op viermaar zo direkt doorstoten naar eerste klasse zag ik toch niet zitten. We gaan nu wel feest vieren, maar vanaf volgende w eek gaan we serieus beginnen werken aan de verdere uitbouw van de club en de ploeg en onderhandelen met het stadsbestuur wat in samenwer king kan ondernomen worden aldus voorzitter Goethals. Voor de pas aangeworven Patrick Orlans staan nu ook zware weken voor de boeg. Laat ik in de eerste plaats onderstrepen dat in de loop van de eindronde nog maar bewezen werd dat met een homogene groep heel wat bereikt kan worden. Ik denk dat dit ook het motto zal zijn voor volgend seizoen. Ik ben de mening toegedaan dat Eendracht hiervoor de ideale trainer heeft. We zullen ons uiteraard moeten versterken. Dat houdt in dat alle spelers die meegeholpen hebben aan het huidig sukses zeker hun plaats in de A-kem zullen behouden. Volgende w eek zal er gepraat worden met de spelers die aan een kontraktverlenging toe zijn. Bovendien zullen vier nieuwe spelers aangeworven worden, waarvan er minstens drie eerste klasse-erva ring bezitten. Met zulke groep moet het mogelijk zijn om ons in eerste klasse te handhaven. Ik heb mijn vakantie afgezegd om tijdens de volgende w eken v olop aan de uitbouw van de ploeg te kunnen w erken aldus Patrick Orlans. In een Maamse krant werden reeds bepaalde namen van eersteklas- sespelers v ooropgesteld die volgend seizoen de Eendrachtgelederen zouden komen versterken. 'Laten we met beide voeten op de grond blijven. Indien we moesten ingaan op de aanbiedingen van de make laars, w el dan kunnen we v olgend seizoen starten met vier kernen. Er zijn wel informele gesprekken geweest, maar totnogtoe werd nog niets definitief beslist, ook al wat een verlenging van het kontrakt van Chunga betreft'. Ook v oor de rasechte Aalstenaar Luc Limpens is die promotie naar eerste nationale een sukses zonder werga. Reeds vroeger bij Lokeren kreeg ik de kans om te voetballen op het boogse niveau, maar het viel toch niet al te best mee. Terug in Aalst wilde trainer Fazekas eerst van mij niet weten. Limpens mocht op de transferlijst geplaatst worden. Ik heb hem toen gezegd dat ik de konkurrentie gewoonweg aandurfde. Volgens mij heb ik een schitterend seizoen neergezet in een ploeg die uitstraalt op gebied van inzet en karakter. Hoofdzakelijk is dit sukses te danken aan het inzicht van Fazekas. De Hongaar is een eerlijk man. Hij kent geen lieve vriendjes en stelt die elementen op die zich totaal willen inzetten. Kijk maar naar Chunga. Onze meest talentrijke speler faalde de jongste weken en w erd vandaag, dan toch voor de beslissen de wedstrijd om zo te zeggen, uit de basis geweerd', zei een zielsge lukkige Luc Limpens. Burgemeester Annie Demaght schreeuwde tijdens de wedstrijd Turn- hout-.Aalst haar keel schor en liet na het beëindigen van de match haar tranen de vrije loop. Even voor ze met de autobus naar de Dirk Martensstede terugkeerde om er verder feest te vieren, vertelde ze ons: 'Ik hou heel veel van voetbal, en zeker van Eendracht omdat er zov eel Aalsterse mensen bij betrokken zijn. Die promotie naar eerste nationale is het resultaat van onze Aalsterse leuze: 'Eendracht maakt macht'. We raakten ook even de uitbouw van de infrastruktuur van het Aalsterse stadion aan. Burgemeester Demaght: We zullen zo snel mogelijk rond de onderhandelingstafel gaan zitten om dat probleem te onderzoeken. Zoals u wellicht weet stond de stad Aalst in voor de ruwbouw van de nieuwe hoofdtribune, maar voor de infrastruktuur binnenin het stadion is de club verantwoordelijk. Ik meen dat een intense samenwerking met enkeleprivé-ondememingen tot de moge lijkheden kan behoren BAD Eendracht Aalst. De dames aan de bonnetjesstand deden gouden zaken (da) Aalst - Sint-Niklaas 1 -1 In een échte kamavalsfeer vierde een te duwen. Voor de rest namen beide uitverkocht stadion tijdens de laatste ploegen best vrede met dit eindresultaat, wedstrijd van de eindronde de promotie en kon Eendracht opnieuw feestvieren van «Iendracht» naar eerste nationale, in en rondom het stadion. De eerste helft had weinig om het lijf, Scheidsrechter: Piraux. het leek op een gezapig oefenpartijtje Toeschouwers: 10.000. waarbij Sint-Niklaas doorlopend het spel beeld beheerste en reeds na tien Eendracht Aalst: De Schrijver, De Wolf, minuten op voorsprong kwam. Dat ge- Derijck, Peeters, Limpens, Mandiangu beurde na drie opeenvolgende hoek- (50'Codtbil), Lathouwers, Droeven (61* D'Hooghe, Kayser, Lopics, Maes, Suply schoppen en de bal niet uit de achter- Eamin), Chunga, Eeckhout, Kanu (75' Vijlders), Slancic. tuin van Eendracht geraakte. Cornet Sint-Niklaas: Maesen (75' Vermeire), Doelpunten: 11' Cornet 0-1,69' Lathou- plaatste met zijn linker doorheen een ^'s' Cornet, De Meyer, De Wilde, wers 1-1. (bad) gordijn van spelers raak in de verste hoek. Halfweg de eerste periode kreeg Stancic nog een unieke kans om die voorsprong te verdubbelen. Hij besloot echter zwak naast de linkerpaal. Aalst tenslotte was in de eerste helft slechts gevaarlijk tegen de rust aan. Eeckhout, twee keer los van zijn bewaker, schoot echter hard boven de deklat, en zijn tweede poging, een lob over doelman Maesen, volgde dezelfde weg. Na de kampwisseling speelde Aalst aan een hoger ritme en bij Sint-Niklaas was de veer gebroken. De thuisploeg kreeg in de tweede helft dan ook de beste kansen langs Lathouwers, Droeven en Kanu. Op een twintigtal minuten van het eindsi gnaal verscheen dan toch de verdiende gelijkmaker op het scorebord. Bij een algemene aanval schoot Eeckhout tegen de paal, maar Lathouwers was tijdig ter plekke om de rebound over de doellijn Annie Demaght, burgemeester van de stad Aalst, is een trouwe supportercs van Eendracht Aalst. Ze mist haast geen enkele wedstrijd en tijdens de eindronde was ze telkens ter plekke om den «lendracht» vokaal te steunen. Nu haar 'geliefde' klub volgend seizoen bij de tenoren van het Belgisch voetbal uitkomt, stellen zich nochtans bijkomende problemen wat de uitbouw van het stadion en de veiligheid erin en eirond betreft. Burgemeester Demaght«In de loop van volgende week zetten we ons aan tafel met de ordediensten om besprekingen rondom de veiligheid te voeren. In ieder geval eis ik dat het Eendrachtstadion, wat volgend seizoen in eerste nationale betreft, voldoet aan de veiligheidsvoorschriften. Daaromtrent zullen de nodige inspanningen geleverd worden, ook vanwege het stadsbestuur. Maar langs de andere kant verwachten we als stadsbestuur dat ook de klub en de privé een serieuze inspanning zullen leveren om het stadion uit te bouwen Nu is het zo dat het vroeger stadsbestuur de belofte deed om de huidige hoofdtribune verder uit te bouwen. Kan dat momenteel nog Burgemeester Demaght«Daar zullen besprekingen overgevoerd worden. Situaties verande ren, tijden veranderen. Maar de huidige financiële toestand van de stad is dan toch weer niet schitterend. Laten we niet vergeten dat wat het stadspersoneel betreft, loonsverhogingen in de lucht hangen. Indien we de CAO moeten volgen zoals die door de ministers boven ons hoofd is beslist, dan zal de stadskas 90 miljoen armer worden. Dan kan men onmiddellijk stellen waar haalt de stad .Aalst het geld om de tribune uit te breiden Trouwens, men moet die uitbreiding niet te euforistisch, maar wel realistisch bekijken. Ook op dat vlak dient m.i. gepraat te worden met de privé-ondememingen. Laat ik echter nogmaals benadrukken dat de veiligheid van primordiaal belang is. Dat zal aan de stad Aalst ruim 4 miljoen frank kosten.» Een probleem waarover nauwelijks gesproken wordt is dat van de «parkings». Het Eendrachtstadion ligt midden in een druk bewoonde wijk en er is duidelijk een gebrek aan de nodige parkeerruimte. Burgemeester Demaght«Op tien minuten van het stadion hebben we een KMO-zone en ook de industriezone Wijngaardveld. Ter gelegenheid van de laatste wedstrijd tegen Sint-Niklaas hebben we het verkeer naar die zones afgeleid. We hebben dat voor de eerste keer uitgetest en ik meen dat daar een oplossing ligt, als het degelijk georganiseerd wordt (bad) EENDRACHT AALST 1990-91 r/ -( a Milko Derijck (28) is de kapitein van de ploeg die de deur naar eerste nationale wist te forceren. Ook met hem is het prettig praten over die fantastische prestatie van Eendracht, dat vooral in de eindronde brokken maakte. Vanwaar dat onverwachte sukses «Ik denk dat we frisser dan gelijk welke andere ploeg het seizoen hebben afgemaakt. Maar tevens heeft de kollektiviteit een enorme rol gespeeld. Gedurende de hele kompetitie is Fazekas blijven hameren op de werkkrachi en we zijn naarmate de kompetitie vorderde in hem gaan geloven. Hij komi werkelijk spontaan over bij de spelers. Gedurende de training bijv. houdt hij alles zeer eenvoudig, zonder veel komplikaties, zodat iedere speler hem direkt begrijpt. Iedereen reageert steeds positief op zijn verlangens». Nu wordt de Eendracht-coach wel eens als een ondoorgrondelijk man versleten, ook door sommige bestuursleden, die nochtans dicht bij het reilen en zeilen van de Hongaar staan. Milko Derijck: «Het is een man die iets aandurft. Neem bijv. de match tegen een sterke thuisploeg als Turnhout waar hij uitpakte met drie spitsen. Het lukte en meteen was Eendracht zeker voor de promotie naar eerste klasse. Hij is duidelijk een man met veel inventiviteit en durf. Vandaar zijn sukses.» Milko Derijck is in ieder geval nog niet zeker van een verlenging van zijn kontrakt. «Er deden geruchten de ronde dat ik Eendracht zou verlaten. Dat is echter uit de lucht gegrepen. Ik speel nu acht jaar voor Eendracht en nu de kans zich voordoet om in eerste klasse uit te komen, zou ik het niet opportuun vinden met Eendracht vaarwel te zeggen en ergens anders mijn tenten op te slaan. Er moet uiteraard gesproken worden met de trainer en het bestuur. Misschien hebben ze een andere visie op de huidige situatie. Maar ik denk niet dat onze wegen volgend seizoen uit mekaar zullen lopen. Naar ik vernomen heb zal volgende week over het verlengen van de kontrakten gepraat worden. Dan zullen we al weten wie voor eerste-klasse-voetbal volgend seizoen uit de boot valt», aldus Milko Derijck. (bad) Eendracht Aalst. Fier zwaaien de supporters met de foto van hun ploeg (da) Eendracht Aalst: Ook de jeugdspeler- tjes van den Eendracht deden hun duit in het pretzakje (da) Luc Limpens (29) heeft een sterk seizoen bij Eendracht Aalst achter de rug. Ook hij geniet volop van de feeststemming rondom de promotie van zijn club naar de hoogste voetbalklasse. Luc Limpens: «Het is enorm als men dat als speler kan meemaken, maar vanaf morgen moet dat omslaan naar een volledige koncentratie naar het volgende seizoen. Maar ik snak naar het voetbal tussen de tenoren. In Lokeren kreeg ik geen enkele kans om te bewijzen dat ik een waardig eersteklasse-voetballer zou kunnen zijn. Voor mij is dat alleszins een revanche t o v. Sporting Lokeren dat toen beweerde dat ik te licht uitviel voor het voetbal op het hoogste niveau. Ik hoop volgend seizoen bij Aalst het tegendeel te kunnen bewijzen.» Is er reeds gesproken over de vernieuwing van een kontrakt Luc Limpens«Ik lig momenteel nog altijd onder kontrakt voor één jaar. Die overeenkomst slaat echter op tweede klasse. Ik verwacht een dezer dagen een telefoontje om dit kontrakt aan te passen.» We zetten met deze klasrijke middenvelder ook een boompje op over de waarde van het voetbal in tweede klasse, waarin .Aalst al bij al weinig spetterend voetbal etaleerde. Luc Limpens «Dat is werkelijk zo. Eendracht heeft weinig spetterend voetbal gedemonstreerd. Het voetbal in tweede klasse eist enorm veel op het fysisch vlak. Eigenlijk was het de bedoeling om met de huidige ploeg in tweede klasse te blijven en kwam in de loop van de kompetitie een overgang naar eerste nationale nauwelijks ter sprake. Oefenmeester Fazekas slaagde erin van het bestaande potentieel een uitermate sterk geheel te kneden. De resultaten lieten niet op zich wachten.» Limpens en Fazekas waren bij de aanvang van het seizoen niet de beste maatjes. Iets meer daarover «Fazekas heeft mij vóór de aanvang van het seizoen 90-91 opgebeld en verklaarde dat hij voor het middenveld over een andere speler beschikte en ik derhalve naar een andere klub mocht uitkijken. Ik heb hem toen gezegd dat ik de sportieve uitdaging aannam. Fazekas nam het ook sportief op en mede door het feit dat René Peeters werd uitgespeeld als libero, verwierf ik een vaste stek in het team.» (bad)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18