Juniores van VW Hamme uitgeschakeld in de penalties Eendracht Sint-Gillis lonkt naar middenmoot Kampioenentitel voor juniores van SR Grembergen Mare Uyttenhove en Wouter Mussche ontvangen Zilveren Voetbal Eendracht Sint-Gillis vierde kampioenstitel Jean-luc Aerts naar VW Hamme De Voorpost - 31.5.1991 - 19 VOETBAL Hel NCMV Sim: globaal genomen positief Jr M CM PaMmul aa„ de tegenover hel meuwe reglement voor tie An, Menwcg 5 tc Lokeren expozeen cln/1i0ni*nct vnn hpt Kamen Caymax haar schilderijen. Men milieuvergunning. De studiedienst van het NCMV publiceerde over dit reglement een brochure speciaal voor de KMO 's geschre ven. NCMV leden krijgen de brochure bij het weekblad 'Zelfstandig Ondernemen niet-leden kunnen ze bestellen aan de prijs kan deze tentoonstelling doorlopend be zoeken van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur. De juniores van VW Hamme zijn ener zijds een beetje teleurgesteld, maar langs de andere kant ook trots. Voor hetzelfde geld hadden zij de finalematch tegen Club Brugge kunnen winnen. De wedstrijd zelf eindigde onbeslist. Er kwamen dus penalties aan te pas en die berden uiteindelijk de zege op aan de Westvlamingen. «Ondanks het ultieme verlies ben ik van mening dat de spelers fier mogen zijn op deze verrichting, stelt trainer Daniël De Paepe Brugge is niet enkel een eerste klasser, ook wat de leeftijd betreft vere- VW Hamme heeft Jean-Luc Aerts definitief overgenomen van Ever- gem. Hij is 26 en wordt als de opvolger aanzien van Jo Verbruggen wiens verbintenis niet wordt ver lengd. Nu zaterdag wordt Frankie De Pelsmaecker gehuldigd. Hij werd door de supportersklub Blauwzwart als meest verdienstelij ke voetballer aangeduid. (e.g.) nigde het W'estvlaamse team meer laats tejaars. Tijdens de eerste helft hebben wij op zijn minst zo goed, bij momenten zelfs beter gepresteerd dan de Brugge lingen. We zijn trouwens in die periode twee keer tot scoren gekomen langs Raf Vermeir en Geert Ruys. Dat er na de hervatting reaktie zou komen, lag voor de hand. In de tweede helft trokken we fysisch aan het kortste eind. We zijn overigens een aantal keren in de proble men gekomen. In de laatste twintig mi nuten rees er hoop dat we in extremis overeind zouden blijven toen de Brugge lingen numeriek in de minderheid te rechtkwamen. Het verdict viel op amper 120 sekonden van het einde. Je begrijpt al meteen de ontgoocheling. Bij het nemen van de strafschoppen ging het er spannend aan toe. Uiteindelijk hebben we met 7-8 cijfers de duimen moeten leggen. Verliezen tegen een team als dat van Club Brugge is bepaald geen schande. In de eerste helft hebben onze spelers waarschijnlijk te hoog ge grepen. Na de hervatting hebben zij de tol voor zoveel inspanningen moeten betalen. Kollektief werd er, vooral na de rust, biezonder goed gereageerd. Namen noemen lijkt misschien niet opportuun, al meen ik dat vooral Raf Vermeir en Wim Gabriels een opmerkelijke rol heb ben vertolkt. (e-g.) ™£.l"u/.i/i/c .o. wsn Museum ter Zijde in Wouw tussen Rotier van 200 fr bi, NCMV. Spastraat 8 ,e 1040 Qp Zoom b het e/uge in Brussel zijde gespecializeerde textielmuseum in de De nationale vergadering van het NCMV ge„e/u^ en lrekt met zijn unieke levende heeft de 58jange Petrus Thys verkozen tot Ztjderupsenteelt jaarlijks meer dan 30.000 nationaal voorzitter. Hij volgt Fons Wat- aan. Het museum is gele- Eendracht Aal,.t leeuw op die gedurende acht jaar het voor- in de Schoolstraat 3 te Wouw. zitterschap heeft waargenomen. (da) Sint-Niklaas 1-1. Eeckhout scoorde het bevrijdende doelpunt Het Laatste Nieuws heeft tijdens zijn referendum «Zilveren Voetbal» enkele prijzen richting KSV Zottegem zien ver dwijnen. Zowel Wouter Mussche als Mare Uyttenhove kregen een trofee als produktiefste spelers uit tweede provin ciale. De 22-jarige Mussche staat nog op de drempel van zijn voetbalcarrière en wil ook volgend jaar schitteren in Zotte gem. Van zijn moederclub Oostakker kwam Wouter Mussche in Zottegem te recht daar hij veel heil zag in het nieuwe, ambitieuze bestuur. Tegen RC Wetteren lukte hij zijn eerste doelpunten en ten slotte zette hij de kroon op het werk met een penalty-treffer tegen SK Aalst. Deze goals beslisten meteen over de titel in tweede provinciale. Zevenentwintig doelpunten scoren is niet niks maar het belangrijkste voor Wouter Mussche was zeker de titel. Mare Uyttenhove werd bij Oudenaarde weggekocht maar zal nu op zijn beurt ook andere oorden gaan opzoeken. Hij stapt over naar TK Meldert nadat hij ook dit jaar 27 doelpunten scoorde voor kampioen Zottegem. «Mijn eerste sei zoen lukte ik veertien treffers maar dit jaar liep het nog vlotter. Ik paste mij hier goed aan dat is voor een goalgetter zeer belangrijk», vertelt een gelukkige Mare Uyttenhove». Zelfs voor een ouder domsdeken doet zo'n trofee je nog wat. Mijn werk belet mij alvast om volgend jaar driemaal te trainen, zodat mijn overstap naar Meldert voor de hand lag. Daar wacht nu een nieuwe uitdaging.» Nicolle Voetbal. Mare Uyttenhove, die van Voetbal. Ook Wouter Mussche scoorde Zottegem naar TK Meldert verhuist, 27 maal in tweede provinciale (nic) kreeg de 'Zilveren voetbal' voor het meeste aantal treffers in tweede pro vinciale (nic) Moest het eerste elftal van SK le, de juniores deden het des te be- Grembergen tot op de laatste speel- ter. Zij werden kampioen en zetten dag van de kompetitie knokken daarmee en traditie verder die wil voor het behoud in derde provincia- dat elk jaar een jeugdploeg van SK Voetbal. De scholieren van SK Grembergen werden op het gemeentehuis ontvangen. Klubvoonitter Herman Burghgrave aan het woord (foto Piet Her mans) Grembergen de beste is. De junio res werden trouwens voor de twee de opeenvolgende keer kampioen en dat betekent dat er tussen die jonge spelers heel wat talent schuil gaat en dat zeker en vast een hechte ploeg tussen de lijnen staat. Een goede verstandhouding binnen de ploeg en de leuze 'een voor allen, allen voor een' ligt nog steeds aan de grondslag van vele overwinnin gen. Boven dongen ook de reserven met sukses naar de eerste plaats in het klassement. Een bewijs dat SK Grembergen een rooskleurige toe komst voor zich heeft. En dat SK Grembergen over een gedegen jeugdwerking beschikt, wordt bewe zen door het feit dat men zeer re cent nog deelnam een een drie daags internationaal jeugdtornooi in Frankrijk. Voor het benalen van deze titel werden de SK jongeren op het gemeentehuis ontvangen en door stadsbestuur en clubbestuur in de bloemetjes gezet. Terecht. Voetbal. Eendracht Sint-Gillis speelt volgend jaar opnieuw in derde na een zeer spannende kompetitie. Uiteraard werd de ploeg op het stadhuis gehuldigd (foto Piet Hermans) Eendracht Sint-Gillis werd kam pioen in vierde provinciale. Een re den om feest te vieren. Op 1 mei werden de vlaggen aan het lokaal al uitgehangen. Nog voor de wedstrijd begon bij wijze van proef, maar na dien hing de vlag ten top. En kwam er zelfs een spandoek bij om de boodschap aan de hele gemeen schap van Sint-Gillis kond te doen: Eendracht Sint-Gillis kampioen. Zaterdag werden de kampioenen ontvangen in het stadhuis van Den- dermonde. Schepen van sport Jan Van Damme feliciteerde tijdens de ontvangst de hele ploeg met het prachtig behaalde resultaat en wees erop dat voetbal nog steeds een ploegsport is. Het is de ploeg die wint of verliest, niet een individuele speler. Sint-Gillis, dat blijkt uit het behaalde resultaat, was het voorbije seizoen eendrachtiger dan alle te genstanders. Dat trainer Eddy De Vroe in dit sukses een niet onbe langrijk aandeel heeft, zal niemand in twijfel trekken. Hij wist zijn spe lers optimaal voor te bereiden op de wedstrijden. Maar ook het bestuur onder leiding van voorzitter dokter De Decker en sekretaris mevrouw Monique De Pauw heeft ongetwij feld bijgedragen tot dit sukses. Een dracht Sint-Gillis is een goed uitge bouwde club die ook aandacht heeft voor de jeugd, de toekomst van elke voetbalclub. Die jeugdspelers kre gen de kans om deel te nemen aan een tornooi in Frankrijk, waar men gereputeerde tegenstanders uit het gastland en zelfs uit Italië met suk ses bekampte. Die jeugd is de wissel op de toekomst. En wat het eerste efltal betreft, misschien waren de wedstrijden tegen de stadsgenoten uit Appels en de Boonwijk de moei lijkste van allemaal. Voetbal. De juniores van SK Grembergen werden ontvangen op het gemeentehuis (foto Piet Hermans Eendracht Aalst. Een beeld op de tribunes tijdens de wedstrijd tegen Sint-Niklaas (da) Eendracht Sint-Gillis werd kampioen in vierde provinciale en voor het Dender- mondse stadsbestuur was dit meteen een gelegenheid om klubleiders en spe lers in het stadhuis een ontvangst aan te bieden. Schepen Van Damme, als ver antwoordelijke voor de sport, fungeerde als woordvoerder. In zijn toespraak feli citeerde hij spelers en klubleiders en inzonderheid oefenmeester Eddy De Vroe. Hij is er in geslaagd om de club na een degradatie in amper één seizoen weer naar derde provinciale te loodsen. Eendracht Sint-Gillis, als derde provin- cialer steeds een bescheiden klub, be schikt evenwel over een prima akkom- modatie. Naast degelijke velden is het klubhuis uitgerust met een moderne sanitaire installatie en kleedkamers. In zake jeugdwerking is de nieuwe derde provincialer een voorbeeld, al heeft hij in eigen gemeente af te rekenen met belangrijke konkurrentie. Naast Eendracht telt Sint-Gillis nog twee andere ploegen, met name Lutterzele en Racing Boonwijk, die lid zijn van de Belgische voetbalbond. Er is voorts ook amateurvoetbal in de gemeente. Volgens sommigen is dat allemaal een beetje van het goede teveel. Van een fusie, wat soms eens gesuggereerd wordt, willen geen van de klubs eigenlijk weten. Ze voelen zich «mans» genoeg om de eigen boontjes te doppen. Iedereen doet dat op zijn manier en poogt er het beste van te maken. «Eendracht Sint-Gillis, zo zegde schepen Van Damme, etaleert een degelijke jeugdwerking en nam recent met de preminiemen deel aan een tomooi in lllzach in de Elzas.» Wat de komende kompetitie betreft, rekenen de klublei ders voor het eerste elftal op een plaats in de middenmoot. Het is overigens de bedoeling om versterking binnen te ha len. Met enkele spelers worden momen teel trouwens onderhandelingen ge voerd. Bij de ontvangst in het stadhuis was ook Geert De Vliegher betrokken. Zes jaar geleden werd hij door Eendracht Sint- Gillis afgestaan aan S.K. Beveren waar hij overigens flink aan de bak komt. (e.g.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19