Afdeling sportgeneeskunde van het ASZ kreeg spelers Eendracht Aalst op bezoek Eendracht Aalst naar eerste klasse Durme- en Scheldestreek Twee dodelijke slachtoffers bij brand in Aalst LimBGRaen Voor wie iets beter zoekt meu De Voorpost VRIJDAG 31 ME11991 44e JAARGANG NR. 22 - 46 F De afdeling sportgeneeskunde van het Aalsterse Stedelyke Ziekenhuis geloofde zo rotsvast in het behalen van de kampioenstitel van Eendracht Aalst, dat ze de spelers reeds vorige week maandag voor een bezoek uitnodigden. De Eendrachtspelers kregen tegelijkertijd de gelegenheid, de afdeling fysiotherapie van dr. Rimbaut en de dienst ortopedie van dr. Huylebroeck te leren kennen. Tijdens een gezellig samenzijn werd hen dan ook een hart onder de riem gestoken, op de vooravond van de twee nog te spelen beslissende matchen. Intussentijd beleeft Aalst een zomerkarnaval en zijn de spelers van Eendracht Aalst de vedetten van de dag geworden. Voor wat de akkommodatie voor het beoefenen van sportgeneeskun de in het ASZ betreft, was een "open deurtje" in deze periode ze ker op zijn plaats. Dat op vele vlakken in stad Aalst, de interesse naar de sportbeoefening sterk wordt gepromoot, bewijst on der andere ook de organisatie door Stad Aalst en Sportraad, de sport- maand, die deze week ook ten einde loopt. Zowel wat individuele sportbeoefe ning, bedrijfssport en ploegenkom- petitiesport betreft, staat de streek van Aalst zeker niet op de laatste rij. De viering van de sportkampioenen een paar weken geleden, toonde daar nogmaals een visitekaartje van. Het beoefenen van sport vraagt op vele punten een gepaste medische begeleiding. Dat beseft men in het Aalsterse Stedelijk Ziekenhuis maar al te goed en daarom heeft men reeds verschillende jaren ge werkt aan een opportune aanpak ervan. De beoefening van de fysische ge neeskunde is dan ook in het ASZ in verschillende diensten ingedeeld. Er zijn afdelingen voor trainingsbe geleiding en voor de behandeling van sportletsels met een afdeling sportchirurgie en een revalidatie centrum. Voor de dienst fysische geneeskunde staan drie full-time geneesheren ter beschikking: Dr. L. Rimbaut, Dr. J. Holvoet en reu matoloog Dr. C. Immesoete. Zij worden nog bijgestaan door Dr. Cooman die, op het ogenblik nog deeltijds maar volgend jaar full-time, de specialisatie in sportfy- siologie verzorgt. "In sportbeoefening speelt fysiolo- Vervolg op blz. 4 Een felle brand in de Van der Nootstraat te Aalst heeft dinsdag het leven gekost aan twee personen: een 35 jarige vrouw Beatrix Scorniaux en het gehandicapte dochtertje van 10, Juli Bindels. Hun verkoolde lichamen werden in de slaapkamers van de totaal vernielde woning aangetroffen. De brand brak uit even na vier uur op dinsdagochtend. Johny Verhul pen die in de Van der Nootstraat 31 te Aalst woont, kwam schreeuwend om hulp de straat opgerend. Hij had ernstige brandwonden opgelopen en zeeg wegens bloedverlies aan de overkant van de straat neer. Onder tussen was de hele buurt wakker en werd de brandweer op de hoogte gebracht van de uitslaande brand. Maar hoe snel de brandweer ook ter plaatse was, die stond vrijwel mach teloos tegen de vlammenzee. De he le woning werd door de brand ver nield. Maar nog veel erger dan deze materiële schade, was het menselijk leed. De brandweer ontdekte in de slaapkamer de levenloze lichamen van Beatrix Scorniaux en haar ge handicapt dochtertje uit een vorig huwelijk Julie Bindels. Ondertussen was de 43 jarige Johny Verhulpen die uit het brandende huis was gevlucht, verzorgd. Hij had een ernstige steekwonde in de rechterborst. Tijdens zijn ondervra ging beweerde hij dat hij in de wo ning was aangevallen door een on bekende man. Die stak hem met een mes in de borst en stichtte dan de brand. Verhulpen is dan de straat op gerend, schreeuwend om hulp. Of deze tesis de juiste is wordt nu onderzocht. Aan de hand van de summiere beschrijving die Verhul pen van de dader gaf, was het onmo gelijk een duidelijk signalement op te stellen van de overvaller. Men tast trouwens ook nog in het duister over de juiste oorzaak van de brand Een onderzoek zal nu verdere de tails moeten geven. Zo zal een autopsie worden uitgevoerd op de slachtoffers om uit te maken op wel ke wijze die om het leven zijn geko men. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aalst. De ploeg die de stap naar eerste nationale mogelijk maakte (a) Na 29 jaar is zwart-wit weer in eerste nationale. Gerechtigheid is geschied. Op onze sportbladzijden leest u een uitvoerige bijdrage over Eendrachts schitterend seizoen. tl et hod lijoc

De Voorpost | 1991 | | pagina 1