Eindelijk Freddy Goossens en Willy De Roe V.W.F.-wielrennen IbuslOT iotanov 20-31.5.1991 - De Voorpost Zaterdag in Buggenhout-Opstal hoecke en Moerenhout, niet toevallig de ter en Benny Benoey niet alles hadden De ganse bende vloog over Van Minge- Renner en organisator Stefaan Laureys t0P drie van de sPurters uit de C-reeks. gegeven om de boel weer bijeen te sleu- roet heen en De Trover gaf de indruk te heeft er samen met zijn medewerkers Bi| de D"renners die moesten meespur- ren, dan was het al gebeurd geweest, zullen winnen. Toen kwam Van Craey- - ten voor de eindzege, was het eindelijk Rust kwam er echter niet want snel nest en die wipte er gepast over, tweede nog eens Gem Steenssens die zijn snel- kwam de goede trein op gang. In schuif- De Troyer, herman Moerenhout en le benen kon tonen, vóór de aalvlugge jes kwamen er vooraan negen renners Gaston Van Den Hoecke, die momenteel een prachtige gebeurtenis van gemaakt: een fraai koersweertje, veel volk en twee wedstrijden om van te genieten. Dankzij dit sukses mikken deze jongens volgend Aloïs Van Renterghem en een van ver samen en daarbij kon Wim De Wael nog zijn vlugste bene mist en iets te kort jaar nog een trapje hoger. C- en D-reeksen: Willy De Roe en Gerry Steenssens Dé verrassing was wel de overwinning van De Roe. Hoewel schitterend op dreef de laatste weken, was hij toch wel de laatste die verwacht werd. Willy, die het meer moet hebben van labeurwerk en bergop, heeft zo iedereen in de aangena me zin verrast. De wedstrijd zelf liep al vlug van stapel maar het ging veel te snel. De talrijke ontsnappingspogingen kregen ze geen kans want wanneer men tegen een gemiddelde van 41 per uur in het peloton fietst en dat tempo blijft aanhouden, probeer er dan maar eens voor te blijven... En toch lukte het bijna tweemaal. De eerste keer met een zes tal: De Pessemier, Rolusjean Geerinck, Herregots, Van Mingeroet en Van Loove- ren. Vooral de akieve Herman Moeren hout sleurde alles weer bijeen. De vol gende gevaarlijke aanval kwam van hardfietser Hugo Van Neer, die sleepte een negental anderen mee in zijn zogen toen moest men in het peloton alle hens aan dek roepen om de kleine kloof te dichten. Het duurde al met al nog een volle ronde eer de orde hersteld was en iedereen eens rustig kon ademen, me teen gingen ze de laatste ronde in met drie renners licht voorop: Robert mal- drie, Alain van Mingeroet en Willy De Roe. Zij namen een honderdtal meter voorsprong en bleven toen hangen. Ie dereen aanzag hen reeds als een spring- terugkomende Jozef boone. Met vele in extremis aansluiten. Tien leiders: schiet. Vermelden we nog de grootste vlakke ritten in het verschiet zullen we Comelis, Smet, Van Hecke, Devits, De pechvogel van deze twee dagen: Opstal- VWF-wielrennen in Schendelbeke. Hubert Van Craeynest won de C-reeks en Wies Carmeliet uit Zele de D-reeks (xl) nog meer over Steenssens moeten Peuter, De Jonghe, De Wael, Laureys, schrijven. Door al die 'klimkoersen' was Van Bossche en als tiende de beresterke hij een beetje in de vergeethoek geraakt. B-renner Jozef Watteny, die zeker was A- en B-reeksen: Patrick Cornelis en Jozef Watteny De Zeienaar Patrick Comelis is verras send sterk uit de hoek gekomen in de VWF-wielrennen. Freddy Goossens was in Schendelbeke de snelste van de A-reeks, terwijl Dirk Stammeleer de B-reeks won (xl) van de overwinning als deze groep voor op bleef. Hoewel het peloton zich niet verloren gaf en ronden lang op zo'n 23 sekonden bleef hangen, liepen de tien naar het einde toe een geruststellende dikke minuut uit. In de laatste ronde ging Comelis nog aan de haal. Keihard fietste hij van de konkurrentie weg en slechts Marco Smet had hem misschien kunnen terughalen, maar het duurde wat eer die nog weggeraakte. Daarachter viel het allemaal nog wat uiteen en Stefaan Laureys, die op een zeer knappe wedstrijd mocht terugblikken, werd in deze keiharde finale gewaar dat hij nog wat kompetitie miste. Jefke Watteny hoefde niet te spurten voor de zege en had tijd genoeg om wat te genieten van zijn vierde overwinning van het seizoen. Bij het achtervolgend peloton, dat naar het einde toe nog dicht was genaderd, sprongen in de laatste kilometers nog enkele renners weg. Die spartelden een vijftig meter voor het peloton uil en toch hielden ze het vol tot op de meet en dat nimta0 - c voor zo'n meute...Het was Theo Van mi^kminc npT n i!T TFmei wedslr'id le Buggenhoul-Opstal, na een Handenhove die hel haalde, vóór Valere i t L Va" eer51e aamailers tc zii" 8cweesl' Van de Casteclc en Freddy Goossens naar elkaar, het tempo stokte een beetje was hij ook een basislegger van de be- - c en de drie waren weg! Met drie dus naar slissende ontsnapping. Hi) plaatste de Zonda« Schendelbeke de meet maar daar ze allen tot het laatste en beslissende demarrage, waar- D-reeks: Alois Carmeliet uiterste waren gegaan en het onderste tegen niemand nog verhaal had, een Het was een tijdje stil geweest rond reeds uit de kan hadden gehaald, was er waarop zelfs een losgebroken Marco Carmeliet. Zaterdag in Opstal viel hij nog van spurten geen sprake meer. Meteen Smet niet kon replikeren. Hoewel we er buiten de prijzen maar in Schendelbeke kregen we een verrassende De Roe op direkt moeten aan toevoegen dat Smet was het een schot in de roos! In een kop. Hij bleef maar duwen en bleek een niet zonder slag of stoot was weggeraakt razendsnelle eindspurt kon hij het gan- ietsje meer reserves te hebben dan zijn en meer dan eens moest demarreren se pak achter zich houden. Een van de twee kompanen. De spurt van het pelo- voor de konkurrentie hem liet gaan. meest opgemerkte figuren was Gustaaf ton was een ander zooitje. Over de volle De wedstrijd kwam vrij vlug op gang. Sonck die al vroeg in de wedstrijd ten breedte van de weg met nog een vijftigtal Hoewel nog maar enkele weken in volle aanval trok. Later zou diezelfde Sonck renners samen stromden ze naar de strijd, liet de plaatselijke Stefaan Lau- tijdens de finale nog ten aanval gaan in meet. Slechts in de laatste meters kwa- reys zich niet pramen en was reeds mee gezelschap van Willy Seghers maar te men de echte spurters met een paar met de eerste ontsnapping. Met een vergeefs. Ook Jean Verpaelst muisde er lenderukken naar voren. Hubert Van tiental renners namen ze honderd me- op zijn eentje vanonder maar een be- Craeynest haalde het, vóór Van Den ter voorsprong en indien Mare De Peu- drijvige Loverie en Ferre De Donder sleurden er de rest weer bij. In de laatste ronde ging Willy Daem nog zijn kans, maar ook hij werd gegrepen op één kilometer van de eindstreep. Meteen kregen we een massaspurt met Wies Carmeliet, Hugo De Kocker en Alois Van Renterghem. C-reeks: Hubert Van Craeynest De C-renners vertrokken weer alsof de meet achter de eerste bocht lag. Vooral Norbert Van Nuffel bleef maar sleuren en met de hulp van kampioen De Pesse mier, Moerenhout, Hugo Van Neer en de plaatselijke Mare Duquesne werd dat verschroeiende tempo aangehouden. Toen Van Nuffel lek reed werden de teugels overgenomen door Van neer, die de groep tot het uiterste dwong om terug te keren. Nadien gingen vooral een Mare Herregodts, Edgard David, Jean Ge erinck en een flink verbeterende Etien- ne Rolus aan de bel trekken. Mare Du quesne probeerde het dan nogmaals maar Maldrie ging hem terughalen en meteen was men reeds dicht bij de eindmeet en ging Van Neer het nog eens proberen. Hij werd teruggegrepen en toen sprong Van Mingeroet weg. Hij nam tot 150 meter voorsprong en leek het te zullen halen maar kampioen De Pesse mier sprong er naartoe en sleurde het ganse pak mee. Meteen een massaspurt. VWF-wielrennen. Albert Kesteloot (xl) naar Ronny Leemans, die voor eigen volk plat reed en nu door een val uitge schakeld werd. B-reeks: Dirk Stammeleer Met een poging van Peter Schaillie, die vergeefs achter zijn forme van vorig jaar aanholt, werd de wedstrijd op gang ge bracht. Na Peter kregen we tal van po gingen maar een waakzaam peloton liet niet begaan. Toch moesten er heelwat renners lossen wegens het hoge tempo en het peloton viel steeds in stukken en brokken. Uiteindelijk kwam de breuk er toch toen zes renners zich losrukten: D. Van Daele, Gilbert P^idaens, Herwig De Meyer, Walter Beerens, Luc Courtens en Dirk Stammeleer. Achter deze zes poog de Serge Van Assche het gat nog te dichten en ook Watteny, die de goede trein had gemist, probeerde het tij nog te doen keren. Tevergeefs echter, de zes verstonden mekaar zeer goed en bleven afstand houden. Achter de koplopers vormde zich een groepje van 14 renners. Daarvan moest Benny De Vleesschou- wer nog afhaken en in de finale zouden Bruggeman en Dendermondenaar Dirk Verguit nog kunnen ontsnappen. Voor de negende plaats won P. Van den Dries vlot, vóór Muvs en Watteny. Serge Van Assche werd 15de en Grembergenaar Hendrik Vermeiren 18de. Als niet-spur- ter heeft hendrik het niet gemakkelijk maar zijn dagje komt wel. Zo zouden we de spurt van de eerste zes nog vergeten. Waar we gedacht hadden dat van daele het vuur aan de schenen zou leggen van Dirk Stammeleer, bleek dat Dirk het gemakkelijk haalde, vóór Courtens en Beerens. Van Daele werd zesde. A-reeks: Freddy Goossens Hoe een dubbeltje rollen kan. Bij het ingaan van de laatstr ronde reden Goos sens en Hoebeke, die tweede werd, nog in een verloren stelling en toch werden ze nummers één en twee!. De prijzen worden dus aan de meet verdiend en Goossens verdient die zege. Hij is het type renner dat nooit opgeeft. Fietst hij in lade, 20ste of 3aste stelling, Freddy blijft vechten voor elke meter en de beloning zal deze keer des te zoeter geweest zijn. En of er gefietst werd. Reeds na de eerste ronde lag William Goessens alleen aan de leiding. Pas was hij ingelopen of weer ging Goessens in gezelschap van A. Kerremans en Carlos Verstraeten. Drie hardrijders vooraan maar het peloton liet niet begaan. Toen begon het recital Marco Smet. In gezel schap van Van den Berghe muisde hij er vanonder. De ronde nadien reed Smet al alleen aan de leiding met een luttele 100 meter op een jagend peloton, aange voerd door Goessens en Verstraeten Nog drie ronden lang hield Marco het vol tegen een nooit afgevend peloton, dat konstant andere achtervolgers had Vooral een Goessens, Van Handenhove, Kerremans, Verstraete, Devits, De Peu ter, Van de Casteele en Van De Wille hielden de teugels strak. Uiteindelijk moest Marco buigen en kregen we een hergroepering. Bij het ingaan van de laatste ronde was echter weer alles uit mekaar gerammeld en kregen we elf leiders. Iedereen dacht dat het gebakken was maar toen kwamen de nooit opge vende Goossens en José Hoebeke. Ze slaagden erin om tijdens de laatste twee kilometers de aansluiting te realiseren en direkt over de elf te fietsen. De anderen keken naar elkaar om te zien wie de kastanjes uit het vuur ging halen en weg waren ze... Van ver zette Goossens de spurt in en een doodvermoeide Hoebeke was me teen tevreden met de tweede plaats. Voor de derde plaats kregen we nog een snoeperig spurtje met Marco Smet, vóór William Goessens, Theo Van Handenho ve en André Kerremans: een fantasti sche wedstrijd met een thriller van een slot. Volgende wedstrijden Zaterdag 1 juni in Opwijk, Nijversele- straat, café Ónder den Toren, wedstrijd promotor Stefaan Laureys; C D star ten om I4u00 voor 9 ronden of 60 km, A B om I6u00 voor 11 ronden over 73 km; superprestige-wedstrijd, talrijke premies, omloop 1, prijsbarema 3. Zondag 2 juni in Dentergem, Dreve 2, café De Gilde, wedstrijdpromotor Ga briel Amerlinck; C D starten .om I4u00 voor 11 ronden of 61 km, A B om I6u00 voor 13 ronden of 73 km; superprestige-wedstrijd, omloop 1, prijsbarema 2. Vrijdag 7 juni in Grembergen, Bakker straat 2, café-pub Gigi; C D starten om I7u30 voor 36 ronden over 40 km, B om 18u30 voor 40 ronden of 44 km en A om 19u45 voor 4( ronden of 50 km, omloop 1, prijsbarema 2 Uitslagen Zaterdag in Buggenhout-Opstal A-reeks: 1. Patrick Comelis, 2. Marco Smet, king n 3 Wim Van Hecke, 4. Jozef Devits, 5 Mare Peuter, 7. Wim De Wael. 8. Stefaan Laurp 9- Paul Van Bossche, 10. Theo Van Ham lUtsta nhove. wi B-reeks: 1. Jozef Watteny, 2 André Pli takte ckaert, 3. Luc Pieters, 4. Etienne Lievens, schou August Van Laethem, 6. Gilbert Paridaens, uitstel Pascal Muys, 8. Wim Neckebroek, 9. Man Bontinck, 10. Cor De Keyzer. De St C-reeks: 1 Willy De Roe, 2. Alain Vi fermi Mingeroet, 3- Robert Maldrie, 4. Hubert V: niet a Craeynest, 5. Gaston Van Den Hoecke, «w0( Herman Moerenhout, 7. Julien Simoens, v( Jean-Pierre Marissens, 9- Mario Bauwet ir. 10. Frans Van Looveren D-reeks: 1. Gerry Steenssens, 2. Aloïs V Renterghem, 3. Jozef Boone, 4. Henri Man 5 Albert Kesteloot, 6. Marcel Doeraene, 0P^CI Gustaaf Temmerman, 8. Jean Verpaelst, renn( Leonce Van der Linden, 10. Hugo De Kocke ion8e Zondag in Schendelbeke A-reeks: 1. Freddy Goossens, 2. José Hoebt 6 ke, 3. Marco Smet, 4. William Goessens, i Theo Van Handenhove, 6. André Kerremam lra'n 7. Carlos Verstraete, 8. Jozef Devits, 9 Ronn lik ti Mettepenningen, 10. Erwin Van den Drie In Zn ssche. natio B-reeks: 1. Dirk Stammeleer, 2. Luc Cour tijn tens, 3. Walter Beerens, 4. Herwig De Meyci voor 5. Gilbert Paridaens, 6. Désiré Van Daele, 1 (nori Johan Bruggeman. 8. Dirk Vergull, 9 Patrid 2 Van den Dries, 10. Pascal Muys n[ C-reeks: 1. Hubert Van Craeynest, 2. DirkDi tr w Troyer, 3. Herman Moerenhout, 4. Casta Van Den Hoecke, 5. Julien Simoens, 6. Pa trick Verlée, 7. Mario Bauwens, 8. Edgari David, 9 Pascal Borremans, 10. Jean-Piem Marissens. D-reeks: I. Alois Carmeliet, 2. Hugo Dt" Kocker. 3. Alois Van Renterghem, 4. Frank) Aerts, 5. Albert Kesteloot, 6. Christiaan Dc 1 Guisme, 7. Gerry Steenssens, 8. Feme Dt I Donder, 9 Armand Van den Nest, 10. Etienne Tenbuyzer. VWF-wielrennen in Schendelbeke. De A-reeks in aktie onder leiding val $i Amerlinck, Laureys en Kerremans (xl) VWF-wielrennen in Schendelbeke. Aankomst van de C-renners met Van Craey nest als winnaar (xl) VWF-wielrennen in Schendelbeke. De doortocht van de B-renners onder leiding van Patrick Van den Dries (xl) Theater Houtekop uit Sint-Truiden heeft een nieuwe kinderproduktie klaar die lui stert naar de titel 'Urbanus en zijn kornuitenen boordevol humor en knetter gekke liedjes zit. Voor afspraken kan men terecht bij Theater Houtekop, Boomgaar denstraat 27 te 3800 Sint-Truiden (Olll 68.77.86.) Op zaterdag 8 september organizeert De Sleutel die al van 1973 aktief is op hel terrein van de behandeling van de verslaaf den in Merelbeke een opendeurdag. Een van de vaste aktiviieiien is de Jogging tegen verslaving. Voor meer Informatie vzw Dt Sleutel Hundelgemsesteenweg I te 9820 Merelbeke (091/31.54.45.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20