Even kennismaken met junior Anthon Vermaerke FC Hamse Bouwcentrale gehuldigd Wielermozaïek Jan Schatteman en Louis Vermeir aan de St.-Denis-top Noël Rasschaerdt Bourges-winnaar te Dendermonde Etienne Bovijn wint Vierzon in Dendermonde De Voorpost - 31.5.1991 - 21 WIELRENNEN MlCQ LAP## WHllii.t mthon Vermaerke werd op 13 februari 973 geboren in Johannesburg. Voor leze junior werd de eerste kennisma king met het wielrennen dus in Zuid-A- Mare 'n ^et 'anc* van Mandela Laure Anthon als wielrenner werkelijk Ham «tstanding. De familie Vermaerke wou de wielergrenzen echter verleggen en Ph akte daarom af naar België. Zij be vend mouwen ons land als het wielerland bij aens, uitstek. Mar De stiel leren iin V; iermaerke: «ik beschouw mezelf zeker *rt V tiet als een Zuid-Afrikaan maar voel mij cke, poon Belg. Mijn studies beschouw ik ,ens- ils voltooid en nu wil ik alles op het iuwai irielrennen zetten. Het ligt in de ver- rachtingen om drie jaar in België te v! lertoeven en dan wordt de eindbalans enel °Pgemaakt- WÜ beschouwen het wiel- elst' rennen als een stiel en zoals een andere <ock( jongen onder leerkontrakt staat bij een bakker of een beenhouwer, wil ik de «rielerstiel leren. Volgend jaar zal ik in België mijn legerdienst vervullen. Ik ,ma^ train dus regelmatig en heb daar nu ook Ronn alle tijdvoor. Wel moet ik nog veel leren I)ri< In Zuid-Afrika reed ik twee jaar met de nationale kleuren rond maar in België Cour zijn de wedstrijden en de parcours ge- Meyaioon veel harder. De wind kan hier ele, 5 enorm venijnig uit de hoek komen en 'a,ricl ook aan mijn positie op de weg moet nog wat gesleuteld worden. Geen nood ech- irkDtter want ik krijg alle tijd om te rijpen. Miin P°sitie °P ('e f'e,s werd reeds ruim 'dgari Piel aangepast en daarin speelde mijn bege leider Frank Van De Wiel een belangrij ke rol». Goede resultaten Tot dusver ziet Anthon Vermaerke zijn inspanningen ruim beloond. Hij Fietst nu zowat twee maanden bij de juniores en heeft al heel wat ereplaatsen in de wacht kunnen slepen. Een overwinning zat er voorlopig nog niet in maar veel tweede plaatsen. Vermaerke: «De eerste zegebloemen la ten nog op zich wachten maar ik ben ervan overtuigd dat dit niet zolang meer achterblijft. Het moet gewoonweg eens lukken. In Ronse, Denderhoutem, Luik en zelfs tijdens het Oostvlaams Kam pioenschap te Borsbeke werd ik telkens tweede. In Visé werd ik vierde in een selektiewedstrijd voor het wereldkam pioenschap. Het is duidelijk dat ik het best in mijn sas ben op een loodzwaar parcours. De hellingen liggen mij door gaans goed terwijl ik minder óp het voorplan trad op lichtlopende omlopen. In Kieldrecht werd ik derde en dit was ook niet kwaad. Nu is het enkel uitkijken naar die eerste overwinning. Ik voel mij op dit ogenblik in sterke doen en met mijn 71 kg op konditiegewicht. Wanneer ik nu nog die kleine mankementen kan wegcijferen moet een eerste plaats in het bereik kunnen komen. Ikzelf doe er alvast alles aan om dit te realiseren en ook de begeleiding is perfekt. Bij mijn klub Merelbeke-Scheldestreek werd ik voor de meeste wel nog een onbekende en nog steeds onvoldoende geïnte greerd. Dit heeft natuurlijk alles te ma ken met mijn taal. Ik versta uitstekend het Nederlands maar spreek het nog niet zo vlot. Voor mij blijft het Engels de voertaal en dit schept wel eens proble men.» Hoge toekomstverwachting Voor alle mensen die Anthon Vermaerke in zijn sport omringen en ook voor de renner zelf bestaat er geen enkele twijfel omtrent de toekomst. Voor Vermaerke staat het licht nu gedurende drie jaar op groen. Vermaerke: «Mijn bedoelingen zijn dui delijk, ik wil vahn het wielrennen mijn beroep maken. Daarvoor krijg ik nu alle faciliteiten om mij volledig op deze sporttak toe te leggen. Na drie jaar wordt de definitieve eindbalans opgemaakt. Ik denk dat we na die periode al veel wijze zullen geworden zijn omtrent mijn over levingskansen in het wielerpeleton. VOETBAL Zaterdag werd de voetbalvereniging lamse Bouwcentrale ontvangen op het meentehuis. Eigenlijk hadden deze iensen daarvoor twee grote redenen, werden kampioen in tweede klasse B in de KVS-kompetitie en ze hadden zo las hun vijftiende seizoen beëindigd. Jurgemeester Baert onderlijnde dat de- !e ploeg al een begrip is geworden in het lamse en via hun prestatie in de KVS- kompetitie hebben ze ook al een grote uitstraling naar buiten toe gekregen. Het begon allemaal zowat vijftien jaar geleden toen een paar mensen van de Hamse Bouwcentrale onder elkaar wat gingen voetballen. Het was alleen maar de bedoeling de vriendschap en de gene genheid onder elkaar wat aan te scher pen. En dat is altijd een edele gedachte, vertelde de burgemeester. De volgende stap was dan gauw weer gezet. Men won en verloor en dan tussen pot en pint sprak men van met een heuse voetbal ploeg te starten. Werkgever Willy Van den Broeck, ook voorzitter van Vigor Vuitens, was dadelijk akkoord om er iets aan te doen. De ploeg te sponsoren en een terrein. In de Polderstraat kocht hij een terrein en zette daar een prachti ge akkommodatie neer met verlichting, Ideedkamers en cafetaria. Het woord was nu aan de spelers. Aanvankelijk ging het alleen om vriendschappelijke wed strijden die her en der werden gespeeld. De roep om kompetitie te spelen werd luider en men besloot dan aan te sluiten bij Streva, een liefhebbersvoetbalver- bond. Het werd een fors sukses. Meteen won men de titel en ook de beker werd tweemaal binnengehaald. Maar met de tijd wou men meer, een officiële kompetitie, en men kwam te recht bij het KVS (Katoliek Vlaams Sport- verbond). En ook daar hadden ze spoe dig een vinger in de pap. Twee keer achter elkaar pakten ze de tweede plaats, maar toch ging de promovering altijd langs hun neus voorbij. Maar dit jaar verliep het geweldig. Men bracht wat verjonging in de ploeg en trainer Van Gyseghem dreef de paraatheid verder op. En het lukte. Men wipte dadelijk op de eerste plaats en deze heeft men een gans seizoen met hand en tand verde digd om uiteindelijk de titel mee te palcken. De burgemeester loofde de inzet van velen niet alleen van de spelers op het terrein, maar ook van hen die daarnaast al het materiële werk verrichten. Ze zijn ook echt noodzakelijk. Dankwoorden ook aan voorzitter en sponsor Willy Van den Broeck die "zijn" ploeg op alle manieren steunt en daarmee bij de werknemers van zijn bedrijf en andere vrienden een stevige band kan leggen naar vriendschap en genegenheid. Want een voetbalploeg heeft ook een sociale rol te vervullen. Dat sociaal kontakt dat langs de sport om wordt gelegd is be langrijk in ons leven. Tussen de receptie door dankte FC Bouwcentrale de burgemeester voor de ze sympatieke ontvangst, voor de gene- Liefhebbersvoetbal. De Hamse Bouwcentrale werd kampioen en moest dus ontvangen worden door burgemeester en schepenen (vh) genheid en de sympatie welke men van niet aan het einde van zijn latijn, werd er deze raadszaal als de kampioen van het gemeentebestuur ontvangt. Het is gezegd. We zullen in de Overgangsklasse overgangsklasse! prettig te weten gesteund te worden door volgend seizoen trachten om het zo goed MVC de overheid. Maar met het behalen van te doen als deze keer en misschien deze titel is FC Hamme Bouwcentrale komen we volgend jaar dan terug naar DUIVENSPORT In de Groepering Buggenhout-Baar- degem-Grembergen stond Jan Schat teman op kop bij de oude duiven voor Sylvain Verstraeten. Jean Van den Broeck (3e en 12e), Van Winckel-Van Herreweghe (4e en 13e), René De Batse- lier, Patrick Van der Cruyssen, Basiel Poppe en Julien Cool. Winnaar Schatte man won aan de 6e prijs de eerste bonserie. Een knap resultaat liet Sylvain Verstraeten met de 2e, 9e, 14e, 22e, 26e optekenen en 5 op 6. Bij de jaarlingen begon hij met de 4e prijs en verder de 8e, 28e en 31e of 4 op 4. In De Reisduif te Dendermonde werd de snelste duif geklokt door Noëi Ras schaerdt uit Serskamp. Naast hem op het podium stonden Van Huyck-Eeck- haudt en Leon De Bondt. De jaarlingen van Alfons Ediers presteerden sterk met als vroegste aangiften de 4e, 7e, 9e prijs. Kopduiven verder voor Dhaene-Segers, Paul Poppe, Philemon De Bruycker, Severin De Busschere, Verleyen-Jacobs. Bij de duivinnen de le en 2e prijs voor Roger De Meyer en de 3e en 4e voor Paul Poppe. Andre Van Cauwenberghe kreeg de snelste oude duif thuis voor Mare De le en 2e prijs bij de oude duiven voor Bettens, Andre Van Hecke, Dhaene-Se- de jaarlingen voor Freddy Soetaert, Ju- Etienne Bovijn, die aan de 82e prijs zijn gers, Gerard Roels. lien Raemdonck (3e, 7e, 8e en 3 op 3), 5 duiven op de uitslag zette. Vroege Mare Verberckmoes speelde knap met Jean Veldeman (4e en 5e), Etienne De duiven voor Julien Raemdonck, Mare de 4e, 11, 23e, 24e, 25e, 30e en 6 op 6. Backer. Verberckmoes, Roger De Meyer, Gaston De Gebrs. Meulwater waren de eerste bij Beno Simple Future is finalist van Music Live en gaat nu naar Parijs waar deze vier jonge Leuvenaars met eigen komposities en een frisse roek-stijl zullen optreden met groepen uit 20 landen van de wereld. Music Live wordt georganizeerd door Jeugd en Muziek .Vlaanderen en wie daar belangstelling voor heeft kan kontakt opnemen met het tele foonnummer 02/507.84.35. Vanaf 1 september van dit jaar zullen 500 gezinnen meer een beroep kunnen doen op thuisbegeleiding. Dat dank zij een uitbrei ding van de thuisbegeleiding voor gehandi capte kinderen die door gemeenschapsmi nister Lenssens werd gerealizeerd. Niets forceren dus maar gewoon rustig bouwen aan de toekomst. Dit is het eerste en enige devies». Nicolle Louis Vermeir was de snelste bij de jaarlingen voor Patrick Van der Cruys sen, Jean Van den Broeck, Sylvain Ver straeten, Cesar Boon, Spanoghe en zn (6e, 10e, 19e, 20e), Paul Cremers, O. Van Rillaer, Gebrs. Van der Borght (11e en 12e). Verberckmoes (2e en 7e). Een sterk resultaat voor Jean Stevens met de 3e, 5e, 13,16e, 17e, 19,43e of 7 op 8. Vroege duiven voor Abderazaklah, Noël Ras schaerdt, Eric Van Hauwermeiren, Ju lien De Deyn. Gerard Roels. De vraag naar personenauto's daalde in bijna alle delen van de wereld. In Noord- Amerika en Japan behield Volvo zijn marktaandeel. In Zwitserland, Duitsland, Italiën en Spanje steeg de verkoop van Volvo auto's, maar toch daalde het markt aandeel van Volvo in Europa. Wielrennen. Peter Van Nuffel won de amateurskoers in Kastel (vh) Raf Van Eyck (VWF) heeft het rekenen niet verleerd, want Raf wist ons te vertellen dat vijf min acht onbeslist drie blijft en als men dat moet verdelen onder de resterende wedstrijden... een laag percentage bekomen wordt. Volgend seizoen wordt hiervoor een oplossing gezocht! Henri Heireman (VWF) schafte zich opnieuw een fiets aan om aan wedstrijden deel te nemen. Niet, zoals reeds werd gezegd, om van herberg naar herberg te rijden, want van al die bergen houdt Riekes niet veel, maar om klinkende prestaties neer te zetten! Een geschikte categorie vind je in diverse nevenbonden. Pol Van Eyck (VWF) mag van de dokter opnieuw in het zadel. Na een lange tijd gesukkeld- te hebben met de gezondheid (bloed niet rood genoeg) start onze vriend in de hoogste rangen van het VWF-orgaan. Polanski bijt nu reeds stukken uit de computer van ongeduld! Patrick Heymans (VWF) een ploegmaat van Pol, dient zich een beter uurwerk aan te schaffen, want Pat is steeds ietsje te laat om met de goede ontsnapping mee te zijn, misschien zit er dan een kans in om naar de zege te dingen «als» je uurwerk maar juist staat! Verpaelst Jean (VWF) de bron en motor van de VWF, is stillaan in de gewenste vorm aan het komen en hoopt alsnog om in de volgende maanden enkele overwinningen op zijn naam te schrijven. Van voor het VWF-tijdperk weten we dat in z'n situaties als deze er geen problemen kunnen zijn, maar of het hier om dezelfde tijdelijke reglementen gaat als toen, daar twijfelen we sterk aan! Herman Moerenhout (VWF) is momenteel de snelste onder de c-renners dat werd vernomen uit goede bron, maar eveneens zal deze vluggerd weldra konkurrentie krijgen van nieuwe outsiders die hun «entree» zullen maken binnen enkele dagen! Toch spannend als je niet weet wie het zullen zijn, Herman, het venijn zit soms in het staartje! Dirk Moerenhout (VWF) broer van Herman, is weer goed op dreef na, eveneens, een lange inaktiviteit en met een derde plaats in Wieze bevestigde hij zijn huidige konditie. Alleen vrouwe Fortuna schijnt nog een rekening met hem te willen vereffenen, want Dirk blijft niet gespaard van de nodige Maurice Van Ginderdeuren nog eindeloos op zoek naar een wielerbond waar niet alleen gefietst wordt, maar waar na de wedstrijden enkele dapperen onder de dappersten een stevige borrel achter de kiezen kunnen kappen. Zo'n tijden zijn reeds lang vervlogen en Maurizio, bij Eddy V.D.M. kan je nuttige wenken inwinnen om alsnog van start te gaan! Alois Carmeliet (VWF) teistert de trappers zoals hij destijds de punchbal teisterde, ongelukkig genoeg kan hij het voetenspel niet achterwege laten zodoende dat bij vele sprinten het kliksysteem hem in de steek laat. Hou het bij de goede ouwe ijzeren pedalen Wies en het probleem is meteen opgelost! Armand Van De Neste (VWF) vader van de alom gekende Rudy (verkoper van fietsonderdelen) doet het verre van slecht, maar Ion geen zege binnen rijven, nochthans kan deze veteraan zeer hard fietsen!Zoonlief zal eens «het» goede materiaal moeten leveren en natuurlijk gratis zodat er nog kracht te over is bij de eindfase. Wielrennen. Peter Saey won de amateurswedstrijd in Hamme-Zogge (vh) Paul De Baerdemaecker (BWB) zal het nooit leren! Terwijl elkeen het ploegenspel respekteert lapt Polle dit alles aan zijn laars en spijtig genoeg gooit hij zijn eigen ruiten stuk! In het Oostvlaams kampioenschap liet hij een kloof dichtrijden van vijf minuten, alhoewel hij sterke Van Impe mee in de kopgroep had, maar ja, mooie kindjes maken... is tof, althans... letterlijk en thuis!! Willy Van Dijck (VWF) is zwaar ontgoocheld, na een voorbereiding van drie maand en thans in supervorm kampt de spitsrijder van Martins Veloclub met een ingewikkelde zenuwziekte. Erg, zeer erg als je weet dat hij de trappers niet voelde en de jongste tijd alleen bij de eerste vijf te vinden was in de uitslag! Uyttersprot Wim (BWB) altijd klaar voor een grapje, kan zich niet ontpoppen zoals verwacht. De ranke jongeling geraakt niet gebeten van de wielermicrobe, alhoewel reeds een hond, een mug, een insect en andere het pad geëffend hadden kan de microbe hem niet strikken. Jammer, maar waar! Kim Van Den Steen (BWB) kan geen mooie prestaties voorleggen en dit door het feit dat vrouwe Fortuna hem blijft achterna lopen met vele tegenslagen, misschien is zij wel verliefd op Kim omdat hij zulke mooie krulletjes heeft of omdat hij lekkere kippetjes versjagert?? HDG

De Voorpost | 1991 | | pagina 21