Nog maar eens dezelfde renners op het podium: Roger Beelaert (C), Robert Gobert (D), John Verrezen (E) ei Etienne Verheggen (E J. Bourgeois (C), J. Van Slycke (D), J. Verrezen (E) en M. De Smet zwaaien met bloemen Een babbel met amateur GUY RYCKAERT Wim De Wael heer en meester 22 - 31.5.1991 - De Voorpost WIELRENNEN WAOD-veteranen in Impe-Lede Traditiegetrouw hadden de WAOD-vete ranen hun jaarlijkse afspraak te Impe- Lede en wel bij de trouwe en sympathie ke renner Daniël De Pauw. Wegens wegeniswerken moest het par koers echter vertimmerd worden. Geen nood echter, Daniël paste er wel een mouw aan. Zoals gewoonlijk was aan de oudere renners om als eersten de start te ne men. De trouwe lezers van de sport-ru- briek van "De Voorpost" zullen nu wel al weten dat deze categorie bestaat uit twee categorieën renners, nl. E en E Het is ook een wekelijks terugkerend beeld dat er weinig ontsnappingen te noteren val len die echt de moeite waard zijn ze op te tekenen. We kunnen wel enkele na men naar voor brengen die een poging waagden. Het waren Remi De Moor én Maurice Verbeke welke als eersten in de aanval gingen. Verder was het terug aan de sterkrijdende Maurice Vandercruys- sen welke in de aanval ging doch meer dan 100 meter voorsprong kreeg hij niet. Ook deze uitvalspoging kreeg geen doorgang, allicht heeft iedereen in de gaten dat deze renner zeer sterk rijdt. Hij knapt te veel werk op in de wedstrijd om in de finale nog een rol van beteke nis te spelen. De laatste ronde was het aan John Verrezen om te ontsnappen en deze renner werd niet meer terugge haald, waarschijnlijk omdat de sprinters elkaar te veel in het oog hielden. Zijn laatste jump leverde hem de overwin ning. tie spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Marcel Mortier vóór Marcel Chamonin. Wei was er enige discussie na de wedstrijd over de manier van sprinten van M. Chamonin maar de uitslag werd door de afgevaardigden goedgekeurd waarmee voor hen duide lijk was dat er geen vuiltje aan de lucht was. Ook bij de E-plussers was er zoals meer dere keren gebeurt weinig animo. Mar cel Van Durme reed een ronde in het offensief. Ook Adolf De Beul was mis- troosd na de wedstrijd doch elkeen rijdt voor wat hij waard is en elke ontsnap ping werd teniet gedaan. Het liep dan ook uit op een massaspurt welke gewon nen werd door Etienne Verheggen. Hij schreef meteen reeds een paar overwin ningen op zijn naam. De tweede plaats werd ingenomen door Jos Verhaert vóór Maurice De Beul Om 15.30 uur was het de beurt aan de D- en de C-renners om de start te nemen. De D-renners vertrokken 2 mi nuten vóór de C-renners. Bij de D's werd door Robert Gobert, Victor Wartel, Johan Van Slycke geprobeerd de boel aan flar den te rijden. Het was in de 6de ronde dat de D-renners werden ingelopen door de kopgroep van de C-renners. Het com mando werd overgenomen door de C- renners. Van deze situatie profiteerden Johan Verslycke en Robert Gobert om de vlucht te nemen. Piet Marchand en Ka- rel Clerkx gingen ook nog op de loop maar konden de 2 vluchters niet meer bedreigen zodat de overwinnaar moest gezocht worden bij de 2 koplopers. Ro bert Gobert won met een paar lengten verschil vóór Johan Verslycke welke na de aankomst spontaan toegaf dat de beste gewonnen had. Robert Gobert leg de het meeste werk af dus was het niet meer dan normaal dat hij won aldus eerlijke Johan Verslycke. Karei Klercx werd derde en Piet Marchand vierde. De spurt voor de overige ereplaatsen werd gewonnen door Pierre Lauwers vóór Dirk Dechamps en August Van Woensel. De manier van koersen bij de C-renners geeft in ieder geval meer ambiance. Achtereenvolgens waren het Carlos De Klerck, Wilfried Matthijs, Ghislain Van Lierop en nog een paar andere renners welke trachtten de groep te verbrokke len, zij slaagden niet in hun opzet. In de 6de ronde was het raak; 5 renners ge raakten in één ruk bij de D-renners: Freddy Foré, Ghislain Van Lierop, Eric Van Steen, Paul Boel en Roger Beelaert. Het tempo lag hoog zodat enkele ren- De uitslagen: Cat E 13 deelnemers: 1. Etienne Ver heggen; 2. Jos Verhaert; 3- Maurice Van Heule; 4. Adolf De Beul; 5. Maurice De Smet; 6. René Truyens; 7. Robert Van Wijnsberge; 8. Gilbert Pieters; 9- Henri Neyt; 10. Norbert De Wispelaere. Cat E: 21 deelnemers: 1. John Verrezen; 2. Marcel Mortier; 3. Marcel Chamonin; 4. Jerome Wille; 5. Lievin Troch; 6. Leon De Rieck; 7. Maurice Verbeke; 8. André Van Oost; 9. Renaat Poels; 10. Daniël De Pauw. Cat D: 19 deelnemers: 1 Robert Gobert; 2. Johan Van Slycke; 3 Karei Klercx; 4. Piet Marchand; 5. Pierre Lauwers; 6. Dirk Deschamps; 7. August Van Woen sel; 8. Pierre Ryckewaert; 9- August De TroeLsel; 10 Victor Wartel. Cat C: 25 deelnemers: 1. Beelaert; 2. Freddy Foré; 3 Ghislain Lierop; 4. Paul Boel; 5. Eric Van Sti 6. Jacobus Van Meriënbourg; 7. René Bruycker; 8. Freddy Van Impe; 9- Ma ce Van Petegem; 10. Willy Gillis. Volgende wedstrijd: Zondag 09/06/91 te Oost-Eeklo, I estraat, om 14.00 uur voor cat E en (afstand 50 km) en om 15-30 uur cat D (afstand 65 km) en cat D (afst 70 km), formaliteiten in café "De Bi me". Aandacht: Op zondag 30 juni 19 KLASSIEKE WIELERWEDSTRIJD te D KELE (Zwalm), Dikkelse Baan 18. W strijd voor de 4 categorieën begift met 15 800 B.fr. prijzen en talrijke p mies. Palm aan de overwinnaars. Wf strijd ingericht door de Gebr. De Groc WAOD-veteranen te Waasmunster WAOD-wielrennen te Ressegem. Bij de beklimming van de Molenstraat in Herzele was het iedere keer op de tanden bijten (nic) ners moesten athaken. Enerzijds waren dat renners die aan het einde van hun latijn waren of anderzijds de moed niet meer hadden omdat ze iet mee waren met de eersten. Hierbij den ken we aan de nochtans goedrijdende Wilfried Matthijs, hij hield het bekeken en trok de remmen dicht. In de groep werden nog een paar uitspattingen waargenomen van Carlos De Klerck, Re né De Bruycker en Luc Uzeel. Het werd nogal rap duidelijk dat de overwinnaar zat bij de 5 ontsnapten, in de laatste ronde sprong Roger Beelaert en won afgescheiden. De 4 anderen konden niet meer aansluiten. De sprint voor de 2de plaats werd gewonnen door Freddy Foré vóór Ghislain Van Lierop, Paul Boel en Eric Van Steen. Het duo Jacobus Van Meriënbourg en René De Bruycker kon den zich ook loswerken en werden nummer 5 en 6 in de uitslag. M.V.A. Zonnig weertje, veel volk en heel wat renners De inrichter liep er dan ook met de glimlach bij. Er zouden echter een aantal renners meer zijn komen opdagen ware het niet van de "Memorial Bouchez" te St.-Lievens-Houtem. Bij de categorie E waren heel wat aanval len te noteren. Enkele namen: Maurice Vandercruyssen (terug een sterke wed strijd), Marcel Mortier, Frans Nees, Jero me Wille. Alles bleef echter samen Op Een plaats waar veel renners komen is ongetwijfeld de herstellingswerkplaats van de fietsenmaker. Zeker weten dat daar nog menig rondje gereden wordt en waar ook al eens een mopje wordt getapt. Het was bij Maertens Sport te Evergem dat wij deze 22-jarige blonde jongeman aantroffen. Deze spontane jongeling is altijd tot een gesprek bereid. We trachten dit gesprek hierna te verwoorden: "Het is mijn 3de jaar als amateur doch het aantal overwinningen loopt niet aan de hoge kant. Vooreerst werkte ik mijn studies af (A2 electronica), daarna volbracht ik mijn legerdienst in Soest (Duitsland). Overwinningen zeggen echter niet alles. Ik behoor niet tot de rapsten als het op spurten aankomt. Vermits ik niet werk kan ik mij nu volledig toeleggen op het wielrennen. Vorig jaar behaalde ik 2 overwinningen en dit seizoen kon ik één keer aanknopen met de zege. Dit gebeurde te Destelbergen waar ik ongeveer 30 km alleen voorop reed en tot 1 minuut voorsprong nam. Heel wat ereplaatsen bewijst mijn goede vorm, mijn doorgevoerde training zal daar wel voor iets tussen zitten. Aan grote wedstrijden heb ik nog niet veel deelgenomen In de 'Omloop Het Volk' eindigde ik in de groep. In deze wedstrijden heb ik nog te weinig ervaring. Toch zal ik me in de toekomst meer gaan toeleggen op het grotere werk om te zien wat het geeft. Mijn uiteindelijk doel is toch eens het geluk te mogen hebben om beroepsrenner te worden. Misschien word ik ontdekt door mijn streekgenoot Roger De Vlaeminck, maar het moet niet noodzakelijk bij hem zijn, als ik maar een kans krijg." Zelf zagen wij deze renner aan het werk te Destelbergen en wat hij daar tentoonspreidde spreekt voor zichzelf. Met 96 vertrekkers aan de start en een parkoers dat zich leent voor grote snelheid kon hij het peloton, waar nog heel wat goede renners bijzaten, het nakijken geven. We zijn er van overtuigd dat deze man heel wat meer in zijn mars heeft dan dat hij tot nu toe liet zien. Met meer zelfvertrouwen en geloof in eigen kunnen moet hij zeker een kans maken om zijn droom werkelijkheid te laten worden. Wij gunnen het hem van harte en wensen hem nog veel succes. M.V.A. Wielrennen. Bij de amateurs in Kastel won Schroevers de spurt van de achter volgers. Een ontgoochelde Bart Peelman was vierde (vh) WAOD-liefhebbers in Axel (Nl) Een stapje over de grens leert ons dat men ook daar van wanten weet als het er op aan komt een wielerwedstrijd te or ganiseren. Leuk weertje en heel wat volk op de omloop. Alle terrassen waren goed bezet. De renners (40 deelnemers) zou den er voor zorgen dat het een aange naam kijkstukje werd, een wedstrijd vol animo. Heel wat premies zorgden er voor dat van bij de aanvang van de wedstrijd zeer hoog lag. Weldra zagen we enkele ren ners naar adem snakken. Weldra gingen twee renners in het offensief: Wim Van Hecke en Kurt Cornelis. Door het hoge tempo in het peloton konden deze dap peren het niet lang volhouden Bij iede re rustpauze stelden we vast dat er gedemarreerd werd. Patrick Bolssens, Marco Smet, Willy De Backer, Antoine Demits, Wim De Wael, Patrick Van Ren- tergem, Wim Van Hecke waren de grootste onruststokers. Die schermutse lingen duurden tot de 17de ronde, toen konden 5 renners zich losmaken: Thierry Christie, Patrick Van Rentergem, Willy De Backer. Wim De Wael en Wim Van Hecke. Na 2 ronden jacht kon enkel Patrick Bolssens nog aansluiting krij gen. Deze 6 legden er duchtig de pees op en het werd nogal rap duidelijk dat hierbij de overwinnaar zou moeten ge zocht worden. Wim De Wael, die graag wou winnen voor eigen volk, wist zich geen kans in de spurt. Hij besloot dan maar in de aanval te gaan. Hij kreeg echter de veel snellere Van Rentergem mee in het wiel. Thierry Christie pro beerde nog aan te sluiten maar kwam enkele meters te kort. In de eindspurt liet Van Rentergem zich echter verras sen door De Wael, waardoor hij glansrijk overwinnaar werd. Christie kwam afge scheiden als 3de over de eindmeet. Dan volgde een spurtje voor de 4de plaats, gewonnen door Wim Van Hecke vóór Patrick Bolssens en Willy De Backer. Ondertussen had men in het peloton ook niet stil gezeten. Na hard labeur konden zich nog 4 renners loswerken: Antoine Demits, Werner Van Broeck, Kurt Smet en Willy Van Dyck. Deze laatste won de spurt voor de zevende plaats vóór Kurt Smet, Antoine Demits en Werner Van Broeck. M.V.A. De uitslag: 1. Wim De Wael (Axel) de 78 km in 1 uur 40 min.; 2. Patrick Van Renter gem; 3 Thierry Christie; 4. Wim Van Hecke; 5 Patrick Bolssens; 6. Willy De Backer; 7. Willy Van Dyck; 8 Kurt Smet; 9. Antoine Demits; 10. Werner Van Broeck. het einde van de wedstrijd ging John Verrezen in de aanval, hij kende geen succes daar hij gecounterd werd door Mortier en Daniël De Pauw en de rest van het lot. Bijgevolg een pelotonspurt, die gewonnen werd door Verrezen vóór Frans Nees, Daniël De Pauw, Marcel Mortier en Jerome Wille De E-plussers lieten zich gemoedelijk meetronen in het peloton en ook voor hen draaide het uit op een massaspurt. Hier was Maurice De Smet de snelste van de bende. De dichtste ereplaatsen werden bezet door René Truyens, Ro bert Van Wijnsberge en Maurice Van Heule. Daarna ging de C- en D-categorie van start. Ook hier talloze pogingen maar niemand was sterk genoeg om vooruit te blijven. Eigenlijk werd er meer gekoerst voor de premies dan om een ontsnap ping tot stand te brengen. De bedrijvigste renners waren Eric Van Steen, Ghislain Van Lierop, Paul Boel, Edilbert Kep- pensHalfweg wedstrijd gingen een tiental renners in de aanval. Toen de voorsprong ernstige maten begon aan te nemen bleek de verstandhouding plot seling verdwenen. Jan Moes zette zich aan de kop van de achtervolgende groep en reed zonder verpozen het gat dicht. Drie ronden vóór het einde wipte José Bourgois weg. Niemand reageerde wat meteen winst betekende voor deze aan valler. In de laatste ronde slaagden nog 2 renners erin het peloton te ontlopen: Jan Moes en Jean Brands. Ze kwamen in deze volgorde over de aankomst. Robert Ferket won de spurt voor de 4de plaats vóór Roger Van Hoof, Gerard Goossens en Gery George. Ook de D-renners vergenoegden zich ermee gewoon mee te rijden met de groep. We zagen wel een attente Fra Van Dael, Pierre Ryckewaert en Joh Van Slycké De spurt voor de overwi ning bracht heel wat heibel mee. Pi Marchand en Johan Van Slycke dachk zich beiden winnaar. De bloemen gen dan toch maar naar Johan V Slycke die hiermee zijn tweede ovei ning van het seizoen liet optekenen, h Marchand werd tweede vóór Roger Vt helle, Frans Van Dael en René Meul. E verkeerde mededeling vóór de wedstri aangaande het verdelen van de pre mi was er de oorzaak van dat er heel gediscussieerd werd. Uiteindelijk kre Pierre Ryckewaert het gelijk niet a zijn kant. M.V. De uitslagen: Cat E 1. Maurice De Smet; 2. Re Truyens; 3. Robert Van Wijnsberge; Maurice Van Heule; 5. Norbert De VTi pelaerc; 6. Gaston Pieters; 7. Adolf II Beul; 8. Marcel Van Durme; 9. Hen Neyt; 10. Gaston Van Rooyen. Cat E: 1 John Verrezen; 2. Frans Net 3. Daniël De Pauw; 4. Marcel Mortier; Jerome Wille; 6. Lievin Troch; 7. Maui ce Verbeke; 8. Emiel Van Hul; 9. Eric D Graeve; 10. André De Vos. Cat D: 1. Johan Van Slycke; 2. P* Marchand; 3. Roger Verhelle; 4. Frar Van Dael; 5- René Meul; 6. Raoul Lam paert; 7. Dirk Dechamps; 8. Roger Va meersch; 9 August De Troetsel; It Pierre Ryckewaert. Cat C: 1. José Bourgeois; 2. Jan Moes;,, Jean Brands; 4. Robert Ferket; 5. Roget Van Hoof; 6. Gerard Goossens; 7. Gen George; 8. Eric Van Steen; 9 Willy Gilles 10. Paul Boel. Wielrennen. Bij de achtervolgende amateurs in Zogge kwam het tot een feilt spurt tussen Bart Peelman en Dirk Van Mossevelde (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22