Bibo Snuffel Grembergen en meisjes scholieren aan het kampioenenfeest Ereklasseploeg dames-Kruibeke verdwijnt uit kompetitie Snel inschrijven! Hamse Judoclub groots in haar 20ste levensjaar Basehall Denderstreek Vrijheidsaanvragen in het volleybal Het doek is gevallen: De Voorpost - 31.5.1991 - 23 VOLLEYBAL R slain m Slf Renf Ma Zaterdag was het feest bij het Volleybal- Meisjes scholieren spelend Snuffel Grembergen. Naast de Na een bijzonder geslaagd seizoen kreeg meisjes scholieren werd ook de heren- de scholierenploeg van trainster Griet ploeg Bibo op het oud-gemeentehuis in De Ridder waar het recht op had: de Grembergen officieel gevierd door de kampioenentitel. Ook inde Oost-Vlaam- stadsmagistraat om het behalen van de se jeugdbeker gooiden de Snuffel scho- titel in de VOBOG-kompetitie. lieren hoge ogen, zij werden finalist Het feest ging verder met een barbecue maar moesten uiteindelijk de duimen in de namiddag en 's avonds werden de leggen tegen het routinerijkere Deco beentjes losgesmeten op een fuif waar Denderhoutem. zowaar «Ralf Samantha» een optreden Om de titel van algemeen kampioen van verzorgde om Rudy Van Hoey te plezie- de Oost-Vlaamse scholieren botsten zij ren! Een gedenkwaardige dag voor de. op het bijzonder sterke VOM Merelbeke. volleyballende Snuffelfamilie! Een prachtig seizoen werd zaterdag uit- noemde het een drogreden. Raf Blan- Het bestuur van Kruibeke heeft de pers uitgenodigd om de mededeling te doen dat de dames-ereklasseploeguit kompe titie genomen wordt. Nieuws was dit niet en ook op de vergadering viel er niet veel te rapen. Wel zijn we er weggegaan met een hoop vraagtekens die later wel zul len opgelost worden. Want we kregen er twee partijen te horen die lijnrecht te genover mekaar staan. Het meeste nieuws kregen we nadien te horen ach ter de schermen. IK BEN NIET FIER OVER DEZE BESLIS SING Het was voorzitter De Maeyer die er op wees dat hij niet fier was over deze beslissing. "Het bestuur was dan ook van mening dat de ereklasse ploeg moest opstappen want de jeugdwerking kwam hierdoor in het gedrang. Er is geen band meer tussen jeugd en ereklasse en ook brengen die Raf Bianckaert, ondervoor in de ereklasseploeg speelt niemand zitter en verantwoordelijke voor de da meer van Kruibeke. mesploeg, op de perskonferentie over- Hiermede echter is iedereen het niet handigde. eens en vooral Raf Bianckaert, onder- gewuifd en wij zijn er van overtuigd dat deze jeugdige speelstersgroep nog van zich zal laten horen. BiBo-Snuffel Grembergen Het seizoen 1990-91 is gedenkwaardig voor de «BiBo's». Voorde eerste maal in hun nog kortstondig bestaan werden zij kampioen, en dit zonder één enkele nederlaag. Met kop en schouder troon den zij boven iedere ploeg uit en gaven op 20 wedstrijden maar 7 sets toe aan de tegenstanders. Een goede aanloop dus met het oog op de promotie naar de weliswaar veel sterkere tweede klasse. De «BiBo's» hopen nu nog meer propa ganda te maken voor het herenvolley binnen Snuffel. De ambities zijn klaar en duidelijk: onmiddellijk doorstoten naar de eerste klasse. Korte historiek Na twee jaar aanmodderen in de regio vond Rudy Van Hoey de tijd rijp om een ploeg op «niveau» uit te bouwen. Met een werd deelgenomen aan de «Beker van de Rozenhstreek» en de resultaten bleven niet uit, in 1987 plaatsen de BiBo's zich voor de interprovinciale eindronde in Lier en in 1988 drongen zij ckaert was dan ook verwonderd dat door tot de bijzonder hoogstaande fina- bestuurslid Walter Leushuis niet aanwe- leronde in Gentbrugge. zig was, waardoor hij ook niet verder Nadat de «Rozenstreek» ermee stopte, wilde gaan daar hij niet wilde spreken G. Bayens had 10 jaar deze organisatie over iemand die niet op de vergadering op zich genomen - werd geopteerd voor aanwezigwas. Men voelde het aan dat dit de VOBOG-kompetitie aangezien nie- zowat de centrale figuur was, maar ook mand van de spelersgroep behoefte had de voorzitter wou hierover niets kwijt, om in provinciale te spelen maar toch Raf wilde er echter ook op wijzen dat volleybal op een zeker niveau wilde be- ook in de herenploeg eerste divisie er nog maar één speler van Kruibeke tus- sen de lijnen 'staat. Ook dat ze het financieel heel moeilijk zullen hebben en het haast onmogelijk wordt nu er heelwat sponsors wegvallen. En dan te moeten vaststellen dat er in het Krui- beekse bestuur nog een bestuurslid be taald wordt voor zijn diensten. Hierbij willen we u dan ook de brief Volleybal. De ganse Snuffelfamilie op de trappen van het vroegere Grembergse gemeentehuis (foto Piet Hermans) oefenen. Vorig jaar werd gestart in de derde klasse van deze gestruktureerde kompetitie met een verdienstelijke tweede plaats als eindresultaat. Dit jaar was het dan raak: Kampioen en hoe!!! De ganse Snuffelvolley entourage kijkt nieuwsgierig uit naar de verdere evolutie van de BiBo's. De spelersgroep: Luc Boterberg, Dirk De Wolf, Eddy Meersman, Nico Peelman, H. Van Aerschot, Marc Van Avermaet, M. Van Goethem, Rudy Van Hoey, F. Van Cauwenbergh, E. Willockx, W. De Wit, Et. Van Uytfang, Sam Van Uytfang, Luc De Roose, Erwin De Wolf, Eric Vermeir. Volleybal. Griet De Ridder van de scholieren-A krijgt haar trofee van schepen Van Damme (foto Piet Hermans) voorzitter en verantwoordelijke dames André Geachte Heren, Het is gedaan mei de dames Ere-afde- ling van Pardaf Kruibeke, dit is waar schijnlijk de mededeling, die 11 deze avond zuil krijgen van de voorzitter. Ik weet niet welke redenen zullen op gegeven worden om deze voor ieder een ongelooflijke beslissing te motive ren Ik kan V alleen verzekeren dat het allemaal drogredenen zijn. Wanneer wij vorig jaar toch nog on- verwacht promoveerden naar Ere-af- deling heb ik mij garant gesteld voorde nodige fondsen voor de damesploeg. Op minder dan twee maanden was dit in kannen en kruiken. Voor het ko mend seizoen hadden wij niet alleen een sterke ploeg uitgebouwd, maar tevens een gevoelige uitbreiding van zelf - ze hebben spontaan 50.000 fr. uit De Quick Kris eigen zak aangeboden om de jeugd- De llenau Hilde ploegen te helpen - wordt getveigerd D'Heer Miet ons in te schrijven voor de kompeti- Du Tré Inge tie!!! Eggermont Danny Zelfs het voorstel om volledig ons eigen Fransaert Bruno plan te trekken wordt van de hand Gabriels Kristien gewezen, begrijpe wie kan. Gesquiere Annemie Jaren van inspanning, van 2e Prov. Ghesquière Danielle naar Ere - zo maar van de kaart Gillissen Djadranka geveegd. Hellebaut Catherine Ik kan hier nog uren blijven verder Hofman Veerle gaan, maar ik wens het hierbij te Laceurjan laten, ik hou niet van natrappen. De bedoeling van deze korte uiteenzet ting is alleen dat V de waarheid zoudt kennen en ook publiek maakt, hoe mooi ze het u waarschijnlijk ook zullen voorstellen. Get. Op basis van het dekreet van de niet bezol- Symoens Johan digde sportbeoefenaar Van Caekenberghe Ann Zcle Juvenes Van te, Be^he Men Biekes Erembodegcm Van den Eynde ktoen Runibac Waasmunster Van Den Vond Tan,a WTemse Van Henden Jean-Mane VC Oudeecm VerslrePen Pcler VC Zele WiHems Sigrid Juvenes Zele VC Zele Biekes Erembodegem Juvenes Zele Madavoc Hamme Baert Anja Bevernage Annick Bondroit Knstien Castelein Patrick Caudron Tania Comelis Mare De Moor Katelijne VC Zele VC Buggenhout Juvenes Zele VC Zele VC Temse Thunderballs Berlare VC Oudegem VC Temse Op basis van ouderdom Bastien Jean Paul Bosman Dirk Brijs Freddy De Beer Guy Dcjonghjan De Keyser Bertrand De Keyser Sofie De Wolf Gerard Heyndrickx Daniël Tempels Inge Van Den Abbeele Frans Lambrechts Helga Lambrechts Jurgen Meersman Johan Ottoy Siglinde Moderna Lebbeke Scorpio Aaigem VC Oudegem Juvenes Zele Juvenes Zele VC Temse 11U11/V111W1/WW Runibac Waasmunster Jj^'veTrte juvenes Zele ,.anters Luctal Leeuwenk Lede VanSnickJos Kangoeroes Aalst W Temse Juvenes Zele VC Buggenhout Kangoeroes Aalst VC Bugenhout VC Zele VC Berlare Madavoc Hamme Madavoc Hamme W Temse Kangoeroes .Aalst Madavoc Hamme VC Oudegem Rumbac Waasmunster VK Aalst VC Zele Volleybal. Afgevaardigde Rudy Van Hoey van Bibo-Snuffel krijgt gelukwensen van sportschepen Jan Van Damme (foto Piet Hermans) zodanig dat we nog andere ploegen van Pardaf naam van gonse damesploeg -LD D/,ms>J>s>/>W konden helpen. Ondanks alle pogingen van de dames R. Bianckaert Verantw. dames/Onder- Voorz. 6e Triple volleybaltornooi in Grembergen: Zondag 30 juni organiseert Snuffel Grembergen op de terreinen van de Gemeentelijke Jongensschool zijn 6e Volleybaltornooi (3 legen 3). In de voorbije vijf jaar kende dit tornooi een opmerkelijke groei. Gestart in 1986 met 24 ploegen, noteerde men in 1990 reeds 132 deelnemende ploegen. Ook nu, één maand vóór het tornooi, stromen de inschrijvingen binnen zodat wij de ploegen die willen deelnemen kunnen aanraden snel te reageren met hun inschrijving. Inderdaad, de reeksen dienen noodgedwongen beperkt tot 20 ploegen en ook verleden jaar dienden late inschrijvers teleurgesteld. Zonder het karakter «sport voor allen» uit het oog te verliezen werd er vanaf de 5e editie, dankzij de steun van meerdere sponsors, een indoor tornooi georganiseerd waaraan 6 ploegen konden deelnemen. Deze ploegen uit eredivisie brachten een bijzonder hoogstaand spektakel. Ook dit jaar lijkt dit indoor tornooi, naast de massa deelname op de buitenterreinen, de verwach tingen te zullen inlossen. Naast de mondelinge toezegging van Luc Beke (Bevo Roeselare) en van Ben Croes en C° (Zellik) - winnaars van de vorige editie - is de inschrijving van Johan Praets (Maaseik) en Dany De Maerschalk (Moeskroen) reeds verzekerd. Daarbij komt nu nog de Nederlandse inbreng van de «Antillianen» en van een top-Beach Volleybalteam dat in het Nederland se circuit furore maakt. Men kan nog inschrijven bij Hans Van Aerschot, Kerkplein, 19, 9200 Dendermonde waar bijkomende inlichtingen kunnen worden verstrekt. Er kan ingeschreven worden: in zaal: Heren Nationaal, op grasterreinen: Heren Nationaal, Landelijke, Provinciaal A B, en Recreatie (geoefend en ongeoefend; Dames: Landelijke, Provinciaal en Recreatie. In de deelnameprijs van 300 fr. per ploeg is een ongevallenverzekering begrepen, een E.H.B.O. post van het Rode Kruis is aanwezig. EVA Vindt in Constant Van den Bossche haar tweede 4' Dandrager en ziet Sofie Geerinckx tot jeugdkampioen gekroond Volleybal. De spelersgroep van Bibo-Snuffel uit Grembergen (eva) Constant Van den Bossche, in 1973 ge beten door de in Hamme goed bekende Judomicrobe, werd in 1976 in de club bevorderd tot 1' Kyu of bruine gordel. Als 32-jarige vond hij zichzelf nog te jong om te stoppen op deze gradenladder en dreef door tot hij 2 jaar later de zwarte gordel mocht omgorden. Wie dacht dat hij nu voldaan was, vergis te zich deerlijk want in 1982 werd hij 2' Dan en nog 2 jaar later schopte hij het zelfs tot 3' Dan. Toen verleden jaar zijn judoleraar en boezemvriend, René Vanderhaeghe slaagde in het examen van 4' Dan. was dit ook Constant zijn volgende doelsteb ling. En de meimaand van 1991 bracht hem de kans om ook deze droom waar te maken. Hij slaagde eervol in zijn examen vóór de Federale jury en is meteen de tweede 4' Dan van de Hamse club. Zondag II. werd dan te Herentals in het Nationaal Sportcentrum de jaarlijkse jeugdkampioenschappen betwist. Een vijftal Hamse kadetten waagden het om in deze zware strijd hun beste krachten voorop te zetten en een gooi te doen naar deze titel. De tegenstand bleek echter te groot voor de jongens, alhoewel Nico Willockx echt bestolen werd in zijn kamp die hem normaal de bronzen plak moest opleve ren, doch een fraaie voetveeg van de ongelukkige Nico werd op rekening van zijn tegenstrever gezet en na de onver diende uitschakeling 14 dagen voordien te Zele, ging ook deze erkenning aan zijn neus voorbij. Wie wel mocht juichen, was Sofie Gee rinckx. Hoewel zij in haar eerste kamp verrast werd en vlug op achterstand geraakte, wist zij zich tijdig te herpakken en wist in extremis nog de uitslag in haar voordeel te besluiten. De 1/2 finale duurde slechts 1 minuut en Sofie veeg de zich met een O Soto Gari in de grote finale, die zij eveneens domineerde, om op grond haar meesterschap te bewijzen met een houdgreep. Goud dus voor Sofie en waardig sluitstuk van een bijzonder geslaagd seizoen. Wandelaars die toevallig een baseballveld passeren houden bij het zien van de bedrijvigheid zelf, even de pas in om te kijken. Wanneer ze zich wat langer de tijd gunnen zal het hem opvallen dat alle activiteiten uiteindelijk draait om twee mannen. .Als exponent van de aanval staat daar een slagman, gehelmd en met zeen slaghout (bat) in de aanslag, en als pion van de verdediging de werper, met bal en handschoen. De strijd van het duel die deze twee mannen leveren is de kern waar het bij baseball om draait: de pitcher (werper) probeert de bal zo te gooien dat de slagman mis, - of helemaal niet slaat, terwijl de slagman de bal ongrijpbaar voor de pitcher en de rest van de veldspelers (fielders) probeert weg te rammen. Sommige wandelaars zullen hoofdschuddend hun weg vervolgen, zich verba zend over het feit dat iemand een bal wegslaat en hard wegrent, met de bedoeling uiteindelijk daar terecht te komen waar hij in eerste instantie is vertrokken. Velen echter zullen gefascineerd blijven kijken. Ze zullen zich afvragen welke tekens de catcher (achtervanger) aan zijn pitcher geeft, waarom een slagman in plaats van een enorme mep, de bal bewust een zacht tikje geeft en waarom de coaches er een vreemd soort gebarentaal op na houden. Voor de mensen die zich tot deze sport aangetrokken voelen en die daarom nader geïnformeerd willen worden is het goed om weten dat er in België toch al heel wat clubs competitief in running zijn. Steeds meer clubs worden opgericht en daar wil de Denderstreek (Dender monde en Aalst) niet in achterblijven. Twee jongens hebben het initiatief genomen, maar, met twee maak je geen ploeg. Wie geïnteresseerd is mag onmiddellijk contact opnemen met De Bolle Samuël, Binnenstraat 208/2 in Aalst, tel. 053/21.43.22 of met Heuvinck Yves, Ommegancklaan 34 in Dendermonde, tel. 052/21.62.14.

De Voorpost | 1991 | | pagina 23