Quiévrain in het Aalsterse Nationale rekords kogelstoten sneuvelend op provinciale kampioenschappen Annick, Sabrina en Kirsten Heymans sjorren de spikes aan 24 - 31.5.1991 - De Voorpost ATLETIEK Provinciale kampioenschappen heren te Ninove: Wim Blondeel verbetert Belgisch rekord kogelstoten - Jeroen Fisher domineert 100 en 200 meter Hoewel heel wat sterke atleten wegblij ven omdat het provinciaal kampioen schap niet in hun voorbereiding past, werd tijdens de meeting te Ninove dik wijls spannende strijd geleverd voor de Oostvlaamse titel. Tom Geerinckx (Hamme) werd bij de kadetten knap tweede in de finale van de 100 meter. Na een overwinning in zijn reeks, schreef hij met 11.96 een mooie tijd achter zijn naam. Kris Seminck (Aalst) die zich als derde in zijn reeks kwalificeerde werd in de finale vierde. Bij de scholieren werden Tim Lievens en Werner Van Lierde, beiden aangesloten bij Aalst vijfde en achtste. Filip De Brandt (Zele) en Kris De Catelle (Zele) konden zich niet plaatsen. Bij de juniores 100 meter werd een rechtstreekse finale gelopen. Gert Cleemput (Aalst) werd hierin vijfde. Jeroen Fisherwas zondag de grote naam op de korte afstand. Hij won de 100 me ter finale in 10.5. Ook de 200 meter won hij autoritair in 21.27. Tom Geerinckx bewees dat hij ook op de 200 meter een toekomst heeft. Hij won bij de kadetten ook op deze afstand zijn reeks en werd tweede in de finale in een tijd van 24.21. Wesley Van Opdenbosch (Aalst) kon zich niet kwalificeren en werd vierde in zijn reeks. Bij de scholieren geraakte alleen Tim Lievens tot in de finale. Maar hij viel net buiten de podiumprijzen. Noch Werner Van Lierde, noch Steven Serraris (Ham- me) konden zich plaatsen. Ook Kris De Catelle en Filip De Brandt werden geëli mineerd. Bij de juniores werd Gert Cleemput vierde in de rechtstreekse finale. Veel streekatleten hadden ingeschreven voor de 400 meter. Bij de kadetten won Kenneth Rombaut uit Zele zijn reeks, maar zijn tijd (58.42) was niet scherp genoeg voor de provinciale titel. In de andere reeks werd Steven Gillis (Ham- me) derde. Bij de scholieren startten in de tweede reeks drie deelnemers van Aalst. Tom De Geest werd reekswinnaar in 551 Het volstond niet voor de titel. Achter hem finishten Rob De Luyck als derde en David Cobbaert als vijfde. In de snellere eerste reeks werd Kurt Cornelis (Ham- me) vijfde. Gunther Lanckman (Aalst) veroverde een derde ereplaats bij de juniores 400 meter. James Geens (Aalst) liet een zeer sterke indruk bij de kadetten 800 meter. Hij werd verdiend provinciaal kampioen in 2.05.24. Wim Van de Verre (Aalst) en Stefaan Verdonck (Hamme) eindigden als zesde en zevende in dezelfde reeks. In de tweede reeks werden David De Pester en Geoffrey De Maesschalck, bei den aangesloten bij Aalst derde en vijfde. Nico Ronsman (Hamme) liep zich naar een vijfde plaats in de tweede reeks scholieren 800 meter Bij de seniores vocht Gino Van Geyte (Hamme) zich naar een podiumplaats. Hij werd derde in 1.56.51. Peter De Bock (Hamme) eindigde als zevende. Een groot deelnemersveld in alle kate- gorieën in de 1500 meter. Bij de kadet ten werd Guy Van Ransbeek derde in 4.19 92. Achter hem eindigden Filip De Wolf (Zele) vijfde en Hendrik Van Ekert en Frederik Lauwaert, beiden uit Ham me, tiende en twaalfde. Sven De Waele (Zele) liep bij de scholie ren naar een vijfde plaats, David Van Wesemael (Zele) eindigde als achtste en Peter Van de Velde als tiende. Bij de juniores viel Kenneth Van Hecke (Zele) net buiten het podium. Hij ein digde als vierde in 4.05.70. De seniores werden ingedeeld in twee reeksen. In de eerste reeks finishte Mare Van Damme (Zele) als derde. Eric De Saedeleer uit Aalst, werd zevende. Alex Buyle, eveneens aangesloten bij Aalst kwam als dertiende over de streep. In de tweede reeks werd echter sneller gelopen. Guy Veldeman (Zele) werd tweede in 3-53-83- Hij is, na verplichte rust door een kwetsuur, pas in februari met de training herbegonnen. "Als ik niet zo lang had moeten rusten was ik vandaag zeker kampioen gewor den" aldus Guy. Hij vertelde ons ook dat hij sterk wil presteren op de Belgische kampioenschappen. Uitkijken dus. Geert Wiels (Zele) eindigde op een tien de plaats. In de 3000 meter voor scholieren wist Pellentier Dirk (Hamme) zich een po diumplaats te bemachtigen. Hij lukte een derde plaats in 9-26.60. De juniores Luc Permentier en Patrick Van Praet, beiden aangesloten bij Ham me, werden respektievelijk zevende en achtste in hun 5000 meter. Bij de seniores klom Eric Beirnaert (Zele) als derde op het podium Zijn tijd: 15.25.02. Marnix De Clercq (Ron- se) bleek echter veel te sterk voor de (aanwezige) konkurrentie en werd pro vinciaal kampioen met een tijd van 14.43.50. Geert Van Herck (Hamme) stak op de 300 meter horden bij de kadetten de titel op zak. Zijn klubgenoot Kris Tem pels werd tweede bij de scholieren. Hier Provinciale kampioenschappen dames te Lebbeke: Veerle Blondeel verbetert Belgisch rekord kogelstoten - Provinciale titels voor Hilde Cleemput, Karen Quintelier en Anja Buysse (Aalst) liep naar een vijfde plaats. Belgisch nationaal rekord, dat reeds op Seniore Mieke Seminck (Aalst) werd haar naam stond, en bracht het op tweede in haar 800 meter finale in een 15m54. Ze was trouwens ook alleen- tijd van 2.25.57. heerser in het discuswerpen. Met een vrij frisse wind zorgde de zon toch voor Veertien atletes verschenen bij de kadet- worp van 44m72 werd ze ook hier pro- temperaturen die mooie tijden mogelijk ten aan de start van de 1500 meter, vinciaal kampioene, maakten. Peggy De Keyser (Hamme) werd derde Kathy Verdonck (Zele) werd derde in het Op de 100 meter moesten twee reeksen in een mooie 4.56.25. Zij liep niet alleen kogelstoten bij de juniores. Anja Lanck- bij de kadetten en de scholieren de een podiumplaats, maar ook een goede man kon dezelfde plaats veroveren in de tijd. Achter haar werd Ellen De Kimpe kategorie van de seniores. (Zele) vierde met een chrono van In'het hoogspringen werd Els De Bleser 5.07.84. bij de seniores tweede. Karen Van Hecke Karen Quintelier (Hamme) werd de pro- (Zele) werd derde bij de scholieren, tweede plaats. In de tweede reeks werd vinciale kampioene bij de scholieren op Kristien Stockman (Zele) werd bij de Veerle Herweghe (Zele) derde en Kath- deze afstand. Ze liep een verdienstelijke wedstrijd en toonde zich op het einde de sterkste. Nathalie De Schutter (Zele) werd zesde. Anja Buysse liep de hele wedstrijd aan de leiding. Ze hield een strak tempo aan en toonde zich op het einde veel sterker AC Lebbeke kon, als inrichtende club, zaterdag op heel wat belangstelling reke nen voor het provinciaal kampioen schap damesatletiek. En ondanks een finalisten aanduiden. De vier beste atle tes van elke reeks werden gekwalificeerd voor de finale. In de eerste reeks plaatste Sophie Vergeylen (Zele) zich met een leen De Ridder (.Aalst) vijfde. De finale werd gewonnen door Leen Mortier (Haaltert). Sophie Vergeylen werd met 13-18 derde. Veerle Herweghe werd rijfde in 13 26. Bij de scholieren plaatste Petra Chris- scholieren derde in het speerwerpen Gina Roosendans (Zele) en Tessin Bayens (Aalst) waren twee en drie bij di juniores. In het discuswerpen waren onze streelt klubs niet zo sterk vertegenwoordigd Kathy Verdonck werd bij de juniore tweede. Els De Mey kwam met een sprong va 4m88 uit op een derde podiumplaats Marijke De Kerf (Zele) eindigde even eens derde bij de juniores en Katriei Stockman (Zele) werd vijfde bij de se niores. tiaens (Zele) zich voor de finale. Daarin dan de tegenstand, Haar tijd: 4.35.20. eindigde zij als zesde. Op de 200 meter bij de kadetten liep Sophie Vergeylen zich terug in de kijker. Zij won haar reeks en werd derde in de finale. Veerle Herweghe was tweede in dezelfde reeks, maar was net niet ge- Katia Seymoens (Baasrode) eindigde op de 3000 meter bij de scholieren als derde. Bij de seniores werd Mariene Van den Broeck vierde en Ingeborg De Dec ker zevende. Beide meisjes zijn aange- Beweren dat de familie Heymans uit sloten bij Aalst. Borsbeke geen sportieve familie zou kwalificeerd voor de finale. Kathleen De Op de 300 meter horden voor kadetten zijn, lijkt ons nogal onwaarschijnlijk. behaalde Erna Van Overwaele (Aalst) Nadat de wielersport in vorige generaties een derde plaats in de rechtstreekse domineerde met Gustaaf, Willy, Rudy en finale. Bij de scholieren werd Karen Van Antoine Heymans in het peloton, heeft laatstgenoemde nu drie dochters die op Jogging in Burst. Chris Goossens werd eerste op de 4 km. (nic) Jogging in Burst. Marc Baeyens won in Burst de jogging over acht kilome ters (nic) ging de overwinning naar Gino De Beule (Zele). Peter De Smedt (Zele) werd bij de junio res derde op de 400 meter horden. Bij de seniores ging de titel naar Stefaan Vanderstichelen (Aalst). Hij lukte bijna de dubbelslag en werd tweede in de 110 meter horden, met dezelfde tijd als Marnix Bijl (Meetjesland). Guy Van Damme (Hamme) en Jurgen Van Royen (Aalst) werden vijfde en zesde in deze reeks. Guy Van Damme werd tevens vierde op de 110 meter horden, Jos Jacobs (Aalst) finishte in de tweede reeks als derde. Aike Buyle (Aalst) werd tweede in het speerwerpen bij de kadetten. Kris Van de Velde (Zele) werd vierde. Bij de scholie ren eindigde Jurgen Wijckman (Aalst) tiende. En bij de juniores en seniores werden Gunther Lanckman, Hans De Geest (Zele) en Tony Sterckx (Zele) respektievelijk derde, vierde en zesde. Giovannis Libbrecht (Aalst) werd in het hinkstapspringen bij de juniores tweede met een sprong van 12m48. Hij zou ook deelnemen aan het verspringen en waar hij met 5m83 vierde werd. Wim Van de Verre won het verspringen bij de kadetten. Whesley Van Opden bosch werd zevende. Bij de scholieren eindigde Gino De Beule (Zele) zesde. In het kogelstoten bij de kadetten pres teerden de Zeelse atleten goed. Kenneth Rombaut en Kris Van de Velde werden twee en drie. Joeri Van Opdenbosch (Aalst) werd zevende. Bart Oste (Zele) vertelde ons dat zijn eerste doel een worp van meer dan l6m00 is. Wat de wedstrijden betreft verklapte hij dat hij voor de nationale kampioenschappen op de podiumplaats mikt. En Bart meent wat hij zegt. Hij won overtuigend het kogelstoten bij de scholieren. Met een worp van 15m69 verbeterde hij trouwens zijn persoonlijk rekord.' Wim Blondeel zorgde voor sensatie op deze meeting. Hij verbeterde het Bel gisch rekord bij de juniores en bracht het op I6m40! Hij zou ook het discus werpen winnen met een worp van 45m24. Bij de seniores werd Jean-Pierre Van Kerckhove (Zele) zevende. Joeri Van Opdenbosch kwam in het dis cuswerpen bij de kadetten uit op een negende plaats. Jurgen Wijckman werd achtste bij de scholieren. Bart Oste stak ook in deze discipline de titel op zak. Hij haalde een beste worp van 44m92. Robin Verheyden Ridder werd met een vijfde plaats uitge schakeld. In de andere reeks werden Rebecca Buyle (Aalst) tweede en Kristi- ne Goossens (Baasrode) rijfde. Petra Christiaens liep naar een vijfde plaats in de rechtstreekse finale bij de scholieren. Op de 400 meter werd Hilde Cleemput (Aalst) provinciaal kampioene bij de scholieren. Zij liep de konkurrentie naar huis en haar tijd mocht er wezen: 59-93. Bij de juniores zagen we twee meisjes van Zele aan de start. Marijke De Kerf viel net buiten de podiumplaatsen. An De Katelle werd zesde. Els Callaert (Zele) werd op de 800 meter bij de kadetten tweede in 2.20.54. Daar bij dient vermeld dat zij reeds een scher pere tijd heeft gelopen. Haar prestaties zijn een goede uitgangspositie voor de hogere kategorieën. Iemand om te blij ven volgen dus. Belinda Schepens (Aalst) werd vierde. Sarah Jacob (Ham me) eindigde op de zevende plaats. Elke Van Overwaele (Aalst) toonde zich op de 800 meter de beste scholiere uit de streek. Zij werd tweede. An Goetvinck Kade 100m 400n 2.18.' (KAAi Aecki I. Mii Disci Scho 100n 25-7! (ACV De I }00r Ver: Spee (AJA Juni lOOn 400r 2.20 (ACh Mon Cucl De Sen 100r 400i 2.21 (ZEI Verf Vrie fc Hecke vierde. Els De Bleser (Aalst) en Katrien Stock- actieve wijze de atletieksport bedrijven, man (Zele) werden bij de seniores res- En niet zonder succes. Vooral de presta- pektievelijk vierde en rijfde in hun finale ties van Sabrina, actief bij de miniemen 400 meter horden '78 zijn ronduit sterk te noemen. Ook Met 12.31 verpulverde Katrien Herwe- Annick en de jongste Kirsten lopen zich ghe (Zele) haar persoonlijk rekord op geregeld in de kijker. Vader Antoine de 80 meter horden. Ze eindigde op een Heymans kan dus tevreden zijn over de mooie tweede plaats, achter Annelies De sportieve prestaties van zijn dochters. Meester, die Belgische Kampioene is. .t, Een meisje waar toekomsl in rit Rebec- Atletieksport boven wtelrennen ca Buyle werd vijfde. Daar vader Antoine Heymans bezeten is Els De Mey (Zele) werd bij de scholieren van de fiets, zou men denken dat de vierde op de 100 meter horden. Anja sportieve aandacht in die richting zou Lanckman (Aalst) finishte bij de senio- gegaan zijn maar niets was minder waar. res als vijfde in deze discipline. ^nick- "We 'iepen een cross te Herzele, Ook in de kampnummers werden zomaar buiten clubverband, en dat viel mooie prestaties geleverd. Zo werden geweldig mee. We hadden meteen de Els Herweghe tweede en Barbara De smaak te pakken en zochten nu naar Schutter rijfde in het kogelstoten bij de een c'u')- Pe '<eu/c was sne' gemaakt kadetten. Beide meisjes zijn aangeslo- het werd Vlierzele, ondertussen gefusio- ten bij Zele. neer^ mel Zova-,n het von(*en wij selmatig beter. Ook in het tussenseizoen Maar de prestatie van de dag kwam er in een sporttak die voor komplete gezonde blijven we lichtjes trainen maar de af- het kogelstoten bij de scholieren. Veerle ontspanning kan zorgen naast het standen worden dan korter gehouden. Blondeel (Meetjesland) verbeterde het schoolwerk Dit lijkt ons voorlopig het We leggen ons nu meer toe op het belangrijke. Het voordeel boven de wie- spurten daar wij ook in de loopnum- lersport is tevens dat je met weinig mers op de piste actief willen zijn. Voor materiaal van start kunt gaan. De alle- specifieke disciplines als hoogspringen, tieksport blijft relatief gezien een goed- verspringen, enz. voelen wij ons voorlo- kope sport. Onze toekomstverwachting pjg niet geroepen." is duidelijk: bij de seniores willen wij nog steeds goed lopen. Dit lijkt voor ons allen het belangrijkste streefdoel. We Atletiek. Sabrina Heymans won reeds een oefencross in Smetlede en een loop op de piste in Aalst (nic) beweging tijdens het lopen gingen letten, waren onze uitslagen gewoonweg stel- Leven voor de sport Zelfs op jonge leeftijd leerlt men Annick, bouwen nu alles rustig op en willen Sabrina en Kirsten dat ze echt moeten vooral nog niet loopmoe zijn wanneer 'even voor '1un sP°rt- D'1 w" 1111 n'e' Eendracht-Denderhoutem Quiévrain: 19/5/91 Oude: 58 - los: 7.30u. 1. Sonck Herman, Haaltert - snelheid: 1342,94 - uur: 8.14.28. 2 Melckebeke, 3 Eemans, 4. Roelant, 5. Troch, 6. De Block, 7. Scheerlinck, 8. Dhaeseleer, 9. Troch, 10. Dhaeseleer, 20. De Bruyn. Jaarse: 82 - los: 7.30u. 1. Dierickx, Erembodegem - snelheid: 1115,23 - uur: 8.23.03. 2. Timmerman, 3- Dhaeseleer, 4. De Coninck, 5. Hoffman, 6. Dhaeseleer, 7 Dierickx, 8. Puylaert, 9- Scheerlinck, 10. Droesaert, 28. Eemans. Door Eendracht Groot-Erembodegem Quiévrain: 19/5/91 Jonge: 113 - los: 8.30u. 1/2/3. Leemans, Aalst - snelheid: 1286,63 - uur: 9.21.00. 4. Van Uchem Veeckman, 5. Pouwels, 6. De Troyer, 7. Vd Steen, 8. Leemans, 9- De Vijlder, 10. De Troyer, 38. Uyttendae- le. Oude: 45 - los: 8.00u. 1. Franck, Aalst - snelheid: 1148,36 - uur: 8.56.42. 2. De Smet, 3. Callebout, 4. De Smet, 5. De Lange, 6. Bayens, 7. Podevijn, 8. De Smet, 9-Jans, 10. Franck, 15. Leemans. Jaarse: 78 - los: 8u. 1. De Vijlder, Aalst - snelheid: 1226,37 - uur: 8.52.34. 2. Jans, 3 Vd Steen, 4. De Lange, 5. Everaert, 6. Bruylandt, 7. Podevijn, 8. Van Goethem, 9. De Swaef, 10. Pouwels, 26. Bomon. De Nieuwe Bond/Gijzegem Quiévrain: 19/5/9' Oude: 68 - los: 8.00u. 1. Van DerJeught, Herdersem - snelheid: 1225,38 - uur: 8.55.11. 2. Bosteels, 3. De Wolf, 4. De Troch, 5. Pieters, 6. Van Der Jeught, 7. De Cock, 8. Daeleman, 9. Peleman, 10. Daeleman, 23. De Wit. Jaarse: 120 - uur: 8.04.04 1. Van Der Jeught, Herdersem - snelheid: 1232,45 - uur: 8.54.52. 2. Van Haut, 3. Van Den Broeck, 4. Uyttersprot, 5. Bosteels, 6. Ledegen, 7. Van Wiele, 8. Aelbrecht, 9- Mertens, 10. Ledegen, 31. De Smedt. Eerlijk en Vrij Aalst Quiévrain: 19/5/91 Oude: 59 - los: 8.00u. 1. Beeckman, Herdersem - snelheid: 1280,36 - uur: 8.52,13. 2. Van Malderen, 3 Roelands, 4. Cleem put, 5. De Smedt, 6 Van Malderen, 7. Bosteels, 8. Van Geit, 9- Uyttersprot, 10. De Croock, 20. Uyttersprot. Jaarse: 109 - los: 8,00u. 1. Wauters, Wieze - snelheid: 1219,70 - uur: 8.56.32. 2 Uyttersprot. 3 De Croock, 4. Bosteels, 5. Callebaut, 6. Uyttersprot, 7. Bosman, 8. De Smedt, 9. Saeys, 10. Bosteels, 37. Van Den Steen. Jonge: 152 - los: 8.20u. 1. Goossens, Lebbeke - snelheid: 892,86 - uur: 9-42.29. 2. Dierickx, 3/4. Van Malderen, 5. Saeys, 6. Bosman, 7. De Kerpel, 8. Saeys, 9/10. Roelands, 51. Goossens. 't Duifken - Lede Quiévrain: 19/5/91 Oude: 59 - los: 8.00u. 1. Govaert, Lede - snelheid: 1272,67 - uur: 8.52.15. 2. Rottiers, 3 Vd Berghe, 4. De Mey, 5. Merckx, 6. Govaert, 7. Daeleman, 8. Govaert, 9. Vlaeminck, zeggen dat men extra belasting op deze nog jonge schouders wil plaatsen, maar hen gewoonweg bijbrengen dat andere factoren dan enkel training de resulta- één of andere sporttak behoeft nogal wat ten positief kunnen beïnvloeden. het serieuze werk begint." Vaak trainen Wie heden ten dage wil meedraaien in training. Voor de zussen Heymans is dat ook niet anders. Enkel op maandag en vrijdag is er een rustdag. Sabrina, die in de internationale veld loop te Ninove, op het Belgisch Kam pioenschap te Waregem goed presteer de, en tevens recentelijk een oefencross won te Smetlede en Aalst, verleent tekst en uitleg. Sabrina: "Op woensdag trainen we inter val (10 x 100 m) en op donderdag wordt er vooral een duurloop gehouden (zo wat 6 km). Op dinsdag wordt er dan samen met de kern Wichelen getraind en om de rijf weken wordt ook gewerkt met onze trainer Danny Van de Putte Hij heeft ons reeds heel wat geleerd. Zo wist hij onze loopstijl volledig aan te passen. Daar we meer op arm- en been- Kirsten: "Zo hebben wij tevens ingezien dat wij wat meer op onze voeding moe ten gaan letten. Drie uur voor de wed strijd eten wij een laatste maal. Dit bestaat meestal uit rijst met biefstuk. Moeder ziet dit echter niet altijd goed zitten maar wij voelen er ons goed Om negen uur gaan wij meestal naar bed want rust is een zeer belangrijke factor. Ook moet je echt naar een wed strijd toeleven, je moet leren om rustig aan de start te komen. De zenuwen kunnen vaak een slechte bondgenoot vormen. Na één jaar atletiek kunnen wij gerust stellen dat we op alle vlak veel bijgeleerd hebben en steevasi overtuigd zijn om door te zetten in de atletiek sport." (Nicolle) Di Kac 100; 23.' CEA der Ho< 5.3' Ru) C 38 Scl KX V 2.0 (LI Cle Ro| Vai Ro] Jui 10( 40i 15( 15. Atletiek. Sabrina (links), Annick (rechts) en Kirsten (midden) willen fanatiek volharden in de atletieksport (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 24