't Geemzicht is aan een remonte bezig Baasrode VA wint van leider Ham Sur Heure! Kaatsen in Kastel R. Verheyden wint toptreffen Hof ten Rode wint tegen VA Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-D'monde Kaafskalender heel JSS""nT Slel1"' 3'3 Zi'n PUn' 26 - 31.5.1991 - De Voorpost KAATSEN In het Kaatsverbond Hamme is Geem zicht duidelijk aan een remonte toe. De laatste tijd boekten ze al zeer goede uitslagen en stijgen ze naar boven in de rangschikking. 't Vissershof 4 Geemzicht 12 De thuisploeg begon goed aan deze wed strijd want ze boden heel wat meer tegenstand dan verwacht werd. Vincke en De Beule deden het zo goed dat Geemzicht halfweg wedstrijd maar met kleine 3-6 cijfers op winst waren ge raakt. Maar na de pauze stuikte de lokale tegenstand letterlijk in elkaar Ze schenen hun beste pijlen verschoten te hebben. Geemzicht met Geert Van Ha- vermaet, Patrick Pauwels, Van den Hey- den Patrick, D'Haese Patrick en Van Broeck Willy begonnen dan spelen te verzamelen. Via hun beter koordwerk werden de lokalen helemaal overvleu geld. In die periode kon 't Vissershof nog één spel laten optekenen. Voor de rest was het Geemzicht die heer en meester 't Geemzicht 12 Hollands Hof 8 De thuisploeg had het niet zo gemakke lijk om de bezoekers op een veilige afstand te houden. De plaatselijken kon den eerst een vlotte 2-0 vastleggen, maar daarna kwam Hollands Hof onder stoom en via Pletinck slaagden ze er in op gelijke hoogte te komen. Het was een evenwichtige wedstrijd. Alleen naar het einde van de eerste helft kon de lokale formatie zich weer twee spelen loswer ken: 6-4. Na de pauze scheen Hollands Hof definitief te zullen doorbreken. Maar dat was maar strooivuur. De loka len kregen er terug zin in en slaagde er in met vier spelen verschil de einduitslag te bereiken. SK Corner 6 De Keersmacker 12 De bezoekers blijven het ook doen. Deze week waren ze te gast op het Tweebrug- genplein bij SK Corner en konden er een grote overwinning vastleggen. Wonder was toch dat de lokale formatie het 10-15 15-8 9-15 15-8 15-14 15-8 Halftime - R.V. 10-15 200 kaatsliefhebbers voor dit burfenduel met de eerste plaats als inzet. De ouver ture was voor de thuisploeg met als gevolg een 3-1 voorsprong: maar zoals U weet, heeft een dieselmotor wat meer tijd nodig om op volle toeren te komen, dat was zo het geval met Maurice Tour- neur. Van 3-1 ging het naar een 5-8 ruststand. Dit was hoofdzakelijk het werk, van meester-tacticus Tourneur, flink bijgestaan door Freddy De Baeck. Bourgeois was naar onze mening in een mindere dag. De tweede helft alhoewel er niet zo denderend gespeeld werd, dreigde kalastrofaal te worden voor Half-time. Van 5-8 naar 5-13- Het was dus vijf voor twaalf Dat moet ook Pierre De Plecker hebben gedacht. En het is dankzij hem dat de thuisploeg uiteinde lijk nog kon terugkomen tot 10-15- De kompetitie is nog lang. Toch is deze zege voor de mannen van Frangois Pardaens een uitstekende zaak. De overige uitslagen kan men in een notedop samenvatten. Oudegem bij wie André Van Paepeghem met een lichte ontsteking geplaagd zit, knoopte terug met de zege aan, Welkom zonder een paar basisspelers won toch nog bij de buren Derby. Jan De Decker kon met zijn Zorro's nog een juichen. Winst te gen de Ster, nog eens zo een uitslag en dan is men de rode lantaarn kwijt. Willems - KJ. Octaaf normale uitslag. En ditmaal geen obstakels op het kaats- plein. Uitslagen 26 mei: Half-time - R. Verheyden Oudegem - Jaco's Derby - Welkom Sportv - Hopland Zorro's - De Ster Willems - K.Octaaf Kalender 2 juni: Hopland - R. Verheyden KI. Octaaf - Welkom De Ster - Oudegem Willems - Derby Jaco's - Zorro's Sportv. - Half-time De stand: R. Verheyden Oudegem Welkom Sportvr. H-Time x Willems x Derby Jaco's Dester Hopland KI.Octaaf Zorro's x match minder geweldig deed in het eerste stuk van de wedstrijd. De bezoekers slaagden er maar niet in om enige afstand te nemen van de huisploeg die steeds weer op nieuw terugsloeg. Met amper een 5-6 stand halfweg waren de bezoekers er nog niet uitgeraakt. In het tweede ge deelte kon de thuisploeg aan de opmars van De Keersmacker geen halt toeroe pen. Ze haalden in die periode amper nog één spel op. Eigenlijk hadden ze in die periode iets te weinig gekregen. Een paar keer met een 40/40 score kantelde het steeds in het voordeel van de bezoe kers en dat legt wel iets uit van de overwinning die de ploeg van André Windey kon lukken op SK Corner. Ons Vermaak 3 VAG Mijs 12 Het schijnt dat VAG Mijs nu pas op volle toerental is gekomen. Deze week heb ben ze Ons Vermaak op eigen terrein de volle lading gegeven. Van bij de start was het duidelijk dat de bezoeker geen spek was voor de lokalen. Technisch vooral waren ze stukken beter. Jimmy Corne- lis, Antoon Van Hecke, Danny Van Hoey- weghen, Eddy Dieleman en Fr. Van Kerckhove werden dadelijk op een 2-6 achterstand geplaatst. En deze grote kloof bleek naderhand niet meer te overbruggen te zijn. Nog eenmaal kon Ons Vermaak juichen. Voor de rest was het steeds de bezoekers dat hun aantal kon aandikken. Voor VAG Mijs een ge makkelijke ontmoeting. De Keersmacker 12 Geemzicht 10 Het is een zeer aantrekkelijke en boeiende wedstrijd geworden met een verdienstelijke overwinnaar. De Geem- zichtjongens die de laatste tijd sterk in opmars waren hebben hier weer hun tanden getoond tegen een van de groots te kanshebbers op de tabel: De Keers macker. Het was verrassend hoe Geem zicht voor de dag kwam in de Verbin dingsstraat. Met hun fris spel werd de lokale formatie dadelijk op achtervol ging aangewezen. De thuisploeg met De Haes, Windey, Pauwels en vrienden had den moeite om gelijke tred te houden. Maar wat ze ook deden, ze moesten toezien dat ze aan de rust op een 3-6 achterstand werden geplaatst. Wellicht de eerste maal dit seizoen dat De Keers macker een eerste helft met achterstand afsloten. Iedereen verwachtte dan ook een felle reaktie van de lokalen. Maar het duurde toch een tijdje voordat deze echt op gang kwam. Stilaan maar zeker zou De Keersmacker dichterbij komen. Maar eens op gelijke hoogte gingen de plaatselijken het beter doen omdat ze voelden dat de kans op een overwinning er zeker in stak. Op 11 -10 scheen Geem zicht nog een stapje dichter te zullen komen. Maar ze slaagden er niet in dat elfde spel te laten vastleggen. Maar met deze flinke uitslag was 't Geemzicht evengoed tevreden. Geemzicht 1 VAG Mijs 12 Een ontgoochelende partij voor de thuisploeg die dachten na hun sukses op De Keersmacker hier een kans te heb ben. Maar ze beleefden één van die wedstrijden waarin alles tegensloeg. In het eerste gedeelte was het al een forse nederlaag 0-6. Graag geven we toe dat de grote nul op het scorebord zeker de waarde van de thuisploeg niet aangeeft. Ze verdienden in die periode toch min stens een drietal spelen. Maar ja, zo gaat dat nu helemaal in de sport. .Alles wordt daar vaak nogal eens zwart-wit afgete kend. Na deze opdoffer heeft de thuis ploeg nooit meer zichzelf geweest. Ze lieten zich helemaal meeslepen met het spel van de bezoekers en gingen er helemaal in ten onder. Ze konden welis waar wel de eer redden, maar dat is maar een latere troost. Klassement: 1. VAG Mijs 6 6 0 42 72 2. De Keersmacker 5 5 0 37 60 3. Inval boys 5 3 2 39 52 4. Geemzicht 5 4 1 41 47 5. Hollands Hof 4 0 4 48 37 6. Cornerboys 3 3 0 5 36 7. Corner 5 1 4 55 32 8. 't Vissershof 6 1 5 66 30 9. Toyota 4 0 4 48 23 10. Ons Vermaak 3 1 3 28 20 120 112 110 110 100 98 94 90 83 72 64 63 Hogere III Galmaarden 15 Kastel Rap en Vlug 13 (ruststand: 8-2) Kastel dat voor deze verplaatsing hun tweede ronde van de Beker van België moest naar Champion voor de eerste speeldag van deze ronde. Baasrode VA 12 Braine Rebecq 15 Tegen Braine Rebecq, met de nu al legendarische Fries Brandsma, speelde Baasrode bijzonder goed bij het keren maar een onzuivere opslag kostte hen uiteindelijk de overwinning. De thuisploeg kwam bijzonder goed uit de startblokken via een sterk kerende Steven Koek (2-0) maar zag in de vol gende twee spelen een 30-0 voorsprong ontglippen via uitgeleverde ballen zodat de Walen meer dan een handje werd toegestoken om via 2-2 de leiding over te nemen (2-4). De Clercq kwam toen de plaats innemen van Willaerts - niet ak koord met de Baasroodse coach en dan ook fluks naar de bank gehaald maar het spelbeeld wijzigde niet. VA bleef bijzonder zwak serveren en hiervan maakte Brandsma gebruik om zijn ploeg aan de leiding te houden (5-7). Langs Steven Koen werd het nog 6-7 vooraleer Braine kon gaan rusten met tegenstander heen. Champion 7 Kastel Rap en Vlug 4 Een weinig genietbare partij. Enkel de grootmidden van Champion trachtte het spelpeil de hoogte in te duwen. In de eerste wedstrijd waren de Kastelse spe lers goed, maar de onderbreking had hen lome benen bezorgd. een 6-8 voorsprong. Na de rust won Baasrode het eerste spel maar Braine bleef bouwen op hel sterke duo Brand- sma-Seturek om steeds twee spelen voorsprong te behouden (8-10 en 10-12). Steeds naderde VA tot op één spel maar via 11-13 en 12-14 maakte Braine de wedstrijd uit. Jammer van die opslag vertelde men in Baasrode want de keer- ders speelden reuzesterk. Zondag Baasrode VA 15 Ham Sur Heure 12 Met de onverslagen leider op bezoek kreeg Baasrode zowat een 400-tal sup porters rond het terrein. Het zijn deze supporters die ervoor gezorgd hebben dat Ham Sur Heure naar het wedstrijd einde toe totaal onderuit ging in de heksenketel van massale VA-aanmoedi- gingen. Uiteraard zijn het de spelers die het moesten waarmaken want de leiders konden via Cassaert onmiddellijk een 0-2 voorsprong opbouwen. Maar VA rea geerde bijzonder furieus en liep uit tot 5-3 ondanks het sterke spelen van de bezoekers. Meer was er niet nodig om het supporterslegioen op kookpunt te brengen want zelfs een 6-8 achterstand aan de rust kon het enthousiasme van de thuisploeg niet temperen Kort na de rust zag het er even bangelijk uit voor de thuisploeg (6-10) maar met heel wat temperament en kunde werd aan de achterstand geknaagd. Het werd 9-11 en Baasrode voelde de bezoekers begeven. Ham Sur Heure begon zenuwachtig te akteren, ging in de fout bij de opslag en Baasrode, massaal aangemoedigd, nam de leiding over (13-12). Nu kraakten de bezoekers volledig onder de Baasroodse druk en in een ruk ging het naar 15-12. Meteen krijgt VA opnieuw uitzicht op een plaats in de eerste zes. Eva Hogere II 1.6-15.00 u.: Bever-VA Baasrode 2.6-15.00 u.: J. Volders-VA Baasrode Hogere III 2.6-15.00 u.: Wieze Sportief-Kokejane Tollembeek-Kastel Rap Vlug Galmaarden-Terjoden Denderb. Klub XV-Opstal Pelote Herne-Herdersem Bevordering 1.6-15 00 u.: Kastel Rap Vlug-Zele Durmen 2.6-15.00 u.: Willebroek-Hoké Erembodegem Aalst Herleving-Hamme Zogge Puurs-Kerksken Kastel Rap Vlug-Baardegem Merchtem-Nieuwerkerken Hamme St.-Anna-Zele Durmen Lagere I en II 1.6-15.00 u.: VA Baasrode-De Toekomst Bugg. 2.6-15.00 u.: Kerksken-Denderb. klub XV Opwijk-Wieze Sportief De Toekomst Bugg. B-VA Baasrode Opstal Pelote-Nieuwerkerken Opwijk VBR-De Toekomst Bugg. A Kadetten 31.5-18.30 u.: VA Baasrode-Kastel Rap Vlug Denderbelle-Brussegem Herdersem-St.-Anna Hamme Zele Durmen-De Toekomst Bugg. Miniemen 31.5-18.30 u.: Kastel Rap Vlug-Wieze Sportief 2.6-10.00 u.: VA Baasrode-Erembodegem Hoké Denderb. Klub XV-Hamme Zogge 10.30 u.: Herdersem-Hof ten Rode Baasr, Pupillen A 31.5-18.30u.: De Toekomst Bugg-Brussegem 2.6-10.00 u.: Kastel Rap Vlug-St.-Anna Hammei De Toekomst Bugg.-Wieze Sportief Opstal Pelotc-Brussegcm Pupillen B 2.6-10.30 u.: Opstal Pelote-Ilof ten Rode Baasr. 10.00 u.: Zele Durmen-Kastel Rap Vlug Wieze Sportief-Terjoden 5.6-18.30 u.: Hamme Zogge-Hof ten Rode Baasr. 7.6-18.30 u.: Hof ten Rode Baasr.-Opstal Pelote Beker van België-2' ronde 1.6-15.00 u.: Tollembeek-Terjoden-Gembloux Vitrival-Kastel R V.-Champion Beloeuil-Rode-Wieze Sportief iijk< Vitrival 3 Kastel Rap en Vlug 7 hart vasthielden verschenen op de ballo- jn fa eerste wedstrijd op het terrein van droom van Galmaarden als geslagen champion moesten de Oostvlamingen honden. Een ongemotiveerd bezoekend partij geven tegen de tweede Waalse Daee .taaide de ploeg bijzonder goed. de tegenstander. De Sploeg behaalde spelen. Alleen Danny Van Duwen kon in dan °°k/e"z8emakkeliike °«™innlng de eerste helft zijn opslagbeurt winnend mnELn A iJ k met ^-4 cijfers, afsluiten moesten de bezoekers de nabijheid dul- Dit weekeinde gaat de tweede speeldag Na de rust speelde Kastel heel wat agres- maar nadien walste Kastel over zi,n van 06 Beker van Bel8>ë d001" °P Vitrival. siever en ze knaagden aan hun achter- stand. Spel na spel naderden ze op de tegenstander, toch speelden de bezoe kers een archi-slechte wedstrijd. Zij ge raakten door een teveel aan slechte opslagen - niet minder dan 24 ballen belandden buiten de lijnen - nooit of nooit in de wedstrijd. Kastel dat nooit Terjoden 4 uitstekende opslagen afleverden, kon- Hof ten Rode Baasrode 10 den de gasten er niets tegenover zetten, De kleinen van HTR konden in de begin- z^dat Hof ten Rode de leiding overnam wi(^ttvw fase van deze wedstrijd geen afstand bij 4-3. In de tweede helft begonnen zijn tegenstrever evenaarde, leed dan nemen van de tegenstander. Terjoden deze twee spelers daarbij nog uitstekend ook een nederlaag.. Deze nederlaag zou klampte goed aan tot 4-4. Het zwakke k- keren, zodat de bezoekers ter plaatse door de sterke prestatie van Tollembeek sPel van baoctaters was hier niet werden gelaten, wel eens het einde van de Kastelse titel vreemd aan. Wanneer Tristan Peersman B|J 6-4 kon VA Baasrode nog eens een droom kunnen zin te de^M driC ba"en °wkw"k hii aan "1 naar Galmaarden met een bang hart ploegmaats het startsein om een tangje Kurt Nauts nep de bezoekers een werd aangeval en de aanhang van Kastel meer Ie steken. De gasten begonnen een halt toe Hof ten Rode kon vnj gemakke- I «rhte utulLiwsr 'At Q.a nmnrvan mnnrHn Vl cnnUrc er zeker niet gerust in was, kwam tot cu,ie Wd,ROVer uiting bij de aanvang van de wedstrijd. Geen ekskuus voor dit verlies, enkel Jo Van Daele kan op een goede prestatie terugblikken. In de overgekeerde ballen staat Kastel wel op de kop en dit met zes stuks tegen amper twee voor hun tegenstander. Tol lembeek dat met de tegenstander speelt, lijk tot 9-4 uitlopen, maar de VA-spelers Tesamen met David Cayet en Ives Van gaven zich nog niet gewonnen want in Riet was Peersman de uitblinker van deze ontmoeting. het laatste spel viel het verdikt na een 40-40 gelijke stand. De laatste bal van David Dierickx een echte kanonbal zorg de voor een driepuntenzege. Niet ver wacht en zeker nog niet van gedroomd om tegen VA Baasrode een driepunten zege te kunnen behalen. Een goede Miniemen Hof ten Rode 10 VA Baasrode 4 .„uuiuc, spvc, Een «elijkoppande store in de aan- kan dit seizoen het zwarte beest wónten ™gsfase en dit omdat de keerden, van algemene repetitie voor hun wedstn|d in vMr dertZ ™nTB^rt de Sttisptoeg er maar niet in slaagden de tweede ronde van de Belgische beker om de opslagen van de VA-spelers terug die P'2215 heeft op zaterdag op 30 mei Beker van België te keren. VA Baasrode leidde met 1-2 en 1991 te 14.30 u. Hun tegenspeler is het Kastel dat zich kwalificeerde voor de 2-3. Wanneer Jan en David Dierickx Waalse Nijvel. Supporters op post. WIELERTOERISME Eendracht Aalst-Sint-Niklaas 1-1. Een prangende fase voor het Wase doel (da) Wielertoerisme. Bij wielertoeristenklub De Volkskringvrienden uit Serskamp werd Willy Galle kampioen en Roger Props vice-kampioen (vdwg)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26