Zes op een rij voor KWB Moerzeke Hamse tafeltennissers op gemeentehuis Kastels sportteam De Voorpost-31.5.1991 -27 Kastels sportteam. De ploeg van KWB Moerzeke was goed vertegenwoordigd (vh) Kastels sportteam. Ook de Kastelse 'Tutten' namen deel (vh) Kastels sportteam. Ook K.V. De Djippenassen waren van de partij (vh) Kastels sportteam. De ploeg Brouwershuis uit Moerzeke (vh) Kastels sportteam. De reserven van Robur (vh) Zaterdagavond werd tateltennisclub Pa- tro op het gemeentehuis ontvangen. Burgemeester Baert was omgeven door de schepenen Jan Saeys, Francois De Graef en Michel De Geyter en de raadsle den Frans Ediers, Etienne Drieghe en Francois Van Cauteren. In zijn welkomstwoord herinnerde de burgemeester er aan dat Patro meer dan veertig jaar geleden geboren werd in het toenmalige jongenspatronaat. Dat was eigenlijk zowat een speelruimte waar de jeugd van toen zaterdags en zondags samenkwam om te biljarten, tafeltennis te spelen en andere huisspelen te doen. En daaruit is Patro ontstaan. Hun naam wijst nog altijd naar die inrichting. De tafels en de akkommodaties waren ze ker niet ideaal. Maar dat deerde de jeugd van toen niet. Naderhand is deze club uit het patronaat weggegroeid en is ze een eigen weg gaan volgen. Stilaan maar zeker groeide ze uit tot een stevige club, tot wellicht een van de grootste Tafeltennis is alles samen genomen een goedkope sport: een tafel, sportkledij en palet is op dat terrein deze sport niet duur. Belangrijk is ook wel dat men deze sport kan blijven beoefenen. Zelfs al heeft men al wat ouderdom, een partij tafeltennis kan altijd. Het is daarbij een zeer gezonde sport en het is een gezins- sport. Heel wat mensen hebben thuis een tafel staan waar het hele gezin op kan spelen. Dit zorgt voor gezelligheid en samenhorigheid. Gedurende die 40 jaar heeft Patro een lange weg afgelegd. Hun talrijke organi saties die zowat over het hele seizoen bespreken en tussen de verschillende kompetities door zijn gewezen, zijn steeds toppers. Ik denk dan aan De Ster, een tornooi in sporthal Meulenbroek op 25 tafels en met meer dan vijfhonderd inschrijvingen; aan het kampioenschap van llamme; het jeugdtornooi. Het zijn voor de club, voor spelers qn andere belangstellenden grote dagen. In deze periode van hulde om 40 jaar Patro wil ik toch even de herinnering oproepen van Jozef Van Couwenberghe, die een tweetal jaar geleden zo drama tisch overleed. Hij heeft met Patro een heel stuk afgelegd en zich zeer vele uren, jarenlang ingespannen voor deze club. In zijn wederwoord zegde Henry Van Couwenberghe dat men Patro nog niet veel gezien heeft op het gemeentehuis. Niet dat ze geen prestaties zouden leve ren. Integendeel. Als we bij elke titel naar het gemeentehuis moesten komen dan zouden we hier elk jaar zijn. En dat willen we het gemeentebestuur niet aandoen. Ze zouden anders wel ver plicht worden de belastingen te ver hogen. Maar deze keer vond Patro het wel de moeite waard zich te laten zien. In de eerste plaats omdat de club voor het eerst in hun geschiedenis een ploeg krijgen in denationale reeksen en ook wel als een late afsluiter van het 40-jarig bestaan. Maar eigenlijk is deze geweldi ge promotie maar het topje van de ijsberg. Er was ook nog de promotie van Patro G naar 4e provinciale. In de KVKT-kompetitie werd Patro A kampioen in le Afdeling. En dat voor de zevende opeenvolgende maal. In Schelle wonnen ze de federale beker le Afdeling tegen Aartselaar. Een titel die ze voor de vijfde maal in de wacht sleepten. Verder werd Patro G nog kampioen in 5e Afde- ling. Hij dankte iedereen voor deze presta ties. Ook degene die niets gewonnen hebben. Ook zij behoren bij Patro. Ploegen vol ambitie en louter creatieve ploegen zijn er welkom. Hij dankte de echtgenoten, de verloofden, vaders en moeders op wiens steun men steeds kan rekenen. Dank aan Flor De Boes die al zeven jaar de spelers opleidt. Hij is daar volkomen in gelukt. De resultaten zijn er. Dank aan het gemeentebestuur voor deze sympatieke ontvangst, hun steun en ge negenheid en hun aanwezigheid op de jaarlijkse finale van het kampioenschap van Hamme. Met een receptie werd deze samen komst afgesloten. HVC Tafeltennis. TTC Fatro bestaat 40 jaar en werd dus op het Hamse gemeentehuis plechtig ontvangen (vh) Ook dit jaar kon Voetbalclub Real Kastel terugblikken op een meer dan behoor lijke belangstelling bij deze zesde orga nisatie. Zaterdagavond rond 20 uur schoot orga nisator Ludwig Van Geyte dit Sport- team-tornooi op gang met de kwis- avond. Naast de 40 kwissers mochten de organizatoren circa 130 toeschouwers en supporters welkom heten. Acht ru brieken kwamen tijdens deze kwis ruimschoots aan bod. Tot halfweg de kwis hielden KWB Moerzeke, Djipenas- sen, Stille Vrienden en Landelijke Gilde gelijke tred vooraan het klassement. Na de volgende 10 vragen en puik gebruik makend van de jokers gaf de ploeg van Stille Vrienden nog even de indruk voor aan stand te houden, doch in de laatste reeks van 10 vragen begaven zij evenwel aan de druk. Ook Landelijke Gilde had ondertussen begeven, waardoor duide lijk werd op enkele vragen van het einde dal het eennek aan nek-race zou wor den tussen KWB Moer/eke en de Djipe- nassen voor de overwinning. Alhoewel KWB struikelde over haar laatste 3-punt- sjoker en de Djipenassen deze wel bin nenrijfde, strandde Djipenassen op één schamel puntje van winnaar KWB Moer zeke, Uitslag kwisavond: 1. KWB Moerzeke 2. Djipenassen 3. Stille Vrienden 4. Porky's 5 Landelijke Gilde 6. Ruiters 36 punten 35 punten 28 punten 28 punten 26 punten 23 punten 7. De Tutten 23 punten dit onderdeel duidelijk niet gestolen. Dit 8. Brouwershuis 20 punten hebben de eerste deelnemer van iedere 9. Reserven Robur 18 punten ploeg zeker aan den lijve ondervonden. Tijdens de pauze van de kwis was er een Dat de Reserven van Robur niet naar schitterende tombola voorzien met als Kastel waren afgezakt om alleen wat eerste prijs een volledig tuinmeubelset. ^rans brood te eten kwam bij deze proef Deze prijs werd gewonnen door de fa. duidelijk tot uiting; of heeft dat dronken Clement Windey van de ploeg Djipenas- z')n bier misschien wat mee te maken! sen, zodat het nipte verlies in de kwis Met nipt verschil wonnen zij echter deze hier ruimschoots gecompenseerd werd. proef v'óór Djipenassen en Landelijke De eerste sport- en behendigheidsproe- Gilde. Na inbreuk op de spelregels van ven op zondagvoormiddag werden afge- de Pr°ef werd KWB Moerzeke gediskwa- handeld ten aanzien van een eerder lificeerd en verwezen voor dit onderdeel matig opgekomen publiek. De eerste naar de laatste plaats. proef EIEREN WERPEN werd gewonnen Proet nummer zes was de ZEEPBRUG- door KWB Moerzeke voor Brouwershuis RACE, dewelke ook dit jaar door het en Stille Vrienden. Nadien kwam in de publiek uiterst gewaardeerd werd. Uit proef LOOPCROSS duidelijk de sterkte eindelijk wonnen Porky's dit onderdeel op dit vlak van Landelijke Gilde naar nipt vóór Reserven Robur en Ruiters. De voor. Met hun 5 deelnemers eindigden kreativiteit voor het opvullen van een zij bij de eerste tien in dit onderdeel. De Toyota Starlet met twaalf mensen van Landelijke Gilde won hierdoor met een iedere ploeg werd kundig gedemon- straat voorsprong dit onderdeel voor streerd door alle ploegen. Even nog KWB en de Ruiters. kwam een mogelijke diskwalifikatie in Na een korte middagpauze werd dan het gedrang omdat de mensen van rond 13 uur liet tweede luik van de Brouwershuis maar 23 benen in de auto sportproeven op gang gebracht. Ook in hadden, doch in laatste instantie kon deze derde proef GARCONRACE waren ploegkapitein Benny Moens ook dit eu- de Landelijke Gilde duidelijk sterker dan KWB Moerzeke en Porky's, De vierde proef WATERKANONPISTE bracht on danks het niet zo warme weer aan het ondertussen reeds talrijk opgekomen publiek de nodige ambiance. Op een gedeelde eerste plaats wonnen Ruiters en Landelijke Gilde dit onderdeel vóór Brouwershuis. Ondertussen waren ook reeds enkele reeksen van de fill-rouge VRACHTWAGEN TREKKEN afgehandeld waarvan u in het verder verslag de uit slag wordt medegedeeld. De vijfde proef DRONKEMANSRACE had zijn naam bij vel nog verhelpen. Uiteindelijk werd dit secondenspel ge wonnen door Landelijke Gilde vóór Dji penassen en Ruiters. De achtste en laatste proef KOORD- TREKKEN toonde ook dit jaar hoeveel kracht en doorzettingsvermogen de ploegen nog aan de dag legden na deze lange sportdag. De jaarlijkse favorieten voor dit onder deel Porky's, Ruiters, Landelijke Gilde en KWB Moerzeke onttrokken zich niet aan hun favorietenrol. Uiteindelijk kwa men deze ploegen dan ook in de halve finales. De troostingsbeurt tussen KWB Moerzeke en Porky's was ontegenspre kelijk de beste beurt van deze proef. Na om beurten een klein voordeel gehad e hebben trokken Porky's oververdiend aan het langste einde voor de derde plaats. Deze troosting was meer dan een finale waard, hetgeen uiteindelijk niets afdoet aan de glansprestaties van de Landelijke Gilde en Ruiters die voor de eerste plaats in deze proef mochten strijden. Met duidelijk overwicht behaal den de Ruiters de overwinning in deze proef voor Landelijke Gilde. Uitslag sportproeven: 1. Ruiters 69 punten 2. Landelijke Gilde 64 punten 3. KWB Moerzeke 6l punten 4. Porky's 59 punten 5. Brouwershuis 56 punten 6. Djipenassen 53 punten 7. Reserven Robur 51 punten 8. Stille Vrienden 27 punten 9. De Tutten 24 punten Na een korte adempauze startte om 20.30 u. de prijsuitreiking in de tent op het kaatsplein. Na een inleidend dank woord door organisator Ludwig Van Geyte werd ook de Schepen van Sport Francois De Graef verwelkomd die aan sluitend ook een woordje richtte aan de talrijke toehoorders. De trofeeën voor de diverse nevenklassementen werden Trofee Duw ze d'er maar in: Landelijke Gilde. Trofee Beste Kwisploeg: KWB Moerzeke. Trofee Beste Sportploeg: Ruiters Moer zeke. Trofee Sterkste ploeg (klassement Vrachtwagen t re leken en Koordtrekken): Porky's. Trofee Ongelukkigste ploeg: Brouwers huis. Trofee le pl. Loopcross: Jozef Claessens van Landelijke Gilde. Eindklassement: 1. KWB Moerzeke 97 punten 2. Ruiters 92 punten 3. Landelijke Gilde 90 punten 4. Djipenassen 88 punten 5. Porky's 87 punten 6. Brouwershuis 76 punten 7. Reserven Robur 69 punten 8. Stille Vrienden 55 punten 9. De Tutten 47 punten Voldaan maar moe keerden de ploegen huiswaarts met de vaste gedachte in het achterhoofd er volgend jaar weer te kunnen bijzijn, terug aangevuld met de ploegen die door omstandigheden dit jaar hadden moeten verzaken. Tot slot nogmaals hartelijk dank vanwege de organisatoren Voetbalclub Real Kastel aan de deelgenomen ploegen en aan de massale supporters en sympatisanten. Namens de organisatie, Voetbalclub Real Kastel. Kastels sportteam. De 'Ruiters' uit Moerzeke (vh) Kastels sportteam. De Porky's uit Kastel (vh) Kastels sportteam. De Stille Vrienden uit Kastel (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27