M.T.S.A. in feeststemming M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Verwachte winnaars in de schiftingen 28 - 31.5.1991 - De Voorpost Hsp«a/o(j Qiwste! PhrifteJ tapsafcflA, ËhrisMÉ Op vrijdagavond 24.05.91 liep de stadsfeestzaal overvol voor de viering van de talrijke laureaten. Voor het eerst bijgewoond door Mevrouw de Burgemeester Anny De Maght, die eindelijk geen andere opdracht te vervullen had. Ze verkeerde in goede konditie na de nacht voorheen de feestvreugde van Eendracht Aalst te hebben meegevierd. Sinds 29 jaar terug een stap zetten in de hoogste afdeling van de Nationale Kompetitie. Ook schepen van Sport De Smedt P. was opnieuw van de partij. Zoals schepen De Meerleer die zeker mocht glunderen, daar hij als voorzitter van F.C. Rode Roos een ploeg uit de zondagafdeling voor de 2e achtereenvolgende keer beloond werd, met het behalen van de titel. Eddy Monsieur en De Mensen van de sportraad namen deel aan de hulde. MTSA-prijsuitreiking. Hans Van Campenhout in aktie (da) Voorzitter van het M.T.S.A. Stefan De Boitseiier opende de plechtigheid met een dankwoord voor alle aanwezigen en kon niet voorbijgaan om mevrouw de stel, voor hun geliefde aanduider, en Burgemeester te feliciteren voor het be- wensten hem een vlug herstel toe. De scheidsrechters een daverend applaus los, gevolgd door alle aanwezigen als blijk van sympathie voor een vlug her- toekomst geen maatregelen treffen, zou ..«I u i'"''!" het ons wel eens zuur kunnen opbreken waren een einde hebben gemaakt. De aggresiviteit tussen spelers enerzijds en Clubbestuursleden anderzijds was de sportiviteit Ver te zoeken. Bij elke onbe nullige en zelfs korrekte beslissing, werd de man in het zwart belaagd, dat het soms zo ver kwam dat deze zelfs slagen moest inkasseren, en spuwen in het aangezicht laten welgevallen. Gelukkig werden de boosdoeners tot de orde ge roepen en zwaar gestraft door de instan ties van het strafkomiteit. De onsportivi- teit haalde in vele gevallen de boven hand. Maar het scheidsrechterscomité zal dit in de toekomst niet meer toelaten en onze fluiteniers nog meer met hand en tand verdedigen. Wij dringen er dan ook op aan om volgend sèizoen met een propere en sportieve lei te beginnen. Wij zien ons dan ook verplicht wie zich in de toekomst niet kan beheersen het hoofd bestuur van deze wangedragen op de hoogte te stellen. Met als gevolg de schrapping van de Bondslijsten te eisen voor zowel spelers, Clubbestuursleden en zelfs de Clubs. Indien wij hier in de halen van de promotie van haar ploeg Eendracht Aalst. Wat met een algemeen en binnen enkele seizoenen al onze scheidsrechters één voor één zien ver trekken, zodat voetballen m kompetitie- verband onmogelijk wordt. Want zonder voorzitter zette nadien zijn gesprek ver der; en raakte menig gevoelige snaar applaus werd onthaald. Iedere Aalste- toen hij het had over de onsportiviteit naar is fier op zijn ploeg. Toch zijn we die zich dit seizoen voordeed op menig scheidsrechters kan men geen sport met z'n allen fier op het M.T.SA dat dit voetbalveld, toch waren er ook goede beoefenen. Daarom zou ik willen zeggen kanten die dan ook in de verf werden gezet. Even was hij aan rusten toe en kondigde de secretaris van het scheids seizoen met 63 ploegen in kompetitie uitkwam en als de grootste van groot Aalst mag gerekend worden. Hij dankte zijn medebestuursleden voor hun goede rechterskomité Hans Van Campenhout samenwerking. De heren D'Haese Al- fons, De Leeuw Gustaaf, De Sutter Felix, wees een Gentlemen en respecteer onze mensen, want ze hebben het zo al moei lijk genoeg. Voor de bestuursleden die soms het recht in eigen hand willen Roels Frans, Van der Veken Louis en Van scheidsrechters. Deze was niet mals Campenhout Hans. Hij dankte ook de voor de te aggresieve Clubs en bracht dit scheidsrechters die soms in moeilijke dan ook uitvoerig naar voor en begon aan om zijn plaats als gespreksparter in nemen, raden wij aan eens een te nemen voor de huldiging van de scheidsrechterscursus bij te wonen. omstandigheden, de weg vonden naar de speelvelden om hun wedstrijden te leiden. Ook de Clubs en Clubbestuursle den werden bedankt voor het vertrou- met deze woorden. Dames en Heren geachte genodigden Mij valt de beurt om onze scheidsrecht ers in het daglicht te stellen. Ondanks de wen die ze in het M.T.S.A. stellen. In de perikelen die zich dit seizoen op en hoop dat dit nog vele jaren mag duren, naast het speelveld voordeden. Mogen Jammer genoeg ontbrak een persoon op wij fier zijn op onze zwarte mannen die deze feestviering. En iedereen keek ver- meermaals in moeilijke omstandighe- rast op bij het binnenkomen van de zaal toen ze de aanwezigheid van hun j den toch het begrip konden opbrengen om hun aangeduide wedstrijden af te vriend en kameraad Frans Roels misten, werken. De goede samenwerking tussen Onlangs werd hij voor de zoveelste maal de aanduidingskommisie en onze in het ziekenhuis opgenomen voor een scheidsrechters verliep vlot. Ondanks de operatieve ingreep. Het herstel verliep kunde en goede wil van onze fluiteniers langzaam, toch voelde hij zich de laatste mag men gewagen van een onrustig weken in goede konditie en pikte hij de seizoen. Hoe gedisciplineerd onze jon- finales mee. Dit feest waar hij reeds gens ook hun best deden, ergens werd zolang naar toeleefde werd hem ontno- hen toch schuld en laster voor de voeten men daar hij op de vooravond terug ziek geschoven. Met dien verstande dat een werd. Toen voorzitter De Boitseiier de aantal van onze fluiteniers er de moed afwezigheid aankondigde werd het even hebben bij ingeschoten, en voortijdig stil, maar toen barste door de aanwezige met hun hobby waar ze zo aan gehecht Misschien zult U dan beseffen dat de man in het zwart het mmestal bij het rechte eind heeft. Aldus de toespraak van de heer Van Campenhout, dat met applus werd ontvangen. Na deze toe spraak kon uiteindelijk de uitreiking beginnen. Eerst en vooral werd het Club blad «Het Pluitenierke» geprezen voor de inzet die de verantwoordelijke uitge vers H. Van Campenhout en F. Roels hebben gepresteerd om in hun Iste jaargang reeds meer dan 80 leden aan te sluiten. Zaalvoetbal. Christel Aalst eindigde op de tweede plaats in de Beker van Oost-Vlaanderen (Iv) Zodat de voorzitter van de Vrienden- sportiefste speler van het afgelopen sei- Breughels Denderhoutem. kring L. Van der Veken terecht fier zoen. Van Vaerenbergh Adriaan. Jubilarissen 20 jaar M.T.S.A.: FC Real mocht zijn en werden de aanwezige Scheidsrechter Van de Velde werd ge- Familial, S.K. Koszen, F.C. Nieuwe Wijk scheidsrechters in de hulde betrokken, huldigd als 10-jarig lid van de Fluite- en V.K Star Boys. Niet alleen scheidsrechters maken vanaf niers Een daverend applaus brak los Vijf clubs konden aanspraak maken op dit seizoen deel uit van de Vriendenkring toen Van Campenhout afscheid nam van de fair-play trofee, ook Clubbestuursleden en spelers lieten een geliefd scheidsrechter. Met deze 5) V.K. Gipak, 4) R. Familial, 3) F.C zich aansluiten, zodat men streeft om woorden: afscheid nemen van een ka- Sunset, 2) F.C. Sportkring 4 ploegen uit volgend seizoen de 200 eenheden te meraad valt zwaar, zeker als hij sinds de zondags afdeling. De absolute nr. 1 bereiken Zelfs het hoofdbestuur van het bestaan van het M.T.SA. maggere- werd de" kampioen uit de 2de afdeling het M.T.S.A. liet zich bij de Vrienden- kend worden als een der beste. Iedereen zaterdagkompetitie F.C. Reynaerds met kring aansluiten op een uitzondering na wist wat men aan deze fluitenier had. amper 57 strafpunten. wat wij ten zeerste betreuren. Van de 44 Gezag, discipline en kunde was hem V.K. Rode Lantaarn, V.C. Giwo, F.C. Ex- scheidsrechters waren er amper 22 de eigen. Maar gezondheid gaat boven alles celsior en F.C. Rode Roos werden als de viering komen bijwonen wat zeker te en op doktersadvies moet hij zijn zo Nieuwe Kampioenen gehuldigd, wijten was aan de slechte mentaliteit die felbegeerde hobby vaarwel zeggen. In Supertrofeeën algemeen kampioen, er heerst op het voetbalveld. Nochtans naam van al uw collega's en De vrien- Trofee Schepen De Meerleer wissel- werden de aanwezige Fluiteniers met denkring kunnen wij maar een woord beker Eddy Monsieur kwam in het bezit een blijvende herinnering bekroond. zeggen. Wij zullen U missen Ronny Van van FC. Excelsior dat in finale V.C. Giwo Tevens kozen de scheidsrechters een Belle. versloeg. De finale van dit feestgebeuren kolega die eveneens met een blijvende Ms grensrechter werd bekroond Meert werd de huldiging van deM.T.S.A.-Beker herinnering werd bekroond. De Heer. Roger. En als eerste jaar maakte Ver- verliezend finalist F.C Excelsior en ver- Van den Bossche Eddy. beeren Leo een schitterend seizoen dicnd winnaar werd F.C. Nieuwe Wijk. De Heer Van Campenhout ging verder door en mocht tevens een gemeend Voorzitter De Boitseiier wou in naam met zijn pleidooi en huldigde de spor- applaus een schitterende trofee in ont- van het M.T.SA-bestuur alle aanwezi- tiefste speler van het seizoen, als volgt: vangst nemen. Het sluitstuk van de vie- gen danken voor hun aanwezigheid. Daar door het scheidsrechterscomité ring der scheidsrechters was de uitrei- Maar Schepen van Sport De Smet eiste iedere week een Fluitenier wordt gekon- king van de 3 verdienstelijken. Deze het laatste woord op en wenste het troleefd, zijn we bij machte ook na te vielen dit seizoen te beurt aan de heren bloeiend verbond van het M.I.S.A. nog gaan wie zich als speler voorbeeldigst en Dalschaert Kamiel, Everaerts Ro- veel succes toe, en bevestigde als krpon sportiefst gedraagt op het voetbalveld, bert en ImpensRony. Na het einde van op het werk dat de waardige M.T.SA De keuze was moeilijk, maar toch heb- de toespraak en bedankingen aan het voetbalbond vanaf volgend seizoen zal ben we een man gevonden die als verde- aanwezige publiek gaf hij het woord opgenomen worden en mee mag dingen diger een voorbeeld mag genoemd wor- terug aan de heer De Boitseiier. Die naar de titel van Sport Laureaat der Staat den voor veel van zijn kompanen. Reeds het verdere programma afwerkte, want Aalst Bij dit nodige voorzitter De Boitse- vele jaren speelt hij onafgebroken in het ook de gelauwerde Clubs zaten met lier alle genodigden uit in de Trouwzaal M.T.SA en nog nooit werd hij met een ongeduld te wachten op hun felbegeerde voor een receptie, die voorduurde tot in gele of rode kaart bedacht, zowel bij trofee. HeL eerste in de rij waren de de vroege ochtend. Amapola als bij V.V. Bouw is hij een jubilarissen die 10 jaar in het M.T.S-A. sportief sluitstuk in de verdediging. De aantreden: F.C. Rode Roos en V.K Georges Zevende Beker Gemeenteschool Lebbeke VOETBAL MTSA-prijsuitreiking. Heelwat (vermoeide) belangstelling tijdens de viering van de MTSA-kampioenen (da) MTSA-prijsuitreiking. Enkele bestuursleden van het verbond (da) Het voorbije weekend bracht de ver wachte poulewinnaars in de onderschei- delijke reeksen in het tornooi van de Gemeenteschool te Lebbeke. In de reeks -30 jaar moet in poule A nog uitgemaakt worden wie winnaar wordt. De Ton, winnaar van de beker vorig jaar, moet vandaag om 18u30 de Kanaries bekampen. De winnaar is rechtstreeks geplaatst, de verliezer speelt de ronde voor de beste tweede. AZ 69 en de Superstars werden al uitge schakeld. In poule B gaan de Sportkrin- gers naar de halve finales en voor de tweede geplaatsten speelt Amai. De jon gens uit Wieze konden zich niet plaat sen. In poule C stond er geen maat op 'Lotens', dat met het maximum der punten en 26 goals uit twee wedstrijden naar de halve finale gaat. Het College moet zich proberen te kwalificeren als beste tweede, maar dan valt het weer op 'Loetens', een erg moeilijke opgave. In de reeks 30 jaar had Kleding Octaaf het toch even moeilijk in de D-reeks. Het won nipt en is rechtstreeks ge plaatst. Het Voetlicht moet als tweede bevestigen in de strijd om beste tweede. De feestvierders van rapide-B gingen roemloos ten onder. In Reeks E gaan de Minishotters rechts treeks door en mag de Vriendenkring nog eens herkansen voor de beste twee de. In de F-reeks bevestigde nieuwkomer M.V.C. Voor de tweede plaats maakt Primulantus I nog een kans tegen het andere Rapide-A. Deze twee ploegen zouden toch graag één vertegenwoordi ger hebben van hun naamgenoten in de halve finales. Voor de G-reeks 40 jaar blijft de strijd open. Vandaag en morgen zaterdag ken nen we de 'sterkste' ploeg van de 'oudjes'. Zaterdag proberen alle beste tweeds zich in de halve finales te spelen. Zondag hebben dan die halve finales en finales plaats. Het systeem met vier spelers per ploeg werd met algemene goedkeuring aan vaard, er is meer speelruimte en pretti ger voetballen. Als de weerman nu ook nog goed weer voorspelt, zal de Gemeen teschool weer te klein zijn. Directeur D'ilondt, samen met organisator, tafel commissaris Van Den Bossche, zijn ad junct Jozef de Ridder, de scheidsrech ters P. De Waele, R. De Grauwe en R. De Kimpe staan borg voor een goed verloop van de wedstrijden. Wie van binnenuit Eendracht Aalst. Alle voertuigen waren goed (da) de wedstrijden volgt wordt met kundige hand en kwinkslag bediend door mees ter Verdoodt en trouwe helper Pierre Heyvaert. Moet er nog bier zijn? Leerkrachten en Ouderkring verzorgen de service. Wielrennen. In Hamme-Zogge liet amateur Peter Saey zijn medevluch ters in de steek en won met een kleine voorsprong (vh) Eendracht Aalst. Het lijkt wel alsof de tijd van Courrèges is teruggekeerd (do)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28