Bevestiging van FC Briel Walivo's bekerfinales De Voorpost - 31.5.1991 - 29 Roger Van Laere LIEFHEBBERSVOETBAL Een mindere belangstelling voor Cado verdubbelde (2-0,24e min.). Deze Walivo's bekerweekend in Sint-Niklaas. ploeg beheerste ook enigszins het derde Zoals gewoonlijk hadden de afwezigen kwartuur doordat FC Welkom nogal wat nu ook ongelijk want het aangeboden balveries leed en de werkkracht in het roetbalspektakel, kon trouwens nog als middenveld onvoldoende bleek tegen- interessant worden beschouwd. Logisch over de agressie van FC Cado. In die ook met een achttal gereputeerde ploe- omstandigheden konden de Hamme- gen tussen de lijnen en vooral de Finale naars ook maar weinig doelkansen af- van Walivo's bekervoetbal, skoorde een dwingen maar toen Dominique Baert gunstige kwotering. Uitstekend zelfs tot een duel won tegen doelman Callaert vTij behoorlijk en dat werd tenslotte ook Lambrechts, skoorde Gino Verbeke een nog de analyse voor een viertal scheids- gemakkelijke goal (2-1, 42e min.), rechterlijke trio's. Tijdens de rust wijzigden de Hamme- naars nogal drastisch en het juiste rit- Troosting: me wer(j er een beetje door verloren. FC Cado 4 Toen liep FC Cado ook meestal in het FC Welkom 2 offensief met de betere kansen voor Gert Het Hamse FC Welkom dat vorig seizoen Van den Bossche en tweemaal Erwin De nog de Walivobeker won tegen DVL Clercq. Bij de schaarse tegenstoten van Avanti, heeft het ditmaal niet kunnen FC Welkom verkeek Dirk Cornelis ook waarmaken. Nochtans werden de obsta- nog een wenkende kans en als de Ham- kels naar de bekertop nogal vlot geno- menaars zich achteraan een slippertje men en alleen in de derby tegen FC permitteerden, werd die door Erwin De Comer, werd FC Welkom van een finale- Clercq ook doelmatig afgestraft (3-1, plaats gehouden. Voor de blauwbroeken 65e min.). Door de dreiging van een Liefliebbersvoetbal. FC Corner behaalde een tweede plaats in de finales van de Walivo-beker (Iv) ergens een ontgoocheling en tegen FC nederlaag staken de Wuitens toen een Cado in de troosting, werd deze teleur- tandje méér en met een toegenomen stelling ook nog verder doorgetrokken, overtuiging, werden er een aantal kan- Bij de ploeg uit Stekene liggen de kaar- sen afgedwongen. Eerst een reuzemoge- len evenwel anders. Op een werkelijk lijkheid voor een afgezonderde Raoul grandioze manier werd bij Walivo gede- Van Moeseke en nadien kwamen Johan buteerd en tijdens het seizoen '88-'89, De Wilde, Wim De Smet, Gino Verbeke speelde FC Cado kampioen in de zon- en nogmaals Johan De Wilde in een dagse tweede afdeling en tegen FC Bond- gunstige stelling. Door een aantal uitste- galm werd tenslotte ook nog Walivo's kende reflexen hield doelman Lam- voetbalbeker gewonnen. Voorzitter Ivan brechts de voorsprong van FC Cado toen Minnebo and his boys skoorden nadien ongeschonden en ook een knappe vrij- een schitterende vierde plaats bij de schop van Dirk Cornelis en een vertwij- toppers en onlangs, eindigde FC Cado felde poging van Raoul Van Moeseke, nog als vice-kampioen op slechts één leverden voor FC Welkom geen positief puntje van FC Makkers. Een uitstekend resultaat op. seizoen trouwens voor de Stekenaars en Bij een dor weinige counters had FC met een derde plaats in Walivo's beker- Cado echter meer geluk en Dirk Saman voetbal, als een aantrekkelijk toemaat- skoorde op een voorzet van Hugo Van Overloop (4-1, 82e min.). Meteen was Aantrekkelijk werd ook al het begin van het voor de beide ploegen ook bekeken de match met FC Welkom direkt in het en dan vooral voor FC Welkom, dat langs offensief. Bij de eerste noemenswaardi- Raoul Van Moeseke toch nog even mil- ge tegenstoot van FC Cado was het echter derde (4-2, 89e min.) al gebeurd en een afgeweerde bal van Erwin De Clercq, werd door Danny De jClercq met sukses hernomen (1-0, fee min.). De Wuitens reageerden on middellijk met een minder gelukte lob bal van Johan De Wilde en bij een geharrewar, kon Dominique Baert ook niet skoren en schoot Gino Verbeke tenslotte nog rakelings naast. Het werd trouwens een zeer attraktieve eerste helft met twee duidelijk gemotiveerde ploegen welke beurtelings ook nog vrij gevaarlijke maneuvers op het repertoire namen Vooral de snedigheid bij FC Cado was daarbij opvallend en achter aan bij FC Welkom, waren er in het eerste halfuur ook een paar moeilijke momenten Ook als Erwin De Clercq de bal aan Kris Van Mele ontfutselde en doelman Callaert naar de noodrem greep. Een logische strafschop waarop Marin Minnebo de voorsprong van FC stond de Hamse goalie echter kansloos. Bij een vrijschop van een kalende Luk Ophalvens hield Jean-Paul Aerts een paar verdedigers van het lijf met het hogervermelde gevolg (1-0, 43e min.). een tweede doelpunt. Bij een kopstoot van Serge Van den Bossche weerde doel man Van Sande de bal tegen de paal en de rebound, werd door Luk De Clippe- leir ongenadig ingeschoten (2-2, 62e min.). Toegenomen winstkansen dus voor een aandringend FC Corner maar bij de eerste tegenstoot van FC Briel, kreeg deze ploeg ook een strafschop aangeboden en Kristof De Lathouwer aarzelde niet (3-2,66e min.). Een doel punt dat ook opnieuw de zelfzekerheid bij de voetballers uit Bugenhout aan zwengelde en een bij momenten beter spelend FC Briel, deed méér dan zich verdedigen. Sporadisch werden de Ham- menaars ook voor problemen gesteld maar bijna doorlopend, voerde FC Cor ner toch de forcing. Vooral in de laatste minuten met een opgedreven spanning en pogingen van Ronny Van Gucht, een kopstoot van Franky Mettepenningen en Erik De Wilde, langs de verkeerde kant van de staak. Ook Georges Van den Bossche en Wiliam Marckx misten voor FC Corner nog de kansen tot de gelijk maker maar een hardnekkig verdedi gend FC Briel, liet zich de bekerwinst niet meer afpakken De ploegen: FC Briel: Kurt Van Sande, Ronny Ver- Liefliebbersvoetbal. FC Welkom behaalde de vierde plaats in de bekerfinales van Walivo (Iv) pe strafschop langs Ronny De Beule kon Liefhebbersvoetbal. De tweede plaats in de Walivobeker was voor FC Corner (Iv) [T1''('ereri (2-157e min.)De wedstrijd kon meteen terug alle kanten uit en een aangeslagen FC Briel. inkasseerde noe aanvankelijk voor behoudend voetbal. Bijzonder gemotiveerd werden slechts weinig risico's genomen en als de moge lijkheden zich dan toch voordeden, lie pen zowel FC Briel als FC Corner in het offensief. Nochtans was dat niet altijd de aanleiding tot enig doelgevaar en in het eerste kwartuur, geraakte alleen Luk De Clippeleir van FC Corner aan een serieu ze gelegenheid. Later ook nog Guy Rooms voor dezelfde ploeg en daarmee is het voornaamste over de Hamse stoot kracht ook gezegd. Bij FC Briel dat in de zaterdagse tweede afdeling ook nog een knappe derde plaats had veroverd, bleven de skoremo- gelijkheden eveneens tot een aantal schuchtere pogingen beperkt. Naar het einde toe van de eerste helft beterde dat Een drietal wissels bij FC Corner aan de gouwen, Kristof De Lathouwer, Rudy rust en die ploeg, probeerde het nadien Van Buggenhout, Omer Baeckelandt, allemaal een beetje te forceren. Bij FC Frank De Block (lie min. Rudolf Pee- Briel werd er toen uitstekend verdedigd ters), Dirk Moyson, Peter De Decker, en het eerste Hamse gevaar, kwam er op Jean-Paul Aerts, Luk Ophalvens en Di- een kopstoot van Guy Rooms. De pou- mitri Cools, lains van sekretaris Herwig Ivens welke FC Corner: Christiaan De Donder, Gui- tot het countervoetbal werden verwezen, do Van Hese (46e min. Guy De Blende), reageerden zelfs op een doelmatige ma- Freddy Van de Voorde (46e min. Erik De nier en een voorzet van Luk Ophalvens, Wilde), Ronny Van Gucht, Luk De Mal- werd door Jean-Paul Aerts tot een doel- sche, Ronny De Beule, Jean De Keyzer punt omgebogen (2-0, 54e min.). De (46e min. Franky Mettepenningen), Guy toestand werd toen al ernstig voor FC Rooms, Luk De Clippeleir, William Corner dat evenwel met een vrij goedko- Merckx en Serge Van den Bossche Gele kaarten: g Spelleiders: André Simoen, Dirk Be niers en André Conserriere Liejhebbersvoetbal. De finale van de Walivobeker werd geleid door André Simoen, André Conserriere en Dirk Beniers (Iv) De ploegen: FC Cado: Etienne Lambrechts, Rudy De Clercq, Marin Minnebo, Eddy De Clercq, Dirk Saman, Hugo Van Overloop, Willy De Backer (65e min. Christiaan Goos- sens), Erik Van der Linden, Lieven Goos- sens, Erwin De Clercq en Danny De Clercq. FC Welkom: Luk Callaert (46e min. Luk Van Wiele). Kris Van Mele, Gert Van den Bossche, Ronny De Decker, Alain Maes (46e min. Dirk Cornelis), Raoul Van Moeseke, Gino Verbeke, Benny Stal- paert, Vicky Willaert (46e min. Wim De Smet), Johan De Wilde en Dominique Baert. Gele kaarten: Luk Callaert (FC Wel kom) en Dirk Saman (FC Cado). Spelleiders: Rudy Foubert, Danny De Roeck en Bernard Deschamps Finale: FC Briel 3 FC Corner 2 In Walivo's bekervoetbal werd praktisch dezelfde lijn gevolgd als tijdens het vori ge seizoen. Toen was ook een ploeg uit de tweede reeks tot de Finale doorge drongen en FC Welkom uit Hamme, verrastte zelfs iedereen en ook topklas- ser DVL Avanti. Hetzelfde scenario heeft zich nu ook voorgedaan met het ambi tieuze FC Corner en het minder gekata- logeerde FC Briel uit Buggenhout. Deze beide ploegen speelden verleden jaar ook al de finale van Het Vrije Waasland en Radio Land van Waas. Voor FC Briel toen ook nog een suksesstory en in Walivo's bekervoetbal, werd het bra- vourstukje van toen nu helemaal beves- echter en Jean-Paul Aerts, dwong doel- Liejhebbersvoetbal. Onverwachte bekerwinnaar: FC Briel uit Baasrode (Iv) man De Donder toen tot een sublieme tussenkomst. Een vijftal minuten later Liefhebbersvoetbal. FC Briel uit Baasrode won vrij verrassend de Walivobeker (Iv) DUIVENSPORT De Reisduif - Hekelgem Quiévrain: 19/5/91 Oude: 28 - los: 7.30u. snelheid: liejhebbersvoetbal. De spelleiders van de match voor de derde en vierde plaatsen: Rudy Foubert, Danny De Roeck en Bernard Deschamps (Iv) 5 Cooreman, 6. Callebout,7. Verhavert, 8. De Smedt, 9/10. Cooreman. Jaarse: 37 - los: 7 30u. 1. Sanders, Meldert - snelheid: 1296,46 - uur: 8.21.32. 2. Peerlinck, 3 Verhaevert, 4. De Cort, 5. De Cort, 6. De Witte, 7. Van Biezen, 8. De In een finale welke tot een uitstekende Witte, 9. Cooreman, 10. Verhaevert, 13. en ook een technisch zeer goede match Van Biezen. zou uitgroeien, kozen de beide ploegen jonge. )os. 7 50u De Greef, Hekelgem öb6,70 - uur: 9-03.58. 2. De Smedt, 3/4. Van Der Borght, 5. Peerlinck, 6. Van Der Borght, 1/8. De 1. Callebaut, Moorsel - snelheid: 1364,38 Smedt, 9. De Greef, 10. Van Der Borght - uur: 8.17.59. 21. De Smedt. 2. Sanders, 3. Van Biezen, 4. De Smedt, 1. Baevens, Lede - snelheid: 1217,92 - uur: 8.53.14. 2. Mazur, 3- Tombeur, 4. Piscadoor, 5. Piscadoor, 6. Tombeur, 7. Verhaegen. 8. Piscadoor, 9- Mazur, 10. Piscadoor, 16. Moerenhout. De Blauwe Kanne/Oordegem Quiévrain: 19/5/91 Jonge: 84 - los: 8.30u. Quiévrain: 19/5/91 Sndheid: Oude: 18 - los: 8.00u. 83,89 uu.r-9-23 52- ,20-, 7c 2. Coppens, 3. De Kuysscher, 4. De Loor, 1. Spitaels, Lede - snelheid. 1327,75 - 5 yd Haegen, 6. De Geyter, 7. Vd Hae- uur: 8.49.50. genj 8 Coppens, 9- Vd Haegen, 10. Jans- 2. Baeyens, 3. Mazur, 4. De Dycker, sens 42 De Poor1er Piscadoor, 6. Tombeur, 7. Govaert, 8. n A Mazur. Jaarse: 38 los: 8.00u. Oude: 31 - los: 8.00u. 1. Van Achter, Oordegem, snelheid: 1301,72 - uur: 8.48.52.

De Voorpost | 1991 | | pagina 29