FC Makkers uit Lokeren onweerstaanbaar Noyon in het Aalsterse Walivo's bekerweekend Bekerfinales Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas De Voorpost - 31.5.1991 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL S I Ploegen welke in kompetitieverband lerk proberen bereiken meestal ook eindstadium van het bekervoetbal. Dat werd ook nu bevestigd bij de finales im de trofeeën van Het Vrije Waasland Radio Land van Waas. Voor de troos- on Uiting waren FC Atlantic uit Stekene en het Hamse VK Den Bos gekwalificeerd en in mn onderscheidelijke reeks, speelden d deze ploegen onlangs ook nog vice-kam- ien. Voor de finales met FC Klein Sinaai en FC Makkers uit Lokeren, ston den dan tenslotte twee kampioenen- ploegen tussen de kalklijnen. Merk- iuj waardig is echter de vaststelling dat bij finales van Walivo's bekerweekend, geen ploegen uit Sint-Niklaas werden betrokken. Nu ook al voor de derde maal na elkaar Troosting: FC Atlantic 4 VK Den Bos 0 Reeds een drietal seizoenen is FC Atlan tic bij Walivo aangesloten. Goed ook voor evenveel schitterende campagnes en bij het debuut in de zondagse tweede klasse, werd er al onmiddellijk vice- kampioen gespeeld na FC Van de Voorde lit Waasmunster. Het jaar nadien werd door FC Atlantic ernstig naar de reeksti tel gegrepen, en op een bepaald mo ment, werd zelfs een voorsprong van vijf punten bereikt. Een slippertje over de verbondsreglementen was echter fataal en de temperamentvolle Stekenaars, eindigden toen nog op de zesde plaats. De paars-witten van voorzitter Richard Verhelst speelden in het jongste kam pioenschap ook weer uitstekend. net t het e Vroej ?ecke oi »n e en on D tollie er ee hi vas d de Alfoi piot nBat zooi Etiet Thi serielde Wree 'elaer num Slechts één punt was het verschil tussen FC Atlantic en FC Luitentuit als de uit eindelijke reekslaureaat. Een verheu gend tomaatje verwierf de grensploeg echter in het bekervoetbal tegen VK Den Bos. Voor de derde plaats om de tro feeën van Het Vrije Waasland en Radio Land van Waas, werden de Hamme- naars nogal duidelijk verslagen. Een ploeg met ook al een indrukwekkend palmares en eveneens een gunstige re putatie. Van dit laatste werd verleden week nochtans een beetje ingeleverd. Slechts negen spelers voor VK Den Bos in de troosting tegen FC Atlantic en op de traditionele receptie nadien, bleven de Wuitens helemaal afwezig. Ondanks deze negatieve vaststellingen waren de geel-zwarten tijdens het eerste halfuur toch vrij duidelijk de betere ploeg. Een rustig spelend VK Den Bos was toen ook meestal in balbezit met kombinaties welke zelfs nog een goede technische bagage meekregen. In die periode kon FC Atlantic zich slechts moeizaam manifesteren en alleen in de verdedigende sektor, lieten de Steke naars het niet afweten. Daardoor ge raakte VK Den Bos praktisch nooit aan een ernstige doelkans en alleen Frank Van Goethem, liep na een twintigtal minuten nogal dicht tegen het openings- punt aan. Even voordien was er bij FC Atlantic al een duidelijke opschudding toen Patrick Warrens na een flagrante overtreding, onmiddellijk werd uitgeslo ten. Gelukkig bleef het tumult bij de grensjongens maar tijdelijk aanhouden en langs een altijd gevaarlijke Michel Boone, werden ook een tweetal kansen Liejhebbersvoetbal. Voor de troosting in de beker van Het Vrije Waasland waren de scheidsrechters Van Puymbroeck, Felix en Wymeersch verantwoordelijk (Iv) Liejhebbersvoetbal. De heren De Corte, Sack en Decker leidden de finale van de Beker van Het Vrije Waasland (Iv) afgedwongen. Blijkbaar ook de eerste verwittigingen voor VK Den Bos waar achteraan nogal wat risico's werden ge nomen. Die speelwijze werd tenslotte nog afgestraft door Michel Boone welke een aantal verdedigers en ook nog de doelman uitschakelde (1-0, 29e min.). Van dan af kantelde de wedstrijd met FC Atlantic als de meest dreigende ploeg en ook een aantal skoremogelijkheden. De beste werd echter aan de overzijde ver keken door Chris Van Cauwenbergh na een schitterende aktie van Staf Van Ha ver. In een tamelijk gelijkwaardige tweede helft werd de stootkracht van FC Atlantic doorslaggevend. Kort na de rust raakte Manu Valent reeds de dwarsligger en VK Den Bos met een aantal verdienstelijke pogingen van Chris Van Cauwenbergh en Staf Van Haver, werd telkens door de doelman uit Stekene van het sukses gehouden. Na het uur kon Gino Valent de skore voor FC Atlantic verdubbelen (2-0, 65e min.). De tegcnaktics van VK Den Bos met Dirk Lissens en Chris Van Cauwenbergh, bleven toen ook zonder resultaat en op de rand van buitenspel, kon Gino Valent de Stekense voorsprong verder uitbouwen (3-0, 76e min.). Dat realiseerde Tom Hendriks tenslotte ook met een afstandsschot (4-0, 81e min.). En als Manu Valent van FC Atlantic op het einde dan de ruimte koos, voor kwam een attente nummer één voor VK Den Bos nog de forfaitcijfers De ploegen: FC Atlantic: Pascal Vermeire, Martin Merckx, Manu Valent, Ivan Stroobandt, Erwin Saman, Tommy Hendriks, Patrick Warrens, Ronald Blockx, Michel Boone, Walter De Witte en Gino Valent (77e min. Pedro Ferket). VK Den Bos: Carl Mariens, Paul Mees, Leon Baert, Ronny Kookelkoren, Benny D'Haese, Staf Van Haver, Frank Van Goethem, Dirk Lissens en Chris Van Cauwenbergh. Gele kaarten: Manu Valent, Walter De Wille, Ivan Stroobandt (FC Atlantic) en Leon Baert, Ronny Kookelkoren (VK Den Bos). Rode kaarten: Patrick Warrens (FC Atlantic). Spelleiders: Raf Van Puyembroeck, Ri chard Van Overmeire en Jean-Paul Van Remoortele Finale: FC Klein Sinaai 1 FC Makkers 5 In het vorige seizoen werd het debute rende FC Wein Sinaai de meest gelau werde ploeg bij Walivo. Nog even op een rijtje: kampioen zaterdagse derde afde ling, beker Thijs om de langste reeks matchen zonder nederlaag, trofee der produktiefste ploeg en derde in de bc- kerkompetitie van Het Vrije Waasland en Radio Land van Waas. Daarin werd thans de finale gespeeld en FC Klein Sinaai, pakte daarenboven ook nog de titel in de zaterdagse tweede afdeling. Op de drempel van het 20-jarig bestaan hebben de groen-witten van voorzitter Marcel Dullaert, de vroegere sukses- reeks ook al gedeeltelijk bevestigd. Ook bij FC Makkers wordt aan de schitteren de eindresultaten in kompetitieverband, telkens een vervolg geweven. Nu even eens bij het bekervoetbal met een finale winst tegen FC Bondgalm ook al gewon nen en het jaar voordien, werd de cup van Walivo nog aan het Marokkaanse FC El Aiyoune verspeeld. Thans heeft FC Makkers met sekretaris en pionier Dirk Van de Velde wéér een merkwaardige bladzijde in de klubgeschiedenis bijge schreven en de dubbelslag, is in Lokeren inmiddels ook al uitbundig gevierd In de finale nam FC Makkers een nogal overtuigende start en de meeste proble men achteraan, waren voor FC Klein Sinaai. Deze ploeg inkasseerde zelfs een vrij vroeg doelpunt door een uitstekend schot van Peter Van den Keybus (0-1,9e min.). Daarop reageerde FC Klein Sinaai nogal verdienstelijk met ook een aantal skoremogelijkheden lange Wilfried De Roos en Herman D'Hoore. Het was zelfs zo dat de ploeg uit Lokeren waarvoor Dirk Formesijn ook nog eens de dwar sligger raakte, enigszins de greep op de match verloor en vooral in het midden veld kwamen de kampioenen van de zondagse topreeks nog moeilijk aan bod. Nochtans was FC Makkers achter aan uitstekend georganiseerd en FC Klein Sinaai konden een periode van overwicht, maar weinig doelkansen kreëren. De beste was dan nog voor Jacky Santy welke met een vluchtschot geen sukses kende en ook Chris De Geest, schoot voor de witbroeken nog eens rakelings over Bij de eerder schaarse tegenstoten van FC Makkers lukte Willy De Kerf dan een tweede doelpunt en nadien, mikte Dominique De Coen nog langs de ver keerde kant van de staak (0-2, 34e min.). Ook na de rust greep FC Makkers naar een fors begin en Patrick Dullaert van FC Klein Sinaai, liet zich verleiden tot een tweede gele kaart en ook een logische uitsluiting. Deze ploeg wilde nochtans van geen afhaken weten en Ignace Van den Bossche, skoorde tenslotte met een vluchtschot (1-2, 57e min.). Uit de on middellijke reakties puurden Peter Van den Keybus en Willy De Kerf dan bijna een nieuw doelpunt voor FC Makkers en in een periode dat FC Klein Sinaai ern stig naar de gelijkmaker hengelde, had Peter Van den Keybus aan één schitte rende beweging genoeg om verder af stand te nemen (1-3, 63e min.). Een nieuw nummertje van de altijd gevaarlij ke puncher uit Lokeren, werd FC Klein Sinaai nog fataal. Doelman Willy Aerens veroorzaakte toen een strafschop en die werd door Patrick Van Hoecke ongena dig verzilverd (1-4,67e min). Een bijna ongrijpbare Peter Van den Keybus skoorde kort nadien nogmaals (1-5,73e min.). Ondanks een zeer moedige te genstand van FC Klein Sinaai bleef FC Makkers de wedstrijd verder rustig kon- troleren en de afgetekende winst, werd tenslotte niet meer bedreigd De ploegen: FC Klein Sinaai: Willy Aerens, Patrick Haulez (60e min. Ivan Van Steenhuyse), Tom De Witte, Danny De Clercq, Gino Rombaut (70e min. Alain Van Goe them), Wilfried De Roos, Patrick Dul laert, Chris De Geest, Jacky Santy, Ignace Van den Bossche en Herman D'Hoore. FC Makkers: Yves Vermeirsch (46e min. Chris Lemmens), Patrick Van Hoecke, Dirk Formesijn, Franky De Neef, Franky Van den Breen (70e min. Patrick Van Osselaer), Leo Buydens, Mario Van Brussel, Peter Poppe (70e min. Dirk Van de Velde), Dominique De Coen, Willy De Kerf en Peter Van den Keybus. Gele kaarten: Tom De Witte (FC Klein Sinaai). Rode kaarten: Patrick Dullaert (2 x geel - FC Klein Sinaai). Spelleiders: Marcel De Corte, Antoine Boënne en René Sack Roger Van Laere Het meest belangrijke na de kampioenschappen, is nog altijd het bekervoetbal. Bij Walivo trouwens ook en tijdens het vorige weekend in Sint-Niklaas, werden daarvan de finale gespeeld met tenslotte nog een schitterend sukses voor FC Makkers uit Lokeren en FC Briel uit Buggenhout. Bij dit bekerweekend was deze regio nogal sterk vertegenwoordigd met VK Den Bos, FC Welkom, FC Corner en FC Briel. De laatste twee ploegen speelden zelfs de finale om de Walivo-cup en daarbij won de underdog nogmaals. In verband met de organisatie skoorde Walivo weer hoog. Duidelijk ook al een traditie bij het voornaamste voetbalverbond in Waas dat met voorzitter Gilbert Thijs telkens ook op een talrijke groep mede werkenden kan rekenen. Op de sympatie van een aantal prominenten eveneens en tijdens Walivo's bekerweekend, werden de honneurs waargenomen door de Sint-Niklase burgemeester Freddy Willockx, de schepenen Urbain Vercauteren en Hunfred Schoeters, sportraadvoorzitter Gerard Bon- tinck en Francois De Graef, de sportschepen uit Hamme Hei Liejhebbersvoethal. VK Den Bos was vierde in de Beker Het Vrije Waasland (Iv) 't Duifken, Lede Noyon: 19/5/91 Oude: 64. Los: 8 uur. 1. Van Hauwermeiren F., Lede. Snel heid: 1134,46. Uur: 11.35.05; 2. Raes Remi; 3- Vergeylen Oktaaf; 4. Herssens Adolf; 5. Van Langenhove P.; 6. V.d. Stuyft Roger; 7. Goessens-Vijverman; 8. Blondeel Albert; 9- V.d. Putten Roger; 10. De Wilde Joris; 23. Rottiers Benny, Lede. Jaarse: 107. Los: 8 uur. 1. V.d. Putten Roger, Wichelen. Snel heid: 1142,53. Uur: 11.44.36; 2. Raes Remi; 3. De Wilde Joris; 4. Daelman F. zn; 5. Van Langenhove P.; 6. Van Hove Remi; 7. De Rich Desiré; 8. Rombaut Odilon; 9- De Paepe Raymond; 10. Van Hauwermeiren F.; 43. Raes Remi, Lede. De Vriendenkring, Moorsel Noyon: 19/5/91 Oude: 19. Los: 8 uur. 1. 2. Lissens Gaston, Moorsel. Snel heid: 1254,51. Uur: 12.59-33; 3. Uytters- prot Camiel; 4. 5. De Waegeneer Remi; 6. Coppens J.P.; 7. V.d. Steen Arthur, Moorsel. Jaarse: 27. Los: 8 uur. 1. 2. Uyttersprot Camiel, Lebbeke. Snelheid: 1156,42. Uur: 12.03.25; 3. De Wolf Francois; 4. Schockaert Julien; 5- V.d. Steen Arthur; 6. Elskens Edgard; 7. Coppens J.P.; 8. V.d. Steen Arthur; 9- Uyttersprot Camiel; 10. Lissens Gaston, Moorsel. Elk Zijn Recht, Mere Noyon: 19/5/91 Oude: 44. Los: 9 uur 1. Van Kerckhove Gebrs., Oordegem. Snelheid: 1322,50. Uur: 13.18.05; 2. Dobbenie Anita; 3- De Jaeger Frans; 4. 5 Dobbenie Anita; 6. De Jaeger Patrick; 7. 8. Dobbenie Anita; 9- De Jaeger Frans; 10. De Pauw Jozef; 15. Van Impe Kamiel, Mere. Jaarse: 68. Los: 9 uur 1. De Valck Jan, Gijzegem. Snelheid: 1250,43. Uur: 12.55.19; 2. Beerens Ge rard; 3- Dobbenie Anita; 4. De Jaeger Frans; 5., 6., 7., 8. 9- Dobbenie Anita; 10. De Jaeger Patrick; 23- De Troyer Roger, Erpe. Elk Zijn Recht, Haaltert (Ede) Noyon: 19/5/91 Oude: 137. Los: 8.10 u. 1. Van Nieuwenbergh Luc, Aalst. Snel heid: 1219,35. Uur: 12.24.43; 2. Gillis Joris; 3. Van den Steen Willy; 4. Van den Eynde Rufus; 5. Bayens Victor; 6. Boter berg H. P.; 7. Laureys Maurice; 8. Dellaert Harry; 9- Sterck Richard; 10. Van den Steen Willy; 69- Brugelman Pol. Jaarse: 151. Los: 8.10 u. 1. Van Heddeghem Maurice, Aalst. Snel heid: 855,72. Uur: 11.26.28; 2. Van der Snickt Frans; 3. 4. Bayens Victor; 5. Van den Broeck W.; 6. Van den Eynde Rufin; 7. De Troyer Roger; 8. Uytters prot; 9- Boterberg H. P.; 10. Van Nieuwenberg Luc; 70. Branswijk P. C., Kerksken. Eendracht, Denderhoutem Noyon: 19/5/91 Oude: 72. Los: 8 uur 1. De Schrijver I. klz, Denderhoutem. Snelheid: 2117,52. Uur: 21.18.09; 2. Troch Jozef; 3 De Leeuwjan; 4. Soetens en zn; 5. Troch Jozef; 6. Branswijck P. E.; 7. De Schrijver I. klz; 8. De Schrij ver Mon; 9- Heyse Etienne; 10. Scheer- linck Herman; 24. De Leeuw Jan, Haal tert. Jaarse: 67. Los: 8 uur 1. Wachtelaere Roger, Nieuwerkerken. Snelheid: 2034,07. Uur: 20.40.10; 2. Branswijck P. E.; 3- Soetens en zn; 4. Rottiers Arthur; 5. 6. De Coorde Ro ger; 7. Piron Jan; 8. Heyse Etienne; 9- Piron Jan; 10. Troch Jozef; 23. Van der Meeren Hector, Denderhoutem. Door Eendracht Groot, Erembode- gem Noyon: 19/5/91 Jaarse: 97. Los: 8 uur 1. Cami René, Aalst. Snelheid: 1144,48. Uur: 11.50.31; 2. Cardon C. Geert; 3. Dehaesejan; 4. Elskens Jan; 5. Cardon C. Geert; 6. Abbeloos Marcel; 7. Wau- ters L. dr; 8. De Meersman Oscar; 9- Verleysen Frans; 10. De Meersman Oscar; 33- Plasschaert Jacques, Aalst. Oude: 91. Los: 8 uur 1. Bosteels Paul, Herdersem. Snelheid: 1205,04. Uur: 12.16.48; 2. 3. Dehaese Jan; 4. 5. Abbeloos Marcel; 6. Verley sen Frans; 7. Abbeloos Marcel; 8. De haesejan; 9- Verleysen Frans; 10. Buc- que Louis; 31- Cami René, Aalst. Eerlijk en Vrij, Aalst Noyon: 19/5/91 Oude: 20. Los: 8 uur 1. 2. Van Keymeulen G. zn, Aalst. Snelheid: 124206,3. Uur: 12.42.09; 3- Bert Constant; 4. Keppens Roger; 5. Van Roy Jozef; 6. Van Geit Frans; 7. Uytters prot Robert, Aalst. Jaarse: 13. Los: 8 uur 1. Uyttersprot Robert, Aalst. Snelheid: 123849,7. Uur: 12.36.49; 2. Van Key meulen G. zn; 3. Uyttersprot Robert; 4. Van Keymeulen G. zn; 5. Keppens Roger, Aalst. De Toekomst SKL Noyon-Malincourt: 19/5/91 Jaarse: 896. Los: 8 uur 1. Van Roy H. Geert, Asse. Snelheid: 820,07. Uur: 11.30.14; 2. Venneman A. Luske; 3- De Bisschop Frans; 4. De Wit Gustaaf; 5. Van Handenhove P.; 6. Schaukens-Van Beneden; 7. Cleemput Marcel; 8. Van Handenhove P.; 9- Mi- chiels Henri; 10. 't Kint Alfons. Duivinnen: 162. Los: 8 uur 1 De Bisschop Alfons, Essene. Snelheid: 1141,37. Uur: 11.39-32; 2. Meskens Franky; 3- Michiels Henri; 4. De Bondt Karei; 5. De Koninck Henri; 6. De Don der Louis; 7. De Roover Martin; 8. Van Buggenhout Willy; 9. De Donder Louis; 10. Pauwels Frans. Oude: 782. Los: 8 uur 1. Van der Meersch M., Asse. Snelheid: 994,28. Uur: 10.51.05; 2. Herzeel Ju lien; 3- Thienpont Gustaaf; 4. Van Roy H. Geert; 5. Rottiers Marcel; 6. Verloes Karei; 7. De Mesmaecker Clem.; 8. De Wit Gustaaf; 9. Hok Dewawaha; 10. Yan- ni Julien.

De Voorpost | 1991 | | pagina 31