Oostvlaamse Beker naar Ajax en Squadra Lebbeke Initiatief met groot succes Beker van Oost-Vlaanderen F Veteranentornooi H.B.C. Dendermonde: «Lil i OPWIJK HANDBAL 32 - 31.5.1991 - De Voorpost Zondag werd het opnieuw een hoogdag voor het Oostvlaamse handbal. In de sporthal in samenwerking met HK Waasmunster de finales voor de Oost vlaamse handbalbeker en zowel kwa publieke belangstelling als sportieve prestaties werd het een meevaller over de ganse lijn. Vooral bij de heren ging het er enorm spannend aan toe. Tot de allerlaatste sekonde bleef het onzeker wie Bekerhouder werd. Uiteindelijk bleef de beker in het bezit van Ajax Lebbeke dat in extremis won van Loke ren met het kleinste verschil en aan een gelijkspel tegen Waasmunster voldoen de had om de begeerde trofee, die zij reeds driemaal wonnen, opnieuw te ver overen. Een verrassend sterk Lokeren viel zeker niet uit de toon tegen de twee ligaploegen want een overwinning van Waasmunster tegen Ajax met één doel punt verschil had bekerwinst opgeleverd voor Lokeren! Een teleurstellend Waas munster, dat duidelijk dringend aan rust toe is, deed Luc Janssens, de nieuwe HK W-trainer die als toeschouwer aan wezig was, de wenkbrauwen fronsen. De Limburger vertrekt nu naar Polen alvo rens officieel kontakt op te nemen met de spelersgroep. Bij de dames won, zoals verwacht, Squa dra Femina Lebbeke, maar Robuco Bugenhout bood verrassend goed weerstand zodat ook hier een finale op 'niveau' werd gespeeld. De heer Marc Van Hoeyweghen van Thi- mesharing For Ever kon de beker over handigen aan de Lebbeekse ploegen die meteen hun titel van Bekerhouder met een jaartje verlengen. De wedstrijden Dames Robuco Buggenhout 3) 15 Squadra Femina Lebbeke 19 Met een 15-19 overwinning werd Squa dra Bekerhouder na een wedstrijd waar in zij op verrassend veel tegenstand stuitten van een gemotiveerd spelend Bugenhout. Robuco bouwde zijn 3-0 voorgift onmiddellijk uit tot 4-0 met een treffer van Ilse Heyvaert en het duurde tot het kwartier vooraleer, langs Guns, Squadra langszij kon komen (4-4). Ro buco begaf echter niet en tot de 24e minuut bleef het spannend (7-7). In de laatste 5' van de eerste helft sloeg Squa dra echter hard toe langs Bijl zodat men ging rusten met 7-11. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft raakte Ro buco niet meer door de stevige Squadra verdediging en even zag het er naar uit dat Robuco geen vuist meer zou kunnen maken. De Croock en Van Boven zorg den voor 8-15 na 40' maar dan herpakte Bugenhout zich en met doelpunten van De Freyne en Ilse Caluwaerts werd er terug evenwicht in de wedstrijd ge- Handbal. Waasmunster werd tweede in de beker van Oost-Vlaanderen (Iv) bracht. Robuco naderde zowaar tot 13-115' voor het einde maar Squadra-coach Van Ransbeeck greep gepast in en met tref fers van Bijl en Van Boven werd Bugen hout een halt toegeroepen. Het werd uiteindelijk een 15-19 eindresultaat waarmee beide ploegen zich konden verzoenen. Robuco Buggenhout: D. Verschuren, V. Wauters, A. Bouwmeester 1, L. San ders 1, Ilse Heyvaert 1, A. Bleyaert 1, Ilse Caluwaerts 3, Lieve Caluwaerts 2, A. De Freyne 3, N. Thomas. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyse, Van Boven 3, Bijl 7, Steppé 2, Van den Broeck, Huygens, Bosteels 1, Guns 4, Haffner, De Croock 2. Heren Ajax Lebbeke 15 ITB Lokeren 2) 14 Ajax, met Van Bosbeke in het doel en nog een paar beloften in de basisopstel ling kon tegen Lokeren de fundering legen voorde Bekerwinst. Lang tijd gaf een stevig Lokeren de indruk het te zullen halen. De 0-2 voorgift werd uitge- bouwd tot 5-8 na 17' en aan de rust leidde Lokeren met 6-9. Onmiddellijk na de rust pakte vooral B. Van Ransbeeck sterk uit en een 'stilgvallen' Lokeren zag Ajax gelijkstel len (9-9)- Het werd 11-11 maar dan moest Van Ransbeeck eruit met een derde 2' straf. Meteen leek het pad vrij naar een Lokerse zeg (12-14) maar enkel P. Verguit kon de 'gzond agressieve' Ajaxverdediging nog bedrei- gn. Hij scoorde weliswaar de vijf Loker se doelpunten in de tweede halft maar Ajax wou niet begeven. Integndeel, langs de beloftevolle Van den Borre en een allesgevende J. De Man kwam Ajax langszij (14-14) en met nog één minuut te spelen zorgde Van den Borre voor de beslissende Ajaxtreffer. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Vlassen- root St. 1, Pultau 2, De Man 3, Van Ransbeeck 5, De Decker G. 1, Maer- schalk, Van den Borre 3, A. De Man. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, J. Smet, K. Verhofstadt 1, Versele, Verguit 7, H. De Smet 2, Van Cauwenberghe 1, Van den Berghe, Van Hille, Van Dries- sche, Van den Bossche. HK Waasmunster 15 ITB Lokeren 3) 17 HK Waasmunster kon alleen tijdens het eerste kwartier de indruk wekken Loke ren aan te kunnen. Onder impuls van Roels werd de 0-3 voorgift van Lokeren ongdaan gmaakt en na 17' leidde HKW met 6-5. Maar daarna kwam duidelijk tot uiting dat de HKW-spelers het 'zware seizoen' niet hebben verteerd. Lokeren kwam meer en meer op het voorplan en Verguit, L. Van Cauwenberghe en K. Verhofstadt zorgden voor een 7-8 voor sprong aan de rust. In de tweede helft werd het inspiratieloos HKW dan defini tief teruggeslagen door een bijzonder vlot spelend Lokeren. Eerst K. Verhof stadt en daarna Verguit bezegelden defi nitief het Waasmunsterse lot (11-14) en via 13-16 ging Lokeren naar een prestig- ieuse 15-17 die hen meteen in de run ning bracht voor de Bekertrofee Waasmunster: K. Van Renterghem, W. De Grave, T. De Grave 1, P. De Clercq, K. Sanders, Luypaert 1, Roels 9, Borgers 2, Agneessens 1, De Meerschman 1, De Bode, Vermeulen. 1TB Lokeren: Van Vaerenbergh, J. Smet, K. Verhofstadt 3, Versele 1, Bock- landt, Verguit 7, De Smet, Van Cauwen berghe 1, Van Hille 2, Jamei, Van Dries- sche, Van den Bossche. HK Waasmunster 13 Ajax Lebbeke 2) 13 Deze derde en laatste wedstrijd moest dan de Bekerwinnaar aanduiden. Ajax had aan een gelijkspel voldoende, HK Waasmunster moest met vier doelpun ten verschil winnen en Lokeren werd Bekerwinnaar indien HKW won met één doelpunt verschil. Spanning troef dus ook al omdat er tussen de twee Oost vlaamse topploegen toch wel tastbare rivaliteit te bespeuren valt. Maar op nieuw werd duidelijk dat HKW niet meer over voldoende veerkracht beschikt om zelfs een gehandicapt Ajax van zich af te houden. De Lebbekenaars gaven blijk over heel wat meer winnaarstempera ment te beschikken en vooral in de Handbal. De dames van Robuco Buggenhout tijdens de finales van de beker w Oost-Vlaanderen (Iv) tweede helft kon HKW gen vuist meer maken. In de eerste zelft zag het ernoch- tans naar uit dat Ajax het bijzonder moeilijk zou krijgen. Een alles gevende Luypaert zorgde ervoor dat de 0-2 voor gift van de Lebbekenaars reeds na 10' was weggwerkt en aan de rust leidde Waasmunster met 9-7. Maar in het tweede wedstrijdgedeelte gingn de Leb bekenaars er bijzonder sterk tegnaan. Van den Borre en een efficiënte Cley- mans zorgden voor 9-9 na 5' en 9' voor het einde leidde Ajax zowaar met 11-13. HKW steigerde weliswaar nog even, kwam glijk met treffer van Roels en Luypaert maar Ajax hield stand tot h eindsignaal wat hen onverwacht ma zeker verdiend de Beker opleverde. HK Waasmunster: Van Renterghen W. De Grave, T. De Grave 1, N. Verhels K. Sanders 1, Luypaert 4, W. Roels Desseaux 1, Borgrs 2, De Meerschmj ,eed 1, De Bode Vermeulen. ese Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Vlassei asit root, Pultau 2, Van Ransbeeck 2, G D terli Decker, Maesschalk, Van den Borre 2,J «it De Man, Cleymans 4, De Proft 1. j0l Ei hie Handbal. De jonge ploeg van ITB-Lokeren (Iv) Van 12 tol 19 juli heeft in Scholen hel wan. Tsjechoslovakijkc, de Verenigde Wereldfestival van de Folklore plaats mei ten, Nederland en natuurlijk ook uil ciA groepen uil Antigua, Duitsland, de Filippij- land. nen, Griekenland. Schotland, Siberië, Tai- Het eerste veteranentornooi, een initia tief van H.B.C. Dendermonde, werd een opvallende voltreffer. Wellicht is hier mee de start gegeven van een aantal veteranenwedstrijden, iets waar duide lijk behoefte aan was, zoals bleek. Acht herenploegn kampten met bijzonder veel inzet zodat de scheidsrechters het beslist niet onder de markt hadden en ging alles misschien wel iets tragr, de kontakten werden zeker niet geschuwd. Winnaar werd Kosa Aalst, een ploeg waarvan de meeste spelers nog aktief zijn in de provinciale reeks, vóór Old Antwerp, een samenraapsel van Kapek en Uilenspiegel maar ook nog min of meer aktief als ploeg in de provinciale reeks Antwerpen. Groot-Bijgaarden werd derde vóór H.B.C. Dendermonde die als eerste ploeg eindigde met een spelersgroep die reeds lang de handbal schoenen heeft opgeborgen. Maar naast de prestatie was er ook de vreugde om het winnen en de gezellig heid even belangijk. Dat was ook de mening van Schepen Van Damme die bij de prijsuitreiking heel wat lof over had voor de initiatiefnemers. Maar ook de dameswedstrijd tussen Avanti Femina Lebbeke en Uilenspiegel -= de twee goten van weleer - trok heel wat aandacht en blijkbaar hebben sommi gen hierdoor de smaak opnieuw te pak ken. Bij Lebbeke denkt men er zelfs aan opnieuw van start te gaan in de provin- cale reeks, enkel om de spelvreugde en niet echt prestatiegericht. Organisator P. Bouteille was terecht blij met zijn "pri meur" en dat het hiermee niet afgelo pen is vertelde hij ons nu reeds. En dat H.B.C. Dendermonde een "florerende" club is kunnen wij U vertellen. Finales Dames Avanti Femina Lebbeke 11 Uilenspiegel 9 Lebbeke met Sonja Van den Broeck, Sonja Muylaert, M. Van Den Borre, Veer- le en Greta Lissens, V. Quarin en P. Van San, begon sterk. Uilenspiegel werd op een 5-0 achterstand geplaatst, maar moest dan afhaken als de onverslijtbare Loes Neyrinck haar duivels begon te ontbinden. Het werd 5-5 en meteen zat men terug in de sfeer van een tiental jaren geleden. Naar het wedstrijdeinde toe kon Avanti het laken opnieuw naar zich toetrekken en won tot gote vreugde van coach mevr. Buelens met 9-7 cij fers. Heren Old Antwerp 7 Kosa Aalst 6 Kosa - Gent Het werd een bijzonder hardnekkig be twiste finale waarin het oudere Antwerp zeker geen geschenken gaf. Maar Aalst met organisator R. De Doncker en ver sterkt met het trio M. Bayens, Wouter en Koen Bomon, gaf geen kik. Om beurten kwamen beide ploegen aan de leiding maar nooit werd meer dan één doelpunt verschil genoteerd op het scorebord. In de laatste seconden, in overtal, kon G. Van Malderen dan de winning-goal sco ren via een uitgespeelde kans. De uitslagen Reeks A Ajax Lebbeke - Kosa Aalst 4-8 G.-Bijgaarden - Gent 8-7 Ajax - Gent 8-4 Kosa - G.-Bijgaarden 10-7 Ajax - G.-Bijgaarden 4-7 Rangschikking 1. Kosa Aalst 2. Gr.-Bijgaarden 3. Ajax Lebbeke 4. P.Gent Reeks B Zwijnaarde-Dendermonde Grembergen-Old Antwerp Zwijnaarde-Old Antwerp Dendermonde-Grembergen Zwijnaarde-Grembergen Dendermonde-Old Antwerp Rangschikking 1. Old Antwerp 2. Dendermonde 3. Grambergen 4. Zwijnaarde 8-6 Dames Avanti Femina Lebbeke-Uilenspj gel 7e - 8e plaats; Gent - Zwijnaarde 5e - 6e plaats: Ajax Lebbeke - Grambergen 3e - 4e plaats: G.Bijgaarden - Dendermonde Finale: Old Antwerp - Kosa Aalst Eindrangschikking: 1 Kosa Aalst 2. Old Antwerp 3- Groot-Bijgaarden 4. Dendermonde 5 Ajax Lebbeke 6. Grambergen 7. Zwijnaarde 8. Gent Handbal. Squadra Femina Lebbeke won de finale van de Oostvlaamse Beker (Iv) Handbal. Ajax Lebbeke won de Beker van Oost-Vlaanderen (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 32