Vernieuwing en uitbreiding In van St.- Lutgardisinstituut 01 in gebruik genomen Afdeling sportgeneeskunde van het ASZ kreeg spelers Eendracht Aalst op bezoek 1(1 Opnieuw vandalisme aan Hopmarkt te Aalst T 4-31.5.1991 - De Voorpost Vorige vrijdag werd in het polyvalente zaaltje in de nieuwbouw van het Sint- zeem liniste tover ?n var Het Sint-Lutgardisinstituut pasïn(le' penge Lutgardisinstituut, toegang Eikstraat 4 te Aalst, op een bijzonder zich de jongste jaren in een sn P mipp wiize. een inwiidingsvierine vooreeeaan door Hoogeerwaarde tempo aan de noden van het b Heer Vicaris-Generaal De Lange. Hiermee werd in een eerste faze van de drijfsleven aan. Het lager secunda bouwwerken die de aanblik en de accommodatie vernieuwen van deze beroepsonderwijs richt zich op ka >fficië: autonome beroepsschool, officieel in gebruik genomen. toor en verkoop, voeding en verzc jg 0ff ging en kleding. In de derde graa £njei maken de leerlingen een keuze tu j Door de congregatie van de Zusters van Gijzegem, die de school behe- De vernieuwing van deze autono- tijd en de onderwijsvernieuwing aan Aalst. Reeds voor de finale liepen de spelers van Eendracht Aalst in de kijker. Jos Lathouwers, Steven Lami, Mozes te passen. Chunga, Philippe Droeven, Luc Limpens en Mohammed Kanu kwamen in het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis kennis in de late namiddag van vorige vrij- maken met de afdeling sportgeneeskunde. Dr R. Rimbaut en OCMW voorzitter E. Dierickx kijken geamuzeerd toe hoe dag, waren dan ook de schooldirek- zij de toestellen testen Vervolg van blz. 1 gie een primaire rol. Bij aktief sporten kan men twee niveaus on derscheiden: enerzijds de gewone man vb. een mens van 40 jaar die een nogal sedentair leven lijdt, koopt een renfiets of gaat aan atle tiek doen, en vraagt zich af wat zijn lichamelijke kondities zijn: wat zijn mijn mogelijkheden, kan dat of kan dat later wel? Hierover kan een on derzoek op de dienst duidelijke richtlijnen geven na onderzoek. Evenzo voor begeleiding van top sporters kan er aan trainingsbege leiding gedaan worden. Dr. Coo- man stippelt dan ook een conditie training uit", verklaart dr. Rimbaut. Voor wat de behandeling van sport- letscls betreft, is dr. Holvoet, ver bonden aan het ASZ, de aangepas te geneesheer. Hij is o.a. ook ver bonden aan de Belgische voetbal bond als tweede geneesheer. Het ASZ bezit heel wat mogelijkheden op gebied van technisitcit in thera pie in revalidatie. Men weet heel duidelijk dat de dienst sportchirur- gie er moet kunnen voor zorgen, dat bij een topsporter, letsels niet te tie, leerkrachten, leerlingen en heel wat prominenten en genodigden verzameld om de inwijding van de nieuwe lokalen bij te wonen. "Onze school bestaat uit vele bouw stenen, en bepaalde bouwstenen dragen er inderdaad toe bij, dat on ze school een gemeenschap kan worden, waar iedereen zich kan thuisvoelen, en waar leren aange naam en toekomstgericht is en aan gepast aan de maatschappij waarin wij leven", verklaarde een woord voerster van de schoolleiding, waar na deze "typische bouwstenen" van de school op een aangepaste, aan gename en visuele manier, werden voorgesteld. Bijzondere activiteiten uit het hui dige schooljaar worden door tel kens een leerling die de klas verte genwoordigde, gepast toegelicht. Dit alles werd passend omlijst en afgewisseld met liederen door de leerlingen zelf gebracht en met gi taar begeleid, rond het thema "On ze school, toffe school". Als sluitstuk van de viering werden een aantal kruisbeelden, door de leerlingen zelf vervaardigd, door e.h. De Lange gewijd en nadien in de verschillende nieuwe klasloka len aangebracht. Een rondgang in de nieuwbouw liet het publiek kennis nemen met een Aalst. Philippe Droeven en Steven Lami van Eendracht, nog zenuwachtig en prachtig koncept. Twee jaar nadat vol verwachting, in het ASZ op bezoek (a) - mie beroepsschool die 272 leeirlin- sen kantoor Qf groepskoken. De zT* ren, werden reeds heel wat inspan- gen telt, is nog met voltooid. De yende specialisatiejaren richte Z7Z ningen geleverd, om deze bloeiende bouwwerken voor het optrekken zjch gemeenschapsrestaura ITL beroepsschool aan de noden van de van een nieuw schoolsekretanaat en kanIOOraulomatisatie. Sinds 1 en de uitbreidingswerken voor de js sint.Lutgardis ook een "me no grootkeuken voor de afdeling ^^ende school voor deeltijds 01 Jj groepskoken, zijn volop aan de derwijs" gang. PJuetsei nden sportmensen aan de basis. "Inder daad, soms worden topsporters ook nog vóór een wedstrijd behandeld. Hierin moet natuurlijk de genees heer de belangrijkheid van de zaken kunnen onderscheiden en limite ren. Verdoven door inspuiting kan lang mogen aanslepen. Er moet dus gedaan worden, maar doet soms interventionistisch gewerkt wor- meer kwaad dan goed. Het moet Philippe Droeven, Luc Limpens, Steven Lamin, Jos Lathouwers, Mohammed Kanu en Mozes Chun ga volgden met bijzonder veel be langstelling de uiteenzetting, in het zicht van wat Aalst nog op sportge bied te wachten staat. P.H. de bouwwerken van start gingen, beschikt deze beroepsschool nu over vier nieuwe klaslokalen voor algemene vakken, drie computer- klassen, een lokaal voor technologi sche opvoeding, een schoolbiblio theek, mediateek en een nieuw le raarslokaal waar ook de stagebegc- leiding een vast bureel kan uitbou wen. den, snel operaties kunnen uitvoe ren en kunnen instaan voor een snelle revalidatie. De dienst orthopedie - traumatolo gie en sporttraumatologie wordt be mand door 5 full-time geneesheren: Dr. J. Huylebroeck. Dr. J. Van Overschelde, Dr. E. De Witte, Dr. R. Van Damme en Dr. W. Van Nieuwenhuyse. Dr. Huylebroeck, die ook lid is van het bestuur van Eendracht Aalst, kent uiteraard de problemen van echter altijd verantwoord zijn" al dus Dr. Huylebroeck. Sportchirurgie blijkt ook iets anders te zijn dan gewone chirurgie. Soms moet bij sportmensen een konser- vatieve behandeling plaats hebben. Er worden andere technieken toe gepast dan in de gewone orthopedi sche chirurgie. Er is ook een andere psychologische aanpak die dan ook verder in die zin verloopt in de be handeling van traumatologie. De spelers van Eendracht Aalst: Aalst. Zo ziet de dienst sportgeneeskunde er uit De vreugde van de Eendracht-over- winning blijkt door sommigen op nieuw aangegrepen te worden om zich op lage wijze te manifesteren. Steeds opnieuw worden bepaalde privégebouwen, vooral dan op de Hopmarkt, hiervoor uitgekozen. Verbolgen eigenaars stuurden dan ook volgende open brief aan het College van Burgemeester en Sche penen van de Stad Aalst, in de hoop dat er verder initiatieven genomen worden om de leefbaarheid in hun buurt te herstellen. 'Mevrouw de Burgemeester, Mevrouw en Heren Schepenen, De inkomhal van residentie De Ho prank, Hopmarkt 3/4 was geduren de vele jaren het mikpunt van van dalen en viezerikken. Zoveel maal reeds werd niets ont zien om deze plaats te bevuilen (we kelijks) en ernstig te beschadigen (ca. 10 maal). De Politie maakte eerder al ver schillende vaststellingen, klachten tegen onbekenden werden inge diend. De medeëigenaars besloten vóór Nieuwjaar een rolluik aan te bren gen. Deze wordt neergelaten 's nachts. Dit leek dé oplossing. Er werd niet meer geplast vóór en in de brieven bussen, de uitwerpselen e.d. dien den niet meer van het plafond ge- schrobt. Enkel met karnaval herhaalde het vandalisme zich: de brievenbussen moesten het ontgelden en alle denkbare rotzooi kleefde op mar mer, hout en glas. De bloemenbak toegetakeld. Twee maal ingeroepen hulp van de politie bleef onbeant- Hf""; C woord. -JH| Alles werd weer zoveel mogelijk hersteld. Nu weer ging de vreugde van Een- dracht-overwinning zover dat weer enkelen bij dit gebeuren de kans zagen zich op lage wijze te manife steren. Rolluik open en wel tien brievenbussen en proviandbakken werden losgerukt, lees beschadigd. Opnieuw maakte de Politie proces verbaal op. Hiermee, Geachte Mevrouwen en Heren, heb ik de situatie geschetst waarin wij leven met een permanen te vrees: hoe ziet onze hall er mor gen weer uit. De beschadiging wordt stilaan on herstelbaar. Onze wrevel te groot. Wij zijn ervan overtuigd dat de maatregelen die u algemeen treft, ook meer speciaal gericht op de Hopmarkt, soms doeltreffend wa ren. Toch dringen1 wij er ernstig op aan, in de mate van het mogelijke nog verdere initiatieven te nemen tot herstel van de leefbaarheid in deze buurt.' Aalst. De nieuwe prachtige klassevleugel van Sint-Lutgardis Aalst die rijdag werd ingewijd a een overzicni gegeven van oiezunuen: uMimtutn ici i w»«yt (a) Aalst. Specialisatie in een zevende jaar kantoorautomatizenng is 1986 georganizeerd in Sint-Lutgardis (a) Aalst. De inwijdingsviering van de nieuwe lokalen van Sint-Lutgardis we geleid door vikaris-generaal De Langhe (a) Aalst. Vikaris-generaal De Langhe (links) drukte zijn gelukwensen uit tegen over de direktrice van Sint-Lutgardis, mevrouw De Munck (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 4