Tien jaar Teleshop tweedehandskleding Aalsterse firma begiftigt Vredeshuis met half miljoen Niemandsland - Het krisiscentrum van HAK Relatie huisarts- patient onder de loepe Business drink Aalsterse Kamer Initiatief van vzw HAK 6-31.5.1991 - De Voorpost Aalst. Hak vierde feest. Zijn deelorganizatie Teleshow bestaat tien jaar (o Niemandsland is een residentieel opvangcentrum waar mensen in een akute krisissituatie terecht kunnen. Mannen en vrouwen van elke leeftijd worden er geholpen. Aan de ene kant kan de hulpvrager voor een korte tijd onderdak bekomen, aan de andere kant kan hij ook begeleid worden bij zijn sociaal-administratieve-, psychische- en/of relatieproblemen. Niemandsland is 24 uur op 24 uur bereikbaar. Als een kliënt in Niemandsland aanklopt, wordt in een opnamege- sprek nagegaan of een opname in Niemandsland de meest aangewe zen hulp is voor deze persoon. Als dit zo is kan hij onmiddellijk opgenomen worden. Soms is een doorverwijzing naar een andere dienst meer aangewezen. Mensen met zware verslavings- en/of psychiatrische problemen wor den niet opgenomen. Na opname krijgt de kliënt lijd en ruimte om tot rust te komen. Hij neemt deel aan het groepsleven en leert er op die manier sociaal vaardig te zijn. Door verantwoordelijk te zijn voor een aantal huishou delijke taken, wordt de zelfredzaamheid van de kliënt bevorderd. Diegene die dat wenst kan in individuele gesprekken diepgaander aan zijn problemen werken. Indien mogelijk worden hierbij mensen uil het natuurlijk milieu betrokken. Steeds staat de maatschappelijke reïntegratie voorop. Wij merken op dat de problematieken waarmee Niemandsland ge- konfrontcerd wordt zeer verscheiden zijn. De aangemelde vraag dekl niet altijd de hele lading. Meestal zien wij naast de meest voorkomen de vraag om onderdak, een uitgebreid, samenhangend netwerk van problemen van psycho-socialc en relationele aard. Niemandsland wordt in zijn werking gesteund door een ploeg van een 15-tal vrijwilligers en een huisbewaarster, die 's avonds, 's nachts en in de weekends de permanentie verzekeren. Financieel wordt Niemandsland gesteund door de Teleshops. Dank zij deze steun kan de dagprijs voor het kliëntcel in Niemandsland lager gehouden worden dan in andere vergelijkbare centra het geval is. Niemandsland is gevestigd in de Koolstraat 24, 9300 te Aalst. Info: telefoon nr. 053/77.47.48. p n Aalst. Het meisjeskoor 'Hallelujauit het Instituut Dames van Maria in Aal verzorgde samen met het schoolorkesl onder leiding van Christiaan Crombet een opmerkelijk lentekoncert in de feestzaal van het stadhuis van Aalst (a Op maandag 3 juni om 17.30 uur heeft in de Salons Carlton in de Zonnestraat te Aalst een business drink plaats georganizeerd door de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest. Dr. Lambrecht, laureaat van de Koninklijke Akademic voor Geneeskun de en geaggregeerde Hoger Onderwijs zal er spreken over 'Welke medische risico's bedreigen ons vanaf een leeftijd van 40 jaar De delename in de kosten bedraagt 400 fr per persoon voor leden van de Kamer en 600 fr voor niet-leden. Inschrijven kan bij de Kamer van Koophandel en Nijvprheid van Aalst en Gewest, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx 2 te 9300 Aalst (053/21.68.42.) Op 27 maart 1981 gingen de deuren open van Teleshop, een winkel in De medewerksters werken gemid- tweedehandskleding, aan de Pontstraat 58 in Aalst. Dit initiatief van de deld één voor- of namiddag per vzw HAK (Hulp, Advies- en Kontaktcentrum) wordt gedragen door een week op volledige vrijwillige basis, vijftigtal vrijwilligers. Deze recycleren kleding en bieden ze uiterst goed- Meer dan 80% van hen die er over koop aan aan onder andere hulpbehoevenden. Vorige vrijdag werd dan tien jaar bij waren, werkt er nog ook gevierd in de eigen lokalen van Teleshop en de werking opnieuw steeds. Men doet wat men graag voorgesteld aan het publiek. Dit mocht wel eens, na tien jaar intensief doet en omdat het werk door velen werken aan de uitbouw van hun organisatie. aangepakt wordt, gebeurt alles in Reeds gedurende een periode van sorteren, het herstellen, het wassen, een rustige sfeer en werkt iedereen twintig jaar staat de vzw Hulp-, Ad- en het strijken van het materiaal dat in e'gen tempo, vies- en Kontaktcentrum (HAK) gratis ter verwerking wordt aange- De kledingstukken, schoenen, hoe- bekend voor zijn werking rond zijn boden. Zij stellen winter-en zomer- den,... worden door de Aalsterse doelstellingen waaraan het vorm kollekties samen en presenteren ze bevolking gratis aangeboden. Elke geeft via verschillende deelinitiatie- in een winkelruimte voor verkoop, dag worden volle zakken aan de Z® aandoen Seem ondenkbaar. Zl] staan tn voor het qitje in Teleshop Aalst (a) Aalst. Reeds tien jaar wordt er door een groep vrijwilligers konstant gewerkt in Teleshow om minder kapitaalkrachtigen ook de gelegenheid te bieden goed gekleed te zijn (a) deur van Teleshop afgezet. Andere ophaalakties door Lion's club en andere tijdelijke hulpakties zoals voor Koerden en Roemenië wordt door de medewerkers niet als kon- kurrentieel beschouwd, integen deel. De medewerking van de be volking is de basis van het entoesias- me waarmee gewerkt wordt. De zaak is toegankelijk voor ieder een en krijgt steeds meer lovende woorden van de klanten. Gezinnen met lage budgetten komen er te recht, naast mensen die om princi piële redenen de mode niet achter- nahollen en hun centen aan andere zaken willen besteden. Mensen die iets zeer bepaald nodig hebben of zelf aan hulpverlening doen en spe cifieke noden hebben vinden er ook hun gading. Met karnaval zijn oude bontjassen de gegeerde artikels van de "Voil Janetten". De kostprijs van de tweedehands kleren is maar een tiende van de normale verkoopsprijs. Wanneer men duurdere prijzen zou vragen bereikt men uiteraard de gekozen doelgroepen niet. Tweedehands kleding wordt niet aangekocht, wanneer er iemand kleding te koop komt aanbieden, worden ze door verwezen naar kommerciële twee dehandszaken. Anderzijds staan deze firma's hun onverkochte stocks gratis aan Teleshop af. Personen die gestuurd worden door OCMW en Teledienst, worden, zo nodig, gratis geholpen. In de winkel worden dagelijks zo'n drieduizend hemden, bloezen, rok ken, kleedjes, jassen, broeken te koop aangeboden. Ongeveer zo'n 20% wordt effektief verkocht. Het overige wordt naar de Abdij van Affligem gebracht, die het door stuurt naar hun missie in Transvaal. Teleshop tweedehandskleding Aalst stond reeds verscheidene ma len model voor soortgelijke organi saties in het Vlaamse land. Vele vzw's kwamen er reeds hun licht opsteken. Teleshop is nog lang niet aan het einde van zijn groei. Het aantal me dewerksters breidt zich nog steeds uit, samen met de bekendheid en de toegankelijkheid naar het publiek toe. Teleshop aan de Pontstraat in Aalst, is open van dinsdag tot vrij dag van 13.30 u. tot 17 u. en op za terdag van 10 tot 12.30 u. Info: 053/78.95.52 of 83.58.83. P.H. De Liga voor Chronische Bind- weefselziekten (lupus, scleroder ma, vasculitis, Sjogren, Crest syn droom, polymyositis) afdeling Oost-Vlaanderen, organizeert op zaterdag 22 juni om 14.30 uur in de Heilig Hartkring in de Dr De Moor straat 104 te Aalst een bijeenkomst met als tema 'relatie huisarts patiënt'. Gastspreker is dr J. Van L driessche, huisarts. Nadien is er ge t lcgenheid tot het stellen van vragei en voor een gezellige babbel en eer drankje. Deelname in de kosten 10( fr per persoon, een konsumptie in' begrepen. Ter gelegenheid van het vijftiende werkingsjaar van de produktie-inplan- ting in Erpe-Mere van Pioneer Electronics, werd onder opdracht van het Japanse moederbedrijf, een percentage van de ontvangen winst, verdeeld aan sociale lokale werken. Er werd dan ook het bedrag van één miljoen verdeeld tussen het Rode Kruis van Erpe-Mere en het Vredeshuis te Aalst. Dr. Jef De Loof, voorzitter van het Vredeshuis, verklaarde op een persconferentie, zeer gelukkig te zijn met deze gift, omdat hem hier mee de gelegenheid geboden werd de Financiële situatie van het Vre deshuis gezond te maken en te ver stevigen. "Wij kunnen deze centen goed gebruiken. Na aanpassings- werken zijn wij vorig jaar verhuisd naar de Zonnestraat. De zekere schuldenlast hierdoor ontstaan kunnen we nu kompenseren. Ver der kunnen wij hiermee, als non- profitorganisatie die alles zelf moet runnen, meer acties plannen. Daar door kunnen we nu ook geleidelijk aan meer professioneel gaan wer ken", verklaarde dr. De Loof. "Wij zijn blij voor ons zelf maar ook blij omwille van de firma uit onze streek waarmee wij reeds vroeger goede kontakten hadden. Ook om dat het een buitenlandse firma is, want dit ligt in de filosofie van onze organisatie. We zijn ook bijzonder blij omdat het een Japanse firma is, die ons deze donatie schenkt. De Japanners zijn duidelijk genezen van oorlogszucht. Het land blijft ge tekend door de verschrikking van Hiroshima en Nagasaki", besloot dr. De Loof. De h. Onckeiinckx, algemeen ma nager van Pioneer zei dat deze do naties niet mochten gezien worden als een publicitaire stunt of een kommerciële bedoeling zou verber gen. Hij verklaarde dat door de fir ma geen budget voor publiciteit wordt uitgetrokken en zij aan geen enkele sponsoring doen. "Wij zijn een produktiebedrijf dat 350 man tewerkstelt en een zuster bedrijf in Beveren als enige klant heeft. In het verleden hebben wij alleen enige sponsoring gedaan aan het Festival van Vlaanderen in Er pe-Mere en Herzele. Van onze investeringen werd een bepaald percentage vooraf toege wezen aan een lokaal sociaal doel. Enerzijds bleek dit het Rode-Kruis te zijn uit Erpe-Mere aan wie 500.000 fr. werd toegewezen en an derzijds het Vredehuis", aldus de h. Onckeiinckx. "Waarom het Vredeshuis aange duid werd kan ik niet op een ratio nele manier verklaren. Ik geloof echter in de kracht van gedachten, dat gedachten zich overzetten, dat gedachten besmetten", verklaarde Onckeiinckx. Dit geloof en de beïn vloeding van de mensen door de werking van het Vredehuis liggen samen met de positieve kontakten tussen hem en het echtpaar De Loof aan de basis van de beslissing van de toekenning. "Hun integriteit en hun besluitvastheid overtuigden mij", besloot Onckeiinckx. P.H. Aalst. De heer Onckeiinckx, algemeen manager van Pioneer Electronics uit Erpe-Mere, omschrijft waarom het Vredehuis een donatie wordt toegekend (a

De Voorpost | 1991 | | pagina 6