I Aal ster se Horizonfeesten New Model Today en Eendracht Aalst Wegomlegging voor autobussen in Aalst Meerse Vinkeniers zingen op twee fronten - De Voorpost - 7.6.1991 -11 Vertellen dat het Instituut "De Horizon" aan de Molendreef 57 te Aalst, een pilootschool is voor wat bijzonder onderwijs betreft, is een open deur I instampen. Al een aantal jaren is in dit ultra moderne kompleks een afdeling voor Bijzonder Lager onderwijs (type 2) ondergebracht, naast een J tiental opties op het niveau van Buitengewoon Secundair Onderwijs. Op 1 zaterdag 8 juni en zondag 9 juni, staan Horizon's poorten weer wagewijd lopen voor een grandioos Horizonfeest. Aalst. De laatste hand wordt gelegd aan de modellen die op de modeshow gepresenteerd zullen worden (a) "Het heeft jaren geduurd alvorens onze kinderen op een degelijke huisvesting mochten rekenen" ver klaarde direkteur Herman Lee mans. "Nu echter beschikken wij over een modern kompleks waarin ander-valide kinderen kunnen op gevoed worden en opgeleid in een open en moderne geest. Een geën gageerd lerarenkorps staat reeds paraat om de specifieke problemen van de kinderen aan te pakken. In al onze opleidingsvormen beschikt men over de modernste uitrusting om de specifieke problemen van de kinderen aan te pakken. En om een optimale vorming te verzekeren. Hout, bouw, schilderen, behangen, onderhoud grote gebouwen en tex tiel en konfektie, zorgen ervoor dat deze jonge mensen een beroepsop leiding krijgen om in het gewone arbeidsproces ingeschakeld te wor den. De opleidingsvormen zijn ge richt op integratie in om het even welk bezigheidsmilieu en in een aangepast arbeidsmidden met para medische begeleiding door ver pleegsters, logopedisten, kinesisten en kinderverzorgsters worden aan de kinderen de beste zorgen be steed met de modernste therapieën. In ons internaat "Het Kasteeltje" te Hofstade verblijven jongens en mei sjes van 3 tot 21 jaar. Ook tijdens de weekends en verlofperiodes is ver blijf aan zee mogelijk aan demokra- tische prijzen" aldus direkteur Lee mans. De Horizon Feesten starten op za terdag 8 juni met om 20 uur de ju. opening van een tentoonstelling Aalst. Alles samen plannen model, stoffenkeuze afwertangsgmad. Het mveau kerBamische kunstwerken van san Buso leerlmgen wordt bltjkbaar onderschat a) leerlingen zelf. De opening van de- ze kunstmanifestatie zal ingeleid worden door voorzitter Mare Galle. Vanaf 19 uur zijn Tea-Room en Restaurant geopend. Zondag 9 juni kan men vanaf 11.30 tot 15.30u. te recht in het restaurant voor een lek kere maaltijd. Vanaf 13 uur is ook de Tea-Room weer geopend. Om 15 uur wordt een grandioze Mode show gepresenteerd, ingericht door de afdeling Textiel, waarin werken van de leerlingen van de school, door de leerlingen zelf op een bij zonder stijlvolle manier zullen ge presenteerd worden, vanaf 18 uur tot 22 uur zijn er opnieuw restau- Aalst. De leerlingen uit de afdelinggezins- en nijverheidstechnieken worden in rantmogelijkheden. levensechte situaties opgeleid in stijlvol en volgens de regels van de kunst koken, P.H. presenteren en opdienen a Aalst. De finalisten van New Model Day (a) 1 De viering van de Eendracht Aalst kampioenenploeg vorige zaterdag op het Aalsterse stadhuis, werd stijlvol ondersteund door de aanwezigheid van een groep, misschien toekomstige mannequins of fotomodellen, uit de voorselektie van de wedstrijd 'New Model Today', georganiseerd in samen werking met het Italiaanse ministerie van Toerisme en Schouwspelen, de streek van Campania en de stad Aalst. Op vrijdag 7 juni is deze groep van tert), Tamara Pauwels (Liedeker- Aalsterse schonen opnieuw te gast ke), Veronique Roelandt (Aalst), op het Eendracht Gala dat om 20 uur begint in de Keizershallen te Aalst. Ze verzorgen daar de avond samen met Gerd Hager, Isabel A en Rob De Nijs. Inkom 350 fr. In voor verkoop 300 fr, tel. 053/78.09.10. Op 8 juni heeft de finale verkie zingsshow plaats in het kultureel centrum De Werf te 19.30 u aan de Molenstraat te Aalst. De show wordt onder andere sfeer bij gezet door Isabel A, Mikela en Claude Barzotti. De show wordt opgeno men door RAI-televisie. Uit de 122 Belgische meisjes selekteerde de Aalsterse jury van zakenlui en poli tici 30 schoonheden, onder hen be vinden zich 7 meisjes uit de Aalster se regio: Katrien De Cock (Haal- Volvo leverde 83.100 auto's aan klanten gedurende het eerste kwartaal van dit jaar. In het segment van de 200-, 700- en 900-se- rie werden S8.700 auto's geleverd. Vorig jaar was dat 66.500. Tinneke Capelle (Aalst), Ilse Van Brempt (Opwijk), Cindy Tas (Kerksken) en Alexandra (Aalst). Zes onder hen zullen kunnen deel nemen aan de internationale finale op 20 september in het Italiaanse Positano. PH Ingevolge verkeershinder in de Burchtstraat en wegeniswerken in de Pontstraat te Aalst zullen de ge regelde vervoerdiensten van de lij nen Aalst-Geraaardsbergen en Aalst-NInove hetzij enig opont houd ondervinden, hetzij omgeleid worden. Wat de verkeershinder in de Burchtstraat betreft waar een kraan werd opgesteld, zullen de bussen enig oponthoud ondervinden, maar de doortocht blijft verzekerd. Anders is het wat betreft de werken in de Pontstraat. Daar werden vol gende maatregelen voorzien de reisweg richting Aalst-station wordt Atlas Copco Iwala KK is een 'joint venture tussen het Belgische bedrijf Atlas Copco Airpower en de Japanse kompressor-pro- ducent Iwata, die verleden jaar van start ging met de produktie van een eerste reeks kompressoren. Test Aunkoop onderzocht de chemische reinigers en kwam tot de vaststelling dat er in deze sektor nogal wat geknoeid wordt. Er zijn overigens ernstige lacunes in de wetge ving in verband met hel etiket van kleding stukken. In het juni nummer van Test Aan koop wordt ook gehandeld over reflekscamera's, de kabeljauw, de vier stenen koelkasten, kassettedecks en isola tie van buitenmuren. Verkrijgbaar bij Test Aankoop, Hollandstraat 13 te 1060 Brus sel. Tijdens de zomervakantie organizeert het Talencentrum opnieuw een hele reeks taal- kursussen voor diverse doelpublieken. Wie daar belangstelling voor heeft kan terecht op het adres Talencentrum R.U. Gent, Aalst. De reeks vieringen voor de Fazekas hoys houdt niet meer op. Vorige dinsdag was Luc Impens met gestreepte G"" shirt) te gast in het Ribos Horizoninstituut waar hij lesgever is a straat, Burchtstraat, Werf, Vaart straat, A. Lienartstraat en Station en vanaf het station van AalstNij verheidsstraat, Werf, Burchtstraat en A. Nichelstraat naar de Hout markt waar men opnieuw de nor male weg vervolgt. Volgende halten werden afgeschaft Aalst Werf (richting Station), Aalst Grote Markt (richting Sta tions), Aalst Bertha Dedekenstraat (enkel richting Geraardsbergen en Ninove) en Aalst Houtmarkt. De vervangingshalten zijn: voor de hal ten Houtmarkt en Bertha Dede kenstraat een halte in de Burcht straat; voor de reizigers van de halte Werf (richting Station) is er een halte aan de Graanmarkt. Vanaf 22 mei kunnen de autobus sen als gevolg van wegeniswerken te Massemen en Westrem niet meer de voorziene reisweg volgen. Dat geeft voor de lijnen Aalst - Gent Zuid (700) en Wetteren - Zottegem (701) volgende wijzigingen wat de doorgaande ritten van de lijn Aalst - Gent Zuid betreft is er voor de eer ste fase geen verandering. Wel voor de lijn Wetteren - Zottegem. De bussen rijden vanaf de Wetterens- teenweg via Strop, Brusselsesteen weg, Hoeksken, Ezelstraat en Dries in beide richting, Voor de beperkte ritten dienen de bussen van beide lijnen het draaimanoever via Wet- terensteenweg, Lambroekstraat en Brusselsteenweg uit te voeren. Ge durende de tweede fase van de wer ken blijft de lijn 700 ook de gewone reisweg volgen voor de doorgaande ritten en voor de beperkte ritten wordt de weg van fase 1 aangehou den. In het programma van de Meerse Bij de "Assen" stonden 67 vinken in Vinkeniers zijn ook zettingen opge- lijn maar van zeer hoge scores zoals nomen voor wat men noemt "kleine vogels". Hiermee worden de minde re goden bedoeld die niet met de vogels kunnen wedijveren die regel matig hoge zangbeurten scoren. In men de laatste tijd gewoon is, was niet veel sprake. Rapit stond wel aan kop maar haalde slechts nipt de kaap van 6UU want eigenaar W. Janssens noteerde slechts zes het algemeen wordt aangenomen zangbeurten meer. Ken van G.Uyt- dat zij minder dan 450 liedjes zin gen en bij een zetting wordt een getal uitgeloot om de volgorde van de uitslag te bepalen. Vorige vrijdag was het 388 en er waren toch twee vinken die een hoger aantal noteer den en dus niet konden meedingen voor de prijzen. Dit waren dan Rambo van M. De Moor met 517 en Kim van G. Uyttersprot met 443 liedjes. Het was dan uiteindelijk Kastaar van God. Roeland die van de 31 deelnemende vinken de leiding nam met 380 liedjes, gevolgd door tersprot zakte al naar 567 liedjes en Panter van J. De Smedt mocht 552 schreefjes noteren. Zij werden gevolgd door Tanga van R. Van Tit telboom (515), Express van D. De Moor (505, Bingo van A. De Smet (505), Rik van M. Van Langhof (490), Bobby van M. De Pauw (485), Picoli van P. Gillis (485), Diederick van D. Van den Eynde (478), Moses van S. De Buck (466), Jef van G. De Cock (466), Pif van P. Peerlinck (452), Mario van K. Matthijs (449), Will van M. Gijs- eghëm (447). Bruno van Nath. De Frenne (360) -r i j- i i en Bert van Edm. Matthieu (359). Aalst. Teledienst vierde op passende wijze zijn 10-jarig bestaan met een groots Aalst, Meevieren mel de tiende verjaardag van Teledienst kon vonge zaterdag Qm de promotie te wjnnen had Elke van W. De Meyer 235 liedjes nodig om te winnen. o.a. Credo van Osc. Coppens (378), De anders zeer goed zingende Chi- Liegebeest van A. De Smet (373), pie van K. De Pelsmaeker moest tuinfeest in de hovingen van het Moorselsf Waterkasteel. Het was aanschuiven geblazen voorde barbecue (a) te Moorsel in de hovingen van het Waterkasteel (a) zich met 319 zangbeurten bij de promotie tevreden stellen. JV

De Voorpost | 1991 | | pagina 11