Wereldrekordpoging duurrekord zaalvoetbal door ZVC Juventus Aalst Werken aan de transfers en bouwen aan het stadion é&ta. Eendracht Aalst: De Voorpost - 7.6.1991 - 17 immers Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Eendracht-manager Patrick Orlans riep de pers samen en wilde een en ander kwijt in verband met de nabije toekomst van de pas gepromoveerde Aalsterse klub. Daar de accommodatie voor de pers in het P. Cornelisstadion heel wat te wensen laat, was Patrick Orlans er als de kippen bij om te melden dat tegen de start van de nieuwe kompetitie alles in orde komt volgens de instrukties van de sportpersbond. Inzake het aanwerven van nieuwe spe lers wilde Orlans al twee namen kwijt nl. Chris Baert (21), aangekocht bij Harel- beke en Olivier Lamberg (24), wegge haald bij Denderhoutem. Voor de rest zijn er momenteel drukke onderhande lingen bezig met verscheidene klubs. Op het verlanglijstje van oefenmeester Fazekas prijken o.m. de namen van Roald Van Peteghem, Peter Cooman, Etim en Talbut. Manager Orlans: 'Eén ding staat vast: alle aankopen zullen geschieden in on derling overleg met de trainer. Een dracht zal allicht niet in het wilde weg de markt afschuimen en wellicht nog een tijdje wachten tot de transferbedragen op een normaal niveau zijn gekomen. Anderzijds wenst Fazekas geen vedetten naar het Eendrachtkamp te lokken. Voor hem blijft het motto: kan ik die speler gebruiken of niet?'. Fazekas zou ook reservedoelman Nick Schippers in de schoot van Eendracht willen houden. Helaas, FC Antwerp eist nu plots het dubbele van de som voor deze goalie en dat vindt voorzitter Goe- thals fel overdreven Wat de buitenlan ders betreft blijft Kanu alleszins. Deze jongeman uit Sierra Leone speelde tij dens de eindronde de pannen van het dak en viel zeer in de smaak van de Eendrachtcoach. Wat Chunga aangaat tast men voorlopig volledig in het dui ster. Totnogtoe is bij de Eendrachtdirek- Eendracht Aalst. De heer Dirk De Cuyper in gesprek met Anderlechtmanager Verschueren (da) I Gino Nijs, die vorig jaar nog aktief was bij Eendracht Aalst zou benaderd zijn KAV1), dat vernamen we althans in de Aalsterse wandelgangen. Gino kan getransfereerd worden. Al stond hij lang in de Aalsterse kern, in de van het seizoen bleek dat hij door veranderde werkomstandigheden niet steeds aanwezig kon zijn op de trainingen en Nijs was uiteindelijk zelfs geen bankzitter meer. Deze uitstekende middenvelder, afkomstig van SK Sint-Niklaas, mocht zijn tenten dus elders gaan opslaan en misschien wordt dat KAVD, al blijft het voorlopig bij onderhandelingen en geruchten. Van KAVD zelf ontvingen we totnogtoe weinig transfernieuws, maar dat is niet ongewoon bij de paarsbiauwen, die ook in het.verleden steeds enige geheim zinnigheid manifesteerde tijdens de transferperiode, teneinde niet de aan dacht te wekken van andere kapers op de kust. Aalst. Zij zullen de rekordpoging ondernemen (a) tie niemand bij machte om te ontwarren wat zich allemaal afspeelt in het achter hoofd van Chunga. Een aantal spelers zullen noodgedwon gen moeten vertrekken. Droeven en Nys mogen in dat verband hun voetbaltenten elders opslaan. Voor Droeven is er be langstelling vanwege Union Sint-Gillis en Nys is al benaderd door KAV Dender monde. Er is tevens een aanbieding van ene Zicho, een speler uit Opper-Volta, die uitkomt voor eersteklasser Espérance Tunis. Manager Orlans werd in het bezit gesteld van een video-opname en hierop kan men merken dat deze Afrikaan wel degelijk over voetbalkwaliteiten be schikt. Fazekas van zijn kant is echter voorzichtig. Hij is wel bereid hem te testen tijdens de voorbereidingswed strijden. Ondertussen was er tijdens die pers- Eendracht Aalst. Manager Patrick Orlans zet de toekomstplannen uiteen, (da) meeting enig nieuws op te rapen i.v.m. de uitbouw van het stadion. Bij Een dracht verwacht men volgend seizoen een grote belangstelling en dan is het stadion, vooral bij topwedstrijden als bvb. tegen Anderlecht, Mechelen, Loke ren, AA Gent en zelfs Brugge, veel te klein. Volgens beheerder ir. Lierman zijn de plannen voor het uitbreiden van de zit- tribune al kant en klaar. 'Alleen wordt nog gewacht op het fiat van het schepen college. Staat het licht op groen dan wordt onmiddellijk gestart met de wer ken en vermits Eendracht als bouwheer fungeert staat niets in de weg om tegen de start van de nieuwe kompetitie, half weg augustus, met deze uitbreiding kant en klaar te zijn', aldus ir. Lierman. BAD Aalst. ZVC Juventus Aalst is tevreden en fier dat JM Pfaff daadwerkelijk zal deelnemen aan hun rekordpoging a MÊÊBÊÊiÊiÊÊÊÊÊÊiÊÊÊÊÊEiiÊÊÊÊiiÊÊiÊmÊÊiÊÊKBÊÊÊKiiÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊiÊÊÊÊmÊiÊiÊÊiiÊÊi 'Aalst Denderend' blijft in het teken staan van sportieve sportprestaties. Na de lauwering van heel wat sportkampioenen werd Eendracht Aalst uitbundig gevierd voor zijn overgang naar 1ste klasse. Het was feest in het Sint-Maartensinstituut waar de miniemen de Nationale School Trophy in de wacht sleepten en in heel Groot-Aalst werd een suksesvolle sportmaand afgesloten. Als klap op de vuurpijl wil zaalvoetbalklub Juventus Aalst, de reeks afronden met een greep naar het wereldduurrekord zaalvoetbal, op 14-15 en 16 juni '91. JVC Juventus hand werden verschillende be- Op 4 augustus 1987 werd in Aalst, stuursfunkties gekozen. Omdat ze tijdens de samenkomst van enkele wekelijks wensten te spelen en de families en vrienden, die geregeld kompetitiedrang werd aangewak- vriendschappelijke zaalvoetbal- kerd, lieten zij zich inschrijven in wedstrijden speelden, een echte het regionale amateursverbond zaalvoetbalklub gesticht. Gezien AVZA. Later bleek dit slechts een een gezonde ambitie één van hun tussenstation te zijn, want reeds tij steunpilaren was, werd gekozen dens het eerste seizoen verloren zij voor een ambitieuze naam en ZVC slechts de kampioenstitel op de Juventus werd geboren. laatste kompetitiewedstrijd. Iedere speler maakte deel uit van Voor het seizoen werden een paar het bestuur, dat zich hoofdzakelijk nieuwe familievrienden als spelers als vriendenkring opdrong. Nader- aangeworven en de klub boekte zijn eerste kampioenstitel. Gezien daar door de interesse in het amateurs- verbond een beetje zoek raakte en de ploeg steeds ambitieuser werd, volgde de inschrijving bij de officië le zaalvoetbalbond van België. Ook in het amateursverbond werd nog partij gegeven, maar dan meer met de bedoeling de nieuwe leden de kans te geven, zich aan- en in te passen bij de klub. Juventus werd ingedeeld in de 4de Provinciale reeks B en behaalde onmiddellijk de kampioenentitel. In het ama teursverbond werd hun ploeg ont hoofd, omdat verscheidene van hun sterspelers niet meer mochten aan treden. De spelers moesten zich daar dan ook met een negende plaats tevreden stellen. Daardoor hadden zij ook geleerd wat verlie zen was. In de 3de Provinciale reeks C, bleef de klub tot de laatste kompetitie wedstrijd in de running voor de kampioenstitel. Deze keer moesten zij zich met de tweede plaats tevre den stellen. Hieraan was echter een eindronde verbonden, zodat de klub nog steeds een mogelijke pro- movering naar de 2de Provinciale kan bewerkstelligen. Het komende seizoen zal de klub met beide ploegen aantreden in de provinciale reeksen. J.M. Pfaff-Fonds en rekordpoging Een paar maanden terug werd door het bestuur van ZVC Juventus het plan opgevat om iets te gaan doen om het zaalvoetbal te promoten. Anderzijds wilden zij ook een in spanning leveren, om de ander-vali den ook de kans te geven het plezier van gezonde sportbeoefening, te la ten beleven. Er werd in februari door Albert Baeyens kontakt opge nomen met het stadsbestuur, dat zich onmiddellijk bereid verklaarde de sporthal Ten Rozen hiervoor gratis ter beschikking te stellen. Al le, andere mogelijke logistieke steun werd eveneens toegezegd. Na verder aangeklopt te hebben bij het J.M.Pfaff-Fonds, was de zaak rond en werd de definitieve organi satie uitgewerkt. Schepen Patrick De Smedt be schreef de deelname van het stads bestuur in de organisatie van het door ZVC Juventus genomen ini tiatief als kaderend in de ideologie die door de sportdienst werd ge volgd. 'Met deze wereldduurre- kordpoging wordt de sportieve uit straling van Aalst verder gezet. Door de logistieke steun en het ter beschikking stellen van de infra- struktuur, hebben we de eerste stap gezet. Een daadwerkelijke deelna me van sportdienst, brandweer, schepencollege en gemeenteraad mag verwacht worden. Ze zullen ploegen samenstellen, om de be doelingvan financiële samen te krij gen voor het J.M. Pfaff-Fonds, hel pen waar te maken. We willen onze belangstelling voor de ander-vali den niet alleen tonen door inspan ningen te doen om het zwembad voor hen toegankelijk te maken, maar ook de verdere sportintegra- tie van deze mensen, ligt ons nauw aan het hart. Op het sportieve vlak zal niets aan het toeval worden overgelaten. Er worden intensieve trainingsprogramma's opgesteld door de dokters Cooman en Hol voet, van de dienst sportgeneeskun de van het ASZ. Zij zijn verder ter beschikking en zullen tijdens de re kordpoging toezicht houden op de spelers' aldus Schepen Patrick De Smedt. De deelnemers aan de rekordpo ging zijn: Bayens Dirk, Gino en Ru dy, Commerman Gina, De Backer Guy, De Brucker Christoph, De Ne ve Patrick, Heuvinck Stefan, Van Vaerenbergh Kristiaan en Verley- sen Dirk. In de sporthal 'Ten Rozen', Rozen- dreef te Aalst, wordt op vrijdag 14 juni gestart om 9 u. Het eerste uur wordt gespeeld tegen een ploeg, sa mengesteld uit leden van het colle ge van burgemeester en schepenen. Na elk uur wordt na 5 minuten rust pauze achtereenvolgens de brand weer Aalst, Delhaize Zellik, Café Schotland, Volkswagen Brussel, Mini-Argentina, Dutch Inn Sjot- ters, Tupperware, Jean-Marie Pfaff ploeg, Makies Team, Jonge Leeu wen en OCMW aangepakt, dit tot middernacht. Op zaterdag 15 juni en zondag 16 juni volgt hetzelfde sce nario. Heel wat interessante ploe gen treden aan: o.a. BRT-Journalis- ten, Jean-Marie Pfaff met zijn ploeg, NMBS, OCMW, Radio FM- Aalst, De Postvrienden, Carnaval groepen enz... Van middernacht za terdag steeds door tot hopelijk zon dag 20 u. Het rekord dat op het ogenblik in het Guinness Book of Records opgetekend staat, be draagt 57 uur 30. Dit moet en zal gebroken worden. Toeschouwers zijn vast en zeker welkom: toegang 50 fr. en voor drie dagen 100 fr. Info: 053-78.86.43 tot 13.06.'91 en vanaf 14.6: 053-77.89.09 in Ten Rozen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17