Floris Verstraeten blijft bij SK Lebbeke KAVD voorlopig 4 aanwinsten m) Waar voetbalt onze jeugd? S.K. Lebbeke lonkt naar Garry De Kinder Moegestreden.. De kern is er nog niet ruimer op geworden Transfer bedrijvigheid bij E. Zele Filip Ringoot en Raf Leemans bij E. Zele E. Aalst-digest Moeilijke periode voor Robur Transfers E. Aalst Sterker Hamme De Voorpost - 7.6.1991 - 19 Voetbal. VOETBAL Eendracht Zele is biezonder aktief op de transfermarkt. De derdeklasser trok met de 26-ja- rige Jo De Coen van Denderhoutem een linksvoetige middenvelder aan. De overgang van deze derde aan winst is definitief. De optie van de Zairees Bony Kasanda is niet ge licht. Voormalig doelman André De Decker werd als hulptrainer aange trokken ter vervanging van Ferdi Boffé. Eendracht bereikte met Latem een overeenkomst betreffende de over gang van aanvaller Dirk Van Ren- terghem. De transfer van de Zeelse topscorer is definitief. Derdeklasser Eendracht Zele heeft zich de diensten verzekerd van middenvelder Filip Ringoot (23) en voorspeler Raf Leemans (19) bei den van provincialer Opwijk. De transfer geldt voor één seizoen met optie. De middenvelder van E. Aalst Jos Lathouwers (23) werd het slachtof fervan een auto-ongeval. Te Merch- tem in de nabijheid van zijn woning verloor hij de controle over het stuur van zijn wagen en kwam in een veld terecht. Nadat hij eerst was gehospitaliseerd te Ranst, werd hij dinsdag overgebracht naar de kli niek te Aalst. Na een onderzoek door de scanner werd vastgesteld dat een paar wervels aan de rugge- graat werden versplinterd. Volgens de geneesheren is er geen gevaar voor een gebeurlijke verlamming. B.A.D. Een ploeg die degradeert maakt moeilijke tijden door. Dat is het geval met Robur Moerze- ke. Een aantal spelers stappen op zoals Chris Ferket, Dony Van Hau- wermeiren, Croeze, Michiels en Van Hyfte. Patrick Verhelst en Hans Vereist blijven. Tevens is Leo Wuytack van plan om weer de shoes aan te trekken. Hij stopte een jaar geleden met voetballen. Van Eendracht Zele werd Bruno De Wilde overgeno- Floris Verstraeten heeft in Lebbeke een tweede thuis gevonden. Reden ook waarom hij er niet weg wil, ondanks hij aanbiedingen kreeg. Met SV Oudenaarde was hij zo goed als rond en ook het Temse van Toon Pfaff toonde een opmerkelijke belangstelling. Na wat wikken en wegen opteerde Floris voor een verder verblijf aan het Konkelgoed. Niet het minst omdat hij het er leuk vindt en er een optimale sfeer heerst. Maar vooral omdat hij vertrouwen heeft in trainer Guy De Baere en de clubleiding van SK Lebbeke die niets onverlet laat. Deze factoren hebben een doorslaggevende rol gespeeld, zegt Floris die sinds een aantal maanden chef-kok is bij Het Laatste Nieuws, en als geen andere voetballer weet hoeveel peper en zout er in de aardappelen wordt gedaan. Ik had mij financieel een flink stuk kunnen verbeteren, indien ik een verbintenis met SV Oudenaarde had onderschreven. De afstand - 130 km heen en terug - en het feit dat ik omwille van werkomstandigheden niet alle trainingen kan bijwonen, hebben mij er echter van weerhouden. Langs de andere kant was ik het een beetje beu om zo maar om de haverklap van kamp te veranderen. Ik heb trouwens al vele voetbalwatertjes doorzwommen. Als broekventje leerde ik in Wichelen tegen de bal trappen. Daarna kwam ik vier jaar bij Beerschot terecht. Na een terugkeer naar Wichelen ging ik voor drie seizoenen een verbintenis aan met Jong Lede. Nadien volgden Lokerse, Denderleeuw, Lebbeke en Temse. Sinds vorig jaar vertoef ik opnieuw aan het Konkelgoed. In de voorbije kompetitie hebben we bijna tot de laatste speeldag moeten knokken om zekerheid te krijgen over het behoud. Tijdens de eerste tien matchen was het allemaal rozegeur en maneschijn. Nadien kregen verschil lende spelers af te rekenen met kwetsuren en volgde de ene na de andere nederlaag. Op de duur kwamen we in degradatiegevaar. De voorbeeldige mentaliteit waarbij iedereen voor iedereen wilde knokken en het enorme vertrouwen dat Guy De Baere uitstraalde, heeft tot het behoud geleid. Met een versterkte en ruimere kern zullen we volgend seizoen beter doen. Neem dat rustig van mij aan, besluit joviale Floris. EG Sfeer genoeg op het KA VD-bal met hier o.m. schepen van sport Jan Van Damme en ae ministers Lenssens en ue Batselier (foto Piet Hermans) Gewestelijke scholieren-J SK Aalst, Doggen, Erembodegem, Edixvelde, Nieuwerkerken, Mere, Erpe, Terjoden, Welle, Ede, Kerksken, Haaltert, Bambrugge. Gewestelijke scholieren-K Schoonaarde, Serskamp, Laarne, St.Wetteren, RC WeMeren, Massemen, Berla- re, lede, Smetlede, SK Kalken, HO Kalken, SK Overmere, SK Beervelde, Dyn. Beervelde. Gewestelijke scholieren-L SK Lebbeke, Buggenhout, Opstal, Opdorp, Wieze. Gijzegem, Oudegem, S. Moorsel, Hofstade, E. Meldert. Herdersem, TK Meldert. Gewestelijke scholieren-M Tielrode, VK Hamme, VW Hamme, Temse, Baasrode, Robur, Grembergen, Sombeke, Waasmunster; Lutterzele, St.-Gillis-D.,KAVD, Zele, Heikant. Gewestelijke knapen-M RC Wetteren, Heusden, Lochnsti, Lede, Laarne, St. Wetteren, SK Beervelde, Serskamp, Massemen, HO Kalken, Schellebelle, Dyn. Beervelde, SK Kalken, Ede boys. Gewestelijke knapen-N Erembodegem, Lede(?), Wieze, E. Meldert, TK Meldert, SK Lebbeke, Herder sem, Hofstade, SK Aalst, Gijzegem, Terjoden, S. Moorsel, E. Aalst, Baardegem. Gewestelijke knapen-O KAVD, SK Lebbeke, Buggenhout, Berlare, Oudegem, Wichelen, Boonwijk, St.-Gillis-D., Opstal, Baasrode, grembergen, Opdorp, RC Lebbeke, Lutterzele. Gewestelijke knapen-P Zele, Heikant, SK Lokeren, SC Lokeren, Eksaarde, Lokerse, Doorslaar, Daknam, FC Moerbeke, SK Overmere, Waasmunster, Straatje, Sinaai. Gewestelijke knapen-Q Waasmunster, Sombeke, Robur, VW Hamme, VK Hamme, Haasdonk, Temse, Tielrode, Rupelmonde, Bazel, Kruibeke, Gerda, SNS Exc, White Boys. Gewestelijke miniemen-M Erembodegem-A, Erembodegem-B, FC Aalst, Doggen, Terjoden, E. Aalst, SK Aalst, S. Moorsel, Hofstade, Wieze, E. Meldert, Herdersem, Baardegem, TK Meldert. Gewestelijke miniemen-N Zottegem, Herzele, Borsbeke, Burst, Erondegem, Hillegem, Bambrugge, St.L.Houtem, Mere, Erpe, Vlierzele, Bavegem, Oordegem, Hofstade. Gewestelijke miniemen-O C.Melle, Kwatrecht, Edeboys, RC Wetteren, St.Wetteren, Massemen, Lede, Gijzegem, Serskamp, Smetlede, Schoonaarde, Schellebelle, Wichelen-A, Wi- chelen-B. Gewestelijke miniemen-P Berlare, Oudegem, Opstal, Opdorp, RC Lebbeke, Lutterzele, Grembergen, Appels, Boonwijk, St.Gillis-D, Buggenhout, Baasrode, KAVD, SK Lebbeke. Gewestelijke miniemen-Q Robur, VW Hamme, Zele, Heikant-A, Heikant-B, Waasmunster, Sombeke, VK Hamme, Tielrode, SC Lokeren, Lokerse, SK Lokeren, Temse, Daknam. Preminiemen-M E. Aalst, SK Aalst, Terjoden, S. Moorsel, Erembodegem, Nieuwerkerken, Hofstade, E. Meldert-A, E.Meldert-B, FC Aalst, Herdersem, Baardegem, Dog gen, TK Meldert. Preminiemen-N E. Aalst, Lede, Schellebelle, St.Wetteren, Serskamp, Berlare, Vlierzele, Masse men, Westrem, Oordegem, RC Wetteren, Erondegem, Kwatrecht. Preminiemen-0 Opdorp, Opstal, SK Lebbeke,-B, RC Lebbeke-A, RC Lebbeke-B, Buggenhout, Oudegem, Grembergen, St.Gillis-D, Boonwijk, KAVD, Lutterzele, Wieze. Preminiemen-P Baasrode, Sombeke, Waasmunster, VK Hamme, VW Hamme-A, VW Hamme-B, VW Hamme-C, Zele-A, Zele-B, Robur, SC Lokeren, SK Lokeren, Daknam, Tielrode. Duiveltjes-I St.Denderleeuw, FC Denderleeuw, Haaltert, Welle, Erembodegem, Edixvelde, Ede, SK Aalst, FC Aalst. Duiveltjes-J Zottegem-A, Zottegem-B, Erwetegem, Burst, St.L.Houtem, E. Houtem, Ooster- zele, Hillegem, Aaigem. Duiveltjes-K Oordegem, Vlierzele, Serskamp, St.Wetteren-A, St.Wetteren-B, RC Wetteren, Schellebelle, E. Aalst, Mere. Duiveltjes-L Baardegem, TK Meldert, E. Meldert, SK Lebbeke, RC Lebbeke, KAVD-A, KAVD-B, Zele, SC Lokeren. De Dendermondse vierdeklasser reali- van Klauwaerts Kemzeke en Gery Ver- sport mag doen. De definitieve onbe- seerde vier verplichte overgangen. straeten, een doelman van Jong Vlaan- schikbaarheid van Van Meirvenne, bete- Het gaat om J. De Buck en Andv Scho- deren Kruibeke. Hij volgt Kurt Van Meir- kent voor paarsblauw een financiële ckaert, die overkomen van Eendracht venne op, die recent een operatie onder- streep door de rekening. Hij is pas 28, Aalst. Bert Emmanuel, een verdediger ging en op doktersadvies nooit meer aan was ongetwijfeld een van de beste doel- verdedigers in bevordering en had KAVD nog geruime tijd diensten kunnen be wijzen. Een aantal voetballers haken af. Van De Graaf liet weten dat hij niet meer beschikbaar is. Freddy Jacobs stopt de voetbalbedrijvigheid omwille van be roepsbezigheden. Marek Kusto is zich definitief in Polen gaan vestigen en Phi lip Seghers verhuist, zoals eerder ge meld, naar VW Hamme. Op Gino Goe- mare wordt geen beroep meer gedaan. Hij keert terug naar S.K. Beveren van waar hij trouwens afkomstig is. De Den dermondse kern is er dus vooralsnog niet ruimer op geworden. Deze week heeft oefenmeester Willy Meersman bij het bestuur nogmaals op versterking aangedrongen. De Dendermondse club leiders zijn intussen tot de vaststelling gekomen dat koken geld kost. Er wor den onderhandelingen gevoerd met en kele spelers die blijkbaar te hoge eisen stellen voor de paarsblauwe beurs. E.G. De onderhandelingen tussen de spelers en de Eendrachtdirektie draaien thans op volle toeren. Gi steren werd het kontrakt van Luc Limpens verlengd met drie jaar. Chunga tekende één jaar bij en tussen FC Antwerp en E. Aalst kwam het tot een akkoord in ver band met doelman Nick Schippers. Die is nu definitief van de Aalsterse klub. Eendracht Aalst. Uitbundige (Aalsterse) vreugde na zekerheid van promotie (da) Aalst-Anderlecht 1-6. Ook na deze wedstrijd gingen de Eendrachtsupporters het terrein op om de Brusselse vedetten van dichter te bekijken. Keshi maakt zich toch uit de voeten (da) V.W'. Hamme realiseerde reeds een paar transferten. Deze week was er echter weinig nieuws onder de zon. Vorig week einde werd Frankie De Pelsmae- cker gevierd door de supporters club Blauw/Zwart die hem tot beste speler had uitgeroepen. Robbie Smet keert terug van het Antwerpse Wilrijk. Voetbal. Het bal van KAV Dendermonde was een groot sukses en niet in het minst dankzij de komst van Will Tura. We zien hem samen met Norbert De Batselier en KAVD-voorzitter Jef Nijs (foto Piet Hermans) De Lebbeckse eerste provincialer is be drijvig op de voetbalbeurs. Hij wierf Stefan Vercauteren (20) van Svelta Melsele aan. Ook Nico Buyl (19) komt de rangen versterken. Voorts on derschreef ook Luc Schuddinck (F.C. Denderleeuw en voordien VW Hamme) een verbintenis. De broers Chris en Alain Muysewinckel hebben intussen de overeenkomst die zij hadden met een jaar verlengd. Zoals gemeld blijft Floris Verstraeten aan het Konkelgoed. Hij on derschreef een contract dat de komende twee seizoenen overlapt. Doelman Bart Tonnelier werd, langs een stagiairscon- tract om, weggekocht door de eerste klasser Sporting Lokeren en dit voor een termijn van twee jaar. S.K. doet ook geen beroep meer op M'Rabet en Mare Prin- gels. Met Garry De Kinder zou een over eenkomst zijn bereikt. Echter nog niet met Evergem waar hij op dit ogenblik nog steeds lid van is. De Kinder is oor spronkelijk afkomstig van KAV Dender monde, stapte destijds naar Lebbeke over en kwam, door toedoen van Daniel De Paepe, die er toen trainer was, bij Evergem terecht. Garry is overigens in Grembergen woon achtig en verkiest dichter bij huis te voetballen. Anderlecht 'au grand complet' lokte cir ca 4.000 kijkers naar het F. Cornelis- stadion. De Brusselaars hadden in de eerste helft geen enkele moeite om de moegestreden thuisploeg nog voor de rust voor een voldongen feit te plaatsen. Oliveira zorgde voor de eerste twee Brusselse treffers na evenveel techni sche hoogstandjes en daarna kon Ver- heyen ook tweemaal scoren, telkens na flaters in de thuisverdediging. Aalst kon kort na de rust tegenscoren en vermits Anderlecht duidelijk stoom af liet, bracht het ook meer evenwicht in de wedstrijd. De thuisploeg kreeg nog de beste kansen langs Kanu, Mandiangu en Mariman. De geforceerde einduitslag kwam uiteindelijk nog overdreven tot stand uit Brusselse counters. Aalst: De Schrijver (46' Schippers), De Wolf, Derijck (75' De Bruycker), Pee lers, Limpens, Mandiangu, Godtbil (75' Mariman), Droeven (53' Lamin), Chun ga, Eeckhoul (46' Szabadi), Kanu. Anderlecht: De Wilde, Crasson, Van Tig- gelen (46'Walem), Rutjes (70' Pijpens), De Wolf, Keshi, Kooiman, Oliveira, De Gryse (46' Van der Linden), Nilis (45' Van Loen), Verheyen. Doelpunten: 10' Oliveira 0-1,13' Oliveira 0-2,22' Verheyen 0-3,37' Verheyen 0-4, 49' Szabadi 1-4, 83' Van Loen 1-5, 85' Oliveira 1-6. BAD

De Voorpost | 1991 | | pagina 19