Kul tuur prijzen voor Fanfare Burst en KVLV Vlekkem Aalst juicht in zwart-wit voor Fazekas-boys Tien jaar 'Arts Projects' van Luk De Blok in Aalsters stadspark en Oud Hospitaal Antoon Mertens overleden Weekblad van Dender- Durme- en Soheldestreek iiininnniMiima«imih De Voorpost Erpe-Mere. De laureaten van de kultuurprijs 1990 omringd door het bestuur van de kulturele raad en schepen H. De Waele (jv) De kulturele vereniging CSC De Rank, die onder voorzitterschap staat van teerd, waarbij de kijker zelf de con- Europees parlementslid Mare Galle, voegt aan haar suksesvolle reeks van text gaat bepalen, koncerten en tentoonstellingen, een opmerkelijke overzichtstentoonstel ling toe, van de in Erembodegem wonende Meldertenaar Luk De Blok. Konfrontatie van natuur, mens, ge- Voor de eerste keer in de geschiedenis zal het Aalsters stadspark gebruikt voe' worden als kader voor de presentatie van hedendaagse kunst. Samen met De konfrontatie van de acht instal- het stadspark worden ook in de ruimten van het stedelijk museum Oud laties in het Aalsterse stadspark met Hospitaal, een aantal werken van deze kunstenaar geïntegreerd, van 8 juni een onbekend publiek van toevalli- tot 15 september e.k. ge toeschouwers en bij voorbaat ge ïnteresseerden, is een bewuste keu- ctpiiino ze- Luk De Blok analyseert het Materialen, 'yd, ruimte rijn een levendige maatschappijbeeld op een speelse Gemeenteraadslid Roger DHondt, w„rn„i,in„n Hierich en kritische wijze. v.ML.otv.^.. Deze tentoonstelling, gedurende de schreef 'Arts Projects' als een op- merkelijke tentoonstelling van een Alhoewel in het verleden men een paar keer verzaakt had om de jaarlijkse kultuurprijzen uit te reiken dan is aan dit euvel thans verholpen dank zij de daadwerkelijke inzet van het nieuwe bestuur dat een geweldige élan kent onder voorzitterschap van Willy De Troyer. In een paar jaar tijd is de achterstand ingelopen en vorige week was het de beurt aan de laureaten 1990 om hun prijs in ontvangst te nemen in aanwezigheid van een paar schepenen en talrijke afgevaardigden van de socio-kulturele verenigingen. KVLV-Vlekkem Als kleinste deelgemeente van Er pe-Mere telt Vlekkem maar een paar honderd inwoners, gegroe peerd in een 75-tal huizen. Dit is dus niet de ideale positie om veel vere nigingsleven te organiseren maar toch is er ook hier een beperkte socio-kulturele aktiviteit merkbaar. Een paar kristelijk gerichte groepe ringen opteerden voor een gelijk aardige samenwerking met een zus tervereniging uit Ottergem en/of Erondegem, een voorbeeld dat analoog is bij de jeugd. De KVLV daarentegen werkt autonoom en is al ruim veertig jaar aktief, zij het dan ook volgens de middelen en de mogelijkheden die hen geboden worden in een kleine landelijke ge meente als Vlekkem. Een vereniging met een kristelijke ideologische inslag werd meestal gesticht op aandringen van de dorpspastoor enerzijds maar ander zijds toch ook uit noodzaak, bij ge brek aan verenigingsleven. Hoe dan ook, in Vlekkem heeft men hetzelfde fenomeen gekend als in praktisch alle andere buurdorpen en hier was het de toenmalige pa stoor Henri Van den Bossche die de basis legde voor een KVLV-afde- ling die in oktober 1949 van start ging. Tot eerste voorzitster van de bond werd Germ. Hendrickx verko zen en zij werd bijgestaan door se- kretaresse Angèle Wijmeersch. Bei den konden ze rekenen op de hulp Vervolg op blz. 4 selektie van meer dan tien monu mentale werken, onder de vorm van installaties, skuipturen en schilde rijen uit het oeuvre van kunstenaar Luk De Blok, uit de laatste tien jaar. Tal van werken worden opnieuw gekreëerd en andere zijn aan een eerste kreatie toe. Luk De Blok geniet een ruime be kendheid in alle media, door o.a. zijn deelname aan belangrijke ma nifestaties, zoals in 1981 aan de 16de Biënale in het Middelheim te Ant werpen. Initiatief '86 te Gent en recentelijk nog door de kreatie van een vuurtapijt in het 'Pand' te Gent. Iedere bezoeker van het C.C. De Werf in Aalst, is er al gekonfron- teerd geweest met het monumenta le 'Open boek' van Luk De Blok, er geplaatst in 1988 als inhuldigings memorie. In de werken van Luk De Blok wordt aan het element 'tijd' een be langrijke rol toebedeeld. Zijn schil derijen, installaties en projekten zijn gebonden aan een evolutie die zich voltrekt tijdens de kreatie van het werk of tijdens de duur van de voornamelijk voltrekken in de na- - - tuur, of ontstaan in de industrie, zomermaanden, zal met alleen een Meestal worden natuur en industri- ëel produkt met elkaar gekonfron- Vervolg op blz. 4 Tijdens het voorbije weekend overleed in het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis op 56 jarige leeftijd Antoon Mertens, voormalige schepen van Lede. Hij leed al een lange tijd aan de zware kwaal die hem velde. Antoon Mertens heeft een druk leven achter de rug, zowel op politiek als op sociaal-kultureel vlak. Hij is arrondissementeel voorzitter van de WB, voorzitter van de kultuurraad van Lede en schepen van kuituur en leefmilieu van Lede geweest. Normaal moest hij de vroeg tijdig overleden burgemeester Jules Henderickx opvolgen, maar ten gevolge van moeilijkheden met de partij (VU) werd hem dat niet gegund en werd Maurice Minnebo (SP) burgemeester van Lede. Bij zijn overlijden was Antoon Mertens vooral aktief in de sociaal-kul- turele sfeer. Hij was momenteel voorzitter van FVK Rodenbachfonds Oost-Vlaanderen, voorzitter van de vzw Priester Daens en voorzitter van de Davidsfonds afdeling van Lede. De uitvaartmis, gevolgd door de teraardebestelling, vindt plaats op zaterdag 8 juni om 10.00 uur in de dekanale Sint-Martinuskerk te Lede. VRIJDAG 7 JUN11991 44e JAARGANG NR. 23 - 46 F Aalst. Eendracht mocht na 30 jaar terug op het stads erebalkon (a) Vorige zaterdag had de feestroes, omwille van de promotie van Eendracht >ecii Aalst naar eerste nationale, zich verplaatst naar het Aalsterse stadhuis en 3rou de Grote Markt. Bestuursleden, trainers en spelers waren uitgenodigd ■root- toor een officiële ontvangst in de trouwzaal. Voorzichtigheidshalve waren heefl dranghekkens geplaatst rond het plein op de markt om de prille lentebloe- see nen te beschermen en was het stadhuis vooraan gesloten. De trouwzaal in het Aalsterse stad huis stond nokvoel toen, met enige rertraging, de huidezitting werd ge opend door burgemeester Annie Dcmaght. Staafken Potoms, Een- drachts vlaggedrager, stond fier op de ereplaats. Langs zijn persoon werd hulde gebracht aan de vele belangloze medewerkers van de ploeg. astei «Aalst is inderdaad weer in feest, riek- Ro kt in cht- uiliL ndc ge- feestvieren zit hen in het bloed en dat steeds met reden. Na dertig jaar wachten hebben zij reden te over om de zwart-witte vlag te laten wap peren», verklaarde de burgemees ter. Er werd stevig gefeest maar bur gemeester Demaght stelde vast dat de explosie van dat kollektief geluk weinig uitspattingen of baldadighe den met zich hadden meegebracht. Van de zijde van het stadsbestuur werd de bevestiging geuit dat alle mogelijke inspanningen zouden ge leverd worden om de veiligheid bin nen en buiten het voetbalstadion te verzekeren. Er werd reeds met rijkswacht en politie een veilig heidsplan opgesteld. Er wordt gere kend op de beheersing van de sup porters maar er wordt wel gesteld dat tegen herrieschoppers drastisch zal worden opgetreden, uit respekt voor de trouwe supporters. «Helaas staat ons binnenkort voet balvandalisme te wachten», ver klaarde de burgemeester en ver borg haar bezorgdheid hieromtrent voor te bereiden. Men hoopt een nog groter aanbod van sponsors te krijgen want er zal immers nog veel geld nodig zijn», aldus de burge meester. Trainer Fazekas werd speciaal ge lukgewenst voor de begeestering die hij op de spelers wist over te brengen. Hij werd geroemd om zijn werkkracht en menselijkheid tegen over de spelers die het moesten doén. «Achter ieder groot man staat er een nog veel grotere vrouw en omgekeerd», beweerde burge meester Demaght en hiermee wens te zij ook de dames en de liefjes van de spelers in de hulde te betrekken. Bewogen geschiedenis Schepen van sport Patrick De Aalst. Ook de sponsors werden bedacht met een matchbal en dito shirt (a) Smedt achtte zich vereerd en fier op dit historisch moment Eendracht niet. Zij voegde eraan toe dat niet «Voor de ploeg blijft er niet veel tijd Aalst te mogen toespreken. Hij alle lasten voor de stad hoeven te meer over. Er wacht hen een zware hield eraan, voordat hij huldebe- zijn en de lusten voor Eendracht taak. Zij hebben amper een maand tuigingen zou uitspreken, een Aalst tijd om zich op het nieuwe seizoen vleugje bewogen geschiedenis van Eendracht Aalst in herinnering te brengen. Toen op 25 juni 1917 Een dracht werd gesticht, was zij zeker niet de eerste. FC Aalst, Sporting, Aalst-Voorwaarts, waren vanaf de eeuwwisseling de voorlopers. Aan de basis van het latere Eendracht lag de oorlog zelf. Tussen 1914 en 1918 was immers het enige doel van de club het verzamelen van fondsen om krijgsgevangenen en opgeëisten pakjes te kunnen toesturen. De ge schiedenis van de club werd door heen de jaren beheerst, door twee grote konstan ten. Enerzijds een reeks schandalen en anderzijds een voortdurende jo-jo-beweging tus sen eerste klasse en bevordering. Er werden door de schepen enkele markante namen in herinnering ge bracht van bestuursleden en spelers van weleer: Pedro De Hert, Pierre Cornelis, Etienne Mertens, Dolf De Buck, Karei Voogt, Pie Van der Meirsch en Gaston Van der Eist. Vervolg op blz. 4

De Voorpost | 1991 | | pagina 1