J. Verhaert (E M. Mortier (E), R. Lampaert (D) en R. Ferket (C) .v li NEGENDE SEIZOENZEGE VOOR RONNY WESTELINCR Steven De Grauwe klaar voor de stap naar de liefhebbers Philip De Baets wint liefhebberswedstrijd Wim De Wael eindigt ijzersterk Thierry Marechal wint te Velzeke Cyclo korf 20 - 7.6.1991 - De Voorpost WIELRENNEN W.A.O.D.-Veteranen in Oosteeklo dat de organisatie van de wijk "De Brae- laten maar dit lukt hem uiteindelijk me" af was. Een zeer mooie omloop en niet. Ook hier werd het een massaspurt heel wat renners. Deze 2 renners wer- gewonnen door Marcel Mortier vóór Li- den op die manier toch beloond voor vien Troch, die tot op het laatste mo- hun moeite en inzet. Inderdaad pas- ment de indruk gaf het te zullen halen, seerden 94 renners de inschrijvingsta- Derde werd André Van Oost. Gewoontegetrouw was er in deze Meet- De E-renners maakten er een gezellig Bij de C-renners werd er van meetafaan ge, 8. Raf De Boever, 9- Henri Neyt, jeslandse gemeente een wielerwedstrijd onderonsje van. We zagen wel een uit- duchtig de pees opgelegd. Toch dienden Maurice De Smet. voor WAOD-liefhebbers. Door toedoen schieter van Jerome Wille maar daar- wij te wachten tot de wie ronde om de Cat E: 23 deelnemers: 1. Marcel Mortif van de veteranen-renners Freddy Ste- mee is ongeveer alles gezegd. Bij het eerste ernstige, en meteen de goede, 2. Lievin Troch, 3- André Van Oost, vens en Dirk Deschamps kwamen ook ingaan van de laatste ronde poogde Eric ontsnapping te noteren. Vijf renners na- Jerome Wille, 5. Marcel Chamonin, iterda de ouderen aan bod. Er dient aangestipt De Graeve nog het peleton in de steek te men de vlucht: Eric Van Steen, Jan Sylvère De Vos, 7. Daniël De Pauw, ,ree^ Moes, Robert Ferket, René De Bruycker Leon De Rick, 9 André Brunneel, I en Willy Gillis. Ghislain Van Lierop en André De Vos. n Francis Helleputte probeerden nog de Cat D: 20 deelnemers: 1. Raoul Las j( vluchters te achterhalen maar slaagden paert, 2. August Van Woensel, 3. Petn tsl niet in hun opzet en werden teruggegre- Marchand, 4. Pierre Ryckewaert, 5. Vi pen. Op voorhand hadden wij Ribert tor Wartel, 6. Gerard Gevaert, 7. Edwa fel. Bij de D-categorie moesten we ongeveer Ferket de meeste kansen toegewezen en Mariën, 8. Frans Van Looveren, 9 Joh; j^. Zoals steeds konden de E-renners, sa- een uur wachten vooraleer de goede inderdaad deze ooit goede amateur be- Van Slycke, 10. Pierre Lauwers, j. men met de E-plussere eerst de start ontsnapping te kunnen noteren. Onder schaamde onze pronostiek niet. Met Cat C: 30 deelnemers: 1. Ribert Ferks nemen. Bij de plussers zagen we dat het impuls van Victor Wartel konden zich ruim verschil won hij vóór Eric Van 2. Eric Van Steen, 3- Willy Gillis, 4. Ret meeste werk werd opgeknapt door Ro- zes renners loswerken; hij moest het Steen, Willy Gillis, René De Bruycker en De Bruycker, 5. Jan Moes, 6. Julien II v bert Van Wijnsberge en Norbert De Wis- gezelschap dulden van August Van "strijkijzer" Jan Moes. Julien De Baets Baets, 7. Maurice Van Peteghem, 8,Joi'e pelare. Toch was het de plaatselijke Woensel, Raoul Lampaert, Gerard Ge- werd nog afgescheiden zesde, wat voor Bourgeois, 9. Carlos De Klerck, 10. Ghi T( renner Raf De Boever die op al zijn vaert, Pierre Ryckewaert en Piet Mar- hem mag bestempeld worden als een lain Van Lierop. Met 32 juniores gingen ze van start te van elf werd nog nauwelijks bedreigd kunnen moest beroep doen en een hele chand. Bij dit zestal uiteraard enkele steengoede prestatie. Velzeke voor een wedstrijd die niet zo ook ai viel het op dat Peter De Cabooter ronde alleen voorop reed. Hij moest rappe sprinters. Het was Raoul Lam- hard staat aangeschreven. De wind zorg- zich enorm afzijdig hield bij het kop- echter begeven voor de overmacht. Ver- paert die het met miniem verschil haal- uitslagen: de echter voor een bijkomende hinder- werk. Thierry Marechal haalde tenslotte der gebeurde er helemaal niets behalve de van zijn vriend August Van Woensel, Cat E 18 deelnemers: 1. Jos Verhaert, paal en de schifting was dan ook reeds zijn tweede seizoenszege binnen en dit een paar tempoversnellingen aan de Piet Marchand, Pierre Ryckewaert ...De 2.FransPoels,3AdolfDeBeul,4.René vlug doorgevoerd. Reeds in de eerste met een tiental meter voorsprong op aankomstlijn om de premie op zak te spurt voor de zevende plaats werd ge- Truyens, 5. Robrecht De Muynck, 6. ronde kwamen de latere vier eereten uit Henderickx, Baeyens en De Cabooter. steken. Een massaspurt bleek dus onaf- wonnen door Edward Marien. Gilbert Pietere, 7. Robert Van Wijnsber- Wielrennen. Junior Thierry Marechal was de snelste in Velzeke, voor Hende rickx, Baeyens en De Cabooter (nic) de eindstand op het voorplan. Marechal, De zegepalm verhuisde dus van Velzeke wendbaar. Jos Verhaert bewees ander- Henderickx, Baeyens en De Cabooter naar Leuze. maal de snelste spurter te zijn vóór gingen er aan de haal in het gezelschap (nicolle) Frans Poels, Adolf De Beul en René van zeven andere renners. Die kopgroep Truyens. Internationale grote prijs voor liefhebbers te Schellebelle Met tweeënveertig gingen de renners van start in de derde editie van de «Euro- trophy Mare Galle» te Hofstade, Een vlak parcours, maar met veel bochten, waar op de renners zeven ronden, of 120 kilo zesde ronde tot een hergroepering. De spanning steeg. Ook bij de renners die renner enthousiast aan. heel zenuwachtig hun konkurrentie af tastten. De wedstrijd ging naar zijn eindfase en Een internationaal deelnemersveld ver scheen zaterdag 1 juni aan de start te Schellebelle voor de grote prijs voor liefhebbers. De zon scheen, maar er gingen van Gary D'Hauwe en nogmaals Weerman voor het strakke tempo tij- De Lathouwer bleven zonder sukses. In dens de doortocht. Hij won dan ook de de negende ronde probeerde een kleine groep, met Johan De Kerpel, Rik De premiespurten. Maar in de zestiende ronde gebeurde het. Ronny Westelinck stond een vrij koude wind toen de ren- Witte, Felicien Claessens en de plaatse- plaatste een scherpe demarrage. In groep achter hem werd even geaarzeld en dat was voldoende voor Westelinck om de kloof te slaan. Zijn voorsprong bedroeg al gauw drieëntwintig secon den. Aan de eindmeet was het aftvachten of Westelinck zijn voorsprong kon be- aanval van Westelinck. Het peleton was houden op de achtervolgers. Maar de lijke renner Pascal Lambrecht, een ont snapping op touw te zetten. Maar langer dan een ronde hield hun poging niet stand. Dirk Bontinck dichtte de kloof en echter alert en reageerde direkt. Meer dan veertig meter kon hij niet uitlopen. In de twaalfde ronde kregen we voor het eerst een solo-initiatief van een buiten lands renner te zien. De Amerikaan Bret Emmery waagde dit keer zijn kans. Hij werd bij de doortocht gevolgd op zo'n dertig meter. Maar ook deze renner zag werd gehouden gedurende de hele wed- nere om 16 uur stipt van start gingen. Een wedstrijd van 119 km over 17 ron den, waarbij elke ronde een premie te verdienen valt zorgt meestal voor mooi wedstrijdspektakel. En inderdaad, vanaf bracht de hele groep terug bij elkaar, de eerste ronde gingen Johan De Lat- In de elfde ronde zagen we opnieuw een houwer en de Nederlander Peter Van Acker samen in de aanval. Hun voor sprong vergrootte al gauw en na twee ronden reden deze twee renners zo'n veertig seconden voor het peleton uit. In dat peleton werd eerst wat afwachtend gereden, maar al gauw kwam de trein op gang. We noteerden demarrages van o.a, Chris Neerinckx, Francky Van Puyen- broeck en Ronny Westelinck. De voorsprong van de beide koplopers verminderde zienderogen en bij de vijf de doortocht volgde het jagende peleton op zeventien seconden. Het was duide lijk dat de hergroepering onvermijdelijk was. De Nederlander Peter Van Acker bleek teveel van zijn krachten gevergd te hebben en toen hij in de zesde ronde de wedstrijd staakte, wachtte Johan De La thouwer op het achtervolgende peleton. Op sleeptouw genomen door Francky Van Puyenbroeck fietste de grote groep tot bij De Lathouwer In de volgende twee ronden bleef de grote groep bij elkaar. Schuchtere po- kloof vergrootte zelfs nog en hij kwam met ruime voorsprong als eerste over de eindmeet. «De konditie is nochtans niet goed» verklaarde een gelukkige Ronny achter af. «Daarbij kwam dat ik scherp in de gaten zijn inspanningen niet beloond, In de veertiende ronde kwam er een strijd. Iedereen was er blijkbaar van overtuigd dat ik de te kloppen man was. definitieve afscheiding. Een groep van Ik heb een vijftal keer gedemarreerd en dertien renners ontsnapte uit het pele- telkens reageerde men direkt. Maar meter, moesten afleggen. Het was warm van de verwarring in de grote groep weer en er stond geen harde wind. Kortom, alle ingrediënten voor een snel le wedstrijd waren voorradig. Nog in diezelfde ronde echter flitsten Nochtans zag het er bij de eerste door- ook Pascal D'Hondt en Steven De Grau- tocht heel anders uit. De groep bleef we weg van het geharrewar in het pelo- samen en er werd niet bepaald snel ton en reden met een bijzonder snel gereden. Maar wie dacht dat het een tempo naar de twee koplopers. Beide matte wedstrijd ging worden kwam renners vonden aan het einde van de bedrogen uit. Reeds in de tweede ronde voorlaatste ronde aansluiting met de werd heftig aangevallen en een groep twee vluchters. Ze gingen dus met vier van elf renners kon ontsnappen uit het de laatste ronde in. peloton. Deze groep bestond uit Nico Het zeer snelle wedstrijdtempo had de Daelman, de plaatselijke renner Pascal vier van de kopgroep blijkbaar uitgeput, D'Hondt, Filip Van Laethem, Bart Ver- want het peloton kwam alsmaar dichter slijeke, Luk De Gent, Geert De Wilde, Jurgen Branswijck, Bart Van Boven, Ste ven De Grauwe, Jurgen De Clercq en den. En inmiddels kwamen ook Mario Kurt Verbeken. De Clopper, Geert De Wilde en Bart Van Heel wat renners die een meer dan Boven bij de eerste vier aansluiten. De behoorlijke kans maakten op de over- strijd voor de overwinning zou dus in de winning waren dus mee vooraan. De spurt beslecht moeten worden, strijd was verre van gestreden. En ook Bijna gelijktijdig trokken de renners het peloton bleef niet afwachten. Er zich op gang voor de eindspurt. Kurt werd werk gemaakt van de achtervol- Verbeke nam eerst de leiding. Pascal eging Volgende wedstrijd: j^tje zondag 9 juni te Scheldewindeke oi nde 1 13.30u. start voor cat. E (afstand km), om 15 uur kampioenschap vj ttste België cat. D (afstand 70 km) en 01 w de l6.30u, cat. C (afstand 58 km) tef zi ft pel laude hebt li all trd k dotor jór M lAlbc tvijfd es va zich niet onbetuigd en moedigden hu icker niet Maar Steven De Grauwe toonde zich dl tf 0" sterkste van de hele kopgroep. Hij won tn Lc overtuigend met een viertal fietslengte voorsprong op Pascal D'Hondt, die nip wisten Kurt Verbeken en Nico Daelman voor Mario De Clopper kon blijven kT^' gebruik te maken om te ontsnappen, dus tweede werd. Na de wedstrijd verklaarde Steven dat h twe Pascal D'Hondt het meest had gevreesd nne' «Ik wist dat ik voor hem moest uitkijkei m maar ik zag dat hij in de laatste rondt f1 aldu 'n met krampen had af te rekenen- de trotse winnaar. Steven koerst vanaf volgende maand'b !'"ik de liefhebbers. Hij is vol zelfvertrouween P( voor deze overstap. We vroegen her 1 naar zijn ambities «Wat het tempo betreft zit ik goed. Na d wedstrijd van vandaag weet ik dat ik qu uchl Pascal D'Hondt werd als plaatselijke tempo geen schrik meer hoef te hebbenIe et favoriet nauwlettend in de gaten gehou- Ik heb trouwens, door een kwetsuur "en nog maar twee maanden geleden dte" P trainingen kunnen hervatten. En van Boven bij de eerste vier aansluiten. De daag heb ik bewezen dat ik weer hele maal terug ben. Wal de afstand betrefi:1,1 u ik keer na elke wedstrijd met de fiets terug naar huis. Dus dat /.al zeker geen hinderpaal zijn. Ik wil nog geen voor spellingen doen, maar ik heb volle ver- al ging. En het resultaat bleef niet uit. D'Hondt worstelde zich sterk naar voor, trouwen in de toekomst.» ton. Deze groep bestond uit: Rik De Witte, Johan De Kerpel, Pascal De Pauw, Felicien Claessens, Francois Caethoven, toen ik het in de voorlaatste ronde nog maals probeerde zag ik dat de groep aarzelde. Ik besloot om voluit te gaan en Ondanks het zeer snelle tempo dat de op een half wiel gevolgd door Mario De kopgroep aanhield, kwam het in de Clopper. De talrijke supporters lieten Robin Verheydea Walter Dc Veerman, Walter Ongena, de mijn kans te wagen. En het is gelukt.» plaatselijke renner Pascal Lambrecht, De groepsspurt voor de tweede plaats Peter Ballet, de Amerikaan Bret Emme ry, Eddy De Poorter, Dirk Bontinck en werd nipt gewonnen door Eddy De Poor ter. Walter De Veerman werd derde, Ronny Westelinck. Hun voorsprong Frank Lauwaert was vierde en Francois groeide voortdurend aan en het werd Caethoven vijfde. vlug duidelijk dat de winnaar uit deze groep zou komen. Twee ronden lang zorgde Patrick De Robin Verheyden Dinsdag had te Schellebelle opnieuw groep van dertien renners met een tien een internationale liefiiebberswedstrijd tal sekonden voorsprong op het peloton. W.A.O.D.-Liefhebbers te St.-Niklaas plaats. Heel wat buitenlandse renners hadden hiervoor ingeschreven. Met tachtig vertrokken ze voor hun wedstrijd over zeventien ronden van zeven kilo meter. Onder hen bevond zich Ronny Westelinck, de winnaar van de wedstrijd die drie dagen tevoren op hetzelfde par koers werd gereden. De groep bestond uitFilip Bonamie. Pascal De Pauw, Hendrik Caethoven, Freddy Kerbusch, Pascal Lambrecht, Philip De Baets, Diederik Kempere, To ny De Ridder, Ronny Poelvoorde, Ronny Westelinck, Frank Neirinckx, Filip Gode- froot en Gunther Van Den Abbeele. De vluchters voelden dat ze uit de greep laatst tem omh Meerdere malen per jaar zijn de WAOD- Van meetafaan werd er duchtig gefietst, wie van deze vijf de winnaar zou worden. Van bij de start vlogen de renners er in van het peloton geraakten en ze pro- renners te gast te St.-Niklaas. Eigenlijk Doorgaans zagen we een lang lint wat er Van zeer ver begon de spurt, ontzettend alsof ze slechts vijftig kilometer moesten beerden de definitieve kloof te slaan. De logisch als men weet dat daar de hoofd- inderdaad op wijst dat de snelheid aan lastig als men weet dat de aankomst afleggen. Het peloton werd dan ook zetel gevestigd is. Secretaris van deze de hoge kant lag. De eerste ronden was werd voorafgegaan door een zeer lang direkt een langgerekte sliert. Er werd bond, Fons Verbraecken, zal daar wel het wat tasten naar de sterkte van de recht stuk en met wind op kop. Wim De e|ke ronde hard gevochten in de tus- voor iets tussen zitten. Dat deze duivel- tegenstanders. In de zesde ronde gingen Wael toonde zich andermaal de sterkste senspurten om de premies. De Cana- doet-al van aanpakken weet heeft hij 6 renners in de aanval. In het peleton vóór een fel aandringende Marco Smet, dees Rowan Vrooman won de eerste van gelopen. En bij de achtste doortocht reeds lange jaren bewezen. Dat de ren- werd er zodanig gereageerd zodat deze derde werd Guy Verberckmoes vóór die tussenspurten. In de tweede en der- keek het peloton op tegen een achter- nere in deze regio graag koersen bewijst aanval in de kiem werd gesmoord. Het Benny Van Buynder en Wim Van Hecke. de ronde kwamen respektievelijk Frank het groot aantal deelnemers. Niet min- werd pas menens in de 9e ronde; 7 Mare Lambrecht regelde de spurt voor van Holderbeke en Walter Ongena als der dan 54 renners kwamen hun rug- renners konden zich afscheiden: Benny de zesde plaats vóór Dimitri De Muynck, eerste over de streep, nummer afhalen, zij dienden 14 ronden Van Buynder, Mare Lambrecht, Rudy- Werner Van Brouck en de kranige vete- echte ontsnappingen waren er samenwerking in de kopgroep was heel goed en hun voorsprong vergrootte zien derogen. Een ronde later was de vluch- teregroep tot bijna dertig sekonden uit- af te leg>en. Thijsman, Dimitri De Muynck, raan Julien Rogiere. In ieder geval zagen vooralsnog niet bij. Daarvoor was ieder- Marco Smet, Wim De Wael en de vete- we een spetterende wedstrijd afgerond een veel te alert. Ook de volgende twee Ivan Caethoven uit Zele werd twin tigste in de wedstrijd voor juniores te Waasmunster. Deze wedstrijd van 120 km werd gereden over twintig ronden Franky Weemaes (Kieldrecht) werd eerste. (r.v.) raan Julien Rogiere. Er werd onmiddel lijk een tegenaanval ingezet door 8 ren ners. Zij konden in de 11e ronde de kopgroep vervoegen. De plaatselijke fa voriet Patrick De Maere ontbrak bij deze kopgroep. In het peleton werd nog weer werk geleverd maar alles was tevergeefs. De 15 renners bleven voorop tot bij het ingaan van de laatste ronde. Vier ren ners gingen voorbij de finish met een 50-tal meter voorsprong. Eén man kon hierbij nog aansluiten zodat de spurt voor de bloemen diende uil te maken met een veelzijdige overwinnaar. ronden bleven alle renners samen. Het ging nog steeds heel hard en de ronden De uitslag: werden afgemaald in een tijd van iets .v minder dan tien minuten. Achteraan 1. Wim De Wael (Axel) de 72 km in 1 uur moesten ree(js enkele renners loslaten. 37 min., 2. Marco Smet op 1 lengte, 3- Guy Verberckmoes, 4. Benny Van Buyn der, 5. Wim Van Hecke, 6. Mare Lam brecht, 7. Dimitri De Muynck, 8. Werner Van Brouck, 9- Julien Rogiere, 10. Her man Vaes. Zij konden hun achterstand op de groep niet meer goedmaken en staakten de strijd. In de vijfde ronde kregen we de eerste grote ontsnapping. Er werd scherp gede marreerd. Sommige renners reageer den direkt, maar er werd getwijfeld. En bij de zesde doortocht passeerde een stand van ruim vijfenveertig sekonden Maar dan kwam de trein van het pelo ton, onder impuls van Eddy Van Hoof, toch op gang. Hoewel er vooraan zeer snel gefietst werd, knaagden de achter volgers toch sekonden van hun achter stand weg. De uitwerking van die tempo verhoging liet niet op zich wachten. Achteraan moesten opnieuw verschil lende renners de groep loslaten. En wie losliet kon niet meer terugkomen. Vooraan werd nog steeds goed samenge werkt, maar toch werd het duidelijk dat de koplopers zouden worden ingelopen. Ronde na ronde moesten zij terrein prijsgeven op hun achtervolgers. En in de tiende ronde kwam de hergroepering er. Toen het peloton tot op zo'n dertig meter genaderd was drongen de dertien vluchters niet meer aan en spaarden hun krachten. Maar van rust was in deze wedstrijd geen sprake. In de elfde ronde kwam er een nieuwe uitval. Bij de doortocht koersten vier renners zo'n twintig meter voor de jagende groep uit. Verder zouden tt echter niet geraken. Vooral onder im puls van Ivan Caethoven, die het langge rekte peloton op sleeptouw nam, werd de kleine kloof vlug dichtgereden. In de veertiende ronde probeerde Gt® Rooms het nog eens. Guy heeft tot ml toe het grootste aantal overwinningen van dit seizoen op z'n naam staan. Bij dt doortocht passeerde hij de streep m twaalf sekonden voorsprong op Filip defroot die vijf meter voor het pelott reed. Even leek het erop dat het initialii van Guy Rooms hem de overwinning zou schenken, want in dc voorlaatste ronde was de kloof vergroot tot zeventien se konden. Maar ook hij werd nog voor de laatste doortocht ingehaald. Een langgerekte: sliert renners begon aan de finale. Ie dereen keek gespannen uit naar de m: saspurt Maar die kwam er niet. Vi renners kwamen met een paar melt voorsprong op de groep in het laatste rechte eind en sprintten naar de finish. Philip De Baets won nipt voor Ronny Westelinck. Franky De Grootc werd der de Voor Philip De Baets was dit de vierde overwinning van het seizoen. Robin Verheyden

De Voorpost | 1991 | | pagina 20