- Eindelijk André Kerremans... f.W. F.-wielrennen De Voorpost-7.6.1991 -21 tF.N/VUl r-totfllRBW lÉKNUUN WIELRENNEN ortii lin, iterdag in Opwijk ■reeks: Gustaaf Sonck uit Aalst Et 45 renners in de D-reeks kreeg men eteen een mooi pelotonnetje, waarin onmiddellijk vuurwerk zat. De eerste ^Jruststoker was Gustaaf Sonck en hij acht er direkt de nodige vaart in. was hij ingelopen of Serafien rery ging in het offensief. Nadat alles ter bijeen was, sprong Lovery alweer P Eg om snel gegrepen te worden. Op- [uw een spervuur van demarrages et Van de Vijvere, Kesteloot, De Koc- I, Carmeliet, Maes en andere De Don- jrs. Toen alles weer in de oude plooi gging Armand Van de Nest het op zijn intje proberen. Het duurde een volle e oi nde voor deze onruststoker tot de id de geroepen was. Meteen ging men de p \i uste ronde in en wipte Jean-Claude li de Vijvere weg. Een schitterend op tef zijnde Gustaaf Sonck wipte weg uit Et peloton en geraakte tot bij Jean- jude Na eventjes in zijn wiel uitgerust hebben, liet hij hem in de steek om ui alleen toe te komen. Van de Vijvere erd knap tweede en de spurt van het Hoton ging naar Marcel Doeraene, tór Maurice Verbeke, Van der Linden lAlbert Kesteloot, die men steeds rond vijfde plaats terugvindt. Goede presta- es voor onze streekrenners Hugo De hu tcker (8ste) uit Moerzeke, Wies Car- eliet 9de) uit Berlare, Ferre De Don- ch et (17de) uit Dendermonde en Sera- Lovery (18de) uit Baasrode. ngte '"P -reeks: Alain Van Mingeroet uit :n rle al e wedstrijd van de C-renners met 50 ,es4 miers aan de start, kende al vrij vlug jkp, m definitieve ontknoping. Van in de Jn(j irt ging geweldenaar Norbert Van Huf- I, met in het wiel Antoine Cools, aan de al. Van Mingeroet reageerde onmid- ltl Ij llijk en pikte vlug zijn wagentje aan, ïwe :n P°8'n8 Mario Bauwens niet luk- ^ef] De snelheid was voor de 'oudere' tols, die nog op dreef moest komen te v-a(j, wgen hij moest zijn twee jonge mede- lichters laten gaan. De andere renners ,l^n e eerste hun motor moesten kunnen ;uur Hen opwarmen, kwamen slechts na (j, en paar sekonden goed op dreef en dat m jfbeurde dan ook in de laatste twee noden. Hugo Van Neer zette zich meer maals aan de leiding en onder zijn druk »trd de voorsprong van de twee steeds maar kleiner. Bij het ingaan van de aatste ronde was die nog 150 meter en ze moesten er dan ook alles uitpersen om het nog net te kunnen volhouden tot zan de meet. Daar werd Van Mingeroet knap winnaar, voor Van Huffel en een aanstormend peloton, waarvan Herman Moerenhout zich de snelste loonde voor Hubert Van Craeynest, Hugo De Pesse- mier en Gaston Van Den hoecke, terwijl Willy De Roe op de zevende plaats noleerden, die was nog voor de spurt Wggesprongen en werd in volle spurt door de eersten geremonteerd. Goede wedstrijd van Jean Geerinck die het meermaals probeerde in de achtervol gingen knap 22ste werd, weer pech voor Gerard David (plat) renners: J. Devits, M. De Peuter, D. Van zege was binnen! De spurt van het pelo- de Wille, R. Samson, B. Benoey, D. ton ging naar Wies Carmeliet, die Aloïs Bertrand, allen A-renners en als B-ren- Van Renterghem, Albert Kesteloot en ners E. Lievens, G. Van Lierop, Fr. Foré Marcel Doeraene in deze orde achter en Rudy Van Rossem. Meteen waren er zich liet. tien leiders die er duchtig de pees op legden en elkaar perfekt aflosten. Op C-reeks: Alain Van Mingeroet slag namen deze renners een 150 meter Na de eerste ronde begonnen reeds de voorsprong en de goede trein was ver- schermutselingen, voor de eerste se trokken. Dit zagen ook Willy De Backer rieuze aanval kwam van het duo N. De en Gino D'Hondt in. Beide kleppers Grom en M. Herregodts, Hoewel beiden sprongen weg uit het peloton en raasden alles gaven moesten ze terug in de ran naar de kopgroep toe. Meteen viel het gen van het peloton. Nu gingen Var gordijn: twaalf leiders die tot anderhalve Gestelen, De Pessemier en De Beuf aar minuut zouden uitlopen. Achteraan de haal maar ook dit trio moest weei kreeg men wel veel individuele pogingen inbinden. Weer pogingen van Van neer. van bijvoorbeeld Van Assche, Van Han- jean geerinck, Rolus, Maldrie en Surge- denhove, Hoebeke, Laureys, Watteny, on, tevergeefs. Toen ging opnieuw Hugo Tuypens en Vermeiren, maar van een Van Neer aan de haal. Mario Bauwens georganiseerde jacht was er geen spra- replikeerde gepast en ook Hutsebaul ke. Toch geraakten in de laatste ronde demarreerde weg uit het peloton. Bau- de slagvaardigste jongens uit het peloton wens moest Van Neer laten gaan en weg. Vooraan moest het Waaltje Be- Hutsebaut ging over Mario tot bij Var rtrand Didier lossen en de overige elf Neer, krachttoer die ook Van Mingeroet vatten de laatste ronde aan. De jongens overdeed. Meteen waren er drie leiders die zich geen kans wisten in de spurt, die er duchtig de pees oplegden. Achter- begonnen te demarreren en op een aan kwam het verzet traag op gang en uitval van Mare De Pauter sprongen ook waren het steeds enkelingen die er wal De Backer, Van de Wille en Samson probeerden aan te doen. Kampioen De mee. Een ogenblik leek het erop dat het Pessemier probeerde het nog eens en er gebeurd was maar Gino D'Hondt en kwam ook nog een gevaarlijke aanval Devits haalden er nog eens alles uit en van Gerard David, Jean Geerinck en De pikten terug aan. Benny Benoey reage- Beuf, maar eerst sloten Mare Herregodts erde te laat en kon de kloof niet meer met Patrick Verlee en Maldrie aan, ver dichten. Samson probeerde het nog volgens Etienne Rolus en De Pessemier eens maar ook De Peuter wou weg van met De Roe volgden met de rest van het die rappe mannen. Die lieten niet meer peloton. Rolus ging nog alleen door begaan en meteen met zes naar de maar De Pessemier begon reeds de meet, waar De Backer het haalde, vóór spurt voor te bereiden en ook Etienne Gino D'Hondt, Devits, De Peuter, Van de werd nog gegrepen. Meteen een spurt, Wille en Samson. Vervolgens Benoey op met glans gewonnen "door Van Craey- zijn eentje en dan de vier B-renners voor nest, vóór Marissens en Van Den Hoec- de zege! Met drie vlogen ze praktisch ke. gelijk over de meet. Lievens haalde het nipt op Van Lierop en die klopte Foré met een koplengte. Van Rossem kon deze spurters niet aan. VWF-wielrennen. In Dentergem won André Kerremans voor de lokale ster Gabriël Amerlinck (xl) VWF-wielrennen. Freddy De Blieck VWF-wielrennen. In Dentergem was Henri Robberecht de snelste van de uit Sint-Gillis-Dendermonde (xl) D-reeks, Alain Van Mingeroet stak de C-reeks op zak (xl) Ir en B-reeksen: Willy De Backer (Berlare) en Etienne Lievens De A- en B-renners reden samen en stonden met 82 renners aan de startlijn. Onmiddellijk w as het tempo hoog en het duurde dan ook niet lang of er kwam ten seroeize ontsnapping van volgende B-reeks: Etienne Lievens Er waren talrijke ontsnappingspogingen maar het werd pas menens toen de Achter de vluchters kregen we nog Frank 'oudjes Robert Gobert en Jozef Watteny Vagenende, Theo Van Handenhove en V. de handen in elkaar sloegen en met een Van de Casteele, die zich nog hadden zijdelingse wind op het kantje begonnen losgerukt. Ook Serge Van .Assche en Dirk te fietsen en zo geraakte het peloton in Moerenhout eindigden nog nipt voor het stukken en brokken. Na een ronde hard- spurtende peloton, terwijl Stefaan Lau- fietsen bleven er nog slechts vijf overle- reys, die in gezelschap was van Van venden na deze veldslag: Gobert, Watte- Assche, nog werd voorbijgespurt door de ny, Lievens, Planckaert en Patrick Van meute. Goede prestatie van Grember- den Dries. De rest mocht het vergeten, genaars Hendrik Vermeiren (18de) en De vijf bleven er de pees opleggen en Raymond Fierens (20ste)Üepen steeds verder uit. Daar moest de winnaar gezocht worden. Achteraan kwam alles weer te samen om te spur- Zondag in Dentergem ten voor zeS(je plaats. Vooraan pro- D-reeks: Henri Robberecht beerde Jozef Watteny zijn medevluch- Reeds van in de start kregen we een ters nog in de laatste ronde te verlaten spervuur van ontsnappingen en daaruit maar ze replikeerden gepast en op 400 kwam een kopgroepje van vier renners: meter van de meet werd Jozef weer Geny Steenssens, Ferre De Donder, gegrepen. Dan ging Gobert door en inde Alois Van Renterghem en Christiaen Mi- laatste meters kwamen Lievens en Plan- chiels. Hoewel deze vier flink uitliepen ckaert zij aan zij erover. Lievens won werden ze toch gegrepen door een ja- met miniem verschil tegen Planckaert gend peloton. Onmiddellijk daarna gin- en Gobert werd nog derde, voor Van den gen Raf Van Eyck en Staf Sonck in de Dries en de uitgebluste Watteny. De aanval maar ook zij kregen geen vrij spurt van het peloton was om van te spel. Toen begonnen Paul De Rijbel en snoepen met José Sterckx, die lange tijd Serafien Loverie hun duivels te ontbin- de indruk gaf het te zullen halen, maar den maar het peloton liet weer niet in de laatste meter werd hij nog voorbij- begaan. Bij het ingaan van de laatste gestoken door Luc Pieters. ronde was alles weer samen en iedereen verwachtte een massaspurt maar Ferre Kerremans De Donder dacht er anders over en A-reeks. Andre Kerremans muisde er vanonder. Het peloton moest Na talloze pogingen, zodat het peloton alles geven om terug te komen en op één vrijwel nooit samen was, kregen we km van het einde werd de Ferre gegre- uiteindelijk een serieuze afscheiding pen. Direkt ging Henri Robbrecht weg, van vier renners: de plaatselijke renner een aarzeling in het peloton want de Gabriel Amerlinck, gevlamd op een spurters hielden elkaar in het oog en de sprekende prestatie en zeer hevig in de VWF-wielrennen. André Kerremans uit Aalst won in Dentergem de A-reeks en Etienne Lievens de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Opwijk toonde Willy De Backer zich de rapste van de A-reeks, terwijl Etienne Lievens de B-reeks won I'd) VWF-wielrennen. Ferdy Messeman (xl) aanval, een steeds paraat staande André Kerremans, Guy De Jonghe en Ronny Samson. De vier liepen gestadig uit on danks reakties van Helmuth Tas, Marco Smet, Gino D'Hondt, Carlos Verstraeten en Davits. Met nog drie ronden voor de boeg moest samson vooraan loslaten. Hij werd ingelopen door Gino D'Hondt en Eddy Demeulemeester. Daar kwa men dan nog Mettepenningen en Van den Bergh bij en daarna ook de rest. De drie koplopers bleven voorop en in de spurt, van ver ingezet door Amerlinck, die geremonteerd werd door Kerre mans, op zijn beurt bijna voorbijgesto ken door Amerlinck, maar sterke André hield stand en behaalde eindelijk zijn zege, die hij al lang verdiende maar niet kon grijpen. Hij stak dolgelukkig de armen in de hoogte, vóór een ontgoo chelde Amerlinck en Guy De Jonghe. Achteraan gebeurde er ook nog heelwat en bij het ingaan van de laatste ronde reed Dirk Van den Berghe voor op een achtervolgende Ronny Mettepenningen en vervolgens het peloton. De twee kwa men samen en mettepenningen won vlot de vierde plaats voor Dirk Van den Berghe, terwijl ook nog een drietal zich uit het peloton had losgemaakt en hier won Theo Van Handenhove, vóór Freddy Goossens en Eddy Demeulemeester, terwijl Jefken Devits (en dat was een tijdje geleden) de rest in de spurt klopte. Verder Eric Francke en Carlos Verstrae- te. Volgende wedstrijden: Vrijdag 7 juni: Grembergen, Bakker straat 2, Pub Gigi; C D starten om VWF-wielrennen. In Opwijkwon Gustaaf Sonck de D-reeks, waarin Jean-Clau de Van de Vijvere tweede werd (xl) 17u30 voor 36 ronden of 40 km; B om 18u30 voor 40 ronden of 44 km en A om 19u45 voor 45 ronden over 50 km. Omloop 1 - prijsbarema 2, Zaterdag 9 juni in Wingene, RozendaJe- straat, School Sint-Elooi; C D starten om 14 uur voor 18 ronden of 58 km; A B om 16 uur voor 21 ronden of 67 km; omloop 1 - prijsbarema 2. Woensdag 12 juni in Overboelare, Hoge- weg 139, sportkomplex Velina; C D starten om 18 uur voor 15 ronden over 53 km; A B om 19u30 voor 18 ronden over 63 km; omloop 1 - prijsbarema 2. Uitslagen Zaterdag in Opwijk A-reeks: 1. Willy De Backer, 2. Gino D'Hondt, 3- Jozef Devits, 4 Mare De Peuter. 5 Dirk Van de Wille, 6. Ronny Samson, 7. Benny Benoey, 8. Frank Vagenende, 9- Theo Van Handenhove, 10. Valère Van de Casteele. B-reeks: 1. Etienne Lievens, 2. Ghislain Van Lierop, 3. Freddy Foré, 4. Rudy Van Rossem, 5. Serge Van Assche, 6. Dirk Moerenhout, 7. Dirk Stammeleer, 8. Wim Neckebroek, 9- Ronny De Wilde, 10. Benny Devleesschou- wer. C-reeks: 1. Alain Van Mingeroet, 2. Norbert Van Nuffel, 3. Herman Moerenhout, 4 Hu- bert Van Craeynest, 5. Hugo De Pessemier. 6 Gaston Van den Hoecke, 7. Willy De Roe, 8. Johan Hutsebaut, 9- Christophe Surgeon, 10. Julien Simoens. D-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. Jean-Claude Van de Vijvere, 3. Marcel Doeraene, 4. Mauri ce Verbeke, 5- Leonce Van der Linden, 6. .Albert Kesteloot, 7. Justin Gabriels, 8. Hugo De Kocker, 9- Alois Carmeliet, 10. Christiaen De Guisme. Zondag in Dentergem A-reeks: 1. André Kerremans, 2. Gabriël Amerlinck, 3. Guy De Jonghe, 4, Ronny Mettepenningen, 5. Dirk Van den Berghe, 6. Theo Van Handenhove, 7. Freddy Goossens, 8 Eddy Demeulemeester, 9. Jozef Devits, 10. Eric Francke. B-reeks: 1. Etienne Lievens, 2. André Plan ckaert, 3- Robert Gobert, 4. Patrick Van den Dries, 5 Jozef Watteny, 6. Luc Pieters, 7. José Sterck, 8. Dirk Stammeleer, 9 Wim Necke broek, 10. René Marissens C-reeks: 1. Alain Van Mingeroet, 2. Hugo Van Neer, 3- Johan Hutsebaut, 4. Hubert Van Craeynest, 5. Jean-Pierre Marissens, 6. Gast on Van Den Hoecke, 7. Julien Simoens, 8. Herman Moerenhout, 9 Christophe Sur geon, 10. Robert Maldrie. D-reeks: D-reeks: 1. Henri Robbrecht, 2. Alois Carmeliet, 3. Alois Van Renterghem, 4. Albert Kesteloot, 5. Marcel Doeraene, 6. Cornel Van Gorp, 7 Hugo De Kocker, 8. Gerry Steenssens, 9. Justin Gabriels, 10. Maurice Verbeke.

De Voorpost | 1991 | | pagina 21