'Voetbal, een feest' bi) Walivo 22 - 7.6.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. Klein Sinaai werd kampioen in de Tweede afdeling-B van de zaterdagploegen (Iv) Liefhebbersvoetbal. Ook de Walivo-scheidsrechters werden in de hulde betrokken (Iv) Liefhebbersvoetbal. De Makkers uit de eerste zondagsafdeling (Iv) Liefhebbersvoetbal. Avanti, kampioen van de zaterdagse eerste afdeling (Iv) Sint-Niklaas, Francois De Graef sport- schepen uit Hamme, Lieven Lenaerts gemeenteraadslid Sint-Niklaas, Hubert Wilssens en Jef Van Lemmen als de vertegenwoordigers van Het Vrije Waas land en Radio Land van Waas, sponsor Portocla, Mark Van Brussel voorzitter scheidsrechters en Gilbert Thijs, alge meen voorzitter van Walivo. Walivo's parade der kampioenen '90-'91 Reekskampioenen: Eerste afdeling zaterdag: 1. DVL Avanti (Sint-Niklaas); 2. VK Den Bos (Hamme); 3- FC Welkom (Hamme). Tweede afdeling A zaterdag: 1. FC Sportarena (Waasmunster); 2. FC Stille Vrienden (Moerzeke-Kastel); 3- FC Briel (Buggenhout) Tweede afdeling B zaterdag: 1. FC Klein Sinaai (Sinaai), AC Geratex (Sint- Niklaas); 3. RS Bosdorp (Stekene). Derde afdeling zaterdag: 1. AC Woodstock 66 (Nieuwkerken); 2. FC Welkom Sport (Sint-Niklaas); 3- FC De Nieuwe Sportvriend (Sint-Niklaas). Eerste afdeling zondag: 1. FC Mak kers (Lokeren); 2. FCCado (Stekene); 3- VKTroch Textiel (Sint-Niklaas). Tweede afdeling A zondag: 1. FC Portaels Sport (Waasmunster); 2. JKWB Elversele (Elversele); 3. VKSiera (Ham me). Tweede afdeling B zondag: 1. FC Luitentuit (Sinaai); 2. FC Atlantic (Ste kene); 3- FC Pony (Waasmunster). Tweede afdeling C zondag: 1. FC Inter Decor (Sint-Niklaas); 2. OKWB Elversele (Elversele); 3- FC Scoutshuis 81 (Sint-Niklaas). Walivo's bekervoetbal: 1. FC Briel (Buggenhout); 2. FC Corner (Hamme); 2. FC Cado (Stekene); 4. FC Welkom (Hamme). Bekers Het Vrije Waasland en Radio Land van Waas (beste aanval - sterkste verdediging): 1. FC Makkers (Lokeren); 2. FC Klein Sinaai (Sinaai); 3. FC Atlantic (Stekene); 4. VK Den Bos (Hamme). Beker Gilbert Thijs (langste reeks matchen zonder nederlaag): DVL Avanti (Sint-Niklaas). Bekers sportiviteit (minste gele kaarten per reeks): Zaterdag eerste afdeling: FC Puivel- de (Belsele-Puivelde). Liefhebbersvoetbal. Woodstock, de kampioenen van de zaterdagse derde aj ling (Iv) Zaterdag tweede afdeling A: VK Trap pen Steels (Belsele). Zaterdag tweede afdeling B: W Een dracht (Sint-Niklaas). Zaterdag derde afdeling: LVK Anker- hof (Sint-Niklaas). Zondag eerste afdeling: VK Volksunie (Nieuwkerken). Zondag tweede afdeling A: VK Siera (Hamme). Zondagse tweede afdeling B: FC Cera Stekene (Stekene). Zondag tweede afdeling C: Sportklub Post (Sint-Niklaas). Bekers Fair-play Het Vrije Waasland (één zaterdagse en één zondagse ploeg aangeduid door de scheids rechters): FC Familie (Sint-Niklaas) en FC Real Witte Pen (Waasmunster). Algemene Fair-playbeker: FC Karree (Sint-Niklaas). Tien jaar aansluiting bij Walivo: FC Welkom (Hamme), W Eendracht (Sint-Niklaas), VC Bristol (Sint-Niklaas), FC Sporting Bazel (Bazel), FC Makkers (Lokeren), PW Hemelaer (Temse), FC Azalea (Stekene) en FC Wembley (Sint- Niklaas). Vijftien jaar aansluiting bij Walivo: FC Bondgalm (Hamme), FC 1000 Ap pels (Sinaai), FC Tripoli (Dendermon- de), VK Siera (Hamme), FC Geywa (Hamme), FC Anitec (Sint-Niklaas) en scheidsrechter Bernard Van Hoornyck. Walivo 20 jaar jong en een uitnodiging In de annalen van Walivo staat 1 als startdatum opgeschreven en voor belangrijkste amateuristische voei verbond in Waas, nadert inmiddels al het 20-jarig bestaan. Door het meen bestuur wordt dit zomaar onopgemerkt gelaten en in dat verb wordt door Walivo een receptie aai boden op vrijdag 7 juni (dus vanavo om 20 u. in het lokaal café Stad Leu op de Grote Markt in Sint-Niklaas. Uitgenodigd worden alleszins de plot welke sinds het begin bij Walivo aan ten en dat zijn: DVL Avanti (Sint klaas), FC Milano (Sint-Gillis-Waas), Puivelde (Belsele-Puivelde), FC Geel (Sint-Niklaas), RC Raap (Sint klaas), VKW 70 (Sint-Niklaas), FC D Boys (Sint-Niklaas), FC De Cock (Si Niklaas), FC Oostberg (Temse), FC mara (Sint-Niklaas) en Sportklub P (Sint-Niklaas) Walivo's kampioenschappen '91'92 In verband met Walivo's nieuwe ki pioenschappen is het voor alle ploe van uitzonderlijk belang dat wordt in schreven voor zaterdag 15 juni e.k Na deze datum worden de mogelijk! den tot deelname definitief afgeslö en om een eventuele ontgoocheling voorkomen Roger Van La< Een slogan welke de vele duizenden Vlaamse sportfans nogal vertrouwd in de oren klinkt, is ontegensprekelijk 'Voet bal, een feest'. Door de kleine beeldbuis wordt daarmee ook één der meest beke ken programma's aangekondigd met het populaire voetbal als duidelijke blik vanger. Daarvan is het jaarlijks bobijntje bijna afgerold en op nationaal niveau, rest er alleen nog de belangrijkheid van de bekerfinale. Telkens ook een grootse climax om het seizoen te besluiten en voor de amateuristische ploegen van Walivo, werd de bladzijde der kam pioenschappen '90-'91 al gekeerd. Spannende en aantrekkelijke kompeti ties trouwens en zoals in het verleden, ook nu met de apotheose voetbal een feest Huldiging der kampioenen In de Sint-Niklase stadsfeestzalen werd vorige vrijdag het nummer twintig van Walivo's kampioenenbal op de affiche genomen. Ondanks het lustrum en een traditioneel uitstekende organisatie, bleef het sukses er eerder beperkt met slechts een 500-tal belangstellenden. De tijd dat vrij gemakkelijk het dubbele werd bereikt, behoort blijkbaar al meer dere jaren tot het verleden. Ook de folklore trouwens toen bijna iedere Liefhebbersvoetbal. Medewerker Ro ger Van Laere druk bezig tijdens de kampioenenviering van Walivo (Iv) kampioenenploeg met een verscheiden heid van klubattri buten uitpakte en de gezelligheid tot een uitbundige sfeer werd opgedreven. Die aanstekelijke ambiance is nog slechts een herinnering en thans, werd ook de skore van het entoesiasme niet doorbroken. Een zeer goed dans- en showorkest "The New Sonny Boys" met Annemiek De Vries en vooral "Zeve" Xavier Cleyton, onze uitstekende zangta lenten, konden daar ook maar weinig aan verhelpen. Alleen de lokale crooner Ignace Francies skoorde bij een meervoudig optreden telkens hoog en op de dansvloer, beleef de men toen ook nog de prettige sfeer uit het verleden. Sporadische pluspunten dus welke eveneens nog aan een aantal kampioenenploegen met een duidelijke aanwezigheid konden toegeschreven worden. In dat verband werden vooral opgemerkt DVL Avanti, FC Klein Sinaai, FC Makkers en FC Briel als Walivo's bekerwinnaar. Voor de anderen schommelde de be langstelling maar van degelijk tot min der talrijk en een aantal ploegen, waren zelfs helemaal afwezig. Een minder gun stige kwotering ook voor een bepaalde kampioenenploeg met slechts één ver tegenwoordiger en het 20-jarige Walivo, verdiende alleszins beter. Het hoogte punt werd zoals gewoonlijk wéér de bekeruitreiking en voor de défilé der kampioenen, stonden een aantal geno digden in de rij met Filip De Jonghe en Urbain Vercauteren, schepenen der stad Liefhebbersvoetbal. Sportarena, kampioen in de zaterdagse Tweede afdeling-A (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22