Kaatsen in Kastel Kaatsen in Hof ten Rode De Keersmaecker houdt het nog altijd vol Wispelturig Baasrode VA r Hof ten Rode organiseert vierde tornooi Kaatskalender 24 - 7.6.1991 - De Voorpost KAATSEN Kaatsen. Het Hof ten Rode doet het goed in het kampioenschap (foto Piet Hermans) Kompetitie Pupillen Hof ten Rode Baasrode 10 Opstal Pelote 2 (ruststand 5-1) De eerstejaarspupillen van de bezoekers vielen te licht uit tegen een beter opsla- gende thuisploeg. Vrij vlot werd een 5-1 voorsprong bijeen gespeeld en wanneer de thuisspelers het te licht opnamen werd hen een spel ontfutseld. Bij de beter spelende gastheren staken Tristan Peersman, met twee overgeleverde bal len en enkel overgekeerde ballen te samen met Kristoff Boom met kop en schouders boven de tegenstander uit. Peter die heel goed leverde, droeg zijn steentje bij in de driepunter. Miniemen beker Hof ten Rode 13 Nivelles 3 (ruststand 7-3) Hof ten Rode die zich had gekwalificeerd voor de tweede ronde moest tegen een Waalse ploeg in het veld. Deze ontmoe ting weerspiegeld de sterkte van de Vlaamse jeugd, want na raadpleging van de rangschikking van de Waalse jeugd, prijkt Nijvel eveneens op de derde plaats, zodat de wedstrijd zich als aarts moeilijk aankondigde. Het eerste spel werd beslecht na een 40-40 gelijke stand in het voordeel van de thuisploeg. Een erg zenuwachtige spelende thuisploeg moest de nabijheid van de tegenstander dulden na 2-2 en 4-3 tussenstanden. De thuisploeg verkeerde in een kollektieve goede dag. De gebroeders Dierickx zorg den voor keiharde opslagen waarmee de Walen geen raad wisten, daarbij zorgden zij voor enkele overgekeerde ballen. Da vid Gerlo was als koordspeler de uitblin ker. De opslagen van Johan De Ruyscher staken schril af tegen de mindere opsla gen van de bezoekers die veel ballen buiten de lijnen keilden en een hele resem ballen geraakten zelfs niet over de middellijn. Een verdiende zege en de kwalificatie is verdiend te noemen. Nu hopen op een goede trekking want de volgende ronde is opnieuw met drie ploegen. Miniemen kompetitie Herdersem 1 Hof ten Rode 10 (ruststand 0-5) Een spelletje van kat en muis. Eddy Gerlo en David Van der Heyden gaven de ploeg de juiste impulsen om de koncen- tratie hoog te houden. Gerlo, met goede opslagen en overgekeerde ballen zette de ploegmaats op het goede spoor. Een veel te sterk Hof ten Rode om een genietbare wedstrijd te zijn. Volgende week ontmoeten de eerste twee van de rangschikking elkaar op Brussegem. De supporters zouden eens plezier kunnen beleven aan deze wed strijd. Hogere III Tollembeek 15 Kastel Rap en Vlug (ruststand 8-4) Een heel belangrijke ontmoeting, want Kastel als tweede gerangschikte moest bij de leiders op bezoek. De bezoekers moesten in de vervanging voorzien van Herman Vernimmen en Franky Verma- chelen, beiden voor lange tijd buiten strijd wegens ernstige rug- en schouder- kwetsuren. Tegen een sterk en ver opslaand Tollem beek was het voor Kastel dan ook een tasten en zoeken, verzetten van pionnen om de gepaste man op de plaats van groot-midden te krijgen. Tijdens deze zoektocht kregen de gasten een 5-0 achterstand aangesmeerd. Toch voch ten de erg verzwakte Kastelse boys fel terug en dit vooral onder impuls van Johan Van der Stricht. Rap en Vlug dicht te de kloof bij 5-4. Het was toen al duidelijk dat zelfs een puntje pakken onder deze omstandigheden al een erg moeilijke klus zou worden en met een punt was de Kastelse aanhang al tevre den. Tollembeek had voor de rust een 8-4 voorsprong bijeengespeeld en na de koffie werden de eerste twee spelen ook binnengehaald zodat een 10-4 achter stand voor Kastel er erg bedenkelijk begon uit te zien. Rap en Vlug kon alleen via een paar sterke opslagspelen terug komen tot 10-5 en 12-6. Slechts bij een 13-6 tussenstand had invaller Van der Jeugt de verdienste zijn opslagspel te winnen en alzo te zorgen voor het zo beoogde punt voor Kastel. Bij de thuis ploeg draaide eenieder op volle toeren. Een opvallende gebeurtenis was dat bij Kastel de opslagen heel sekuur werden uitgevoerd. Achterman Danny Van Duy- sen die op zijn vertrouwde plaats kon blijven, faalde deerlijk. De zware Tol- lembeekse opslagen waren hem ook te machtig en dit stak schril af tegen het puike keerderswerk van de jonge Davy Bellemans, als achterman van de gast heren kon hij met de glimlach de hem toegespeelde ballen van de Kastelse spe lers vlot terugkeren. Hij werd hierbij regelmatig geholpen door grootmidden Cardon, die globaal bekeken geen even wichtige partij weggaf. Verdiende overwinning van de leiders en de bezoekers waren in de gegeven om standigheden best tevreden om met een punt huiswaarts te kunnen keren. Bevordering Kastel Rap Vlug Baardegem Goede wijn behoeft geen krans. De be zoekende speler, Walter De Rijcke, oud Zoggespeler bewees dit nog maar eens op de villa. Een erg verzwakte Kastelse ploeg, waarin drie junioren hun intrede deden speelde nochtans goed mee. De routine van De Rijcke goed bijgestaan door zijn ploegmaats verhinderde steeds de terugkeer van de thuisploeg. Niet minder dan vijftien spelen werden op een stand van 40-40 beslecht en Kastel slaagde er moeilijk in om er eentje naar zich toe te trekken. Globaal bekeken een heel verdiende overwinning van de be zoekers, maar de gastheren konden wel aanspraak maken op een punt. Opval lend optreden van scheidsrechter Aen- denhof, nog junior, die zich bijzonder Op zondag 9 juni organiseert Kaatsklub Hof ten Rode zijn vierde tornooi. De jeugd in de kategorieën pupillen, miniemen komen aan de beurt. In de voormiddag is Hof ten Rode gastheer voor VA Baasrode en De Toekomst Buggenhout en dit vanaf lOu. In de namiddag om l4.30u. ontvangt Hof ten rode de ploegen VA Baasrode en Zele Durmen. Ter gelegenheid van dit tornooi bieden de bestuursleden en supporters aan de eetlustigen de gelegenheid de innerlijke mens te versterken. Aan heel demokratische prijzen worden barbecuegerechten opgediend en dit vanaf 11 u. tot uitputting. In de namiddag is er eveneens gelegenheid om een pannekoek met koffie te verorberen. Het volgend seizoen is de klub genoodzaakt een derde ploeg in kompetitie in te schrijven en koken kost geld. Supporters en eetlustigen komt de klub een bezoek brengen in de hoven van De Leks. Het is in de kaatskompetitie gewest Hamme nog altijd wachten tot de groten elkaar zullen ontmoeten om de kansen van de ploegen direkter te kunnen afwe gen. Het ziet er nu naar uit dat de kampioen zal moeten gezocht worden in het trio De Keersmacker, VAG Mijs en Corner- boys. Verleysen, Jozef Meskens en Georges Walschap deden het zo geweldig in het begin van de ontmoeting dat Vissershof met een grote nul op het scorebord bleef zitten. Ook in het tweede gedeelte was de thuisploeg nergens. Ze werden hele maal overklast door de bezoekers. Ze konden wel de eer redden. Maar verder zijn ze niet Invalboys Vissershof De formatie uit Buggenhout heeft een grote zege kunnen vastleggen bij de komst van de jongens uit Moerzeke-Ka- stel. De plaatselijken gestart met Rudolf Colman, Frans De Brandt, Constant For- cellie, Patrick en Kris Verkoelen, waren duidelijk sterker in de opslag en dat gaf hun direkt een grote voorsprong op de bezoekers. In het eerste gedeelte kon den Mare De Landtsheer en vrienden amper een tweetal spelen vastleggen. Maar dat was toch iets onder de waarde van 't Vissershof. De verwachting was dan ook dat de gasten naderhand het beter zouden doen. Aanvankelijk scheen dat ook zo te zijn, maar spoedig bleek toch dat Vissershof er niet zouden in slagen een stapje dichter te komen bij de thuisploeg. Voor Vissershof toch een ietwat te zware nederlaag. VAG Mijs 12 SK Corner 8 Wie gedacht had dat Corner weinig kan sen zou krijgen bij Mijs is bedrogen uitgekomen. Aanvankelijk ja, lieten de gasten zich de les spellen door Eric Moernout en vrienden. SK Corner sloot met een 6-3 achterstand de eerste helft af. In het tweede gedeelte zal SK Corner het beter gaan doen. Ze waren even sterk als de lokalen en het werd een achtervolging op het scherp van de sne de. Gelukkig was de VAG Mijs ploeg sterk en konden ze de aandringende Hamme- naars toch nog op een veilige afstand houden. Op zeker moment dacht ieder een dat de lokale formatie toch nog door de knieën zou gaan: 10-8. Maar toen brak bij Corner jammer genoeg de veer. 't Vissershof 1 Cornerboys 12 De thuisploeg werd op eigen vertrouwd terrein helemaal onder de voet gelopen van de bezoekers die zich ontpopten als een zeer sterk geheel. De gasten met Marin Carels, Dirk Van den Abbeele, Elie De Keersmacker 12 Hollands Hof 7 De bezoekers uit Hamme Sint-Anna hebben het zeker niet slecht gedaan op De Keersmacker. Vooral in het begin van de wedstrijd kon Hollands Hof met Re- né, Roger en Gery Pletinck, Alois Goos- sens en Gerrit Boon weinig verweerwerk bieden. De jongens van André Windey pakten de zaken goed aan en overklas ten de bezoekers: 6-2. Na de verfrissing schoot Hollands Hof dan opnieuw uit hun krammen. Ze deden het zo fors en goed dat De Keersmacker moeite had den om de bezoekers bij te houden. Maar de voorsprong die de thuisploeg in het eerste gedeelte hadden opgebouwd, werd toch niet prijs gegeven. SK Corner 21 Cornerboys 12 Het derby op het Tweebruggenplein werd geen evenwichtige ontmoeting. In tegendeel. Cornerboys speelden echt overrompelend en in het eerste gedeelte kreeg SK Corner niet de minste kans om zelfs maar één spel te laten optekenen. Met Jaak Cools, Jozef Verbeke, André Van den Broeck, Edward D'Hondt en Patrick De Smedt waren ze duidelijk de mindere. Ook daarna was er geen hou den meer aan de bezoekers die wel via een slippertje twee spelen aan de thuis ploeg moesten laten. Maar voor de rest hadden de Cornerboys een rustige na middag. Wat zal het worden als de gro ten in het Hamse verbond elkander zullen ontmoeten? SK Corner 12 Invalboys 9 Op het eerste zicht was het een spannen de wedstrijd. Maar daarvan was niet veel te zien in de eerste helft van de wed strijd. Toen waren het de lokalen die duidelijk in de meerderheid waren. Ed dy en Ward D'Hondt, Etienne Colman, Patrick De Smet en Jozef Verbeke deden het toen echt geweldig. De bezoekers kregen geen enkele kans in dit eerste gedeelte. Ze konden alleen de eer red den: 6-1. Voor de rest moesten ze maar toezien hoe Corner de lakens gezwind uitdeelde. Maar na de pauze veranderde het spelbeeld totaal. De Invalboys kre gen er echt trek in en de achtervolging op Cornerboys werd ingezet. Het werd een zenuwslopend verloop want de thuisploeg begon op sommige momen ten echt paniekerig te doen en dat had een negatieve invloed op hun spel. On dertussen kwamen de bezoekers maar dichterbij Zelfs met 11-9 scheen de aansluiting een feit te worden Maar de jongens uit Buggenhout mispakten zich in het laatste spel en daarmee werden ze nog uitgeteld. Ons Vermaak 12 Geemzicht 3 Eigenlijk een verrassend resultaat. Ge emzicht dat de laatste tijd aardig in het nieuws was gekomen met goede uitsla gen kreeg nu een geweldige opdoffer Toen Geemzicht op de Roden Dries de eerste helft afsloten met een 6-1 achter stand had Ons Vermaak zich echt over troffen. Zo dacht iedereen dan toch. Maar in het tweede gedeelte veranderde er niets bij Geemzicht die ver onder hun normale waarde bleven. Er waren noch tans heel wat goede pogingen langs Eddy Raemdonck en Patrick D'Haese maar meer dan twee spelen leverde dat toch niet op. En meteen betekende dat Ge- stilaan weggekropen van de laatste 1; tats van de klassering. 1. Meys VAG 6 6 0 42 72 2. Invalboys 6 3 3 51 61 3. De Keersmacker 5 5 0 37 60 4. Geemzicht 6 4 2 53 50 5. Comer 6 2 4 64 44 6. Cornerboys 3 3 0 5 36 7. Hollands Hof 4 0 4 48 37 8. 't Vissershof 6 1 5 66 30 9. Ons Vermaak 4 2 2 31 30 10. Toyota 4 0 4 48 23 Bever 15 Baasrode VA 9 Na de knappe prestatie een week vroeger - met o.a. een overwinning tegen Ham Sur Heure - is dit weekeinde heel wat minder vlot verlopen voor Baasrode VA. In Bever, dat ondertussen aan de leiding gekomen is, ging het nog redelijk na de rust maar het verlies tegen J. Volders zondag geeft nog maar eens aan dat Baasrode VA dit seizoen geen konstante in de prestaties kan leggen. In Bever kreeg een weinig gemotiveerd spelend VA direkt de kous op de kop. Zwak spel bij de Baasrodenaars leidde naar een 8-1 ruststand en het werd zelfs 9-1 vooraleer VA eindelijk op normaal niveau begon te akteren. Het werd 10-5 en VA slaagde er bij 11-7 dan toch in een punt in de wacht te slepen. Tot 13-9 wonnen de ploegen om beurten hun spel maar dan moest VA toch opnieuw afhaken. J. Volders 15 Baasrode VA 8 Tegen 'zwak broertje' J. Volders begon Baasrode sterk. Met Steven Koek als blikvanger werd het vlug 0-3 en het zag er naar uit dat VA niet te veel moeite zou ondervinden om de degradatiekandi daat van zich af te houden. Maar plots ging het goed fout, het werd 3-3, voor aleer Baasrode opnieuw het wedstrijd- gebeuren onder kontrole kreeg en ging leiden met 3-6. Maar als de thuisploeg de Baasroodse koordspelers ging vise ren ging het definitief fout bij de ploeg van de Broekkant. Aan de rust leidde de thuisploeg al met 8-7 en ook de inbreng van Willaerts bracht niet de verwachte kentering. Baasrode bracht er nog nau welijks iets van terecht en meteen zag men J. Volders groeien. VA haalde nog amper één spel binnen en de 15-8 ne derlaag betekent voor Baasrode zowat een kaakslag. Na dit katastrofale week einde lijkt een plaats binnen de eerste zes bijzonder ver af zodat men er bij Baasrode aan denkt beroep te gaan doen op de talentvolle jeugd om het tij trach ten te keren. Want zo kan het duidelijk niet verder... Lagere 1 Baasrode VA 15 Buggenhout Toekomst 6 Zaterdag stonden de twee nog niet ver slagen leiders tegenover elkaar Baasro de begon zeer slordig aan de wedstrijd en aangezien groot-midden Wim Claes in deze beginfase nog al eens in de fout ging kon een goed kerende Blommaert ervoor zorgen dat Buggenhout tot 3-5 leidde. De jonge Baasroodse ploeg bleek in die periode niet te kunnen terugvallen op de routine van de gekwetste Kaeckel- berg maar toch slaagden zij erin even later het tij te doen keren. In een ruk ging het naar een 8-5 ruststand via een goed gerichte terugslag en Buggenhout had geen verhaal meer tegen de harde opslagen van VA. Bij 10-6 hoopte Bug genhout nog een punt te redden maar de jeugdige Baasroodse ploeg ging niet meer in de fout. Joos, W. Claes en J. Verhulst keerden op hun normaal ni veau en de koordspelers J. Nobels en B. Claes bleken niet meer te 'pakken'. Bij 14-6, het beslissende spel, hield Wim Claes bij de opslag het hoofd koel en Baasrode plukte een driepuntenwinst tegen een direkte titelkonkurrent. Kadetten Baasrode VA 13 Kastel 9 De twee leiders moesten het tegen el kaar opnemen met als inzet een zekere kwalifikatie voor deelname aan de Be ker van België. Baasrode begon zeer sterk (4-1) langs De Kimpe en Joos maar Kastel begaf niet en vocht terug (5-3). Maar een zeer gemotiveerd spelende thuisploeg liet niets aan het toeval over (7-3), voelde dat er zelfs een driepun tenwinst inzat maar op 10-5 en 40-15 konden zij het niet afmaken. Een sim pele kaats werd verloren en meteen rijfde Kastel het begeerde 6e spel bin nen. Baasrode leek dan de wedstrijd te zullen afsluiten (12-6) maar onverwacht sprokkelde Kastel nog enkele spelen binnen vooraleer Joos er een einde aan maakte. goed van zijn taak kweet. Volgende thuiswedstrijd: een dei tegen Wieze Kastel ontvangt op zondag 9 juni lx Wieze Sportief. De chocoladeboys kt den een goede start, maar wegens minder goed draaien van achtera Johan Verheyden kende de ploeg terugval. Deze ontmoeting wint aan! v langrijkheid gezien het uitvallen Vernimmen en Vermachelen die pk zodanig verzwakt dat er nu moet speeld worden om in de eerste zes kunnen eindigen. Een zware dobberfc het alleszins worden als de bezoekers toerental geraken. Supporters word van bij de start om 15u. verwacht. Klassement Hogere III 1. Tollembeek 8 8 0 120 2. Denderbelle 3. Zandbergen 4. Kastel R&V. 5. Kokejane 6. Heme 7. Idegem 8. Terjoden 9- Herdersem 10. Wieze Sport. 11. Galmaarden 8 4 4 92 8 6 2 118 8 4 4 106 8 4 4 93 8 4 4 100 8 4 4 8 4 4 8 3 5 8 3 5 8 3 5 12. Opstal Pelote 8 1 7 98 1031 98 1021 93 U6| 84 961 95 116 I 69 116 I emzicht nu een klap op hun gezicht kregen. Hun opmars liep hier echt ver keerd uit. Voor Ons Vermaak is dit een grote overwinning geworden en zijn ze Hogere II 8/6 - 15 00 u.: VA Baasrode-Braine Paume 9/6 -15.00 u.: Feluy-VA Baasrode Hogere III 9/6- 15.00 u.: Galmaarden-Herdersem Kastel-Rap Vlug-Wieze Sportief Terjoden-Denderbelle Klub XV Kokejane-Opstal Pelote Bevordering 9/6-15.00 u.: Willebroek-Aalst Herleving Hamme Zogge-Puurs Kerksken-Kastel Rap Vlug Baardegem-Merchtem Nieuwerkerken-Hamme St.-Anna Zele Durmen-Hoké Erembodegem Lagere I en II 8/6- 15.00 u.: Kerksken-Opstal Pelote 16.00 u.: Nieuwerkerken-Opwijk 9/6-15.00 u.: De Toekomst Bugg.-Wieze Sportief D'belle Klub XV-De Toekomst Bugg. A VA Baasrode-Opwijk VBR Provinciale junioren 8/6-15.00 u.: Okegem-Kastel Rap Vlug 9/6 - 9.30 u.: Herne-Terjoden Overboelare-Sl.-Anna Hamme Kadetten 7/6-18.30 u.: Denderbelle Klub XV-VA Baasrode Zele Durmen-Brussegem De Toekomst Bugg.-St.-Anna Hamme Herdersem-Kastel Rap Vlug Miniemen 8/6 -10.00 u.: Wieze Sportief-D'belle Klub XV 9/6-10.00 u.: Hoké Erembodegem-Herdersem Zele Durmen-Kastel Rap Vlug Brussegem-Hof ten Rode Baasrode 10.30 u.: Hamme Zogge-VA Baasrode Pupillen A 9/6 - 10.00 u.: Kastel Rap Vlug-Brussegem VA Baasrode-De Toekomst Bugg. 9 00 u.: Opstal Pelote-Wieze Sportief Pupillen B 7/6 - 18 30 u Baasr. Hof ten Rode-Opstal Pelote 9/6 -10.00 u.: Wieze Sportief-Opstal Pelote Terjoden-Kastel Rap Mug 9.00 u.: Hamme Zogge-Zele Durmen Beker v. België V Ronde 8/6 -15.00 u.: Kastel Rap Mug - Champion - Vitrival Terjoden - Gembloux - Tollembeek Rode - Beloeuil - Wieze Sportief alley (en leen :bas esta: ndii ilep he in lepe am efai ui 3 lind ïtva red port et urg. (Illl ntst it d Ie s die Ie loq Itijc latii pelt lijh cafe Marquis cafe Maquis

De Voorpost | 1991 | | pagina 24