Quiévrain FCD Ninove - Aalst - Dendermonde Sterke prestatie van Raf. Bijl uit St.-Denis Frangois Van Driessche, Chateauroux-winnaar in Dendermonde Henri Van Nieuwenhuyse knap uit Brive in Dendermonde 28 - 7.6.1991 - De Voorpost nun e, 4e prijs. Kopduiven voi Hassel, Frans Van Geei te Bruycker, Van Huyci Luyckx, 4i in De Velde, Boxstail, 51 Neuten, 57. Tailde- 59 Neuten, 60. Van DUIVENSPORT In de GROEPERING BUGGENHOUT- BAARDEGEM-GREMBERGEN zorgde Raf. Bijl voor een stunt. Zijn drie jaarlin gen stonden bij de oude duiven op de le, 2e, 30e plaats en in eigen kategorie werden ze le, 2e, 30e. Kopprijzen bij de oude duiven voor Frans Keppens, Charel Geerinck, Baziel Poppe, Jan Schatte- man, Etienne De Backer, Patrick Van Der Cruyssen. Een goede knappe uitslag eens te meer voor Sylvain Verstraeten met de 7e, 9e, 16e, 17e, 22e of 5 op 6. De ereplaatsen bij de jaarlingen voor Spa- noghe en zoon, 6 op 8, Gustaaf Ver- berckmoes, Patrick Van Der Cruyssen, Gebroeders Van Der Borght, Van Win- ckel-Van Herreweghe, Baziel Poppe, Charel Geerinck, Julien De Man. De Chateauroux vlucht in De Reisduif te Dendermonde werd bij de oude duiven gewonnen door Lokeraar Frangois Van Driessche voor de provinciale Brive win naar Henri Van Nieuwenhuyse en verder Marc Verberckmoes, M. Van Den Eeck- houdt, Julien Raemdonck (5e en 6e), Gilbert Van Miegroet, Frank Roels, José De Bruycker, Gilbert Galle. Kollektief opvallende resultaten voor Ju lien Raemdonck met de 5e, 6e, 17e, 26e, 31e, 57e en 6 op 6, Gilbert Van Miegroet 7e, 14e, 23e, 24e, 35e, 37e en ook 6 op 6. Dit was ook zo voor Edmond De Kerpel met de 16e, 19e, 40e, 41e, 51e, 64 en 6 op 6. Bij de jaarlingen won August Vion voor Frans en zoon Wijnant. Julien Raemd onck begon aan de 3e prijs en vervolgde met de 6e, 8e, 14e, 15e, 21e, 25e en 12 prijzen van 19 duiven. Vroege duiven ook voor André Van Hecke, Noël Ras- schaerdt, Roger De Busschere-Spaer- keer - De Rop, Henri Van Kerckhove. Duivensport. Quiévraininkorving te Wieze bij het Samenspel Herdersem- Wieze (da) Duivensport. Het moet je maar overkomen, aldus de Gijzegemse liejhebber Staf De Witte. Zeventien jonge duiven zijn niet teruggekeerd, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Stafken is een typische Noyon- en fondspeler (da) Duivensport. Mevrouw Uytersprot brengt de klok met de Bourgesuitslagett binnen (da) Willem Druwé, Patrick Hillaert, Jozef De Munck, Dierick-lnzé, Damiaan Pissens, Danny Van Puyvelde, Camiel De Schoemaecker, Gustaaf en zonen Raemdonck, Louis Van Spitael en Van Bogaert-De Bakker Te Uitbergen klokte Willem Druwé zes duiven in de eerste twintig met de eerste prijs als blikvanger bij de piepers. Ook Patrick Van Kerckhove kreeg zijn deel van de vroege prijzen met de 2e, 8e, 9e en 10e prijs als eerste aangiften. Ook kopprijzen achter de naam van André Bonnaerens met de 4e, 11e en 12e. Frans Geraerts, Remi Sigin, Raf Van Der Sypt en Patrick Peirlinck stonden vroeg ge klasseerd. Camiel Buyle was de topper bij de oude duiven voor Alfred Boterbergh, Freddy Moerman (3e, 7e, 8e), Gilbert Van Gendt (4e en 6e), Charles Van Kerckho ve, N. en A. Bastiaens. In de kategorie kwam de vader en zoon tandem Norbert en Main Bastiaens het best aan hun trekken met de le en 3e prijs en twee volgduiven en hun vijf ingekorfde duiven op de uitslag. Kopduiven voor Albert De Palmenaer, Jozef Van Vossel, Gilbert Van Gendt, Deolet Fruythof. Victor Sigin speelde sterk met de 6e, 8e als vroegste duiven en 6 op 6 prijzen. Te Schoonaarde was Patrick Hillaert de blikvanger bij de onge duiven. Naast de overwinning was hij nog goed voor 7e, 8e, 9e prijs. Louis Van Extergem kreeg ook deel van de vroege duiven met de 2e, 4e, 12e, 13e en 16e. Een deel van de vroege duiven werd ook opgeëist door André Bonnaerens (5e en 6e), Gaby Reynvoet, Eugeen Van den Berghe. Een hoofdprijs bij de oude duiven voor de gebroeders Heirman en ook in de kijker Kamiel Ringoet (2e, 4e, 9e, 10e), Patrick Hillaert (3e, 5e, 7e), Louis Van Extergem en Maurits De Groeve. André Bonnaerens was de laureaat bij de jaarlingen voor Patrick Hillaert (2e en 9e en de beste series). Ook Romain Bogaert klokte twee duiven in de toptien met de 4e en 6e prijs en vroege meldin gen voor Albert en zn Van Extergem, Albert Cool, Maurits De Groeve, gebroe ders Heirman en Kamiel Ringoet. Te Moerzeke-Centrum troonde Jozef De Munck op het hoogste schavotje bij de jonge duiven en ook kollektief speel de hij sterk met 18 prijzen van 25 dui ven. Willy Vercauteren was tweede. René Willaert klokte niet alleen twee vroege duiven met de 3e en 4e prijs maar aan de 31e prijs won hij de eerste serie aangeduid. Vroege prijzen achter de naam van Frank Van Haute, Roland Verbeke, André Van Haute, Hectör Gee rinck (9e en 10e), die aan de 9e prijs de eerste serie van drie aangeduid won. De oude duiven zege ging naar Thierens- Wilgenhof. De prestatie van Cyriel Smet met de 2e en 8e prijs en de eerste serie is ook vermeldenswaardig. Kopduiven voor Maurits Peel man, Hubert Ost, An dré Van Haute, Frans Van Riet, die ze met de 10e, 14e en 17e prijs alledrie op de uitslag had. Ook Louis Van Vossel was weer bij de pinken met de 4e, 7e, 9e, 12e, 23e of 5 op 5. Hij trok de lijn door bij de jaarlingen waar hij de vlucht won en naast 4e prijs ook nog 5 van zijn 6 duiven op de uitslag zette. Vroege duiven voor Henri Delcart, Hu- bert Ost, Paul Wuytack, Raymond Ver- helst (6e en 11e en eerste serie), René Willaert, Benoit De Saeger, Petrus Van den Broeck en Maurits Peelman. In het Vierverbond Oudegem-Ap- pels-Dendermonde-Grembergen viel de snelste jonge duif op het hok van Dierick-lnzé, die er ook nog de 11e prijs bijpakten. Kopduiven voor Julien Stee man, Francois De Smedt, Rudy Doms, Frans De Smet (8e en 10e). Een knap resultaat voor Albert en zoon Van Exter gem met de 4e, 5e, 6e, 9e prijs als vroegste aangiften en 15 prijzen van 16 duiven. Aan de 40e prijs van 581 duiven won Paul Amand de eerste serie van twee aangeduid. Remy Cornelis mikte in de roos bij de oude duiven voor Benoit Cornelis (2e en 6e), Maurice Vereecken, Fr en zn Van Extergem, Theo Segers, Jozef De Wilde. De blikvanger was zondier twijfel André Van Uytvange met de 3e, 5e en 9e prijs en zijn drie eerste afgegeven of meteen de eerste serie van twee en drie aange duid. aan de 22e prijs won Karei Ost de tweede bonserie en trok de lijn hele maal door met de series tot 50. Alfred Van Keer klokte de tweede van drie aangeduid. De jaarlingenvlucht werd op het palmares van Julien Cool ingeschre ven voor Maurice Vereecken, André Van Uytfange (3e en 4e), AJfons Buerms, Marcel Cool, Frangois De Smedt, Jan en zn Verhelst, Adrienne De Busschere. Theo Segers begon aan de 9e prijs en aan de 27e prijs was de eerste aangedui de serie voor hem en Basiel Segers won de tweede van twee aangeduid. Aan de 40e prijs had Karei Ost al drie van zijn vier duiven op de uitslag en dat was goed voor de eerste serie van drie aangeduid. Albert en zoon Van Extergem wonnen de tweede van drie aangeduid. In het Verbond Lebbeke Verbroede ring Centrum was Damiaan Pissens de primus bij de jonge duiven voor Jozef Tilburgh, Jean-Pierre Keymolen, Omer Van Geertruy, Henri Verdoodt, J. Ver- heirstraeten, Jozef De Beys, Pierre Van Nicuwenhuyze (8e en 9e), Désiré Van den Abbeele (10e en 12e en eerste serie), Frans Vereecken. In de kategorie oude duiven troonde Frans Van Hoymissen op het hoogste schavotje met daarbovenop nog de 8e prijs en verder Frans Van den Abbeele, Frans Aeyels, Frangois Vermei- ren (4e en 6e), Désiré Van den Abbeele, Wilfried Tilburgh, Goedgezelschap-Man- naert, Jozef De Nul. Met de 11e en 12e prijs won Jozef Tilburgh de eerste bonse rie. De tweede bonserie en nog een pak andere series waren voor Paul van Nieuwenhove aan de 29e prijs. Frans Van den Abbeele won aan de 43e prijs de eerste van drie aangeduid en de tweede ging'naar dezelfde melker aan de 50e prijs. Bij de jaarlingen voerde Roger Willockx de toptien aan voor Frangois Vermeiren, Wilfried Tilburgh, goed voor de waarborg, Frans Van den Abbeele, Paul Philips, Frans Van den Abbeele, Leon Van Sande, Pierre Van Nieuwen- huyze, Frangois Philips, Jozef Uytters- prot, Geert De Nul, Emmanuel De Bac ker. aan de 23e prijs was Jozef De Nul goed voor de eerste bonserie en Frans Van den Abbeele won de tweede aan de 26e prijs. Winaar Roger Willockx was ook nog bij de pinken om wat seriegeld mee te graaien en hij deed dit aan de 54e prijs met de serie van drie aangeduid. Aan de 60e en 6le prijs wonnen Frangois Vermeiren en Geert de Nul ook nog een serie van drie duiven. Te Zele Eerlijk duurt langst was Dan ny Van Puyvelde bij de jonge duiven op de zegetoer met daarnaast ook nog de 3e prijs. Gaston en zoon Snoeck (2e en 7e), Gilbert Van den Hof (4e en 10e), prikten er twee in de eerste tien. Vroege meldin gen voor Leon Smekens, Haentjens- Gijsens, L. en zn Van den Abbeele. Het hok in de kijker was dat van Gilbert De Witte met de 6e, 9e, 14e, 15e, 16e en 20e als vroegste aangiften en daartussen, naast talrijke andere series, de eerste van twee aangeduid. Leon Smekens won aan de 33e prijs de tweede van twee aangeduid. Aan de 68e prijs had winnaar Danny Van Puyvelde reeds 10 van zijn 20 duiven op de uitslag en daar zaten de eerste drie aangeduide duiven tussen. Een goede beurt maakte gilbert Van den Hof aan de 83e prijs met de tweede serie van drie en de eerste van vier en vijf Paul Seymortier mikte in de roos bij de oude duiven voor Gerard De Wandel, Kamiel Heirman, Leonard Mariman, Gilbert De Block, Bob De Brabander, Hubert Temmerman, Gerard Famaey (8e en lie), Georges Van de Wielle (9e en 10e). Aan de 16e prijs won Bob De Brabander de eerste serie van twee voor Leonard Mariman, die aan de 17e prijs de tweede pakte. De vier ingekorfde duiven van Georges Van de Wiele ston den aan de 29e prijs op de uitslag en die waren goed voor de eerste series van drie en vier aangeduid. In de reeks jaarlingen haalde Hubert Temmerman nog eens zwaar uit met de le, 2e, 10e, 12e, 18e, 21e of 6 op 8 en heel wat series. Gilbert Van den Hof met de 3e, 4e, 11e, kreeg ook zijn deel van de seriekoek. Hetzelfde geldt voor Gerard De Wandel met de 5e en 7e prijs en de eerste serie. Te Berlare speelde Camiel De Schoe maecker zich in de kijker met de le en 2e prijs als voregste meldingen. Julien Bannaerens met de 3e en 4e prijs en Spaerkeer-De Rop, met de 8e en 9e prijs zaten goed in de toptien. Vroege duiven voor Eugeen Devos, Erwin De Grauwe en Cesar Dauwe. Bij de oude duiven speelde Frederik Christiaens sterk met de le en 5e prijs. Kopduiven voor Danny De Brabander, Cesar Dauwe, Eddy De Maesschalck, Frans De Smet (6e en 9e), Basiel Wante, Erwin De Grauwe een sterke prestatie met de le, 4e, 8e, 14e of 4 op 4. Goede resultaten bij Camiel De Schoemaecker, Odette Van der Linden, K en zn Clem- minck, Marcel D'hooghe, Armand De- smedt en Gilbert Vergeylen. Te Zele-Huivelde mikten Gustaaf en zonen Raemdonck in de roos met ook nog de 9e prijs als vroege aangifte en 12 prijzen van 18 duiven. Kopduiven voor Frans Van Dael, Alfons Blancquaert, Ge orges Roels, Irene Steeman, Hugo Van Overloop, gebr. Roels (7e en 8e), No- bels-Maes. Aan de 15e prijs klokte Antoi- ne Fostier de eerste serie aangeduid. In de kategorie oude duiven was de hoofdprijs voor Leo Rooms voor Gilbert Temmerman. Met de 3e, 4e, 10e, 12e, kwam Adolf Heirweg goed aan zijn trek ken. Met de 5e en 8e prijs ging de eerste serie naar Frans De Beule. Vroege dui ven voor Philemon Staes, Walter Haent- jens, gebr. Roels, Remy Geerinck. Bij de duivinnen de le en 3e prijs voor Cyriel Verstuyft en verder Adolf Heirweg, Willy Göossens, J-P. De Backer, André Van Avermaet, Danny Van Puyvelde. Bij de jaarlingen een nieuwe overwinning voor Cyriel Verstuyft met daarboven op nog de 6e, 7e en 25e of 4 op 4. Ook Hubert Temmerman was hier een crack met de 2e, 5e (eerste serie), 10e en 5 op 6. Verder vroege duiven voor Adolf Heir weg, Jozef Lauwaert, Frans De Beule, Hugo Van Overloop, Raymond De Don der. Te Buggenhout-Den Belg klokte Louis Van Spitael de hoofdprijs voor Frans Maes (2e en 5e); Jozef Van de Voorde (4e en 6e), Willy Van Zeebroeck (8e en 9e). Dan begon Paul Vermeulen aan zijn reeks ereplaatsen met de 7e, 10e, 11e, 12e, 22e, 23e, 28e, 30e, 46e of 10 prijzen van 14 duiven per drietal. Bij de oude en jaarlingen won Raf Bijl tweemaal. In de St.Niklase Verbroedering stond de derby vlucht voor de jonge duiven op de rol. Een succes voor de tandem Van Bogaert-De Bakker Smet de le en 2e prijs en ook de twee eerste derby's tussen 1462 kandidaten. Kopprijzen voor Freddy Van Acker (3e en 17e), Marcel De Blieck, Benny Van Bogaert, Ghislain Nicque, Anneke Vander Vreken, De Mare-Blondeel, Karei Van Cauteren, Rudy Felix. Een knalprestatie voor de gebroeders De Block met de 4e, 9e, 14e, 37e, 38e als vroegste aangiften en 10 prijzen van 12 duiven. Frangois Thuy stond op kop bij de oude duiven voor De Maere-Blondeel, Rudolf Adriaenssens, Ghislain Nicque, Julien Baetens, Leon De Kraey, Marcel Smet, René Fierens, André Truyens (10 en 11e), Marcel Noens, Albert Pyl (14 en 15e). Een goed resultaat voor Roger Van Hove (7e, 13e en 18e) en heel wat series. Bij de jaarlingen scoorde Alfons Van Boxelaer het hoogst, met ook nog de 10e prijs. Kopprijzen bij Julien Baetens, Re né Fierens, Omer Stuer, Maurits Meule- man. De uitblinker was Leon De Kraey met de 3e, 5e, 6e, 21e, 36e, 66e of 6 op 6. BENO Duivensport. Robert De Gucht uit Overmere speelt bij De Vrije Schellebelle en behaalde een 3de, 4de, 5de en 6de op Noyon met de Vlucht oude Bourges: 25.5.91 Duivinnen: 219 - los: 7.40u. (53 deelnèmers) I. Luyckx - Schoonaarde (14.03 50 - 1170,31), 2. Neuten, 3- Branswijck, 4. De Meyer, 5 Rasschaerdt, 6. Hendricxk, 7. De Meyer, 8. Poppe, 9 Poppe, 10. Slots, II. Van De Velde, 12. Slots, 13- Verleyen, 14. Van Sande. 15 Van Den Bulcke, 16. Van Boxstael, 17. Bauwens, 18. Roels, 19 Hendrickx, 20. Mornal, 21. Van De Vel de, 22. De Mulder, 23 Van De Velde, 24. De Jonckheere, 25. Neuten, 26. Slots, 27. De Roover, 28. Luyckx, 29. Van Holder, 30. De Vadder, 31. De Norre, 32. Van Der Maelen, 33 Luyckx, 34. Van Buggenhout, 35. De Vleeschauwer, Van Den Bulcke, 37. Luyckx, 38. 39- Van Der Maelen, 40. Slots, 41 Den Bossche, 42. De Vesleer, 43 Veseleer, 44. Van Haute, 45. Taildeman, 47. Slots, 48. Va 49- Van De Velde, 50. Van Boxstail, Neuten, 52. Slots, 53 Rasschaerdt, DeVos, 55. Slots, 56. man, 58. Hendrickx, 59 Buggenhout, 61. Luyckx, 62. Van genhout, 63- Mornae, 64. Matthijs, Van De Velde, 66. De Norre, 67. 68. De Vos, 69. Roels, 70. Luyckx, Roels, 72. Van Der Maelen, 73. Slots. Duivensport. Wie in het Samenspel Herdersem-Wieze niet in het rijtje moet [Jk!. staan om in te konen kan de tijd doden met praten over de duiven of een spellet) beloften (da) De le prijs in het lokaal Dendermonde met de 2e, 3e, 4e prijs. Kopduiven votjl. 1 uit Brive betekende voor Henri Van Gilbert Van Nieuwenhuyse ook de eerste prijs pro- Philemon De Bruycker, Van vinciaal. Hij klokte ook nog vroege dui- Eeckhaudt, Herman en Frederik ven met de 10e en 13e prijs. Een zeer (9e en 11e) goed resultaat voor Georges Langbeen kcha| nsti

De Voorpost | 1991 | | pagina 28