A.A.A.' kwam, zag en schreef... VaJsters stadsbestuur investeert in veiligheid an Pierre Cornelisstadion Aalsterse parkeerproblemen Grote internationale ruildag van prentkaarten in Aalst Jaarlijkse paardenprijskamp in Aalst De Voorpost - 7.6.1991 - 5 Aalsterse politiekers, organisaties, scholen en initiatiefnemers aller- zullen de eerstkomende tijd in hun krant de snedige pen van Johan Ighe missen. „i zaterdag 31 mei sloot hij 17 jaar van dagelijks nieuws-doorgeven aan dagblad af. Het spreekt vanzelf dat hij blijvend een rol zal spelen in de :kberichtgeving naar Het Aalsterse Volk toe, zij het dan op een ander De reakties waren nogal uiteenlo pend, toen men vernam dat Johan Velghe uit het team van dagelijkse perskorrespondenten van de Den derstreek zou verdwijnen. Niet ver wonderlijk als men weet dat 'pers monument A.A.A.' bijna 20 jaar on onderbroken het dagelijkse wel en wee van de Aalsterse leefgemeen schap neerschreef en hiermee ver eeuwigde. Overgewaaid uit West-Vlaanderen startte Johan Velghe in 1973 als ver slaggever bij 'De Voorpost', "t Was voor de editie van de eerste week van september '73 dat ik mijn eerste artikel in 'De Voorpost' schreef. Ik moest over sport schrijven en kende nauwelijks het verschil tussen een wielrenner en een voetballer. Ik heb er bijzonder veel geleerd. In die tijd was 'De Voorpost' het enige blad dat het streeknieuws verzorgde, zelfs de kranten hadden er nog geen afzonderlijke bladzijden voor gere serveerd. Het was een pioniers tijd...', verklaart Johan. 'Reeds vlug verscheen 'De Voorpost' op 16 pagina's. Het Aal- \alst. Velen zullen de kritische pen en vlotte stijl van Johan Velghe in hun krant sterse Dirk Martensjaar leverde wel lissen. Met ergens pijn in het hart noteert hij zijn laatste persverslag in de veej COpy voor de stad zelf, maar xioclub van Eendracht Aalst (a) voor de Faluintjesgemeenten was streekberichtgeving een nieuw ge geven. Er was nog geen fusie, maar dank zij een sterk team van plaatse lijke medewerkers uit de omliggen de gemeenten speelden wij het wel klaar. Jos Muylaert (meester Jozef uit Meldert, spijtig genoeg door ziekte inaktief) was mijn eerste col lega. Samen met zijn zoon Jan, als persfotograaf en Fred Van Biesen uit Moorsel brachten bij begin '74, dikwijls in nachtelijke redaktiever- gadering de Aalsterse Voorpostedi tie bij elkaar', aldus J. Velghe. Toevallig, door verslaggeving over een dramatisch gebeuren (de dood door verdrinking van 3 Aalsterse karnavalisten in de Dender) kwam Johan Velghe in kontakt met pers man Louis De Lentdecker uit Sint- Gillis-Dendermonde, die hem aan zocht om over te gaan naar de dag bladpers, wat dan ook gebeurde. Van begin '75 tot vorige vrijdag 31 mei '91 te 24.00 uur heeft Johan dit dan ook plichbewust gedaan. Schrij ven 'heet van de naald' was voor Aalst. Zaterdag 31 mei: A.A.A.' schakelt zijn computer uit, het laatste artikel voor het Nieuwsblad is geschreven (a) steeds objektief te blijven. 'Soms is dit bijzonder pijnlijk', verklaart Jo han, 'Het Delhaizedrama bijvoor beeld zal mij steeds bijblijven, die onbeschrijflijke doodse stilte on middellijk na het gebeuren, het on noemelijk leed bij familieleden die men dan nog moet lastigvallen voor fotomateriaal en interview, daar had ik toen de grootste moeite hem dan ook een passie. Dikwijls mee', vertelt Johan. nam hij daarbij geen blad voor de Gedurende die vele jaren plaatste mond (pen), maar trachtte hij Johan Velghe zo'n acht keer per dag zijn 'AAA' initialen onder een arti kel. Er rekening mee houdend dat dit zes maal per week gebeurde, komt men na een vluchtig reken sommetje tot zo'n kleine 40.000 ar tikels. Johan Velghe verdwijnt niet uit de perswereld, maar heeft nu een orga nisatorische en redaktionele op dracht. Langs deze weg willen wij, korres- pondenten uit de persbond van de Denderstreek, Johan Velghe veel sukses toewensen in zijn nieuwe op dracht en hem danken voor zijn col legialiteit en hulpvaardigheid. Voor velen is hij steeds het pers boegbeeld geweest. PH Vorige dinsdag werd door de "Groene Graanmarktgroep" uit Aalst van het College van Burge meester en Schepenen der Stad Aalst, opnieuw een schrijven ge richt in verband met de parkeerpro- Graanmarkt en het projekt van de ondergrondse parking in alle stilte in de vergetelheid bleek te zinken, realiseert de G.G.G. zich - en zij moet steeds op hetzelfde terugke ren - dat er nooit een definitief ant- Lïdagavon^ 11. gingen, bij hoogdringendheid, het sladsbestuur van Aalst en de verantwoordelijken van endracht Aalst, samen rond de tafel ritten. Er werden, onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeente- lad, vanwege het college van burgemeester en schepenen, een aantal voorstellen geformuleerd i.v.m. het Pierre irnelisstadion, Brcdestraat te Aalst. la de euforie van kampioenvieringen, weet het Aalsters Stadsbestuur dat bij hoogdringendheid, de situatie van t volgend seizoen in eerste klasse spelen van Eendracht Aalst, moet realistisch bekeken worden. Men besliste in ook reeds op de gemeenteraad van maandag II. onmiddellijk een aantal voorstellen uit te werken, met 'trekking op de aanpassing van de huidige toestand op Eendracht Aalst. sen het stadsbestuur en de bevoeg- de stedelijke veiligheidskorpsen op de diensten, bevestigd. Uiteraard het terrein noodzakelijk zijn. Ineen zal hierdoor ook voorzien worden voetbalseizoen worden minstens 17 in andere evocatiemogelijkheden thuismatchen gespeeld waarbij tel- voor het stadion. kens dertig personeelsleden gedu- bunes betreft bestaat alleen de be- blemen in de stad. Zij stelden hierin woord kwam op hun herhaaldelijk reidheid tot het verlenen van het het volgende: bouwrecht hiervoor. Hierover Sedert enkele weken stelt de wenste het bestuur van Eendracht G.G.G. vast dat snode plannen Aalst zijn spijt uit te drukken te weer de kop opsteken bij de par- gestelde vraag. Dit nu sedert begin 1989, wanneer het beruchte nieuws als een plotse donderslag inviel. De laatste deiningen rond de blij- titet lij de aanvang van de informatie ve ergadcring van dinsdagavond over 1c reeds geformuleerde voorstel- beklemtoonde burgemeester A. De Maght, het spijtig te vinden dat het stadsbestuur bij prioriteit wenst te investeren in niet winstge vende zaken waarmee de veilig heidsaanpassing werd bedoeld. 'Het is in de eerste plaats onze plicht de wet te respekteren en deze te doen respekteren. Wij wensen ook vooraf nog te stellen dat de voorstellen die zullen worden voor gelezen, alleen zullen worden toe gelicht om misverstanden te vermij den, maar dat het niet onze bedoe ling is naar discussie hierover toe te gaan. Verschillende punten vergen nog een beslissing van de gemeente raad. Daar het voorstellenpakket zo snel tot stand kwam is het niet meer dan normaal dat de verschillende frakties zich hierover onderling nog moeten beraden, aldus burgemees ter De Maght. Eerstens wordt voorgesteld werken uit te voeren om het Pierre Corne lisstadion volledig te laten voldoen aan de Koninklijke Besluiten van 17.7.89 en 14.5.90 en de normen van de Koninklijke Belgische Voetbal bond i.v.m. de veiligheidswerken te gen 27.7.91. Hiermee wordt bedoeld dat voor het nieuwe seizoen men wenst het totale KB dienaangaande in al zijn artikels te volgen. De noodzakelijkheid van het onmid dellijk plaatsen van 'hekkens' werd dinsdag, na telefonisch kontakt tus- ders de sportieve uitbouw van Een dracht Aalst hierdoor zou bemoei- Voor wat de elektriciteitsvoorzie- rende vier uur, de veiligheid moeten ning in de buurt en op het terrein verzekeren. Aanpassing van de kle- zelf betreft, zal bemiddeld worden dij om in de veiligheid van de agen- lijkt worden. Toch dankten zij het bij Electrabel voor de vernieuwing ten zelf te voorzien zal worden aan- stadsbestuur voor de inspanningen van de verlichting. Wat de toestand geschaft. Een geheel van helm, van de bestaande verlichtingspilo- schild, lange stok enz. kosten 25.000 nen op het stadion betreft, kan nie- fr per persoon. Met daarbij komend mand nog waarborg voor veiligheid de gepaste opleiding, wordt de jaar ervan geven. Eventuele aanpassing lijkse stadsuitgave hiervoor ge moeten vaststellen dat de vroeger keerkwestie in onze stad. Zo is er vende broeiende kwestie van het gedane beloften in verband met de- ondermeer het Rewa-project met ze tribunes, niet door het stadsbe- 250 parkeerplaatsen en het Soc. stuur werden ingelost. Zij drukte Imm. Albertine-project met 250 dan ook de hoop uit dat de budget- parkeerplaatsen, taire toestand van de stad zich zoda- Onderzoeken en besprekingen nig zou wijzigen dat het stadsbe- staan aan de orde van de dag. Voor stuur op zijn beslissing zou kunnen stellen voor parkeergebouwen krij- terugkomen. Zij vreesden dat an- gen negatieve adviezen en zouden van de stroomvoorziening voor de buurt in de omgeving zullen, zo no dig, ook aangepast worden. Elke wedstrijd zullen, naast de rijks wacht die instaat voor ordehandha ving en veiligheid buiten het terrein, raamd op 3 miljoen. Verder verklaart het stadsbestuur zich bereid verder te bemiddelen tot het bekomen van sponsoring voor de vzw KSC Eendracht Aalst, maar voor wat het van de twee zijtri- Aalst. Er zal met heel wat centen moeten over de brug gekomen worden. Voorzitter Goethals geeft aan burgemeester De Maght een kostenbesparend geschenk, een gebruikte wedstrijdbal die genaamtekend is door de spelers (a) die zij zou leveren op veiligheidsge bied. Aansluitend op reeds vroeger geno men beslissingen van het stadsbe stuur, om bij alle lopende huurkon- trakten de huur op te trekken 'tot de helft van de huurwaarde, stelde zij ook de herziening voor van het huurkontrakt van het Pierre Corne lisstadion. Dit betekent 350.000 fr per jaar, vanaf 1.5.92 voor een perio de van 9 jaar. Op de vraag of het bouwen van een nieuw voetbalstadion, buiten het stadscentrum, met nodige parkeer voorzieningen en inplantingsmoge lijkheden voor KMO's niet in over weging werd genomen, antwoordde de burgemeester dat dit ook de wens was van het stadsbestuur. Er werd echter aan toegevoegd dat men hierover zal moeten blijven dromen, zolang er geen antwoord gevonden wordt op de vragen: wie zal dat betalen en hoever zal men nog gaan met de bedragen die be taald worden voor hen die ons de sport vertonen? PH toch aanvaard worden. Wat meer aan de rand gelegen staanplaatsen zouden gereduceerd worden ten voordele van meer centraal gelege ne, enz... Dit terwijl Het Forum samen met parkeren in onze stad, wekken thans weer begrijpelijke ongerust heid in onze gemoederen. Ondanks het planten van de Koningsboom en het verven van de banken, waarvoor wij trouwens erg dankbaar zijn, staat het achterpoortje nog altijd op een kier. Is het dan werkelijk niet mogelijk, deze netelige kwestie in het pakket van het volledige ver keersplan op te nemen om eindelijk de huidige bestemming van het parkje te bestendigen. Een goede week geleden was het de talrijke groeperingen, bezord om dag van Het Park Al gaat het hier .1 -i r, moor 0pn n'irl/_pl/p t\i' het verkeer zo veel mogelijk in de stadskern te beperken, steeds maar aandringen op het creëren van randparkings. Ondanks het feit dat het stilaan bleek rustig te worden rond de dan maar om een park-ske, de G.G.G. durft te hopen dat het niet zal opgeofferd worden en verwacht van U een definitieve, geruststel lende en positieve beslissing. P.H. Op zondag 9 juni organizeert de Prentkaartenclub van Aalst een Interna tionale Ruildag in de zaal Sint-Anna aan de Roklijfstraat te Aalst. De zaal ligt aan de kerk van Sint-Anna, nabij het kruispunt Gentsesteenweg en Boudewijnlaan. De ruilbeurs zal geopend zyn van 9.00 tot 16.00 uur. Personen die wensen deel te nemen xer herinnering aan deze ruildag aan de ruilbeurs kunnen een tafel wordt een nieuwe prentkaart uitge- afhuren aan een vastgestelde prijs. Tijdens de beurs zijn er broodjes en drank te verkrijgen. Op zaterdag 6 juli aanstaande vanaf jarige merries, merries van vier en Ook hier zijn er geldprijzen en krij- 9.30 uur organizeert de Landbouw- vijf jaar en merries van zes jaar en gen de eerste drie van elke reeks ouder. In elke kategorie zijn er geld- een eremetaal. Voor de mooiste en prijzen te verdienen en ligt er voor verdienstelijkste merrie is er ook de eerste drie ook een eremetaal een kunstvoorwerp te verdienen en cornice van Aalst in samenwerking met het stadsbestuur van Aalst, de Provinciale Landbouwkamer van Oost-Vlaanderen en de Vlaamse Haflingerclub, de jaarlijkse paar denprijskamp op de Houtmarkt te Aalst. Er zijn wedstrijden voor het Bel gisch trekpaard, zadelpaarden en Haflingers. Iedere deelnemer van groot-Aalst krijgt een herinnerings medaille. In de reeks Belgisch trekpaard zijn er 6 kategorieën voorzien merries en hengsten zuigelingen, merries jaarlingen, tweejarige merries, drie- klaar. Er is ook een ereprijs voor het mooiste en verdienstelijkste paard en voor de eigenaar die het meest heeft bijgedragen tot het welslagen van de prijskamp is er een aanmoe diging voorzien. Bij de zadelpaarden zijn er 5 kate gorieën merries en hengsten zuige lingen, merries en ruinen zonder voor de eigenaar die het meest heeft bijgedragen tot het welslagen van de prijskamp is er een aanmoedi ging- Voor de Haflingers is er een biezon- dere prijskamp met tien katego rieën. Ook hier is er een ereprijs voorzien voor de mooiste en ver dienstelijkste Haflinger en krijgt de eigenaar die het meest heeft bijge- tanden, merries drie en vier jaar, dragen tot het welslagen van de merries vijf jaar en ouder (volwas- prijskamp een kunstvoorwerp, sen tanden) en ruinen met tanden. Aalst. In Moorsel op de parking van supermarkt Frida zorgden deze heren voor Jaar- Voor 1 von etiint Hnnrlfiiinnpti mi/litrwntpr Pip knnnprpn 7iin mndel7Ün klnnrvnorde marustraat geven, de 24ste in de rij. De oplage is beperkt tot het normale aantal bezoekers van de beurs en wordt aangeboden aan dc ingang van de zaal aan de prijs van 40 fr. Er is uiteraard geen aankoopverplich ting. Zoals voorgaande jaren wordt een oude prentkaart uit de regio afgebeeld, aangevuld met een pen tekeningdie bij het beeld aansluit ol het vervolledigt. Deze keer is het een straatbeeld van Herzele. Voor verdere inlichtingen kan men terecht op het telefoonnummer 053/21.79.87 of bij Danny Denayer, B. Meyerspark 12 te Aalst (053/ 80.65.55.). (HP) De Nationale Confederatie van Ouderver enigingen organizeert ook nu vakantiekur- sussen. Men kan kiezen tussen kursussen Frans, Engels, informatica, muziek of dans. De kursussen duren 11 dagen en staan open voor alle jongeren van 10 tot 21 jaar. Voor meer infomialie NCOV, Gui- een stunt. Haarknippen onderwater. De kapper en zijn model zijn klaarvoorde stunt (foto Guy) 511.65 05.) 1 te 1040 Brussel 02

De Voorpost | 1991 | | pagina 5