Deze week in TV-Ekspres EKSPRESI ®a 'nternat'onaa' VAN ROSSEM SPRÉÉKT JAN CEULEMANS: Vandaag bij je dagbladverkoper Europa een, waarheen? De Voorpost Graag stilte a.u.b. Hier wordt gestudeerd Voor de schoolverlate AAN AMEDEE JAN BARDI: "Ik ben altijd mijn eigen baas geweest" En verder: Madonna-Leven met Lynn - Dallas enz. enz. HEBT U EEN HUIS TE KOOP Win nu je video 16 - 14.6.1991 - De Voorpost Dendermonde. Hoever staan we met het eengemaakt Europa. Deze deelnemers aan het symposium van de Kamer voor Handel en Nijverheid kregen er een duidelijker beeld van (vh) Symposium van Kamer voor Handel en Nijverheid De Europese eenmaking nadert met rasse schreden. De datum 1 januari 1993 doemt stilaan op. De vraag is of iedereen wel klaar is om met sukses deze eenmaking aan te vatten. En vooralhoe staat het met onze bedrijven, onze konkurrentiepositie. Heeft het verenigd Europa perspektieven voor onze grote en minder grote bedrijven. Over dat en nog vele andere dingen meer organizeerde de Kamer voor Handel en Nijverheid van Dendermon de, Aalst en Gewest en Sint-Niklaas een druk bijgewoond symposium dat plaats vond in het stadhuis van Dendermonde. ker die zijn uitspraken staafde met voorbeelden. Laatste spreker in de rij was de heer Verhaegen die het had over de geregionalizeerde dienst voor Buitenlandse Handel en hoe deze dienst het bedrijfsleven voorbereidt op de Europese een making. De Provinciale Dienst Leefmilieu wordt deze tijd van het jaar regel matig gekonfronteerd met klachten over geluidshinder voor studen ten en met de vraag of er ter zake een reglementering bestaat. Vooral tijdens de blokperiode kunnen allerhande muziekproducerende toe stellen storend en enerverend werken. De Provincie vestigt in dat verband de aandacht op het Koninklijk Besluit van 24 februari 1977 dat de geluidsnorm vaststelt voor muziek in openbare en private inrichtingen. Het KB legt de intensiteit van de muziek voortgebracht door elektronisch versterkte installaties aan banden. In tegenstelling tot wat sommingen menen, gelden de nor men voor elk moment van de dag, dus niet enkel 's nachts. Wanneer iemand muziek produceert mag het geluidsniveau in de buurt, dat wil zeggen in alle in de onmiddellijke omgeving gelegen lokalen of gebouwen waarin zich personen bevinden - niet hoger zijn dan 5 decibel A boven het achtergrondgeluidsniveau indien het lager is dan 30 decibel A (de A staat voor 'aangepast aan het menselijk oor'); - niet hoger zijn dan 35 decibel A indien het achtergrondgeluidsni veau ligt tussen 30 en 35 decibel A; - niet hoger zijn dan het achtergrondgeluidsniveau indien dit hoger is dan 35 decibel A. Deze waarden komen hierop neer dat men in de huurwoning weinig of niets mag horen van de muziek. Eigenaars van muziekvoortbrengende toestellen moeten van hun kant beseffen dat het vertoeven in een luidruchtige omgeving aanlei ding kan geven tot gehoorverlies en zelfs geleidelijk tot doofheid. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij de Provinciale Dienst Leefmilieu, Krijgslaan 281 blok S4 bis (vierde verdieping) te 9000 Gent (09V22.41.61.) De data van inschrijving als n zoekende van de jonge schoolv ters 1991 zijn als volgt vastgelj Voor het plaatsingskantoor dermonde, Geldroplaan 1 te dermonde waaronder de gem ten Berlare, Buggenhout, Dei 'M. monde, Hamme, Lebbeke, ty munster en Zele vallen: vana juni tot en met 5 juli zijn er insc vingssessies om 9.00,10.30,13.3 15.00 uur. Voor het plaatsingskantoor We ren, Lange Kouterstraat 14a Wetteren voor de gemeenten ne, Wetteren en Wichelen ziji infosessies en inschrijvingen v; juni tot en met 5 juli om 9.00, II 13.30 en 14.30 uur. De afgestudeerden dienen bij inschrijving als werkzoekendt het bezit te zijn van hun identiti kaart en indien mogelijk van studieattest in verband met de volgde opleidingen. Uitgeverij Keesing heeft een onaflianj blad voor architektuur en 'Domino' op de markt gebracht. Heb verkregen worden bij Drukkerij en l verij Keesing, Keesinglaan 2-20 te j Deume (031324.38.90). Onder de deelnemers aan dit sym posium vertegenwoordigers van mi nisteriële kabinetten, van de Vlaamse Dienst voor Buitenlandse Handel, van banken en van bedrij ven. Zij luisterden naar wat Euro pese specialisten te vertellen had den. En die specialisten waren de Europarlementsleden Karei De Gucht en Alman Metten en de ad- junkt-direkteur van de Vlaamse Dienst voor buitenlandse Handel, Verhaegen die senator Hans De Beider verving. PVDA Europarlementslid Metten uit Nederland belichtte de fiskali- teit voor de ondernemingen en de KMO's bij de Europese eenmaking waarbij hij vooral aandacht schonk aan de vernieuwing van de BTW tarieven. Ook hier wordt gestreefd naar een uniformizering. Het eerste Dendermonde. Europarlementslid Karei De Gucht aan het woord (vh) Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 voorstel tot harmonizering van de BTW tarieven dateert van 1989 en daarin werden twee fazen voor zien een overgangsfase die tot 1 januari 1993 loopt en waarbij het de lidstaten vrij staat om de BTW ta rieven en accijnzen op eigen initia tief aan te passen aan die van de overige lidstaten. Een tweede fase vanaf 1 januari 1993 waarbij een minimum BTW tarief het vroegere voorstel van de vork van het nor maal tarief te vervangen. Van Europarlementslid Karei De Gucht, liberaal demokratische frak- tie, vernemen de deelnemers meer over de ekonomische aspekten van de eenheidsmarkt en de gevolgen voor het bedrijfsleven en de KMO's. Van de 282 richtlijnen zijn er ondertussen al 152 omgezet in wetten. Dat is al heel wat. Er liggen nog 93 richtlijnen klaar om te be handelen, terwijl 23 anderen druk worden besproken in het Europar lement. Tegen 1 januari 1993 zal het grootste gedeelte van de richtlijnen van kracht zijn en dat is volgens Karei De Gucht een hele prestatie. Tussendoor merkte hij op dat de BTW regeling volgens hem niet veel goeds inhoudt voor het bedrijfsle ven. Het zijn wel de burgers en het vervoer die daarvan gaan profite ren. En over dat vervoer had hij heel wat te vertellen. Temeer omdat Bel gië en Nederland het grootste deel van het wegtransport voor hun re kening nemen. Er openen zich hier nieuwe perspektieven, aldus spre- Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Speel mee met je persoonlijke geluksgetal1

De Voorpost | 1991 | | pagina 16