Rapide Lebbeke bouwt aan sterk team Handbalsprokkels \N0ND IRhlïi*. [arc Ost van Robur laar FC Baasrode Martin's veloclub op internationale toer Gespreksavond met prof. Van Rensbergen Een jaar Jogging Team Dendermonde ttiAftiin vsi kit* De Voorpost - 14.6.1991 - 17 vanaf inscl Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 BUSor De Wilde vertrekt van Eendracht Zele naar Rohur Moerzeke K'lhiil Bruno Er is geld in Lebbeke. Dat kan je ten minste afleiden uit het feit dat tweede- provincialer Rapide de laatste dagen bij zonder bedrijvig is geweest op de voet- balbeurs. Het is duidelijk de bedoeling van de klubleiding om volgend seizoen een hoofdrol te spelen. Luidop zegt men het niet, maar het idee is levendig om zo snel mogelijk hetzelf de niveau te bereiken van naaste buur SK Lebbeke. Dat wil dus zeggen: door stoten naar eerste provinciale. 'Een titel kan je niet bestellen, zegt oefenmeester Frank Van den Bergh. Trouwens daarover wordt momenteel niet gesproken. Het is niet omdat onze rangen versterkt zijn dat we meteen garant staan voor betere resultaten. Het kan allemaal tegenvallen. Enkele ge kwetsten bij het begin van de kompetitie kan ons meteen een eind op achterstand brengen. Het is dus beter voorzichtig te zijn bij het maken van prognoses. Tijdens de voorbije kompetitie liet de produktiviteit het vaak afweten. In die zin hebben we dan ook het tranfsferbe- leid zodanig uitgekiend dat het vooral voetballers zijn met aanvallende kwali teiten die we inmiddels hebben aange worven. Ook voor de defensie hebben we verster king in huis gehaald. Rudy Heon is daarvan het voorbeeld. Hij speelde vorig seizoen bij Lokerse als laatste man. Voortaan zal hij bij ons operationeel zijn. Chris Buydts, de tweede aangeworven speler, is afkomstig van Racing Wette- s| ren. Oorspronkelijk komt hij van SK Grembergen en was een jaar aktief bij Eendracht Aalst en KAVD. Hij is een typische spits. Eric Verleysen was vorig jaar lid van Standaard Denderleeuw. Voordien speelde hij in dezelfde gemeente bij FC. Ook hij krijgt een offensieve rol. Vijfde in de rij is Filip Peleman Van SK Lebbeke. Enkele keren was hij invaller in de eerste ploeg. Tenslotte doen we ook beroep op Nico Van den Bossche. Hij was enkele keren lid van de A-kern van KAVD. Voila dat zijn ze. Ik hoop dat we met deze kerels in onze rangen sterker uit de verf zullen komen. Op 28 juli beginnen we aan de voorbe reiding. Voordien zal er een perskonfe- rentie worden gehouden waarbij de spe lers zullen worden voorgesteld en het beleid van de klub nader belicht. E.G. ulgen's seizoen zullen heelwat nieuwe •zichten in de wei van Robur te zien ijn. Zoals gemeld stappen Kris Ferket, freeze, Michiels en Van Hyfte op. let blijkt dat nu ook Mare Ost en Geert fan Moerzeke elders hun tenten zullen ipslaan. Ost verhuist naar de andere lever van de Schelde, waar hij bij FC laasrode aan de slag gaat. Geert Van Moerzeke wijkt uit naar het imbitieuze Rapide Lebbeke. Deze over ging geldt voor een jaar met optie. Twee jongeren, Stijn Vlaeminck en Wesley Steels werden lid van SK Beveren. Zoals gemeld blijven Patrick Verhelst en Hans Vereist bij Robur. Leo Wuytack heeft aangekondigd dat hij weer aan de slag gaat en van Eendracht Zele werd Bruno De Wilde overgenomen. 'Robustus' Velen kennen Robur Moerzeke. Weini gen weten echter waarvan deze naam afgeleid is. We vroegen het aan sekreta- ris Raoul De Geest. 'De naam Robur was een idee van Baron de Crombrugghe-de Looringhe. Hij be woonde het kasteel van Moerzeke en was een van de stichters van de klub. Robur komt van het latijnse 'robustus', wat wil zeggen: sterk, krachtig, gespierd. Moerzeke is de enige klub met deze benaming. Er zou toch ergens een pri- vé-bedrijf bestaan dat zich Robur noemt, maar dat heeft niets met voetbal of een andere sport te maken', zegt de sekretaris. Vermelden we nog dat Jaak Van den Berghe als oefenmeester aan het bewind blijft bij de neo-tweedeprovincialer. E.G. De transfermolen is volop aan het draaien. De klubbesturen beleven een moeilijke periode maar iedereen hoopt de beste zaak te doen. Sommige prijzen rijzen nochtans de pan uit zodat er velen op hun honger blijven zitten. Het is uiteraard een periode van geruchten en gissingen zodat wij ons nu beperken tot hetgene wat officieel is of zo goed als zeker is. Zo kijkt iedereen uit wat er met het degraderende E.V. Aalst gebeurt. Officieel werd medegedeeld dat de oudste Aalsterse klub vrijwillig degradeert naar de provinciale reeks zodat de spelers zeker niet automatisch vrij zijn. Of Eendracht inderdaad aan de kompetitie begint zal de toekomst uitwijzen maar dat er meteen een plaats vrij komt in derde afdeling staat nu al vast. Deze plaats in derde afdeling wordt opgevolgd door Brabo Denderbelle (Uit dan toch promoveert. Voor Brabo dat F. De Ridder overnam van Ajax Lebbeke wordt het nog een drukke periode want dat de kern moet versterkt worden is duidelijk. Wellicht komt ook P. Hertsens de Brabo-rangen versterken. Ajax Lebbeke is ook aktief in het transfergebeuren, aangezien zij in hun kern willen uitbreiden om het objektief, een gooi naar de promotie het komende seizoen, te kunnen verwezenlijken. Zo werd pivotspeler F. De Troch al overgenomen van E.V. Aalst maar daarmee wil Ajax nog niet afhaken. Bij I.T.B. Lokeren is al het een en ander gebeurd. Mare Verguit wordt terug aktief als klubsekretaris en J. Princen blijft de taak van trainer-coach waarne men. Peter Verguit, gepolst door U.K. Waasmunster, blijft bij zijn moeder-klub nu het vaststaat dat I.T.B. zich wil versterken. Doelman Van Vaerenbergh en K. Verhofstadt doen er nog een jaartje bij en Lokeren hoopt binnenkort de aangekondigde versterking te kunnen inlijven. Doelman Dirk Baert werd afgestaan aan Zwijnaarde, R. Asaert gaat naar Dendermonde en het duo Wouters-Scheir keert terug naar Eeklo. Ook H.B.C. Dendermonde blijft zich roeren. Rudy Baeyens werd overgeno men van E.V. Aalst en de terugkeer van R. Asaert wordt met vreugde begroet. Squadra Femina Lebbeke promoveert naar eerste nationale en is naarstig op zoek naar meer schietkracht. Lebbeke wil zich echter niet in een financieel avontuur storten en zal heel voorzichtig te werk gaan. Ook het feit dat zij wel een reserve-ploeg dienen op te stellen in eerste nationale speelt mee in die gedachtengang. Bij H.K. Waasmunster blijft het vrij rustig. Nu Luc Janssens als trainer-coach werd aangeworven wil men zeker niet overhaast te werk gaan. Het is ten andere niet uitgesloten dat de Limburger ook als spelverdeler de ploeg zal leiden. Een tegenvaller voor H.K.W. is wel het feit dat Hans Borgers wegens familiale- en beroepsbezigheden volgend seizoen dient af te haken. Wellicht zal Borgers bij Eeklo aantreden, zijn huidige woonplaats. Ook het bestuur van H.K. Waasmunster heeft een wijziging ondergaan qua vormgeving. Zo bestaat de Raad van Beheer uit maximum zes personen waarvan er drie om de vier jaar herkiesbaar zijn. Voor een klub met meer dan i honderd leden moet de kontinuïteit inderdaad gewaarborgd worden. De Raad van Beheer is nu als volgt samengesteldH. Keymolen, Rie Maes, A. Schelfout werden voor vier jaar verkozen; A. Ternest, L. Van Dam en A.M. Reyns maken de eerstkomende twee jaar deel uit van de Raad. Onder de Raad van Beheer ressorteren de Technische Commissie (voornamelijk de trainers), Commissie Senioren, Commissie Jeugd en Commissie Feestelijkheden. Spelers Wim I Roels en Danny Luypaert worden opgenomen in het trainerskorps. (eva) Voetbal. Kris Buydts komt van RC Wetteren naar Rapide Lebbeke (arch) jMth Sherwin, lid van de nationale Australische selektie voor juniores, stuurde sponsor Martin Vermeir van Martin's Veloclub een aandenken van zijn land. Hij draagt daarbij het koerstrnitje van de Oudegemse klub. De bij de Nelespurters aangesloten Leith Sherwin heeft inms land reeds een zekere faam verworven en die legde hij kracht bij tijdens Kemmcl-Ledegèm-Kemmelvoor juniores. Samen met drie landge noten bepaalde hij het koersverloop en uiteindelijk zou de Neder- waarop deze buitenlanders onze nationale juniorestop opeen hoopje zal allicht, vele ogen g: Leith Sherwin en twee anderen legden de basis van een vlucht die dik 60 km stand zou kunnen houden. Dat was ook de oorzaak van de overwinning van zijn landgenoten (1ste en 2de). In het peloton sloopte Vogels ondertussen zijn tegenstanders en na 45 km achter vólgen kregen de achtervolgers het trio in het vizierVogels counter de zijn landgenoot Morphet en won, Leiyh Sherwin had zijn werk Voetbal. Geert Van Moerzeke van Robur verhuist naar het ambitieuze Rapide Lebbeke (arch) Weldra bestaat het Dendermonds Jogging Team precies een jaar. Uiteraard wil men deze gebeurtenis niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Daarom wordt er op vrijdag 28 juni 1991 een gespreksavond georganiseerd met prof. Walter Van Rensbergen, ex-federaal marathontrainer en trainer van AC Lebbeke. De spreker zal het ondermeer hebben over het nut van de loopsport, hoe verantwoord moet getraind worden, welke de meest voorkomende fouten zijn, enz. Deze avond, die niet te missen is voor al wie van de joggingsport houdt, vindt plaats op vrijdag 28 juni 1991 om 20u00 inde sporthal, Van Langenhovestraat 203 te Sint-Gillis-Dendermonde. Wie meer informatie wenst over deze avond of over de werking van de kliib kan steeds kontakt opnemen met Kris Schel kens, Sint-Gillislaan II te Dendermon de, 052/22.22.23 of 22.10.10. Voetbal. Leo Wuytack stelt zich opnieuw ter beschikking van Robur Moerzeke (arch)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17