Toasten met Walivo Vrijdagavondmeeting in Lebbeke Jozef Van de Wiele en Frans De Kerpe^ gouden schutters bij St.-Sebastiaan in Wichelen Berlaarse Katrollevrienden speelden voor kampioenstiteln' 18 - 14.6.1991 - De Voorpost WüffiENE 05! 65 56 49 TR LIEFHEBBERSVOETBAL ATLETIEK WIELRENNEN Tlzoe Bolspel. De 12-jarige Timmy Merckx werd kampioen van De Katrollevrien qp\vC in Berlare. Het verschil met de voorzitter is 70 jaar (vdwg) - De kampioenschappen '90-'91 met 113 ploegen in de startblokken, de altijd attraktieve bekerfinale en de huldiging der seizoentoppers, werden in deze volg orde bij Walivo onlangs nog afgesloten. Drie evenementen welke telkens als zeer belangrijk worden beschouwd en in het kader van het 20-jarig bestaan van Walivo, kregen deze nu ook nog een speciaal cachet opgekleefd. Een mijlpaal eveneens in de geschiedenis van het Wase voetbalverbond voor amateurs en waarvoor de toekomst zich onverander lijk als gunstig aankondigt. Tot dit be sluit kwamen ook een aantal woord voerders tijdens een aangeboden recep tie in verband met het vierde lustrum van Walivo. Een bijeenkomst welke in Sint-Niklaas tenslotte nog tot een gezel lig samenzijn zou uitgroeien en waarop ook de elf ploegen waren uitgenodigd die al twintig jaar de suksesstory van Walivo meemaakten Even een terugblik Op het einde der zestiger jaren heeft het liefhebbersvoetbal een geweldige en hoogst merkwaardige vlucht genomen. Vooral in het Waasland werd dat opval lend en tijdens die periode, zouden nog enkele tientallen klubs tot de rangen van de voetballende amateurs toetreden. Toen bleven de aktiviteiten nog allemaal beperkt tot het spelen van een bijna ontelbare reeks vriendenwedstrijden. In Stekene met het tornooi van de Ran gers, Vrasene en de kompetitie van FC Klein Laar en Sint-Niklaas met de orga nisatie van W Eendracht, waren nadien de verdienstelijke initiatieven om een aantal ploegen bij het méérattraktievere kompetitievoetbal te betrekken. Hel sukses werd daarbij als behoorlijk be schouwd maar ondanks al die loffelijke inspanningen, hebben de verschillende organisaties het echter niet helemaal kunnen waarmaken. Misschien ook al door het ontbreken van een uiterst noodzakelijke en degelijke struktuur. welke nadien duidelijk bij Walivo werd waargenomen Een voetbalverbond waarvoor de toenmalige Sint-Niklase schepen Pros Matthijs destijds op 21 mei '71 de eerste kontaktvergadering belegde. De fakkel werd nadien dooreen toen nog jong en dynamisch gemeente raadslid overgenomen en mét Freddy Willockx, werd op donderdag 1 juli '71 in het Sint-Niklase stadhuis Walivo defi nitief opgestart. Baanbrekend werk werd er alleszins geleverd door de be stuursleden van het eerste uur met José Poppe (voorzitter), Mark Van Brussel (ondervoorzitter), Hugo Antheunis (se- kretaris), Jef Mariman (penningmees ter), Leon Van Grembergen (sportcoör- dinator) en Gilbert De Jonghe (assis tent-coördinator). Een uitstekende or ganisatie werd toen ook al het kenmerk van Walivo en praktisch van in het begin, werden daar ook nog een aantal ver dienstelijke mensen bij betrokken zoals Gilbert Thijs, Julien Cap, José Vermeire en later Etienne Heirbaut, Leo De Puys- seleyr, Roland Pannecoucke, Roger De Mey en tenslotte ook nog Willy Herre- weg. Dit laatste achttal vormt nu ook al een aantal jaren de bestuursploeg van Walivo met Gilbert Thijs als voorzitter en door het overlijden van Roger De Mey in de negentiger jaren, werd die groep ook al enigszins afgezwakt Stijgend sukses Sinds de start van de kampioenschap pen bij Walivo met 35 ploegen in drie reeksen, is dat aantal ook geleidelijk toegenomen. Na vijf jaar skoorde het Sint-Niklase verbond al 47 ploegen plus ook nog de acht van het vriendschaps- tornooi van het destijdse café Boccacio en dat toen met Walivo fusioneerde. Bij het tweede lustrum werden dan 84 ploe gen ingeschreven waaronder 12 dames teams van een pas opgestart kompetitie. In '85 werd daarbij met 16 ploegen het hoogtepunt bereikt en drie jaar later, zou het damesvoetbal bij Walivo worden afgestoten. Dit zou echter niet beletten dat bij het 15-jarig bestaan reeds 100 ploegen waren aangesloten en door de ontbinding van het Gemeentetornooi in Stekene, de Beker van llamme en ook een duidelijke afzwakking van 't Vlaams Sportverbond afdeling Waasland, kon Walivo als het belangrijkste amateuris tisch verbond in Waas worden be schouwd met thans 113 ploegen bij het vierde lustrum Receptie 20 jaar Walivo Een uitstekende receptie in café Stad Leuven op de Grote Markt der Wase hoofdstad met ook bijna een 100-tal aanwezigen waaronder Gerard Bontinck de Sint-Niklase sportraadvoorzitter en Mark Van Brussel als voorzitter van Walivo's scheidsrechterscdrps. Door an dere verplichtingen waren burgemees ter Freddy Willockx en sportschepen Urbain Vercauteren daar evenwel ver ontschuldigd In een beknopte historiek herinnerde voorzitter Gilbert Thijs aan de stelselma tige groei van Walivo en in dat verband ook aan de toenemende sympathie van het Sint-Niklase stadsbestuur, Op sport gebied worden de inspanningen alles zins verder doorgetrokken en minder prettige momenten voor Walivo, waren deoverlijdensberichten van José Poppe de eerste verbondsvoorzitter en later ook nog van Leon Van Gremberghen en Roger De Mey. Een dankwoord namens de aangesloten ploegen werd nadien gesproken door Marcel Arcati, de voor zitter van Walivo's advieskommissie en dat werd meteen ook de aanloop naar een uitgebreide huldigirigsceremonie Dat resulteerde in een zeer mooi aan denken voor Julien Cap met een toe maatje van FC Dino Boys, José Vermeire en Mark Van Brussel. Een al even knap herinneringsplakket werd toen ook nog aangeboden aan Gilbert Thijs, Roland Pannecoucke, Wil ly Herreweg, Etienne Heirbaut en Leo De Puysseleyr Ook de traditionele bloeme tjes ontbraken niet voor een aantal ver dienstelijke sympatisanten van Walivo waaronder Maria en Ignace Gorrebeeck als de uitbaters van café Stad Leuven. Door Walivo werden daar tenslotte ook nog een tiental "trouwe" ploegen met een speciale attentie bedacht en alleen FC Puivelde, werd daarbij niet eens ver tegenwoordigd. In de kijker stonden toen DVL Avanti de huidige reekskampi- uen in de zaterdagse topklasse, FC Mila- no met al een tweetal minder gunstige seizoenen, FC Oud Geel als één der betere middenmoters uit de vorige kom petitie, RC Raap een méér wisselvallige ploeg uit de zaterdagse eerste afdeling; VKW 70 dat in dezelfde reeks tegen de degradatielamp liep, FC Dino Boys on danks soms moeilijke omstandigheden in een méér dan 30-jarige klubgeschie- denis toch nog altijd overeind, FC De Cock met een goede tweede ronde in de zondagse eerste afdeling, FC Oostberg dat in het jongste kampioenschap geen enkel punt scoorde. FC Samara blijk baar ook niet zonder problemen en FC Sportklub Post, dat bij Walivo reeds veertien maal de Fair-Playbeker won Regioploegen De interesse voor Walivo werd ook door een vrij groot aantal ploegen uit deze regio losgeweekt. De eerste daarvan was misschien FC Rebellen Vossenhoek uit Grembergen midden de jaren tachtigen uit diezelfde gemeente, was VK Fan na dien voor enkele seizoenen de vertegen woordiger bij Walivo. Bij een nazicht kon thans de volgende balans worden opgemaakt voor een verblijf bij het be langrijkste voetbalverbond in Waas: Zaterdag: '74: VK Siera '76: FC Bondgalm en FC Tripoli '77: VK Den Bos '80: FC Corner '81: FC Welkom '85: FC Hof v. Grembergen en FC Pauls Vidcoklub '86: FC Brie! '88: SK Moerheide en AVC De Vlasbloem '89: RC Grembergen, FC Stille Vrienden, FC Liliane Boys en FC Venco '90: FC Nelis Zondag: '73: FC Bondgalm '76: VK Siera en FC Geywa '83: VK Den Bos '88: SK Moerheide, FC 't Klokhuis, VK Siera en FC Briel Walivo's kampioenschappen '91-'92 In verband met Walivo's nieuwe voetbal kampioenschappen is het voor alle ploe gen van uitzonderlijk belang dat wordt ingeschreven voor zaterdag 15 juni e.k. Na deze datum worden de mogelijkhe den tot deelname definitief afgesloten en om een eventuele ontgoocheling te voorkomen Kim Bolspel. De eerste drie van het kampioenschap bij De Katrollevrienden i Berlare vdwg) De meeting vorige week vrijdagavond op de atletiekpiste van het Lebbeekse sport- kompleks, door AC Lebbeke georgani seerd, kende vooral belangstelling van wege de afstandslopers. Ruim was de interesse van de atleten overigens niet te noemen, zodat de orga nisatoren zich verplicht zagen diverse nummers van het programma te schrappen. Kadetten Bij de jongenskadetten noteerden we een overwinning van Wesley Van Opden- bosch (Eendracht Aalst) in het 100 m nummer. Hij legde de 100 m af in 13-2. Davy Blanckaert (Denderland) wierp de kogel 9m62 ver, goed voor de overwin ning, want er kwam slechts één deelne mer opdagen. De belangstelling voor het verspringen was groter. Het nummer werd gewon nen door Dirk Van Campenhout (AC Lebbeke) met een sprong van 5ml6. Wesley Van Opdenbosch (Aalst) eindigde tweede (4m98), Frederik Lauwaert (Hamme) werd derde (4m48) en klub- genoot Hendrik Van Ekert vierde (4m05). Uitsluitend atleten uit de regio aan de start van de 1000 m. De zege ging naar Filip De Wolf (Zele). Hij liet een tijd van 2.46.7 afklokken, beter dan Davy Blan- kaert (Denderland - 2.57.8), Dirk Van Campenhout (Lebbeke - 3 00.8), Stefan Verdonck (Hamme - 3-01.6), Steven Sillis (Hamme - 3-03-3), Fred Lau- waerts (Hamme -3.03.7), Hendrik Van Ekert (Hamme - 3-05-5), Roel Rob- brecht (Hamme - 313 9) en Tim Cop- pieters (Hamme - 3-18.6). Ook bij de meisjes over die afstand, Hamme boven. Dankzij Peggy De Keyser die een tijd van 3 11.7 achter haar naam kreeg. Ellen De Kimpe (Zele) finishte tweede (3-12.4), Belinda Schepens (Aalst) werd derde (3-12.9) en Sandra Claessens (Hamme) liep als vierde (3.20.2) over de streep. Scholieren In het speerwerpen voor scholierenjon- VWF-wielrennen. In Wingene werden de 'delegue's'extra verwend. Ze kregen 7x1) m°nie U"ende werkPtoats'lot hun beschikking aan de aankomstlijn. gens ging de zege naar Koen Verhulst (AC Lebbeke). Zijn beste worp bedroeg 39m86. Klubgenoot Koen Heyvaert wierp de speer 33m02 ver, goed voor een tweede plaats. In het 1000 m-nummer finishte Stefaan Coppieters (Hamme) als eerste regio-at leet. Zijn tijd 2.53 4, goed voor een zesde plaats. Koen Verhulst won ook het verspringen met een sprong van 5m36. Terry Mi- chiels (Lebbeke) wierp de speer 26m04 ver. Juniores, seniores en veteranen Lebbeke boven in de 100 m-nummers. Carla Hofmans won bij de dames in 13 5, Filip Brijs was de snelste bij de mannen in een tijd van 11.1. Gentil Dierickx, ook al AC Lebbeke, ein digde derde (12.5). Ook een Lebbeekse zege in het diskus- werpen bij de heren. Daarvoor zorgde Antoine Van Gucht met een worp van 34m80. Ludwig Cardon (Zele) werd tweede (26ml2) en Luc Vereecken (AC Lebbeke) derde (24.12). In het 1000 m-loop voor dames kwam Martine Van den Gehuchte als negende over de streep. Haar ijd? 3111 Juniore Gina Roosendans (AC Zele) moest zich tevreden stellen met een twaalfde plaats (3.36.6). Niet minder dan 25 atleten boden zich aan voor de 1000 m bij de heren. Ze werden dan ook opgedeeld in twee reek sen. De tijden van de atleten uit de regio: Gerrit Wiels (Zele - 2.32.6), Peter De Bock (Hamme - 2.33.6), Geert Stal- mans (Lebbeke - 2.34.4), Kenneth Van Hecke (Zele - 2.34.7), Erik D'Heer (Ze le - 2.40.2), Erik Beirnaert (Zele - 2.40.5), Alain Francois (Zele - 2.42.8), Gilbert Van de Meersche (Lebbeke - 2.52.9) en veteraan Willy Sevmons (Baasrode - 2.57.2). In het verspringen voor heren noteerden we een tweede plaats voor Filip Brijs (Lebbeke), met een sprong van 6m29 Ludwig Cardon (Zele) hield aan een wip van 5m26 een derde plaats over. In het speerwerpen, gewonnen door Je rome Putzeys met een worp van 73m42, eindigde Luc Vereecken (AC Lebbeke) op een vijlde plaats. Hij wierp de speer 46m90 ver. Klubgenoot Antoine Van Gucht moest zich tevreden stellen met 45ml2. Girta Roosendans (Zele) gooide de dis kus 22ml8 van zich af en behaalde hiermee een tweede plaats. Tweeëntwintig atleten schreven zich in voor de 5000 m, zodat twee reeksen gelopen werden. De prestaties van de atleten uit de regio: Julien Michiels (Lebbeke - 14.34.4), Marc Van Damme (Zele - 15.04.2), Dirk Coppens (Lebbe ke - 15-22.9), Simon Scherpenberg (Lebbeke - 15.50.7), Freddy De Munter (Lebbeke - 15-51-9), Guido De Greef (Lebbeke - 15.58.9), Danny De Block (Lebbeke - 16.06.7), Antoine Van de Velde (Hamme - 16.35.1) en Hendrik Pletinck (Zele - 18.03.4). Pierre Van Rossem De staande wip-schutters zijn dc laatste tijd al meermaals in de belangstelling gekomen. Dat verdient het wakkere be stuur trouwens. Na een jarenlange zoek tocht naar een geschikt terrein, is dat eindelijk gevonden. Ze hebben nu een veilig onderkomen in een prachtig groen dekor met twee staande wippen, omge ven door sparrebomen. Twee van de trouwe gildeschutters, Jozef Van de Wiele en Frans De Kerpel, noeste werkers van in het begin, zijn door burgemeester Taylor op het oud-ge meentehuis gelauwerd. Vooraf prees Edward Van Steenberghe, hoofdafgevaardigde van de schuttersva eniging staande wip, derde sector, uit$ breid de verdiensten van de twee gevia den. Peter De Troch.Jean Praet en Frd Van Orden, allen heren van het bonè bestuur, sloten zich daarbij aan, net al burgemeester Taylor. De heer Vat Steenberghe bood ook aan de burge meester een schaal aan namens <k KNBBW. Tijdens die aangename avond werdet nog heel wat herinneringen opgehaald uit de gloriejaren. (mt) Boogschieten. Burgemeester Taylor van Wichelen ontving op zijn gemeentehuis de jubilarissen Jozef De Wilde e ue Kerpel evenals een delegatie van het bondsbestuur (mt) «uw en t anr fan' Op zondag 9 juni had in Berlare bij boldersklub 'De Katrollevrienden' het klubkampioenschap plaats. De eerste zestien van de klassering bekampten er mekaar met de titel als inzet. Timmy Merckx was de sterkste. Hij is een 12-jarige knaap die voor de eerste keer deelnam. In de finale versloeg hij Patrick Bracke na een mooie partij met 20 tegen 8. Derde gelijk waren nog twee gerenommeerde bolders: Willy Met en Jean-Pierre Samson. Bij de vrouwen was Jeanine Troch beste na een jarenlange heerschaj en hi van Martine Troch. De kampioenenhuldiging en -viet heeft plaats op zondag 23 juni. nieuwe seizoen steekt van wal op 7 ju etbal vt lensz

De Voorpost | 1991 | | pagina 18