De Keersmaecker zakt weg! Baasrode V.A. wint van Braine 26 - 14.6.1991 - De Voorpost ZAALVOETBAL ZWEMMEN Zaalvoetbaltornooi in Oudegem. De ploeg 'Geerts-Van Boven'uil Appels (i KAATSEN De Keersmaecker 12 Ons Vermaak 6 Ons Vermaak heeft weliswaar zwaar ver loren, maar toch hebben ze een stevige weerstand geboden tegen de betere thuisploeg. Aanvankelijk deed Ons Ver maak het beter dan vermoed en de plaatselijken hadden heel wat moeite om de druk te weerstaan. Jimmy Come- lis, Emiel de Bus, D. Van Hoeyweghen, Eddy Dieleman en Fr. Van Kerckhoven pikten goed aan en bij de rust konden er toch een goede 6-3 score vastleggen. In het tweede stuk van de ontmoeting deed Ons Vermaak het even flink. Maar het was toch duidelijk dat de ploeg Van De Keersmaecker het vooral in de slag de betere formatie was. Mare Pauwels, Frank Windey en anderen konden dan ook maar zachtjes aan hun wil opdrin gen. De afstand tussen beiden op het scorebord werd naar het einde toe toch nog wat uitgediept en meteen kon De Keersmaecker toch nog een riante voor sprong laten optekenen. Cornerboys 12 Ons Vermaak 4 De jongens van het Twee Bruggenplein hebben ook tegen de jongens van Ham- me Sint-Anna een goede wedstrijd moe ten weggeven, Ons Vermaak deed het echt goed. Jammer dat ze na een zeer goede eerste helft wat terugvielen en dat legt meteen het verschil van zes spelen uit. Aanvankelijk ging de ontmoeting gelijk op. Onder impuls van Eddy Diele man en Jimmy Comelis konden via goede opslagen en goed keerderswerk gelijke tred houden met de betere ge klasseerde thuisploeg. Maar Ons Ver maak zou naar het einde toe van deze helft verzwakken en dat bood aan de lokalen de kans om met 6-4 winst de rust te bereiken. Na de verfrissing kan telde de wedstrijd. Ons Vermaak begon te verzwakken en de sterk spelende keerders van de thuisploeg begonnen dan aan hun slopend werk zodat de gasten moeite hadden om nog twee spelen te laten optekenen. Verder zijn ze niet geraakt. Cornerboys beten door en lieten hun prooi niet meer los. Vissershof 6 Meys 12 De thuisploeg kreeg duidelijk een zeer sterke tegenstander op bezoek. Vanaf de eerste spelen was het al duidelijk dat de bezoekers gekomen waren om een grote overwinning vast te leggen. Ze lieten niets aan het toeval over. In deze eerste helft waren de lokalen te zwak of ver keerden ze in een zeer slechte bui in elk geval ze konden de bezoekers niets in de weg leggen 1-6. Maar na de pauze kregen we een gans andere thuisploeg te zien. Ze gingen nu meteen hun woordje mee praten. 't Vissershof had schijnbaar een tegenzet gevonden om VAG Meys het leven moeilijk te maken. Gelukkig voor de bezoeker was het verschil al te groot geworden en kon de opmars van de plaatselijken hun overtuigende zege niet meer bedreigd worden. Het tweede stuk van de wedstrijd liep er wat verkeerd. De thuisploeg verloor hun greep op de wedstrijd. Corner begon te zwalpen en dat gaf een ruime kans aan de bezoeker om steeds maar dichterbij te komen. De thuisploeg werd echt ter plaatse gelaten en Hollands Hof kwam op 9-9 op gelijke hoogte. Echt verras- Hollands Hof 3 Cornerboys 12 De bezoekers waren heel wat sterker en beweeglijker dan de thuisploeg die pre cies niet in hun dagje verkeerden. Zodat ze weinig goede ballen konden terugge ven. Vooral in het eerste gedeelte was Hollands Hof met René en Gery Ple- tinck, Eddy Willaert, Alois Goossens en Frank D'Hauwer nergens. De bezoekers lieten bitter weinig ballen passeren met het gevolg dat de thuisploeg echt nooit in de wedstrijd kwamen. Geen wonder dat er werd gedraaid met een 0-6 score. In het tweede stuk van de ontmoeting lie ten Cornerboys de teugels wat losser en dat bood aan de lokalen dan toch de kans hun woordje mee te praten. Maar meer dan drie spelen werd hun niet Kaatsen. De ploeg van Kerksken verloor met 12-15 tegen de bevorderingsploeg van Kastel R.V. (vh) De Keersmaecker 6 Cornerboys 12 De topper van de week en meteen was het wegen wie van de twee de sterkste formatie was. Beiden hadden nog niet verloren. Het is een woelige wedstrijd geworden die alleen in het eerste gedeel te echt spannend was. De Keersmae- ckerploeg bestond uit Francois Hende- rickx, Arthur Thysman, Frank Windey, Rudy de Haes en Mare Pauwels. De zenuwen speelden een grote rol in de eerste helft die zowat gelijk opging. Toch hadden de lokalen een klein overwicht 6-4. In het tweede stuk gebeurde het. De bezoekers kwamen onder stoom en De Keersmaecker moesten de wil van de sterkste formatie ondergaan. Ook al moeten we toegeven dat de uitslag wel iets te zwaar is uitgedrukt voor de thuis ploeg die meer verdiend hadden dan die schamele zes punten. Meteen is in de rangtabel vooraan al een eerste bres geslagen. De Keersmaecker is nu van de troon gestoten en alleen VAG Meys en Cornerboys zijn nog zonder nederlaag. Maar het is duidelijk dat de strijd nog niet gestreden is. Zes punten achter stand is voor De Keersmaecker geen onoverkoombare kloof. Het wordt onge twijfeld nog boeiend. Hollands Hof 12 Ons Vermaak 11 Het derby te Hamme Sint-Anna was boeiend en duurde tot het allerlaatste spel. Dat beide formaties aan elkander gewaagd waren was duidelijk bij het begin van de wedstrijd. De balans op het scorebord liep nooit ver uit elkaar. Via Goossens en Boon slaagde Hollands Hof er toch in na een 5-5 score de rust te bereiken met voorsprong 6-5. Maar in het tweede stuk werden ze regelmatig teruggefloten en niemand slaagde er maar in afstand te nemen van zijn te genstander. Het werd een duel tot het laatste spel en dat ging naar de thuisfor- matie die misschien wel meest de over winning hadden verdiend. 1. Meys VAG 7 7 0 48 84 2. De Keersmaecker 7 6 1 55 78 3. Hollands Hof 7 3 4 82 64 4. Cornerboys 64 0 20 72 5. Inval boys 6 3 3 51 61 6. Corner 7 2 5 76 55 7. Ons Vermaak 7 2 5 67 55 8. Geemzicht 6 4 2 53 50 9. Vissershof 7 1 6 78 36 10. Toyota 4 0 4 48 23 HVL Kaatsen. Baardegem won de wedstrijd tegen Merchtem met 15-3 (vh) Hogere II BAASRODE VA BRAINE P. prestatie terugblikken. Kadetten DENDERBELLE BAASRODE VA Met Timmy Joos als koninginnestuk be gon Baasrode ontzettend sterk in Den derbelle (0-3). Via Hcndrickx en Tilburg liet Denderbelle echter zien dal de lei ders het niet op een schoteltje kregen aangeboden (2-3) maar V.A. rukte toch opnieuw op naar een 2-6 voorsprong. Het werd zelfs 4-9 en een drie-punten- winst zat er in voor Baasrode maar het was Hendrickx die tegen zijn ex-ploeger anders over beslite (5-9). Tilburg zorgde dan nog voor 6-9 maar eigenlijk lagen de kaarten toen al op tafel. Via 7-11 besliste Joos dan de partij met een 8-13 overwin ning. Diezelfde T. Joos is geselecteerd voor de nationale ploeg voor de inter land Frankrijk-België op 23 juni. De strijd om de titel wordt beslecht tussen Kastel dat co-leider wordt en Baasrode V.A. Wellicht een strijd die pas op de laatste speeldag zal beslist worden in de wedstrijd Kastel - Baasrode V.A. (E) Zwemmen. De jeugd mocht als eerste het verwarmde zwembad inzwemmen vi BILJARTEN Jeugdkaalsen. De organisatoren van het jeugdkaatstornooi van Hof ten Rode (vh) Opnieuw lukte het Baasrode V.A. een ploeg te kloppen die in de bovenste helft van het klassement staat gerangschikt terwijl tegen zwakkere broertje - cfr. JVolders - punten worden verkwanseld. De redenen voor dit «fenomeen» zijn nog onduidelijk maar wij zegden het reeds, dit seizoen kan Baasrode blijkbaar geen konstante In de prestaties leggen. Zaterdag tegen Braine, weliswaar zonder Soevange, begon V.A. entoesiast aan de wedstrijd en vooral St. Koek pakte sterk uit en leidde zijn ploeg naar een vlugge 3-0 voorsprong. Braine had geen tegenzet voor handen in die beginfase en Koek hamerde door tot 6-1. In het volgende spel (40-40) keerde de bezoekende klein-midden ver rassend over en plots brak de veer bij de thuisploeg. Het werd 6-5 en Quisquater verhuisde naar de koord terwijl Willaerts de groot-middenplaats ging bezetten. Meteen herpakte de thuisploeg zich en Koek zorgde voor een 8-5 voorsprong aan de rust. Een sterk aangemoedigd Baasrode ging naar een 10-5 voorsprong na de rust maar Braine vocht voor een punt en bij 11-7 slaagden zij -niet onlogisch- hierin. Daarna was het voor Baasrode nog een formaliteit om de klus te klaren. Braine pakte geen enkel spel meer zodat er een verdiende 15-7 voor V.A. op het scorebord kwam. Zondag FELUY 15 BAASRODE V.A. 9 Baasrode speelde in Feluy bijzonder sterk tot de rust. Het keerderstrio Koek- Quisquater-Van Duysen bleek in die pe riode in bijzonder goede doen. Feluy moest onder de zware druk afhaken en het werd 2-5. Maar dan begon bij de thuisploeg de sterke Chara aan een reci tal dat V.A. de adem afsneed en hij zorgde ervoor dat Feluy langszij kwam (5-5). Maar een kollektief sterk spelend Baasrode liet zich niet van de wijs bren gen en tot 7-7 bleef Feluy op achtervol gen aangewezen. Het 15e spel maakte heel wat emoties los bij de meegereisde V.A.-supporters want de scheidsrechter ging toen duidelijk in de fout wat Feluy toeliet te gaan rusten met een 8-7 voor sprong. Meteen was de veer gebroken bij VA want ook na de pauze - die 50' duurde wegens een stortbui - waren de bezoekers nog niet bekomen van deze tegenvaller. Hiervan maakte het routi nerijk Feluy gebruik om naar een 12-7 voorsprong te stevenen. Baasrode kon dan toch opnieuw het goede ritme vin den maar dichter dan 13-9 raakten zij niet meer. Een bijzonder goede prestatie voor de rust had meer perspectieven geopend dan de 15-9 nederlaag, maar Biljarten. Ook de biljarters werden te Lebbeke in de bloemen gezet (foto guy) toch mag V.A. op een verdienstelijke Zwemmen. In Hamme werd het verwarmd zwembad geopend. Sportraadvoor zitter Cesar Van Goethem en schepen van sport Franqois De Graef openden hti officieel (vh) Deze week ging alle aandacht naar Cor nerboys die op bezoek gingen bij de ploeg van .Andre Windey, De Keersmaec ker. Twee ongeslagen ploegen, waarvan één zijn vaandel zou moeten afgeven. send was dat. Ze waren echter nog niet uitgestreden. Het was nu aftellen tot het allerlaatste spel 11-11 en toch waren het de lokalen the door de knieën zouden gaan.

De Voorpost | 1991 | | pagina 26