Gala-viering ka Eendracht Aalst di Katrien is de mooiste van allemaal Zij laten zich zien in het verkeer 4 - 14.6.1991 - De Voorpost '«NS toiwuft] desks® 1 Aalst. De strijd is gestreden. De tien laureaten verheugen zich reeds op hun reis naar Italië (a) Vervolg van blz. 1 meer nodig, de kandidaten van nummer of naamkaartje te voor zien, om uit de 22 aantredende schoonheden in een minimum van tijd tien genomineerden aan te dui den. Het werd een goed getimde afval- lingswedstrijd. De jury had zijn plaats nog niet terug ingenomen, toen reeds de namen van de vijf finalisten werden voorgelezen en een paar ogenblikken later prijkten reeds drie finalisten op het erescha votje. Op het derde trapje nam Inge Goc- thals uit de Toutefais 8 in De Pinte plaats. Deze lm8ü metende blondi ne is tcxtielontwcrpster. Tweede werd Liesbcth Vcrbruggcn, Oude Weg I te Kapellen. Uiteindelijk was het Katrien De Cock uit de Sta tionsstraat 38 te Haaltert, die de driekleurige sjerp met de "Miss New Model '91 Belgique" omgord kreeg. De niet-verkozen finalisten werden uitgenodigd om, als apoteo- sc nogmaals op het podium te ver schijnen, maar hadden hiervoor blijkbaar geen zin meer. Katrien De Cock werd op 6 juni 18 jaar. Ze is een lm73 metende blondine met blauw-grijze ogen. Zij studeert nog in Nieuwenbos te Gent, waar zij de wetenschappelijke B volgt. Zij verklaarde zelf sportief aangelegd te zijn. Taikwando (ge- vechtssport), squash, lopen en kruiswoordraadsels oplossen zijn haar hobby's. Zij hoopte van deze nominatie niet te veel hinder te on dervinden bij het volbrengen van haar eksamens, de eerstkomende weken. Het hele gebeuren in het CC De Werf, droeg wel kennelijk de Ita liaanse stempel. Steeds druk doen de, scheen heel wat op het moment zelf, zijn uiteindelijke organisatie te krijgen. De cameraman en het rcali- saticteam van de RAI was dan ook alom tegenwoordig. Na de show zelf werden er nog heel wat opnamen gemaakt, die zullen ingepast wor den in de uitzendingen in septem ber. Met het hele opzet van de verkie zing van Topmodellen in diverse landen van Europa en de finale in Positano, is een bedrag gemoeid van I miljard lire in contracten. De reeds verkozen modellen uit Tsje- choslowakije (Barbara), Hongarije (Suzanne), Ceylon (Véronique), Frankrijk (Cecile) en Duitsland (Anja) werden dan ook in Aalst aan het publiek voorgesteld. Het laten plaatsgrijpen van de Bel gische verkiezing in Aalst, is het ge volg geweest van kontakten die schepen Bourlon had gelegd, vorig jaar. Tijdens de Topdagen '90, die toen in het teken van Italië stonden en meer bepaald van de streek rond Positano, was er samenspraak ge weest met de Ambassade te Brussel en het consulaat te Antwerpen en te Gent. De Aalstcrse Middenstand met Hugo De Rocck en de Italiaan se Aalstenaar Guillio D'Amore vonden in schepen Bourlon een partner om in het organisatorische bootje te stappen. Hoste. Virginie uit Brussel, Van Brcmpt Ilse uit Opwijk, Duhaut In- gritc uit Ouevaucamps, Roclandt Vcroniquc uit Aalst, Boermon Ronny uit Den Haag (NI.), De Con- inck Nathalie uit Evere en De Wae- Ic Isabclle uit St.-Lievens-Houtem zullen de drie overige finalisten ver gezellen naar het Italiaanse Posita no, waar van hen, vanwege de orga nisatie, allicht nog heel wat anders zal verwacht worden dan "dolce far- niente". P.H. Vervolg van blz. 1 ren" verontschuldigde de burge meester zich. Voorts werd overgegaan tot de uit reiking van de brevetten, zorgden de leerlingen van het Sint-Maar- tensinstituut, Esplanade, voor een gezellig en ludiek intermezzo. Ze zongen liedjes over "De agenten" en vertolkten een sketch over "Pro- blemen in het verkeer". Ze sloten af Aalst. Elk jaar houdt burgemeester De Maght eraan de Aalsterse klaarovers met een gedicht, waarin de aan- met een brevet te lauweren adacht gevraagd werd voor de zwak- A a 1st. Voor een keer is dc feestzaal van het Aalsters stadhuis voorbehouden aan de jeugd uit dank voor het werk van hun klaarovers (a) ke weggebruikers. Met een warm applaus voor poli- tiekommissaris Albert Van Vaeren- bergh en politieagente Veerle Ver- meiren, werd hulde gebracht aan de inzet voor de door hen genoten op leiding en begeleiding. Nadien wer den de brevetten en geschenken uit gereikt. Het Sint-Maarteninstituut uit de Moorselbaan 128 trad met 32 klaarovers naar voren, gevolgd door de Gemeenteschool uit de Zijp straat 49 te Hofstade met 22, dc Gemeentelijke Basisschool Dorps straat 28, Schoolstraat 1, Erembo- degem met 10, Sint-Jozefscollege, Pontstraat 7 met 13 en het St.- Maarten-Instituut uit dc Esplanade 6, met 14. De jonge verkeersbrigadiers wer den dan nogvergast op een receptie met frisdrank in de trouwzaal van het stadhuis. De namen van de klaarovertjes per school zijn: St.-Maarteninstituut Aalst Naamlijst klaarovers schooljaar 1990-1991 Katrijn Baert, Said Belguenani, Carl Bogaert, Lynn Bogaert, Tina Buyle, Lieven Callebaut, Nele Ca- mi, Wendy Cassiman, Elke Cop- pens, Filip De Groeve, Philippe De Neve, Wendy De Schrijver, Wesley Dc Sutter, Tom De Wolf, Wim De Wolf, Sabine Hoste, David Kemp- kes, Liz Leemans, Geert Leloup, Stefaan Marckx, Jeroen Mertens, Philippe Raes, Jeroen Schellekens, Maya Spaens, Wendy Van de Mae- le, Wesley Van de Sijpe, Philip Van Goethem, Lars Van Langenhovcn, Immanuel Van Meirhaege, Tom Van Nieuwenborgh, Hendrik Ver- cruyssen, Inge Wauters. Gemeenteschool Hofstade Bart Baert, Kevin Baeyens, Steven Boelaert, Stijn Coppin, Steven De Mol, Sven Grillaert, Mariam Hami- ti, Geert Matthijs, Kevin Muylaert, Kevin Roels, Steven Roels, Freder- ik Saeys, Tim Schampheleer, Jean- Marie Siegers, Kristof Van den Berghe, Steven Van den Bossche, Elke Van der Biest, Sylvia Van Haut, Alexander Van Loon, Friso Egon Veldeman, Filip Vermoesen, Harald Wentein. Gemeentelijke Basisschool Erembodegem Telly Cocquyt, Bart De Schrijver, Geert Schouppe, Jurgen Troch, Di- mitri Van Cauwenberge, Bert Van- demeerssche, Kim Vandenberghe, Sara Van Herreweghe, Nele Velde man, Noëlla Wauters. St.-Jozefscollege Aalst Ivo Cardon, Bart Caudron, Istvan De Groote, Davy Dc Roo, Jens De Vleminck, Filip Noliet, Tomas 01- brechts, Alexandre Ooms, Michael Opstacle, Wouter Saeys, Joris Van de Voorde, Michiel Vanneste, An dy Vermeiren. St.-Maarteninstituut Aalst Lieven Colijn, Pieter Coppens, Oli vier De Clerck, Stefaan De Neef, Stijn De Wolf, Frederik Gelaude, Thierry Goemare, Raf Lievens, Da vid Mertens, Wim Provost, Piet Scheerlinck, Gunther Spanhoven, Stijn Strickx, Klaas Van Schuylen- ber8h' H.P. genodigden aan dc "champagne® fels" die veilig afgescheiden zatet achter de nadarafsluitingcn, voor de drummende massa die 3001- hadden betaald en de zaal tot achtfl vulden. Burgemeester, schepenen, gemeenteraadsleden, bestuursle den en echtgenoten van de spelen bedachten dan ook gewillig de "spionkop" met een staande ovatie. Toen trainer Laszlo Fazekas naar het erepodium werd gehaald, gin gen de zwart-wit supporters uit hun bol. Er werd met vlaggen gezwaaid met petten gegooid en massaal "Fa zekas" gescandeerd. "De zwarte man die heeft het alle maal gezeid sloot het officiële gedeelte af, na nog even de gedach ten te hebben laten gaan naar Joske Lathouwers die nog steeds in de kliniek verblijft, herstellend van een zwaar auto-ongeval. Met "Eendracht Vooruit" en "We gaan naar eerste klas" zette DJ Danny De Bruycker een hele reeks voetballiedjes in die tussen de dans muziek door de Keizershallen nog zouden vullen tot in de vroege uur tjes. Er was nog even de tijd om de voor zitter van vzw Eendracht Goethals te polsen i.v.m. de beslissingen van de bestuursvergadering op de don derdagavond voordien. Het bou wen van nieuwe tribunes op hei Pierre Corneliusstadion wordt door Eendracht zelf bekostigd, zonder sponsoring. De huidige tribune wordt volledig aangepast als busi ness-seats, terwijl aan de andere zij de een nieuwe tribune wordt opge trokken. De spelers zullen volgend seizoen langs de andere zijde op hel terrein komen, zodanig dat er in nieuwe vluchtwegen kan voorzien worden. "Het zal ons vele financiële inspan ningen kosten, maar wij wagen het er op. Wat wij hier vandaag nog maals meemaken, kunnen zij ons toch niet meer afnemen" verklaar de de voorzitter. P.H. Vorige vrijdagavond liepen de Aalsterse Keizershallen vol, voor wat de "Eendracht Gala" werd genoemd. Hiermee werd de reeks van vieringen afgesloten van de overstap van Eendracht Aalst naar de eerste klasse. Het werd een massaal gebeuren. Een paar duizend mensen zorgden voor een feestelijke ambiance. Waarschijnlijk waren het niet allemaal fans van de zwart-wit jongens die nogmaals hun idolen een ovatie wilden bezorgen. De Keizershallen bevatten ook heel wat fans van het tieneridool Isabella A en van Rob De Nijs. ihetVi nale Wedstrijd "New Models T Btoons day", 's Anderendaags zou ook ei jeds in aantal bestuursleden van Ee Bg. Bui dracht Aalst deel uitmaken vani alisati jury, die uit deze groep van schoo heden, een aantal kandidaten zi Si\ne uitkiezen in CC De Werf voor dee nt a name in Italië. "Hopsasa, de voetbalisten van hi voc ajuinenkwartier zijn hier" scheurt "ewas door de hallen, terwijl de spelers Ltje de bloemen werden gezet. Onde: jj kapitein Luc Limpens op kop end Aalst. Hugo De Graeve had een reuzetaart gebakken voorde Eendrachtploeg. Reeds 60 jaar en nog alles overhebben voor den Eendracht (a) Deze laatste oogstte bijzonder veel Als gelegenheidskonfcrencier riep sukses en wist naast het weggeven Patrick Orlans de volledige kam- van een verzorgde one-man show, pioenenploeg op het podium. On- het publiek op zijn hand te krijgen, der luid applaus en het scanderen Op verzoek van Eendracht-mana- van supporterskreten, werden ze ger Patrick Orlans, wist hij zelfs een één voor één voorgesteld. Ze na- weinig originele tekst te brouwen men plaats en werden telkens ge- voor een nieuw lied: "Aan het flankeerd door één van de meisjes H. Hart, speelt wit en zwart". uit dcpresclektievande Internatio- abeke let be2 Dofdz; geroemde doelman Frans I Schrijver als hekkensluiter. "VI gaan naar eerste klasse" werd gebruld in koor, toen Hugo De Grj ve een reuzentaart werd cadeau g daan, ter gelegenheid van zijn zes ht tigste verjaardag. Willy De Kerpej Jor j afgevaardigde bestuurder en oo dervoorzitter, de man die het gek! laat toevloeien naar de Eendracht ploeg, werd eveneens in de bloe- menhulde opgenomen. De aanwe- L_ker zigheid van de kandidaten "Na "t Models '91" was maar van korte duur, want zij werden tijdig van ha 'tsta; podium weggeroepen, teneinde op tijd hun schoonheidsslaapje te kun-*8 nen aanvatten, zo broodnodig vo« de presentatie op de finale van de verkiezing 's anderendaags. Manager Patrick Orlans bracht da hulde aan de supportersma door een oproep te richten naar alle Aalst. Ook de supporters werden met een applaus bedacht door hun idolen dan nog wel (u)

De Voorpost | 1991 | | pagina 4