*ïtw- Dendermondse Truckers Club ziet het wel zitten De Voorpost Eksamenuitslagen Dendermonde Abdijschool vatlArtQ 9091,0 fleS co/a Blij met diploma van beste biertapper Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP :dkope dit ^Sdige en s"PerhTe\/e volledig DE 3 KLOKKEN 16 - 28.6.1991 - De Voorpost Woensdagavond werden in het stadhuis de deelnemers aan de kursus 'biertappen' georganizeerd door devi Horeca in het bezit gesteld van hun diploma en -belangrijk-van een fraai uithangbord dat aan de klant duideS maakt dat zij door de Nationale Dienst voor het Debiet van het Bier de titel van erkend bierschenker mogj dragen. Dendermonde. De truckers organizeerden voor de eerste keer een barbecue (foto Piet Hermans) Zoals de vorige keer gebeurde de overhandiging ook nu weer tijdens een echt gezellige plechtigheid. Het diploma werd overhandigd aan Christine Amandt van De Drie Klokken uit Sint-Gillis; Andre Vj Weyenberg van De Witte Villa uit Oudegem; Jean-Paul Van Steertegem uit Aalst; Michael Ringoot vanD Kring uit Baasrode; Rudy Van Acoleyen van De Witte Villa uit Oudegem; Claude't Joen uit Gent; Clazine Caii Roest van cafe De Oude Bareel uit Zele; Erwin Snel van Toetanchamon uit Grembergen; Albert De Bruynt van Café De Pomp uit Hamme; Luc Van Kerckhove uit Zele; Johny Engels van De Witte Villa uit Oude» Petrus Rongé van cafe Op 't Hoogte te Appels; Sophie Soetaert van Den Turfput uit Berlare; Francine De h van De Witte Villa uit Oudegem; Rita Eeckhoudt uit Dendermonde, An Van den Steen uit Aalst; Kathleen Vi Damme van In de Wandeling uit Berlare; Jeannine Verhasselt van de Vier Heemers uit Lebbeke; Franco: Eeckhoudt van Ter Monde uit Dendermonde; Julien Van Kerckhove van de Vivaldi uit Zele; Lilian Grisezw Huize Sanderin uit Dendermonde en Vanessa Bauwens van Barley's te Dendermonde. Namens de Nationale Dienst voor Debiet van het Bier wenst Hugo Bosteels de laureaten van harte geluk. 'Ers een wet op komst over de toetreding tot het beroep. Geen vestigingswet in de echte zin van het woord. Maari nieuwe wet zal eisen stellen. Het behalen van dit diploma is in dat kader een hele geruststelling', aldus de spreke die zei dat de kursisten later ook, in het bezit zullen gesteld worden van een boek dat zowat de bijbel moetzm voor de herbergiers. Hij stelde tot zijn grote genoegdoening vast dat er al een hele weg is afgelegd en een hek verbetering is opgetreden op het gebied van het bier. De herbergiers vormen de laatste schakel. Een belangrijk schakel ook, want een goed bier in een slecht geschonken glas smaakt niet. Verder wees hij erop dat er volgend jaar opnieuw een Nationale Biertapwedstrijd wordt georganizeeró, voorafgegaan door een provinciaal kampioenschap. Aan de nationale eindstrijd mogen de beste vijf van elkf provincie deelnemen. Zij vormen samen een team. 'Zorg ervoor dat jullie beter zijn dan de anderen' zo luidde zijn opdracht. Toen de receptie begon kwam ook burgemeester Dierick in gezelschap van schepen Meulebroek langs. D; burgemeester zei in zijn toespraak dat tappen ook vakmanschap vereist. En ook voor hem is de cafébaas et: belangrijke schakel in het hele proces. Verder loofde hij de horeca van Dendermonde die zich heeft weten inu schakelen in het kulturele leven van Dendermonde. Hij gaf grif toe het niet altijd volmondig eens te zijn meté; vragen die de horeca stelt, omdat ze de mogelijkheden soms overtreffen. En tot slot gaf hij nog een spoedkursia: een bierkelder moet goed verlicht, kraakproper, goed verlucht zijn met een temperatuur tussen de 12 en 11 graden; het bier mag met te lang liggen maar moet minimum 24 uur de kans krijgen om te rusten; de vaten moetej op een houten trede staan met daaronder een betegelde vloer en de bierleidingen moeten na sluiting met water gespoeld worden. Hij wenste de gebrevetteerde uitbaters van harte geluk met hun behaalde resultaat. DTC Baasrode, wat staat voor Dendermondse Truckers Club Baasrode is nog piepjong en bruist van dynamisme. Logisch zal je zeggen, want nieuwe borstels keren goed. DTC B wil evenwel aantonen dat de vereniging geen ééndagsvlieg is, maar stilaan uitgroeit tot een volwaardige vereniging die bol staat van de aktiviteiten. Een voorbeeld daarvan was de grootse barbecue van vorige zaterdag in het lokaal aan de Broekkant te Baasrode. De club zag het levenslicht op 15 vaert, Willv Van Hemelrijck, alle- mei 1991 en iedereen die er zin in maal chauffeurs en Willy De Bac- heeft kan lid worden. Het is een ker, een arbeider-meestergast, echt sociaal gerichte club. Denken heeft zich tot doel gesteld de ver- we maar aan de spontane inzet van standhouding tussen de beroeps- DTC Baasrode om de Roemeense chauffeurs te optimalizeren en het kinderen een onvergetelijke namid- imago van de beroepschauffeurs dag te bezorgen dank zij een rondrit ten aanzien van het publiek op te met de reusachtige vrachtwagens poetsen. In dat kader moeten ook doorheen Dendermonde en omge- de verschillende manifestaties ge ving. Wie lid wil worden betaalt 300 zien worden. De opbrengst van de fr wanneer men tot de jongeren be- verschillende aktiviteiten gaat naar hoort, 500 fr voor de gewone leden deze doelstellingen. De vereniging en 1000 fr voor de ereleden. Jonge- wordt bestuurd door een raad van ren moeten wel ouder zijn dan 15 jaar. Op het aktiviteitenlijstje plaatst men een barbecue, een bal, een tru ckersweekend (hoe kan het ook an ders), een Sinterklaasfeest, een Kerst- en Nieuwjaarssouper en nog tal van andere manifestaties naar gelang de gelegenheid zich voor doet. De vereniging, die opgericht werd door William Urbain, Hedwig Hey- bestuur bestaande uit minstens drie leden, benoemd en afzetbaar door de algemene vergadering. Het man daat van de bestuurders werd be paald op driejaar. Voorzitter is mo menteel William Urbain, schatbe waarder is Willy Van Hemelrijck, sekretaris Willy De Backer en hulp- sekretaris Johnny Van Eeckhoom. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij voorzitter William Urbain, Vlassenbroek 3 te 9200 Baasrode (052/21.62.16); schatbe waarder Willy Van Hemelrijck, Fa- timawijk 7 te 9308 Gijzegem (05-3/ 77.91.88) of bij sekretaris Willy De Backer, Spaarzaamheidstraat 21 te 9300 Aalst (053/78.32.29.). Het lo kaal is gevestigd in café Welkom aan de Broekkantstraat 184 te Baas rode. Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Met de vzw Eosa naar Portugal en dat betekent een avontuurlijke reis in groepjes van 8 personen en dit gedurende 15 dagen. Voor twee periodes in september zijn er nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie vzw Eosa 050/71.68.28 De Confrérie Gentse Poorters organizeert op zaterdag 22 juni om 15.00 uur een bezoek aan het stadsarchief van Gent (A- brahamstraat 13). Stadsarchivaris Johan Van Nieuwenhuyse zal de bezoekers rond leiden en nuttige informatie verschaffen. In de reeks speciale postzegels geeft de Regie der Belgische Posterijen vanaf 16 september vier zegels uit met paddestoelen. De zegels hebben een waarde van 14 fr en beelden de groene knolamaniet, de pare- lamaniet, de heksenboleet en de puntmuts wasplaat uit. Ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan van de 'Academie Royale de Mèdecine de Belgique' wordt op 2 september door de Regie der Belgische Posterijen een speciale zegel uitgegeven ter waarde van lOfr. Op de zegel slaat de voorgevel van het gebouw en een medaillon van Leopold 1 en caduceus. Dendermonde. Zij behaalden hun brevet van biertapper (foto Piet Hermans) Volgende leerlingen van de Abdij school te Dendermonde behaalden het getuigschrift van hoger secun dair onderwijs: Latijn-Grieks met grote onder scheiding Frederik Schutyser uit Lier; met onderscheidingFilip De Meuter uit Sint-Katerina Lombeek Uitslag van de winnende paren op donderdag 20 juni: richting noord-zuid 1. echt- Ëaar Christiaens; 2. echtpaar >e Saeger; 3. Jan De Ridder en Georges Korte. richting oost-west: 1. Werner Cornells en Chris Dexhorez; 2. Herman De Cuyper en Mark Vereecken; 3. Paul Veldeman en Mark Hofmans. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in Taverne De Drie Klokken, Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. en Charles-Antoine Leunen uit Vil voorde; met eervolle vermelding Laurrent Costa uit Brussel en Bru no Wiemeersch uit Sint-Niklaas. Deze leerlingen behaalden ook het bekwaamheidsdiploma dat toegang verleent tot het hoger onderwijs. Latijn-wetenschappen met onder scheiding Wouter De Groote uit Waasmunster, Joep Roggen uit Waasmunster en Filip Schepers uit Aalter; met eervolle vermelding Bruno De Backer uit Lebbeke, Kris De Backer uit Liedekerke, Jan Dheedene uit Deerlijk, Karl Her mans uit Zoersel, Philip Lanen uit Schilde, Joachim Maes uit Bornem, Jan Martens uit Buggenhout, Stefa- no Torriuolo uit Aartselaar en Tim Van der Moer uit Schilde; met vol doening Stefan De Meerschman uit Waasmunster. Al deze leerlingen behaalden het bekwaamheidsdiploma dat toegang verleent tot het hoger onderwijs. Biezondere prijzen Prijs Hoogwaardig Heer Abt Dom Maurits Peelman voorde eerste van de Latijn-Griekse Frederik Schut yser Prijs Hoogwaardig Heer Abt Dom Filip de Qoedt voor de eerste van de Latijn-Wetenschappen Filip Schepers Prijs hoogwaardig Heer Abt Dom Roger De Coster voor de meestr punten in het vak Latijn van beuk Klassen Frederik Schutyser Prijs van de Abdijschool voor dt meeste punten in het vak Grieks var de Latijn-Griekse Frederik Schu tyser Prijs dom Albert Peleman, voorma lig rektor van de Abdijschool, voor de meeste punten in het vak weten schappen van de Latijn-Weten schappen Joep Roggen Prijs van de Stad Dendermonde voor de meest verdienstelijke leer ling: Filip De Meuter Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten.

De Voorpost | 1991 | | pagina 16