Jeugd in de kijker te Lebbeke Doortocht van Dendermonde: 21ste editie Waterskirace zorgt voor sensatie Atletiek. Dimitri De Meester (AC Lebbeke) behaalde de zege in de 1500 meter voor kadetten (foto Guy) In het 60 m-nummer voor meisjes benjamins stond opnieuw geen maat op Ellen Van den Berghe (AC Lebbeke). Zij won de snelste reeks in 9.7, voor (clubgenote Wen dy Hauwelaert (10.3), twee meisjes van Eendracht Aalst bezetten de derde en de vierde plaats, resp. Ka- trien Swaelens (11.2) en Karolien Swaelens (11.7). Bij de jongens over diezelfde af stand noteerden we een tijd van 10.2 voor Jasper Mournaut (AC Ham- me) en 11.2 voor Pieter De Ridder (Lebbeke). Eerstgenoemde overschreed daar naast ook 0m95, goed voor een vijf de plaats. Voor de meisjesbenjamins stond ook nog het verspringen op het pro gramma. Ellen Van den Berghe (Lebbeke) sprong 3m32 ver, goed voor een tweede plaats, Wendy Hauwelaert moest zich tevreden stellen met 2m95 en Karolien Swae lens en Katrien Swaelens (Een dracht Aalst) resp. met 2m48 en 2m35. Pupillen Katrien De Ridder (Lebbeke) liep de 60 m in 9.1, klubgenote Sofie Dierickx had er 9.9 voor nodig. Nele Do Loy (Aalst) werd afgeklokt na H Elke Van Kerkhoven (Zele) liet over die afstand een tijd van 10.5 afdrukken. Bij de jongens verschenen voor die afstand 17 geïnteresseerden aan de start, verdeeld over vier reeksen. De tijden van de atleten uit de regio: Gerrit Marien (Aalst - 8.9), Kristof Swaelens (Aalst - 9.3), Sam De Windt (Aalst - 9.4), D. De Schau- wer (Aalst - 9.5), Rik Matthijs (Aalst - 9.7), Nicky Blanckaert (Denderland - 10.1), Roby Blan ckaert (Denderland - 10.2). 'n het hockeybalwerpen voor meis- l« sleepte Sofie Dierickx (Lebbe ke) met een worp van 28m02 een tweede plaats in de wacht. Nele Van Loy (Aalst) haalde 20m40, Elke Van Kerckhoven (Zele) 18m64. Bij de jongens in voornoemde disci pline eindigde Bert Michiels (AC Lebbeke) met een worp van 43m82 tweede. Robby Blanckaert (Denderland) wierp de bal 33m84 ver, klubgenoot Vicky Blanckaert 31m32. In dit nummer waren ook vijf Aalstenaars aktief: Kristof Swaelens (33ml0), Gerrit Marien (30m62), Sam De Windt (29m68), Dimitri De Schauwer (24m48) en Rik Matthijs (24ml8). Lebbeke boven in het hoogspringen bij de jongens, dankzij Bert Michiels die over lm35 wipte. Kristof Swae lens haalde in dit nummer lm20. Miniemen Kelly Van Gucht zorgde voor een Lebbeekse overwinning in het 60 m hordenummer. Haar tijd? 10.4. In het diskuswerpen haalde Mieke Van Kerckhove (Zele) met een worp van 21m92 een tweede plaats; zij liet na 150 m een tijd van 21.9 afdrukken. Tamara Leemans (Leb beke) wierp de diskus 16m30 ver en liep de 150 m in 21.9. Sabine Van der Stracten (Aalst) liep de 1000 m in 3.30.8. Bij de jongens noteerden we een derde plaats van Jeroen Moernaut (Hamme) in het kogelstoten (7m65). F. Van den Haute (Aalst) liep de 150 m in 20.9, Nicky Crou- ckaert (Aalst) had er 21.1 voor no dig en Joris Moernaut (Hamme) 22.1. Niet minder dan twintig miniemen- jongens namen deel aan het ver springen. De uitslagen van de atleten uit de regio: Nicky Crouckaert (Aalst - 4m39), F. Van den Haute (Aalst - 4ml2), Joris Moernaut (Hamme - 3m94), Jeroen Moernaut (Hamme - 3m55). Watersport. Gemengde belangstelling voor de derde grote prijs waterskiën van Dendermonde (foto Piet Hermans) f Aan het weer is het niet meteen te merken, maar toch is de kalender kategorisch de zomer is in het land. Zomer betekent voor de zwemsport de nationale kampioenschappen waar gestreden wordt voor de hoogste eer, maar ook voor de doortochten is nu het hoogseizoen aangebroken. Dendermonde heeft op dat gebied een stevige reputatie opgebouwd. Omdat van bij de stichting van de plaatselijke zwemvereniging de toenmalige voorzitter Roger Bleyaert de stuwende kracht was achter het initiatief om in het Dendermondse een eigen doortocht te organizeren, is dit evenement op zondag 30 juni dan ook aan zijn 21ste editie toe. Opnieuw zullen, zoals telkenjare, enkele honderden deelnemers hun opwachting maken aan de Brusselse Forten, want dit Dendermondse zwemfeest mag zich in een ruime belangstelling verheugen. Deze algemene waardering, tot ver buiten de provinciegrenzen, is grotendeels de verdienste van de talrijke DZO zwemmers die niet alleen in eigen midden, maar ook elders te lande door hun voortreffelijke prestaties de waardige ambassadeurs waren van hun club en het nog steeds zijn. Zonder dit pionierswerk van figuren als Rik Scholliers, Albert Delplanque, Gustaaf Verschueren, Louis Van Hemelrijck, Maurice Gillis en Georgette Touchant, om er maar enkelen in een ademtocht te noemen, was de Dendermondse doortocht gewoon ondenkbaar. Nog steeds zijn deze werkers van het eerste uur elk jaar paraat bij de voorbereiding van de doortocht en daar komt heel wat bij kijken. Hun rijke ervaring staat dan ook borg voor een degelijke organizatie. Velen van hen nemen nog aktief deel aan de wedstrijden en dat bewijst nog maar eens dat de doortochten niet het privilegie zijn van de jeugd, maar dat ooik ouderen -of moeten we zeggen minder jeugdigen- er sportief genoegen kunnen aan beleven. Op de laatste zondag van juni is het dan weer zover. Naar jaarlijkse gewoonte hoopt DZO op een even geslaagd sportfeest zoals de vorige jaren het steeds het geval was. Als de weerman nu ook nog een duit in het zakje wil doen. (or) Kadetten J. Van Opdenbosch (Aalst) wierp de kogel 10m25 van zich af. In het 200m-nummer stond geen maat op Joeri De Meester (Lebbeke). Zijn tijd? 23.5, ruim vier sekonden snel ler dan Wesley Van Opdenbosch (Aalst - 27.6). Broer Dimitri De Meester toonde zich de sterkste op het 1500 m-nummer. Hij finishte in 4.28.6, sneller dan o.a. Davy Blan ckaert (Denderland - 4.44.5), Dirk Van Campenhout (Lebbeke - 4.52.5), Roel Robbrecht (Lebbeke - 5.03.4) en Geoffrey De Maes- schalck (Aalst - 5.09.6). Sommige van deze atleten zetten ook aan in het diskuswerpen. De uitslagen: Dirk Van Campen hout (30m70), Davy Blanckaert (28m38) en Joeri De Meester (23m08). Kristine Goossens (Baasrode) was de. snelste in het 200 m-nummer (30.5), Natalie Boriau (Lebbeke) fi nishte als tweede (31.3). Laatstge noemde sprong ook 4m23 ver. Scholieren Duidelijk minder belangstelling vanwege de scholieren. Bij de jon gens noteerden we een overwinning van Koen Verhulst (Lebbeke) in de 1500 m (4.34.2), hij zou de speer bovendien 42ml8 ver gooien. Nico Goossens (Baasrode) liep de 1500 m in 4.36.3. In volgende nummers verscheen telkens slechts één atle(e)t(e) aan de start: 400 m meisjes (Katia Sey- mons - Baasrode - 69.2), 400 m jon gens (Kris Claessens - Hamme - 58.2), speerwerpen voor meisjes (Terry Michiels - Lebbeke - 23m60). Vandaag, vrijdag 28 juni staat op de Lebbeekse atletiekpiste een open meeting geprogrammeerd, met daarbij het provinciaal kampioen schap over de 10.000 m. In de eerste reeks bij de veteranen ging de zege naar Frans De Block, tweede werd Alain Sarlet, derde Willy Coppens en vierde André De Waele, allen afkomstig uit Zele. Bij de juniores was Dendermondenaar Fred D'Hollander de sterkste voor Daniel De Keyzer. Antwerpenaar Kris Matheussen ging Dendermon denaar Patrick De Koning en Moer- zekenaar Dimitri Vincke vooraf in de Buiten Reeks. En bij de vrouwen was Karin De Brabander uit Grem- bergen sterker dan Patricia Van Avermaet uit Zele. De tweede koers, voorbehouden aan de formule I, II en III boten gaf volgend resultaat: Dirk Ronsmans uit Grembergen won in de formule I. In de formule II werd William De Waele uit Zele als winnaar ge kroond. Tweede werd hier Anja Al- lemeersch uit Gent en derde Jan Renette uit Grembergen. Bij de for mule III waren de meeste deelne mers ingeschreven. Hier stond er geen maat op het meesterschap van Wim Capiau uit Willebroek. Twee de werd Wim Mattheusen uit Ant werpen; derde Johny Van Waelvel- de uit Lokeren; Peter Eeckman uit Grembergen werd vierde; vijfde Dirk Van de Gehuchte uit Gent; zesde Filip Rillaerts uit Gent; ze vende Eddy Cornelis uit Brussel; achtste Tony Renette uit Zele en negende Ronny Rombouts uit Bug- genhout. Nog veel sfeer Met deze waterskiwedstrijd was nog lang niet alles achter de rug. Want de raceboten en skiërs waren nog niet uit het water, of de waterscoo ters deden hun intrede. Sierlijk gle den deze dingen over het Schelde- water en in elke bocht werd met een brede zwaai het water opgezwiept tot groot genoegen van het publiek. Dat er af en toe een bestuurder het zilte nat inging, dat moest men er maar bij nemen. Terwijl de jury zich druk bezig hield met het opmaken van de uitslag, werd alles in gereedheid gebracht voor de barbecue, een van de tradi tionele ingrediënten van de WW opendeurdag. Het dient gezegd, dat de geur van de houtskool nog maar pas reukbaar was, toen de eerste hongerigen zich al kwamen melden. Zij kregen heel wat navolging zodat het feest aan de WW loods nog een heel tijdje verder duurde. Tot groot genoegen van de vele aanwezigen die met pijn in het hart moesten toezien dat de avond viel. En het dus tijd werd om huiswaarts te ke ren. Maar volgend jaar zijn ze weer van de partij. Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Grote Prijs van Dendermonde verliep spannend In samenwerking met Costa Zela organizeerde de WW Dendermonde voor de derde keer zyn grote prijs Waterski van Dendermonde. Een en ander is een niet te versmaden onderdeel van de jaarlijkse opendeurdag van de WW, waarbij men zowat alles wat met watersport te maken heeft uitgebreid tentoon spreidt. Dit keer kwam de regen niet opda gen als spelbreker op de opendeur dag van de WW aan de Schelde te Dendermonde. De opendeurdag was om uiteenlopende redenen naar een latere datum verschoven. Normaal nodigt de WW uit tijdens het Pinksterweekend, maar omdat men nu aan deze manifestatie een waterskiwedstrijd heeft gekoppeld, De door AC Lebbeke, vorige zaterdag op en om de atletiekpiste van het Gemeentelijk sportkompleks georganiseerde open jeugdmeeting, kende een vrij behoorlijke belangstelling. Een meeting die trouwens kadert in de bijzondere aandacht die de klub aan de jeugd besteedt. Uitschieter in de prestaties was ongetwijfeld de 3.08.1 die meisjesminiem Ingrid De Meyere (Meetjesland) liet afdrukken in de 1000 m. Veelbelo- ttnd. Watersport. Na de bolides van de formule I, II en III mochten de jet ski's een demonstratie geven (foto Piet Hermans) dient men rekening te houden met de waterstand. En die was met Pink steren alles behalve hoog genoeg om een risicoloos verloop van de wedstrijd te garanderen. Vandaar dat men uitweek naar de maand juni. Zondag was het dan zover. Zag het zwart van het volk in de omgeving van het WW clubhuis, er stond evenveel volk aan de andere oever te kijken naar de luid brommende motoren van de speedboten die de skiërs aan een duizelingwekkende snelheid over wat de skiërs zelf'een glad wateroppervlak' noemden. Op het programma van de Grote Prijs van Dendermonde stonden twee reeksen. Een eerste waarin naast de veteranen ook de juniores, de dames en de couteurs buiten reeks aan de startlijn verschenen. In de tweede reeks de zware kanonnen met de formule I, formule II en formule III boten. En dat is natuur lijk andere koek. De mannen van Costa Zela die op het gebied van waterskiën heel wat ervaring hebben, zorgden ervoor dat het parcours zo veilig mogelijk was. Voldoende kontroleposten en seingevers met allerlei gegevens die piloten en skiërs van nut konden zijn, en een vrouwelijke jury die met argusogen waakte over het feit dat de boeien goed werden gerond en er geen onregelmatigheden gebeur den. Ook de Dendermondse brand weer was van de partij om eventueel tussenbeide te komen. En hun aan wezigheid was ook noodzakelijk, want enkele boten gingen een beet je te snel en kapseisden, zodat de duikers van de brandweer bliksem snel moesten optreden. Dat moes ten ze ook doen om Rony Rom bouts uit Buggenhout uit het water te halen. Hij diende naar het zie kenhuis te worden gebracht. De uitslagen

De Voorpost | 1991 | | pagina 17