Harïdbalsprokkels Mooie vooruitzichten voor Leedse voetbalploegen M. Van Petegem (C), A. De Troetsel (D), M. Mortier (E) en E. Verheggen (E OVWB Julien Logier en Omer Van Molle voorsprongwinnaars in Ganshoren WAOD-Veteranen te Laarne op 23 juni De Voorpost - 28.6.1991 - 19 VOETBAL WIELRENNEN De gemeentelijke voetbalvelden achter de 'Leeuwerik' te Lede zijn omzeggens gebruiksklaar. Er zijn vier nieuwe voetbalvelden. Tijdens de voorbije gemeenteraadszitting werd het reglement goedgekeurd voor het gebruik van die sportvel den en ook de verhuurtarieven wer den vastgelegd. Lede heeft al lang een tekort aan degelijke voetbalvel den en de betrokkenen bij het voet- balgebeuren zijn dan ook in hun nopjes en zien het komende voet balseizoen met entoesiasme tege moet. Niet alleen omwille van het ter beschikking zijn van vier nieuwe terreinen, maar ook omwille van de lage verhuurprijzen. Voor een trai ning, een wedstrijd of een andere aktiviteit wordt slechts 100 fr ge vraagd. Organizatoren van voetbal- aktiviteiten die hun spelers ook het gemeentelijk sanitair en kleedka merfaciliteiten willen aanbieden, betalen 300 fr. Daarbij komt nog een financiële tussenkomst voor het gebruik van de verlichting. Er wordt wel een onderscheid gemaakt voor wedstrijden of aktiviteiten waarbij toegangsgeld gevraagd wordt. Dan moet 300 fr extra op tafel neerge teld worden. Daarnaast werden ook bepalingen vastgelegd wat betreft de duur van de ingebruikneming, het soort ver enigingen met eventuele voorkeurs behandeling (bievoorbeeld typi sche voetbalverenigingen, naast al gemene sport- en kuituurverenigin gen) of het gaat om Leedse vereni gingen, dan wel van buiten Lede. Zondagnamiddag nodigde FC Eendracht begon zijn voetbalkarrière ook bij Een lint-Gillis de jeugd uit op een opendeur- dracht - aangekomen. Hij nodigde de lag. Onder leiding van de jeugdtrainers jeugd en ouderen uit op een penaltywed- maakten enkele tientallen vedetten in strijd waarvan sommigen met een hoge spe kennis met het klubleven terwijl de borst en anderen met rode kaken terug- moeders en de vaders zich moeiteloos kwamen. ieten verleiden tot een koffie of een De kennismaking met het klubleven int. bleek voor de meesten een meevaller en lendracht Sint-Gillis werd dit jaar kam- ook diegenen die na de eerste baltoetsen ioen in vierde provinciale en de klub al wisten dat voetbal niets voor hen was, leed dit met meer dan 70% spelers uit lieten zich de chocomelk met wafels de eigen kweek. Er wordt bij geel en smaken. Daar werd ook een gratis tom- blauw, zeker onder impuls van het nieu- bola gehouden waarvan de winnaar met »e bestuur, trouwens nogal geïnve- Mieke (Vroemtuigen) Scheldeman een steerd in de jeugd. De opendeurdag ballonvaart mocht maken, 's Avonds moest ook in die optiek worden gezien, was Mieke er, en de winnaar ook, maar De nieuwkomers kregen van een echte de ballonvaarder liet weten dat de scheidsrechter de belangrijkste spelre- weersomstandigheden ongunstigwaren. gels uitgelegd, werden door de trainers De prijswinnaar mag volgend jaar de i een «zware» training onderworpen hoogte in. konden nadien de wei in voor een (h.a.) istrijd. Ondertussen was ook Geert he Vlieger - de SK Beveren-doelman Voetbal. Het trappen van penaltys was een van de onderdelen op de opendeur dag bij Eendracht Sint-Gillis (foto Piet Hermans) etbal. De bonte bende jongeren die te gast was op de opendeurdag van Eendracht Sint-Gillis (foto Piet Hermans) Dat het bij Ajax Lebbeke "me- is i.v.m. titelambitics in het izoen 1991-92 valt duidelijk op te laken uit de gevoerde transferpoli- liek. Naast pivot-speler F. De Troch, die overgenomen werd van EV Aalst, is het sterke Ajax-bestuur er nu in geslaagd zich gevoelig te versterken met de aanwerving van Herman Van Leugenhaege. Deze nog vrij jonge ex-internationaal werd weggehaald bij Neerpelt nadat hij er eigenlijk niet aan zijn trekken kwam tijdens het voorbije seizoen. H. Van Leugenhaege is eigenlijk Sasja-produkt" die één sei zoen bij Neerpelt speelde en waar voor verschillende clubs interesse betoonden. Maar hiermee is het nog niet ge daan want naast voornoemd duo is men bij Ajax ook nog in onderhan deling met een derde speler waar van men de naam nog niet kwijt wil. In ieder geval, het ziet ernaar uit dat Lebbeke volgend seizoen met een zeer sterk geheel een gooi naar de promotie kan doen. - Door de vrijwillige degradatie van EV Aalst naar le provinciale pro moveert Brabo Denderbelle nu toch naar 3e afdeling. Trainer Mare De Proft is er duidelijk niet hele maal gerust in want tot nu toe kon enkel F. De Ridder - na een seizoen inaktiviteit - aan de spelerskern toegevoegd worden. De ervaren Brabo-coach beseft dat zijn ploeg hiermee nog niet voldoende gewa pend is om de strijd in 3e afdeling, zonder problemen, af te wachten. Voor Brabo wordt het dus een moeilijke opdracht om niet in het degradatiedebat te verzeilen al wil men er alles aan doen om de pas verworven promotie te rechtvaardi gen. -ITB Lokeren kon van het "leeglo pende" EV Aalst het duo Wim Van Borgh-Filip Van Eyghem overne men en zal hiermee zijn transferak- tiviteiten beëindigen. Ten ware er nog een "rijpe appel" van een of andere boom zou vallen. -Maar hoe het nu met EV Aalst verder moet is, jammer genoeg, voorspelbaar. De oudste Oost- vlaamse club, gesticht in 1960 en 10 jaar geleden nog in kompetitie met vijf ploegen, heeft weliswaar inge schreven in le provinciale maar aangezien de meeste spelers reeds getransfereerd zijn, zien wij niet goed in hoe men dit kan verwezen lijken. Het zou ons dan ook niet verbazen indien Aalst besluit gedu rende één seizoen inaktief te wor den maar of men daarna nog ooit uit het slop geraakt, blijft een open vraag. - In de Oostvlaamse jeugdkompeti- tie voegt men een pupillenreeks toe aan de reeds bestaande miniemen en kadettenreeksen. Meteen een bevestiging van de goede jeugdwer king die de clubs reeds een paar jaar voeren. - Bij HK Waasmunster betreurt men nochtans dat uit hun kadetten- Iichting die de Belgische titel ver overde Ken De Nil verdwijnt. Deze jonge speler werd "opgevrijd" door In. Hasselt dat een "bom" geld over had om deze belofte in te lijven. Voor ons toch wel een onbegrijpe lijke beslissing. - Het Oostvlaamse scheidsrech- tersduo Linthout-Kerremans werd aan de Internationale Handbal Fe deratie (IHF) voorgesteld om opge nomen te worden in het kransje van internationalen. Kompetitie 1991-1992 Naast de voorronde voor de Beker van België, die gespeeld wordt op 25 augustus en de l/64e finales die hierop volgen op 8 september, be ginnen de nationale reeksen aan de kompetitie '91-'92 tijdens het week end 14/15 september. Ajax Lebbeke krijgt dan het bezoek van Maasme- chelenen HK Waasmunster gaat op bezoek bij het pas gepromoveerde Liège. Voor beide clubs een haalbare kaart. De ploegen uit 3e en 4e afdeling gaan van start tijdens het weekend 5/6 oktober. Hun eerste kompetitiewedstrijd: 3e afdeling Brabo Denderbelle-Zwijnaarde Melveren-Lokeren 4e afdeling Temse-Desselgem Robuco Buggenhout-Damme Haachtse-HBC Dendermonde Squadra Femina Lebbeke doet zijn debuut in 's lands hoogste reeks op 12 oktober met de verplaatsing naar Meeuwen. In 2e afdeling dames VHV ziet het programma eruit als volgt: Robuco Buggenhout-Haachtse Helchteren-RB Dendermonde Deze ploegen beginnen aan de kompetitie op 5/6 oktober 1991. Een datum om nu al in uw agenda te noteren wordt zaterdag 9 november want dan wordt het derby Ajax-HK Waasmunster gespeeld. Heren Reeksindeling 2e Nationale 4e afdeling BVHV 2e Afdeling VHV Uilenspiegel Haachtse Helchteren Ransart Groot-Bijgaarden Brasschaat Maasmechelen TSF Ever Temse Gent HK Waasmunster Roeselare Robuco Buggenhout ROC Flémalle Robuco Buggenhout RB Dendermonde SL Huy HBC Dendermonde Groot-Bijgaarden Eynatten Ieperse Kiewit Kapekla Desselgem Daza Tongeren Ap. Kortrijk 2 Haachtse Ajax Lebbeke Damme Liège UHC Kraainem HC Kiewit Dames De provinciale le Nationale reeksindeling wordt 3e afdeling VHV Overpelt Meeuwen opgesteld vóór 30 juni. Brabo Denderbelle RAC Flémalle Meiveren Meiveren Alken In. Hasselt Brasschaat Ar. Hechtel Izegem Tongeren Genk Squadra Femina Lebbeke Zwijnaarde Ap. Kortrijk Sasja ITB Lokeren Stenant Neerpelt Overpelt F. Visé Slechts één wedstrijd het voorbije weekend voor de veteranen die te gast waren te Laarne op de wijk 't Zand bij de gekende sportman Lu- cien De Wilde, broer van beroeps renner Etienne. Lucien die ieder jaar instaat voor talrijke inrichtin gen, is door het wielrennen bezeten. Uitslagen: Kat. E+: 1. Etienne Verheggen, 2. Jos Verhaert, 3. Maurice De Smet, 4. René Truyens, 5. Robert Van Wijnsberghe, 6. Maurice Van Heu- le, 7. Adolf De Beul, 8. Raf De Boever, 9. Georges Janssens, 10. Norbert De Wispelaere. Kat. E: 1. Marcel Mortier, 2. Jero me Wille, 3. Frans Nees, 4. John Verrezen, 5. André Van Oost, 6. Sylvère De Vos, 7. Marcel Chamo- nin, 8. Lievin Troch, 9. Leon De Rieck, 10. Eric De Graeve. Kat. D: 1. August De Troetsel, 2. Raoul Lampaert, 3. August Van Woensel, 4. Robert Gobert, 5. Ge rard Gevaert, 6. Johan Van Slycke, 7. Petrus Marchand, 8. Oswald Van den Bossche, 9. Roger Verhelle, 10. Willy Puimège. Kat. C: 1. Maurice Van Petegem, 2. Luc Uzeel, 3. Jan Moens, 4. Jacobus Van Mariënbourg, 5. Willy Roels, 6. Willy Gillis, 7. Carlos De Clerck, 8. Dirk Dechamps, 9. Ribert Ferket, 10. Antoine Cools. Volgende wedstrijden: Vrijdag 28.6.91 te Oost-Winkel, Dorp. Start om 18.00 uur voor kat. E en E+ (afstand 55 km) en om 19.30 uur voor kat. D (afstand 60 km) en kat. C (afstand 65 km). Zaterdag 29.6.91 te Zulte. Start om 14 uur voor kat. E, D en C (afstand 45 km). Zondag 30.6.91 te Dikkele, Dikkel- se Baan. Klassieker met start om 13.30 uur voor kat. E -15 uur voor kat. D -16.30 uur voor kat. C. 15.800 prijzen en talrijke premies. Maandag 1.7.91 te Oost-Winkel, Dorp. Gegevens zie vrijdag. MVA In Ganshoren waren de renners te gast in de industriezone. De A-kate- gorie ontbrak op het appel zodat de B en C kategories in een enkele uitslag bij elkaar werden gevoegd. De kategorie D, de oudsten, reden hun wedstrijd afzonderlijk. De B en C renners waren nog maar pas gestart of Julien Logier ging aan de haal. Gaandeweg verhoogde hij zijn voorsprong om met ruim twee minuten voorsprong te winnen. Hoe Jean Plaisant, Yvan Donay, Jean Vinck en Maurits Delanghe zich ook weerden, ze naderen niet op de alles gevende Logier. Een prachtige zege. In de D kategorie eenzelfde scena rio. Er stond geen maat op Norta- rijder Omer Van Molle die halfweg koers er van onder muisde. Hij ver hoogde stelselmatig zijn voor sprong. Wat men achteraan ook on dernam, de vluchter bleef buiten schot. Omer Van Molle bolde met een voorsprong van 2'15" over de eindmeet. De uitslagen. Kategorie B en C. 1. Julien Logier 2. Jean Plaisant 3. Yvan Donay 4. Jean Vinck 5. Maurits Delanghe Kategorie D 1. Omer Van Molle 2. August Delaen 3. Jean Merella 4. Jean Spenders 5. Paul Samels. Zandvliet Kortessem Voetbal. De reserven van SK Oudegem werden kampioen en mochten vooreen viering de trapjes van het gemeentehuis bestijgen (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19