Vernieuwde informatika- infrastruktuur voor stad Aalst Serviceflats in Erpe-Mere nog niet voor morgen Weekblad van Dender- Durme- en Soheldestreek 'Entre Deux Maires' op fpÊj) Draeckeniersfeest 1 GRAND VIN BLANC I Leedse SP-oppositie kraakt OCMW beleid ENTRE DEUX MAIRES ►APPELLATION NON CONTROLEE ■BmmI mm- PREMIER CRU DES CAVES DE LATOISON O OR (Cartoon Frans Wauters) Voor wie iets beter zoekt Wï) UmBERaen De Voorpost VRIJDAG 28 JUN11991 44e JAARGANG NR. 26 - 46 F meentekrediet. De toegang tot het computernet gebeurt via de scher men of personal computers, opge steld in de verschillende stadsdien sten: 55 beeldschermen, en 47 pers onal computers zijn aan het net werk verbonden. Óm deze verbin dingen mogelijk te maken worden in totaal 9 telefoonlijnen gehuurd van de RTT. De totale installatie wordt gehuurd van de vzw CEVI. De maandelijkse Vervolg op blz. 4 Het Aalsters Stadsbestuur beschikt sedert enige maanden over een volle dig vernieuwde infrastruktuur aan informatika-apparatuur en program- natuur. Vorige vrijdag werd deze aan de pers voorgesteld. Schepen André-Emiel Bogaert stelde, dat wanneer men er in slaagde het personeel roldoende te motiveren, zich aan te passen en bij te scholen om het opgestarte systeem efficiënt te bedienen, de administratie van de stad Aalst, de uitdaging naar de toekomst toe aan kan en binnen vijfjaar tijd, mijlen voorop zal liggen op die van de meeste andere steden en gemeenten. Met deze nieuwe infrastruktuur be- lende elementen van het geïnstal- oogt het Stadsbestuur een beter en leerde computerpark zijn verbon- sncllere dienstverlening aan de bur- den in een pakketgeschakeld net- ger. en wil een moderne apparatuur werk, dat op zijn beurt verbonden is !er beschikking stellen van het met de computers van CEVI, het «adspersoneel, teneinde over een Rijksregister en later ook het Ge- degelijk instrument te beschikken om tot een betere beleidsvoorberei ding te komen. De apparatuur en programmatuur *erd gekozen na een zeer uitvoeri ge studie door een werkgroep amb tenaren, begeleid door een externe onafhankelijke informaticaconsu- lent. De levering werd toever trouwd aan het subregionaal infor- maticacentrum CEVI, dat instaat voorde apparatuur, de programma tuur, de netwerkstudie en de oplei ding. Er zijn drie centrale computers: één voor de stadspolitie, één voor de culturele diensten (vb. bibliotheek) één zeer krachtige computer voor de andere diensten samen, op gesteld in het stadhuis. De verschil- Aalst. Vanaf september tot begin 92 zal De animo die in de gemeenteraads- zitting van Lede gewoonlijk ge bracht werd door SP gemeente raadslid Edwin Brantegcm ontbrak. Brantegem was afwezig. Maar dat betekende niet dat de dossiers niet evenzeer door de oppositie werden ingestudeerd. De oppositie nam dan ook de gelegenheid te baat om bij de bespreking van het agenda punt 'Goedkeuring dienstjaarreke ning 1990 van het OCMW' het OCMW beleid te kraken als zijnde onnauwkeurig en a-sociaal. Op een vorige raadszitting werd door de OCMW verantwoordelij ken een kredictoverschrijding ge vraagd van 29.500 fr. De oppositie tobt. In de dienst bevolking is de verbinding met de computer van CEVI en het Rijksregister een belangrijk aspekt om mverrichtingcn vlugger en vollediger te laten gebeuren (a) Er mag gerust gesteld worden dat de Kaiserlycke Soevereine Caemere der Draeckenieren, de ernstigste en j de meest spirituele intellektuele broederschap uit de Aalsterse omgeving is. Zij is ook aangesloten aan de f International Dragon Association. Elk jaar houden zij een traditioneel eetfestijn en hebben ze ook de f loffelijke gewoonte een bekende persoonlijkheid uit de stad Aalst en de Faluintjes uit te nodigen. Deze worden dan verwend met culinaire en spirituele specialiteiten. Burgemeester Annie De Maght en gemeen- teraadslid en ex-burgemeester Maurice De Kerpel mochten voor 1991 een bijzondere invitatie ontvangen. Zij werden dan ook in de rij van de ere-Draeckenieren opgenomen op het notabel banket gehouden in het bovenzaaltje van café Het Gulden Vlies. Het 'gerst-rijke' van st(r)eekgerechten, opgesteld door het Oud Vlaams Huis 't Velleken, was op zichzelf al een spirituele boodschap naar de Aalstenaars toe: Amuse-gueule caracolles sauvages de la petite écluse; f Soupe Kravalienne parfumé aux boulettes Amedée; Sauté de carpes avec pommettes a la croix verte; Truite j au bleu-vert a la sauce tricolore; Sorbet passe-vite de l'Ile Saint-Maurice; Pigeonneau a la Falouinne; Dinde émancipée et truffée a la RTT; Poulet va-et-vient cocericoo la pomme-trotte en café klaj de Pol-Pap. Alles werd rijkelijk besproeid met een Grand Vin Blanc 'Entre Deux Maires' Domaine du Senateur Coöpté interpellation non controlé et premier cru des caves de la Toison d'Or. Daarbij nog Annysette et Bénédictine Morisette, om het geheel af te ronden. Tussendoor werd nog een vin de pays Beau Moulin Domaine Virginal geschonken. Welke verder geestelijke en geestrijke inspanningen door het drakengenoodschap werden geleverd om de geëerde gasten het verder naar hun zin te maken werden alleen aan de geheime annalen prijs gegeven. PH Er is al heel wat te doen geweest over de serviceflats en alles laat voorzien dat het een moeilijke bevalling zal worden. Zo te zien zullen de sociaal gerichte bouwwerken er morgen nog niet staan, want er zijn meer proble men dan men zich bjj de aanvang van het projekt voorgesteld had. Het oud-gemeentehuis en de school van toen van Mere wachten voorlopig op afbraak want uitstel is nog altijd geen afstel. Zelfs over de wijze van verkoop, waar vooral het ontmoetingscentrum het nijpend probleem vormt, heerste er alleszins verdeeldheid bij de raadsleden. Op de gemeenteraad van 13 mei 1.1. werd er reeds in dit verband een princiepsbeslissing genomen en een inplantingsplaats voorgesteld. In een toegangsweg te behouden als het centrum niet aan het OCMW verkocht wordt. Ook raadslid Fr. De Brouwer drong aan op een lan- tussen heeft het provinciebestuur ger huurkontrakt dan de voorge- echter andere suggesties gedaan, stelde negen jaar terwijl J. De Wolf o.a. alles in blok verkopen met het de verkoop als een gunstige trans ontmoetingscentrum inbegrepen aktie voor de gemeente beschouw- maar met dien verstande dat het de. Daarnaast stelde men voor om zijn functie blijft behouden en mits een huurkontrakt op te maken voor de nodige erfdienstbaarheden te 27 jaar met aanduiding van een mi- voorzien. Na de verkoop zou het nimumbreedte van recht van uitweg gemeentebestuur dit centrum op- en hij is vooral bekommerd over de nieuw kunnen inhuren van het waarborg van het blijvend gebruik OCMW, een transaktie die de zaak door de verenigingen, een visie die zou bestendigen. Uit de verschillende interpellaties is wordt. door alle mandatarissen gedeeld had hierbij twee opmerkingen. Ten eerste ging het slechts om 25.300 fr, de oppositie wou weten waar de 4.200 fr gebleven waren en ten twee de werd de overschrijding gevraagd voor een ander punt dan waarvoor het tenslotte besteed werd: het werd immers gebruikt als steunver lening voor politieke vluchtelingen. Hoewel er niet meer bedden in ge bruik werden genomen dan vorig jaar, werd ruim 210.000 fr meer bin nen gerijfd uit de zak van de resi denten van Villa Letha. Er werd van de mutualiteiten 2.700.000 fr meer ingevorderd dan in de begroting vermeld stond. Ook de rekening van de maaltijdendienst klopt niet: - 7 gebleken dat vrijwel alle frakties be- Vanuit het college is ook schepen men het nieuwe systeem evalueren (a b D...6 K oaan 7iin met npt hpnnnn van n^t ht KliLri van mpnino nat hnp np gaan zijn met het behoud van het Et. Bliki van mening dat, hoe de ontmoetingscentrum. Raadslid C. zaak ook draait, de funktie van het De Brouwer merkte op dat het ge- ontmoetingscentrum moet behou- bouw niet aan de Nieuwstraat den blijven. Men stelt voor om alles grenst en men dus moet bedingen in zijn totaliteit te verkopen om veel dat het bereikbaar blijft en men dus problemen te voorkomen, vooral een vrij brede toegangsweg moet dan bouwproblemen. Zijn collega behouden. Het is zelfs mogelijk om Van Wilder vond dat na verloop van er is een overschot van 41.000 fr, dit terwijl de prijzen voor de maaltijden verhoogd werden. Door het ver hogen van de prijzen van de poets- dienst heeft men op die rekening 123.000 fr over. De oppositie verwijt het OCMW een a-sociaal beleid te voeren op de kap van de residenten en de behoeftigen: alles duurder voor gelijke diensten. Daarenboven is in Lede geen enkel initiatief op het vlak van de sociale woningbouw, en werd het krediet dat doorvoor voorzien was voor 1990 gewoon ge schrapt. En is er geen gemeentelijke sociale dienst Hoogstraat 28 Aalat Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie tijd het gebouw kan verdwijnen als het gunstig is om af te breken maar 'vandaag is het meer waard om het samen mee te verkopen'. De raad was unaniem akkoord met de ge stelde voorwaarden op voorwaarde dat er niets aan de funktie veran dert. Kerkfabrieken De rekening 1990 van de kerkfa briek van de Protestantse kerk te Aalst werd gunstig geadviseerd waarvoor de gemeente Erpe-Mere een toelage van 12.450F verleende. Ook een beslissing van de kerkfa briek Sint-Bavo Mere werd gunstig geadviseerd. Hier_behelsde het een goedkeuring van geplande werken aan gewelven en goten. Desbetref fende is een raming gemaakt van 987.500F. Openbare werken Door de raadsleden werd ook goed keuring verleend aan een reeks agendapunten in verband met openbare werken. Zo zal het moge lijk zijn om de openbare verlichting uit te breiden langsheen de Oude- naardsesteenweg te Burst waar men twee verlichtingspalen zal plaatsen waarvoor een raming van 157.600F. In de Langeveldstraat te Burst gaat men 150 m. buizen leggen voor de uitbreiding van het waterbedelings- net wat 195.000F gaat kosten. In de Stationswegel is het maar een leng te van een 25-tal meter en hiervoor schikt men 85.000F te betalen. Een ontwerp tot uitvoering van ver- beteringswerken in de Daalstraat te Mere werd unaniem goedgekeurd. Dit zal gebeuren volgens het reeds gekende stramien. Het gaat hierom een afstand van 550 m. met een bestrating van drie meter en twee greppels met trottoirs in rode straatstenen die een breedte van 1,2 m. zullen hebben. De raming voor deze werken is vastgesteld op 7,3 miljoen. JV

De Voorpost | 1991 | | pagina 1