Eerste bloemtuilen in hun loopbaan Fi ii m 01 VWF Wielrennen Dirk Janseghers (Aalst) en Wim Neckebroeck (Zottegem) de koning te rijk j 2 a a 20 - 28.6.1991 - De Voorpost WIELRENNEN VWF Wielrennen. De besten uit de rit in lijn in Geraadsbergen. De Zeienaars waren de besten VWF Wielrennen. In Moen won Van Handenhove bij de A's en Wim Necke- broek bij de B's Woensdagavond Denderhoutem Wanneer gaat het eens beter wor den met het weer? Voor de zoveels te keer een druilerige regen die na de wedstrijd van de C- en D-renners overging in een goede ouderwetse regen. Ondanks dit alles, weer een massa renners aan de start. Niet minder dan 177 renners in twee reeksen en sport van de bovenste plank. Reeks C en D Ryckewaert Pierre en Sonck Gustaaf Zeer snel verreden wedstrijd met een aktieve Gustaaf Sonck (in eigen streek). Ook een aanvalslustige Van Nuffel en gewoontegetrouw de aanvallers van iedere koers zoals Herregots, De Pelseneer, Moeren hout, David, Simoens, De Baets, De Troyer, Roker, De Groen, enz... Ook een paar D-renners die zich vooraan toonden, zoals Sonck, De Rijbel, Loverie, De Donder Ferre en Van den Linden L. Ondanks de hoge snelheid bleven er toch nog een 38 renners over om de laatste vier rondjes in te gaan. Toen plaatste De Pessemier in gezel schap van Herregots een demarra ge. Slechts Ryckewaert beant woordde nog deze uitval en meteen drie leiders met als lokomotief kam pioen De Pessemier. Wat het pelo ton ook nog ondernam, de drie ble ven voorop en in de spurt was Ry ckewaert een wieltje sneller dan Herregots en De Pessemier. De pe lotonspurt ging naar Moerenhout voor David Edgard en Gustaaf Sonck toonde zich de snelste van de D's voor De Rijbel Paul en Van Renterghem Alois. Reeks A en B Meert Patrick en Stommeleer Dirk Onder een plensende regen startten de A- en B-renners. Een meer dan aktieve Mare De Peuter kon zijn ambities met onder stoelen of ban ken steken en deed niets anders dan aanvallen en nog eens aanvallen. Geluk was er echter niet bij, want telkens kwam een jagend peloton terug. Patrick Meert had meer ge luk. Die kon wel weggeraken, maar na een paar rondjes moest ook hij er terug aan geloven. Ondanks alle ge weld kwam het toch tot een massa spurt en het was Meert Patrick die het haalde voor een snelle Dhont Gino en Marco Smet, terwijl Dirk Stommeleer de snelste was bij de B-renners, voor een verrassend snel spurtende Van Assche Serge en Ne- ckebroek Wim, terwijl Pascal Muys verrassend vierde werd voor Etien- ne Lievens en Paridaens Gilbert. Zaterdag Geraardsbergen Tweede wedstrijd voor de Diamond Trofee Eindelijk de zon! Voorzitter Ver- paelst liep er heelwat geruster bij, na de regendagen kwam zaterdag dan toch die verlossende zon en konden de renners met een gerust hart hun wedstrijd op de "muur" afhaspelen, eindelijk dat tikje mee val en meteen kregen we weer die spannende en meeslepende wed strijden die zo'n wedstrijd op deze zo gevreesde helling meebrengen. Reners die vloeken, die niet meer vooruitgeraken, zwalpend en zoe kend voor hulp, kortom sport en sensatie! Eerst kregen we een tijdrit, één ronde van 2,350 km met daarin de gevreesde kleine uitslag voor de reeksen en de tien eerste aangeko men: zie de uitslagen. Reeks D: Van der Linden Leonce. Reeks C: Kampioen De Pessemier Hugo. Reeks B: Serge Van Assche. Reeks A: Marco Smet. Na dit smakelijk voorgerecht kre gen we het ware menu, voor de D- renners 5 ronden van 2,350 km, voor de Cs 6 ronden, voor de B's 7 rond en en de A-renners 8 ronden. Reeks C Sonck Gustaaf Gustaaf Sonck domineerde deze klemkoers van in de start tot aan de meet. Van in de eerste ronde trok hij reeds in de aanval en zonder op of omzien, zelfs geen enkele ver zwakking kennende, haspelde hij zijn rondjes af. Hij mocht zich te recht de "King" van "de muur" noe men bij de D-renners. Achter Gu staaf wisselden de posities steeds meer, maar naar het einde toe lag alles toch reeds vast in zijn plooi, en kregen we een verrassend goede Stevens Guy op de tweede plaats. Die had nog met Declercq Florent verrast in die laatste klim en die werd meteen derde. Het was al wat wachten op nr. 4, ouwe taaie De- craene Marcel. Verder Van Ren terghem Alois, Simoens Lucien en Baster Mare. In het algemeen klas sement van de tijdrit plus de rit in lijn, kregen we als eindoverwinnaar Stevens Guy voor Declercq Florent en Basser Mare. Reeks C Kampioen De Pessemier Hugo Hugo De Pessemier had er na zijn demonstratie in de tijdrit ook geen last mee om in de rit in lijn er een ware one-man show van te maken. Reeds tijdens de le klim duldde hij geen tegenstand en fietste hij ieder een glad uit het wiel. Zonder één verzwakking haspelde hij de rondjes af en niet eens duidelijk getekend, kwam hij zegevierend over de meet; een klasse te sterk voor zijn tegen strevers! Bij die tegenstrevers zagen we heelwat renners voor die deze wedstrijd een ware nachtmerrie werd. Vraag het maar eens ter gele genheid aan een Mario Bauwens die zijn le plaats in de Diamond Trofee moest verdedigen, maar juist ziek was en de karwei afhaspel de, meer dood dan levend. Ook Maldrie Robert, niet in zijn dagje, zag alle heiligen voor zich. Achter de ongenaakbare De Pessemier kregen we het duo Batselier Pascal en De Troyer Dirk. Kort daarachter Julien De Baets die van achteraan iedere ronde naar voor rukte en meer dan knap de vierde plaats be zette. Vijfde een steengoede Julien Simoens, Stommeleer en verras send zevende Verekens Danny. De eindstand: 1. De Pessemier Hu- go; 2. Batselier Pascal en 3. De Troyer Dirk. Reeks B Van Assche Serge Serge Van Assche heeft zijn stem pel gedrukt op de "muur" na schit terend de tijdrit te hebben gewon nen, was ook hij de man die de beklimmingen volledig beheerste en van in de eerste ronde het com mando in handen nam. Kreeg hij in den beginne nog tegenstand van Etienne Lievens, zou die nader hand zijn inspanningen bekopen en nog wegzakken, terwijl Van Lierop Geerinck, vergeefs. Steeds liep alles weer te samen. In de laatste ronde ging dan Rolus Etienne en Surgeon er vandoor, maar het peloton fietste alsof ze niet vooruit mochten blij ven, en ook zij werden weer gegre pen. En toen ging Edgard David met terug Surgeon; die twee bleken buiten schot, maar dan haalde Mal drie er alles uit en hij geraakte op een 500 meter van de meet bij de twee, maar het peloton volgde en in volle spurt op een 30 meter van de meet werden de drie overrompeld en in al dat geharrewar werd Jan seghers Dirk winnaar, maar Dirk wist het niet eens! Hij dacht dat hij pas vierde was. Meteen een dolge lukkige renner, want dit was buiten een kleinigheid "zijn echte eerste zege" in zijn loopbaan. Meteen een stimulans voor de wedstrijd van ssens, die het vlot haalde voor die zondag voor ejgen deur le Aalst, de. Verder Morissen R., Stomme leer D. en een zeer regelmatige Pie- ters Luc. Serge Van Assche werd de grote triomfator voor Van Lierop Ghis- lain en Stommeleer Dirk in de eind rangschikking. Reeks A Cornells Patrick Bij de A-renners kregen we een fan tastische wedstrijd, met Devits Jo zef, reeds van in de eerste beklim- taaie Kesteloot en Doeraene Mar cel. Beide "oudjes" hadden de muur Reeks A en B al goed verteerd en toonden zich Van Handenhove Theo en alweer langs hun beste zijde. Moer- Neckebroek Wim Ghislain een opgemerkte remonte zekenaar De Kocker Hugo vierde Qok bjj de A en g-renners een dol- deed en het dichtst Serge benader- en Dendermondenaar De Ferre gelukkige winnaar: Wim Necke- zesde. Verder Soverie 14e. broek. Dit jaar steeds zeer regelma- Reeks C tig, veel dikke prijzen, maar nooit Janseghers Dirk, Aalst die ze®e'en "u v°orde eerstc ™al in zijn loopbaan de bloemen. Voor Reeds in de tweede ronde gingen Wim kon het ge|uk njet op) evenais Ryckewaert Pierre en Geert Van z- giunderend vrouwtje naast Speybroeck aan de haal, vergeefs. hem, He, werd een keiharde wed_ Nadien probeerde het weer Van strjjd mel een b|iksemslart van een Speybroeck in gezelschap van De onrustjge Mare De Peuter en Devits Baets Julien en Mare Herregots. Na j Bejden meenden het, maar het een felle jacht kwam ook hier een peioton met heelwat goeie renners einde aan. Toen ging De Roe aan de j jeten deze gevaarlijke jongens geen boom schudden en ook Surgeon vrjj spe| en z je moesten terug in de ming van het commando, gevolgd probeerde het meer dan eens, dan rangen joen gjng dje ouwe here door Cornelis P., Smet Marco en weer De Baets, Ryckewaert en Jean sterke Watteny in gezelschap van Dont Gino, die nog geweldig terrein zou moeten prijsgeven. Bij de twee de klim kregen we Cornelis voor Smet, vervolgens Demeulemeester, De Clercq Eric, Gino Dont en ach ter van het gerokken peloton Devits G. die was lek gereden en in verlo ren stelling fietste. Maar dit was zonder Devits zelf gerekend, want in een formidabele remonte wist hij na twee beklimmingen weer bij het duo Cornelis-Smet aan te pikken en was de forcing te voeren. Smet moest loslaten en toen reed Devits weer lek. Meteen kregen we een losgelaten Cornelis die genoeg re serves had om Smet op afstand te houden, terwijl Demeulemeester knap derde werd en Jozef Devits nog beslag legde op de vierde plaats. Marco Smet werd glansrijk eind winnaar voor de ongelukkige De- vidts en De Clercq Eric. Meteen zitten er twee van de drie ritten er op voor de Diamond Tro fee. De drie eerste van iedere reeks vindt men bij de uitslagen van de "muur". Zondagmiddag Wedstrijdleider Vanderbeken Luc, had niet alleen voor een selectieve omloop gezorgd, maar ook de in richting was perfekt. Voeg daarbij 144 deelnemers, een massa volk en bomvolle café's. Meteen ligt de da tum voor volgend jaar reeds vast en kreeg men niets dan tevreden ge zichten. Zegde de schepen van sport: Nooit gedacht van een vrije bond, dit was meer dan een meeval ler! Mooier kompliment kon men aan voorzitter Jean Verpaelst niet geven. Reeks D Steenssens Gerry Na twee ronden begon het vuur er in te komen toen een Sonck Gustaaf er de beuk in gooide. Nadien kreeg men een spervuur van ontsnap pingspogingen maar alles was steeds te herdoen. Op drie ronden van het einde ging dan Jean Ver- poelst aan de haal. Gezwind nam hij 150 m voorsprong, maar heelwat elementen in het peloton wilden per se Verpaelst terug in het pelo ton en hun wil geschiedde. Tegen de overmacht is niemand opgewassen. In de kortste ronde ging toen kam pioen Van Eyck aan de haal. De Rijbel sprong er bij en ze namen vrij vlug een 150 meter voorsprong. Toen twijfelde De Rijbel, ging niet volledig door en het peloton pakte hem nog in volle spurt. Spurt naar zijn hand gezet door Gerry Steen- Uitslagen Denderhoutem Kategorie A 1. Meert Patrick; 2. Dhont Gino; 3. Smet Marco; 4. Van de Wille Dirk; 5. Verhasselt Kris; 6. Devits Joseph; Tijdrit A 1. Smet Marco 3'55"50; 2. Devits Joseph 3'56"94; 3. Samson Ronny 3'58"16; 4. De Clercq Eric 4'02"38: 5. Dhont Gino 4'02"57; 6. Vagenen- de Frank 4'04"77; 7. Demeulemees ter Eddy 4'06"44; 8. Francke Eric 7. Jaspaert Renaat; 8. Berckmans 4'07"10; 9. Saey Frank 4'07"35; 10. Jozef; 9. Benoey Benny; 10. Goos- De Peuter Mare 4'07'T sens Freddy. Kategorie B 1. Stammeleer Dirk; 2. Van Assche Rit in lijn D 1Sonck Gustaaf; 2. Stevens Guy; 3. Declercq Florent; 4. Doeraene Serge; 3. Neckebroek Wim; 4. Muys Marcel; 5. Van Renterghem Alois; De Meulemeester in de aanval, maar men kent ondertussen Watte ny zijn tempokwaliteiten en ook zij moesten terug in het peloton. Toen probeerden het Van Driessche en Hoebeke, maar ook zij kregen geen vrijgeleide, pas ingelopen of weer ging Hoebeke, in gezelschap van Van Lierop en Wim Van Hecke; weer vergeefs! Op vier ronden van het einde ging Kerremans met De Meulemeester, maar weer kwam een steeds fel jagend peloton terug, toen gingen Van Assche en Watteny nog eens doorduwen maar alles leek erop dat we op een massaspurt! afstevenden. De laatste ronde ging in met een Wim Van Hecke lichtjes* voorop. Het was wereldkampioen* Van Renterghem P. die de leiding r van het peloton nam en de forcing] voerde. Hierdoor moest ook Van Hecke er aan geloven, en meteen] kregen we aankomst met een sterke Van Renterghem van ver op kop. In de laatste meters verzwakte hij ech ter een beetje en het was uiteinde-j lijk Van Handenhove die het haalde voor Patrick, De Backer Willy en Smet Marco. Volgende wedstrijden: Zaterdag 29 juni: St.-Maria-Oudenhove Dorp, café De Vliegende Schotel: C D start om 14 uur: 7 ronden, 60 km; A B start om 16 uur: 9 ronden, 76 km. Omloop 2. Prijsbarema 2. Zondag 30 juni: Aalst Langestraat 12, TC Beukenhof: C D start om 14 uur: 7 ronden, 63 km; A B start om 16 uur: 9 ronden, 80 km. Omloop 2. Prijsbarema 3. Wedstrijd voor de Superprestige. 10. Saey Frank 20. Eindrangschikking B 1. Van Assche Serge 40; 2. Van Lie rop Ghislain 37; 3. Stomeleer Dirk 36; 4. Van Rossen Rudy 32; 5. Lie vens Etienne 316. Pieters Luc 317. Sergooris Jan 27; 8. Marissens René 24; 9. Paridaens Gilbert 23; 10. Ne ckebroek Wim 21. Klassement Diamond Trofee na 22/06/1991 "Muur' Reeks D Pascal; 5. Lievens Etienne; 6. Pari daens Gilbert; 7. Pieters Luc; 8. De Bock Guy; 9. De Meyer Herwig; 10. Marissens René. Kategorie C 6. Simoens Lucien; 7. Bassez Mare; 8. Maes Mare; 9. De Guisme Chris- tiaan; 10. De Kocker Hugo. Rit in lijn C 1. De Pessemier Hugo; 2. Batselier 1. Ryckewaert Pierre; 2. Herregodts Pascal; 3. De Troyer Dirk; 4. De Mare; 3. De Pessemier Hugo; 4. Moerenhout Herman; 5. David Ed gard; 6. Simoens Julien; 7. Hutse- baut Johan; 8. Verlée Patrick; 9. Maldrie Robert; 10. Meyer Patrick. Kategorie D Baets Julien; 5. Simoens Julien; 6. Stammeleer André; 7. Verekens Danny; 8. Vancraeynest Hubert; 9. Bauwens Mario; 10. Meulenijzer Roland. Rit in lijn I 1. Sonck Gustaaf; 2. De Rijbel Paul; j. Van Assche Serge; 2. Van Lierop 3. Van Renterghem Alois; 4. Van Ghislain; 3. Marissens René; 4. den Nest Armand; 5. Van der Lin- Stammeleer Dirk; 5. Pieters Luc; 6. den Leonce; 6. Verbeke Maurice; 7. yan Rossen Rudy; 7. Lievens Doeraene Marcel; 8. De Guisme Etienne; 8. Hergooris Jan; 9. Pari- Christiaan; 9. Maes Mare; 10. De daens Gilbert; 10. Devleeschouwer Donder Ferre. Benny. Geraardsbergen "Muur" Rjt in lijn A Uitslag tijdrit D j Cornelis Patrick; 2. Smet Marco; 1Van der Linden Leonce 4'23"75; 3. De Meulemeester Eddy; 4. Devits 2. Bassez Mare 4'24"41; 3. Stevens Joseph; 5. De Clercq Eric; 6. De Guy 4'26"31; 4. Declercq Florent peuter Mare; 7. Samson Ronny; 8. 4'27"60; 5. Doeraene Marcel Van den Driessche Erwin; 9. Goos- 4'30"78; 6. De Guisme Christiaan sens Freddy; 10. Verkindere Mare. 4'31"84; 7, Simoens Lucien 4'35"59; 8. Van Renterghem Alois 4'36"16; Eindrangschikking C 9. Sonck Gustaaf 4'37"25; 10. De 1. De Pessemier Hugo 40; 2. Batse- Clercq Roland 4'37"97. lier Pascal 35; 3. De Troyer Dirk 32; 4. Simoens Julien 31; 5. Bauwens Tydrit C Mario 30; 6. De Baets Julien 30; 7. 1. De Pessemier Hugo 4'08"07; 2. Maldrie Robert 27; 8. Vancraeynest Hutsebaut Johan 4'12"00; 3. Bau- Hubert 25; 9. Verekens Danny 24; 1. Declercq Florent 38 p. 2. Doeraene Marcel 37 p. 3. Bassez Marc 36 p. Reeks C 1De Pessemier Hugo 39 p. 2. Bauwens Mario 36 p. 3. Batselier Pascal 33 p. Reeks B 1. Van Assche Serge 38 p. 2. Stammeleer Dirk 37 p. 3. Paridaens Gilbert 29 p. Reeks A 1. Smet Marco 40 p. 2. Devits Joseph 38 p. 3. Dhont Gino 30 p. wens Mario 4'12"26; 4. Maldrie Ro bert 4'13"56; 5. Batselier Pascal 4'15"22; 6. Simoens Julien 4'16"19; 7. De Troyer Dirk 4'16"61; 8. De Baets Julien 4'19"03; 9. Vancraey nest Hubert 4'19"37; 10. Meulenij zer Roland 4'20"44. Tijdrit B 10. Meulenijzer Roland. Eindrangschikking D 1. Stevens Guy 37; 2. Declercq Flo rent 35; 3. Bassez Mare 33; 4. Doe raene Marcel 33; 5. Sonck Gustaaf 32; 6. Van der Linden Leonce 30; 7. Simoens Lucien 29; 8. Van Renter ghem Alois 29; 9. De Guisme Chris- 1. Van Assche Serge 3'58"47; 2. tiaan 27; 10. De Kocker Hugo 21. Stammeleer Dirk 3'59"56; 3. Van Lierop Ghislain 4'03"74; 4. Van Eindrangschikking A Rossen Rudy 4'04"19; 5. Lievens 1. Smet Marco 39; 2. Devits Joseph Etienne 4'04"19; 6. Pieters Luc 36; 3. De Clercq Erik 33; 4. Samson 4'05"00; 7. Sergooris Jan 4'11 "96; 8. Ronny 32; 5. Demeulemeester Ed- Neckebroek Wim 4'13"85; 9. Van dy 32; 6. De Peuter Mare 26; 7. Mingeroet Alain 4'14"22; 10. Pari- Cornelis Patrick 26; 8. D'hont Gino daens Gilbert 4'17"84. 23; 9. Van den Driessche Erwin 22; Moen Kategorie A 1. Van Handenhove Theo; 2. Van Renterghem Patrick; 3. De Backer Willy; 4. Smet Marco; 5. Van de Casteele Valère; 6. Mettepennin- gen Ronny; 7. Vandenbogaerde Chris; 8. Devits Joseph; 9. Verkin dere Mare; 10. Kerremans André. Kategorie B 1. Neckebroek Wim; 2. De Meyer Herwig; 3. Cornelis Hendrik; 4. De Caboter Antoine; 5. Muys Pascal; 6. Stammeleer Dirk; 7. Pieters Luc; 8. Paridaens Gilbert; 9. Marissens Re né; 10. Courtens Luc. Kategorie C 1. Janseghers Dirk; 2. Moerenhout Herman; 3. Ryckewaert Pierre; 4. Surgeon Christophe; 5. Verlee Pa trick; 6. Van Speybroek Geert; 7. Van den Hoecke Gaston; 8. David Edgard; 9. Batselier Pascal; 10. Si moens Julien. Kategorie D 1. Steenssens Gerry; 2. Kesteloot Albert; 3. Doeraene Marcel; 4. De Kocker Hugo; 5. De Guisme Chris tiaan; 6. De Donder Ferre; 7. Van der Linden Leonce; 8. De Rijbel Paul; 9. Verpaelst Jean; 10. Aerts Francky.

De Voorpost | 1991 | | pagina 20