reddy Van Steerthem irganiseert en domineert in zijn Erwetegem Guy Van Hese de sterkste in Serskamp ;'CL-wielrennen Internationale liefhebbers te Serskamp De Voorpost - 28.6.1991 - 21 [de IVOORPOSTi WIELRENNEN VWF Wielrennen. De zegevierende aankomst van Gerry Steenssens in Moen Rudy Annaert reageerde, de ande ren hadden even andere bezighe den en de vogels waren gevlogen. Het duo stoomde flink door, al moest Annaert zich noodgedwon gen beperken tot een studie over het achterwerk van Roelekens. Of dit hem een doktoraatstitel oplever de, weten we niet, maar het garan deerde hem alleszins een tweede plaats. Echt buiten schot geraakten ze echter nooit en toen zich acht achtervolgers losmaakten uit het peloton, steeg de adrenaline: veer tig, twintig sekonden... Maar Bert De Leeuw, Luc en André Van der Eecken, Jean-Pol Helder, Johnny Scheerlinck, Wilfried Paridaens, Johnny Van Holen en Freddy Van Met nog vijf ronden te rijden muis den Freddy Van Steerthem, André Van der Eecken en Marcel Straet- mans er van onder. Hoe men in het peloton ook tegenspartelde, hun voorsprong bleef groeien. Vooraan konden ze zich dus volledig koncen- treren op de dagzege. André Van der Eecken, een sterke klimmer, probeerde zijn medevluchters nog te verschalken op de helling, maar Freddy Van Steerthem, de snelste spurter, waakte. Hij won dan ook de machtsspurt, terwijl Straetmans de overwinning in zijn kategorie weg kaapte. Volgende wedstrijd: VWF Wielrennen. In Moen ging de zege in de tijdrit naar Leonce Van der Zondag 30 juni: Kerksken, Berg- pinden in de D-reeks en Hugo De Pessemier in de C-reeks u Ziterdag IB.C&D Iade Vlaamse Ardennen hebben de itgen zich ooit eens een bult ge schrokken, zodat geen straat nog «terpas ligt. En dat hebben de 3 VWCL-renners het voorbije week- i, tod in Erwetegem geweten. Berg op-bergaf, geen moment verpozing, jjppen en nog eens trappen. Het jdoton kraakte dan ook als een ■geoliede ketting. Zaterdag start- ■de vier reeksen samen. Want de fflte amateurs moesten een paar nr later hetzelfde parkoer op voor de Trofee Het Volk. Al meteen bij de eerste klimmende meter demar reerde Wilfried Paridaens. Die be schikt de laatste weken over een onuitputtelijke energiebron. Fred dy Van Steerthem en Freddy Roele kens reageerden attent. Maar het trio aarzelde. Met zo een bonte be nde achter je aan en met nog zestig kilometer... Ze lieten zich dan maar wijselijk inlopen door de uitgerok- ken kamelon, waarvan de kop nooit meer de staart zag. Want er waren voortdurend aanvalslustigen. Half wedstrijd achtte Freddy Roelekens andermaal zijn moment gekomen. Wielrennen. Tussen pot en pint werden verhalen van vroeger opgedist tijdens de bijeenkomst van wielerclub De Denderstreek (da) VWF Wielrennen. In Moen werd DirkJansegers uit Aalst bij de C's winnaar en Gerry Steensens uit Be\>eren was de beste bij de D's tulrcnnm Dc wielerclub De Denderstreek kwam in vergadering bijeen (da) Zaterdag konden de amateurs van wielerwedstrijden in Serskamp goed aan hun trekken komen. De internationale liefhebbers maakten ween mooie wedstrijd van. En lang noest er niet op spektakel gewacht worden want reeds van in de eerste ronde werden ontsnappingspogin gen ondernomen. Toch bleef het grote peloton, want er waren maar liefst vierennegentig vertrekkers, alert en reageerde direkt. Vandaar dat het toch tot in de vijfde ronde duurde, vooraleer zes renners er in jden om uit de ijzeren greep van de groep te geraken. De kleine groep vluchters bestond uit Willy Vercecken, Gilbert Kaes; Guy Ryckaert, Guido Van Eester, Gino Brijs en de Australiër Danny Massouras. Ze losten elkaar goed af aan de kop en de trein reed vlot. Maar achter hen bleef men niet lijd zaam afwachten. De ene poging na de andere werd ondernomen en tenslotte geraakte een grotere groep van veertien renners tot bij de zes vluchters. Een kopgroep van twintig renners dus en niemand dacht dat er nog iemand in staat zou zijn om vanuit het peloton de kloof te dichten. En toch slaagden zes renners er nog in om mee vooraan te geraken. Het werd dus uiteindelijk een finale met zesentwintig renners. Af en toe werd met een schuchtere demarra ge geprobeerd weg te geraken, maar het duurde tot Guy Van Hese een scherpe uitval waagde en Roland Van Avermaet meesprong, voor aleer iemand sukses had. Deze twee liepen samen steeds verder uit op de achtervolgende groep. En de enige drie renners die nog konden wegrij den uit deze groep waren Guy Ry ckaert, Chris Hendrickx en Geert De Graeve, de overwinnaar van de wedstrijd die op lOmaart in Sers kamp gereden is. Deze drie bleven hun voorsprong op de achtervolgers behouden maar zij slaagden er niet meer in om de twee vluchters in te halen. En in de eindfase toonde Guy Van Hese zich de snelste. Hij werd dus eerste en behaalde hiermee zijn achtste overwinning van het sei zoen. Tweede werd Roland Van Avermaet. Op vijftien sekonden volgden Chris Hendrickx, Guy Ry ckaert en Guido Van Eester. De eerste buitenlandse renner was de Engelsman Martin Lundlam, die als achtste over de Finishlijn kwam. Robin Verheyden Steerthem kwamen een straatleng te tekort. Bovendien moesten zij zich nog reppen voor een naderend peloton. Zondag A&B Hetzelfde parkoers als zaterdag. Alleen bleken de afdalingen plots beklimmingen geworden en omge keerd. Waren hier tijdens de nacht onbekende krachten aan het werk geweest, of reden de renners ge woon andersom? Van een peloton was nooit sprake, want het verbrok kelde als een droge koek. In de zes de ronde ontsnapte Jan Moreels aan de waakzaamheid. Hij liep uit tot vijfentwintig sekonden. Toen vonden Luc Berkenbosch en Jean- Pol Helder het welletjes en begon nen hun zoektocht naar de eenzame vluchter. Op de lange helling ver zuurden heel wat benen, zodat het peloton in verschillende stukken uiteenspatte. Negen renners slaagden erin zich bij de koplopers te voegen. Toen moesten zowel Mo reels als Berkenbosch hun inspan ningen bekopen en zij konden de man met de hamer niet ontwijken. De tien overblijvende negertjes ble ven mekaar genadeloos bestoken. Elke ontsnapping kon de goede zijn. Met nog iets meer dan een ronde voor de boeg, achtte Francis De Ridder zijn moment gekomen. Beneden aan de helling schudde hij eens duchtig aan de boom en zie, alleen zijn appel bleef hangen. De anderen ondergingen gelaten de wet van de sterkste. Als de Belgi sche kampioen zijn duivels ont bindt, helpt zelfs geen wijwatervat. Toch probeerde Jean-Pol Helder nog het onmogelijke, maar moest tenslotte ook plooien. Zijn bewon derenswaardige inspanning leverde hem wel de overwinning op in zijn kategorie. C D Feest ten huize van Freddy Van Steerthem: tweemaal mikte hij in de roos en dat in zijn eigen organisatie. Een organisatie die overigens op wieltjes verliep, wat natuurlijk moeilijk anders kan met wielren ners. Na ontelbare aanvalspogin- gen, die evenveel keer doodbloed den, werd groot alarm geslagen. straat, café Boumsade, C D om 14 u, A B om 16 u. Uitslag wedstrijd te Erwetegem 22.6.91 A&B 38 deelnemers, 61 km in 1 u 32 min. 1Roelekens Freddy A, 2. Annaert Rudy A, 3. Scheerlinck Johnny B, 4. Van der Eecken Luc A, 5. De Leeuw Bert A, 6. Van Holen Johnny B, 7. Helder J.Paul B, 8. Paridaens Wilfried B, 9. Van Gijseghem Mare A, 10. Janssegers Danny A. C D 46 deelnemers, 61 km in 1 u 33 min. 1Van Steerthem Freddy C, 2. Van der Eecken Andre C., 3. Van Impe Freddy D, 4. De Bock Guy C, 5. De Clerck Willy D, 6. Matthys Walter C, 7. Sterck Jose C, 8. Dierickx Johnny C, 9. Goubert Georges D, 10. Beke Richard D. Uitslag wedstrijd te Erwetegem op 23.6.91 A&B 45 deelnemers, 75 km in 1 u 53 min. 1. De Ridder Francis Asse A, 2. Helder Jean-Paul B, 3. Scheirlinck Johnny B, 4. De Leeuw Bert A, 5. Paridaens Wilfried B, 6. Roelekens Freddy A, 7. Van der Eecken Luc A, 8. Van Durme Yves A, 9. De Milde Robert A, 10. Van Holen Johnny B. C D 40 deelnemers, 67 km in 1 u 47 min. 1. Van Steerthem Freddy Erwete gem C, 2. Straetman Marcel D, 3. Van Der Eecken Andre C, 4. De Clercq Willy D, 5. Webb Graham D, 6. Geldhof Julien D, 7. Brouwers Frans D, 8. Matthijs Walter C, 9. Dierickx Johnny C, 10. Goubert Georges D. VWF Wielrennen. Gustaaf Sonck won de D-reeks en Hugo De Pessemier de C-reeks in Geraardsbergen VWF Wielrennen. Jefken De Vits aan de lijding in de rit in lijn te Geraardsber gen. Later werd hij de grote pechvogel

De Voorpost | 1991 | | pagina 21