Provinciale kampioenschappen steeple in Aalst Veteranen presteren goed op provinciale kampioenschappen AC Lebbeke organiseert sportkamp ■Li •■mm KiMi 22 - 28.6.1991 - De Voorpost t*» ATLETIEK Zondag hadden in St.-Niklaas de provinciale kampioenschappen voor veteranen plaats. Een mooie gelegenheid voor deze atleten om zich in een rechtstreekse konfrontatie met elkaar te meten voor een titelstrijd. Geen J ||p|gg|H wonder dus dat de belangstelling bij de streekatleten groot was. En hoewel t f 1 1 «X de verdienste en de eventuele titel in de eerste plaats op het palmares van de atleet zelf moet geschreven worden, is een overwinning of een goede Lm* t t uitslag toch ook belangrijk voor de clubs. De deelnemers en deelneemsters eerste plaats. In het kogelstoten jfflpft' v van AC Hamme bleken zeer goed schreef hij 7m69 achter zijn naam. BÉ voorbereid. Cecile Van Avermaet Zijn beste worp met de discus moe- liep in de 3000 meter voor dames ten we U helaas nog schuldig blij- 45 jaar een bijzonder sterke wed- ven. i strijd. Ze werd verdiend provinciaal Hedwig Buurmans zorgde voor een kampioene en liep een tijd van vierde plaats in het hoogspringen 11.47.5. Op dezelfde afstand bij de bij de heren +40. En Adolf Heu- 1 ,£jk dames +45 wist Godelieve Mette- ninck tenslotte nam deel aan het - penningen de tweede plaats te ver- verspringen en de vijftienhonderd overen in 12.14.6. meter voor heren +65. En dat is Maar ook bij de heren ging het voor alleen maar omdat er geen hogere Hamme zeer goed. Jozef Claessens leeftijdskategorieën meer opgeno- zorgde voor een podiumplaats bij men worden, want Adolf Heuninck Atletiek. Bert Michiels (AC Lebbeke) goed voor een overwinning in het de heren +40. Hij liep de 1500 me- is inmiddels 77 jaar geworden. Op hoogspringen (foto Guy) ter in 4.26.2 en werd na een span- een leeftijd waarop deelnemen al IIMFMjgMKümJO— nende eindspurt tweede, op één een bijzondere prestatie is, legde tiende van de eerste plaats. Antoine Adolf beslag op twee provinciale Van de Velde eindigde in die reeks titels. Het verspringen won hij met als zevende in 4.37.1. Bij de heren een sprong van 2m43. En de 1500 50 op deze afstand wist Hector meter legde hij af in 7.50.9. De Keyser een derde podiumplaats De atleten van Baasrode vonden we te veroveren in 4.54.8. En hij kon er vooral terug op de 400 meter. InH Ijjag A blijkbaar niet genoeg van krijgen, Francis Moortgat werd bij de heren ^^"*5 'BS 1308 1[ want hij startte ook in de 5000 meter +40 derde in 78.5. In de kategorie gB- è/êêêêL V en kon hier ook beslag leggen op de 45 wist Willy Seymons eveneens M derde plaats in een tijd van 18.38.2. naar een derde ereplaats te lopen in vl Ook al komen we AC Denderland een tijd van 65.7. Hij startte ook in I - 1 j niet zo dikwijls tegen in de jeugduit- de 1500 meter en werd tweede. Zijn y f slagen, toch beschikt deze club over tijd op dit nummer: 4.46.5. En bij de -r- een meer dan degelijke veteranen- deelnemers +55 werd Frans Se- *Y- W X ploeg. Hugo De Looze zorgde in het ghers vierde in 70.8. Het podium T speerwerpen voor heren +45 voor gemist, maar Frans korrigeerde dat een provinciale titel met 34m54. En prima met een tweede plaats op de 'X -ag in de honderd meter werd hij vijfde 5000 meter in 18.29.3. '"T in 13.1. Eric Cardon werd in de ka- Michel Poppe verscheen met de tegorie heren +40 tweede in het kleuren van AC Zele aan de start m J speerwerpen met een worp van van de 5000 meter voor heren+50. 33m84. In het kogelstoten eindigde Hij liep naar een vierde plaats en hij vijfde met 10m41. Omer Ver- eindigde in 20.34.3. In de kategorie g 4-; gggg|gHiafölP* cammen trad bij de heren 50 aan +45 op deze afstand behaalde voor het kogelstoten en het discus- Etienne Uytterschoot de tweede werpen. Het werd twee maal een plaats met een tijd van 17.37.4. Atletiek. Kelly Van Gucht (AC Lebbeke) de snelste op de 60 meter horden Guy) Atletiek. AC Lebbeke atleet Koen Verhulst in tweede positie. Hij zou achteraf zijn tegenstrever passeren en de zege in de wacht slepen (foto Guy) AC Lebbeke, dat tijdens de voorbi je interklubs fraaie resultaten be haalde, besloot tijdens de zomerva kantie, ten behoeve van de jeugd uit Lebbeke en de regio, een sport kamp te organiseren. Dit kamp, dat georganiseerd wordt op de Lebbeekse atletiekpiste, nabij de sporthal en het zwembad, loopt van maandag 8 juli tot en met vrij dag 12 juli, telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u. en is toegankelijk voor jongeren van 7 tot 13 jaar. Tij dens de middag is er eetgelegenheid in de AC Lebbeke-kantine (lunch pakket meebrengen). Deelnemen kost 500 F. In deze prijs is één drankje tijdens de middag begrepen, net overigens als de ver zekering. Naast atletiek worden ook andere sporten beoefend als zwemmen, robic, voetbal, sport en spel., dens de middag wordt randanii voorzien: video, gezelschapsspel Reservekledij en een handd kunnen, gezien de grillige weersc standigheden waarin we lev steeds nuttig zijn. Meer informatie kan worden wonnen bij Maurits Vandersti ten, sekretariaat AC Lebbeke, H sterstraat 2 te Lebbeke 35.78.60), bij Ilse Michiels, straat 8 te Lebbeke (052/41.31 of Ludwig Cardoen, Korte Mi straat 54, Lebbeke (052/35.99.' Op voornoemde adressen kan o worden ingeschreven. Pierre Van Ross* Ir U1 3(UB 99M' o Dinsdag werd in Aalst gelopen voor de titels van provinciaal kampioen in de steeple-discipline. Maar ook de andere nummers die aan deze wedstrijd gekoppeld waren leverden mooie prestaties op. Vooral voor de middenaf stand en de drieduizend meter waren zowel de weers- als wedstrijdom standigheden optimaal en er werden dan ook heel goede tijden gelopen. Eerst werd de 100 meter afgewerkt, een tijd van 25.2 beslag leggen op de In de kategorie juniores-seniores- veteranen dames ging de zege naar Inge Berwaertsvan Leuven. Ze won in een handgestopte tijd van 12.8. De twee deelnemende meisjes van Aalst, Yvette Lievens en Marie- Odille De Gusseme eindigden als derde en vierde in respektievelijk 13.6 en 16.2. Bij de heren won Ste ven De Pauw (ACW) de eerste reeks in dezelfde tijd (11.7) als Ro ger Peyskens (KASVO). De tweede reeks werd echter sneller gelopen en hier ging de zege naar Chris De Meyer (VITA) in 11.4. Een heel mooie wedstrijd kregen we in de 200 meter voor dames scholie ren te zien. Vanessa De Ville (DCLA) was de enige die zich bij de kadetten had gemeld en dus mocht zij samen met de scholieren lopen. Zij werd eerste in 26.9 dezelfde tijd als Ilde Cleemput (EA) die winna res werd bij de scholieren. Wat vooral opviel bij Vanessa De Ville was dat deze atlete over een uitste kende spurterstijl beschikt. "Ik mik dit jaar vooral op de Belgi- vijfde plaats. Alle drie deze atleten zijn aangesloten bij Aalst. Twee reeksen bij de dames en vier bij de heren in de 300 meter voor juniores-seniores-veteranen. Kath leen Vriesacker (VOLH) liep in de snelste reeks naar de overwinning in 41.7. Anja Lanckman (EA) werd tweede in 43.8. Ook in de tweede reeks kon een atlete van Aalst be slag leggen op de tweede plaats. Yvette Lievens eindigde in 48.7. Hier werd Isabel Van Hul winnares met een tijd van 45.3. Bij de heren toonde Erwin Van Nieuwenhove (DCLA) zich de snelste. Hij bereidt zich momenteel voor op de provinciale titelstrijd voor tienkampers die zal plaatsheb ben in augustus. "Vandaag moet een tijd van rond de 36 sekonden haalbaar zijn" ver klaarde hij. Met 36.3 zat hij behoor lijk in de buurt van zijn streefdoel. Stefaan Vanderstichelen (EA) werd tweede op drie tienden van de overwinnaar. Gert Cleemput, even eens aangesloten bij Aalst, won de sche kampioenschappen 400 me- tweede reeks in 37.3. Koen Cardeyn ter" vertelde ze. "Ik heb indoor 60.44 gelopen, maar ik kan beslist sneller. En ook op de 200 meter wil ik mijn persoonlijk record van 26.35 dit jaar scherper stellen." Elke Van Overwaele (EA) werd in was vierde in de derde reeks met een tijd van 42.1. Hier ging de over winning naar Steven De Pauw in 38.2. De vierde en laatste reeks werd gewonnen door Michel Degal- laix (RUSTA) in 38.7. die 200 meter derde bij de scholie- Daarna mochten de scholieren strij- ren in 28-0. Bij de kadetten heren won Pascal Urbain (STG) in 26.6. Jeroen Brac- den voor de provinciale titel in de 2000 meter steeple. Keaf Buytaert (OLSE) lange tijd aan de leiding. quet (STG) was de snelste scholier Maar in de slotronde werd hij voor op dit nummer met een tijd van 23.4. bijgegaan door Geert Van Acker Tim Lievens Finishte als tweede in (RIEM) die toch over meer reser- 24.6 en was daarmee één tiende ves bleek te beschikken en de titel sneller dan Werner Van Licrde die op zak stak. derde werd. Tom De Geest kon met Na de scholieren was het de beurt aan de juniores-seniores-veteranen om hun open kampioenschap af te werken. Er startten dus ook atleten uit andere provincies, maar die kwamen niet in aanmerking voor de titel. Gert Teniers (BOOI) won dit nummer in 9.21.1. Rudy Piessens (LEBB) werd tweede in 9,26,6 en dat leverde hem de titel op bij de seniores. Jerry Van den Eede (VI TA) eindigde als vierde en verover de met een tijd van 9.39.4 de titel bij de juniores. Jozef Claessens (HAMME) toonde zich de sterkste bij de veteranen. Hij liep de wed strijd in 9.57.9 en verbeterde daar mee zijn eigen clubrekord met maar liefst negen sekonden. En Alex Buy- le (EA) wist met een chrono van 10.55.8 de derde ereplaats bij de veteranen te veroveren. Er werden ook heel wat 800 meter wedstrijden afgewerkt. Bij de da mes juniores-seniores-veteranen kon Mieke Seminck (EA) zeker niet rekenen op voordelige wedstrijd omstandigheden. Slechts drie deel neemsters verschenen aan de start. Toch liep Mieke Seminck naar een goede chrono. Ze finishte als twee de in 2.21.0 en in betere omstandig heden had er beslist een tijd onder de 2.20.0 ingezeten. De overwin ning was voor Petra Wynant (MA- CI) in 2.18.2. Bij de kadetten heren werd Geof frey De Maesschalck (EA) vierde met een tijd van 2.34.3. Sven De Cremer won in 2.11.7. De zege bij de scholieren ging naar Wim De Prcz (KAAG) met een tijd van 2.09.7. Bij de juniores-seniores-veteranen werd in twee reeksen gelopen. De snelste reeks ging de overwinning naar Peter De Clerck (OLSE) die in 1.56.5 finishte. Wim De Keyser (HAMME) werd achtste in 1.59.0. In de tweede reeks was Kurt Adams (DCLA) de snelste met een tijd van 2.00.0. Freddy De Boeck (EA) kwam als vierde over de streep in 2.04.8. In de 3000 meter juniores-senio- res*-veteranen dames liep Ann De Wilde (ACME) een solo-race. Er hadden zich trouwens maar twee atletes ingeschreven voor dit num mer. Ann De Wilde liep haar wed strijd in 10.24.8 en Hildegard Ee- mans (EA) eindigde in 12.04.2. Het hinkstapspringen in de hoogste kategorie werd bij de heren gewon nen door Bart Arents (VITA) met een sprong van 12ml7, voor Gio vanni Libbrecht die llm93 lukte. Bij de dames ging de zege naar Kathleen Vriesacker met een sprong van llm33. In het kogelstoten zorgde Anja Lanckman met 9m47 voor een Aal- sterse overwinning bij de juniores- seniores-veteranen. Haar twee clubgenotes, Tessina Baeyens en Marie-Odille De Gusseme werden derde en vierde met respectievelijk 8m04 en 6m35. Bij de heren ging de overwinning naar Erwin Van Nieuwenhoven met 13m02. Benny De Frenne (VITA) was met 10m98 de sterkste junior en Roger Roe- landt (EA) eindigde als tweede ve teraan met 7m01. Andy De Coster (VITA) was bij de kadetten sterker dan Aaike Buyle (EA) die in polstokspringen 2m20 haalde. H prestaties met de kogel: llm62 9ml6. Rcbekka Buyle (EA) won bij del detten dames het hoogspringen wipte over lm45. Bij de scholier! lukte Ilde Cleemput lm4U. Pet Beulen (ABES) won dit nummerl de scholieren heren met een spro over lm90. Tom De Geest (Ei werd vijfde met lm70. En in h verspringen ging de overwinni naar Kris Vekemans (ACNS) ro een sprong van 5m76. Robin Verheydi Vissen. Op de visvijver het Nieuwe Wiel te Kastel werd Filip Van den Bossche de nieuwe kampioen. Rita Colman won éi titel bij de vrouwen en Tom Thierens bij de juniores (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22