ZVC Berlare verdiend winnaar van tornooi Lebbeekse Gemeentelijke Sportraad |E 28 - 28.6.1991 - De Voorpost ZAALVOETBAL M beroepsrenna bal in Hammt U cs-cv 1,117OMATEN i («RKse» 01«45«» CS-CV lUTOMATf# W6TKSCV oMMsuae CS-CV AI CSS AUTOMATEN ,UJ merksêm JÉl "'li 03/6451150 Voetbal. VK Vlierkouter uit Hamme werd na het behalen van de titel op het gemeentehuis ontvangen (vh) Voetbal. De MTSA ploeg FC Camu uit Hofstade. Vorig weekend viel het doek over de vijfde editie van het Zaalvoetbaltor- nooi, georganiseerd door de Lebbeekse Gemeentelijke Sportraad: op vrijdag werden, onder ruime belangstelling overigens, de halve finales betwist en zaterdagavond kwamen opnieuw ruim honderddertig toeschou wers opdagen voor de finale. Niets dan tevreden gezichten dus, hoewel Sportraadvoorzitter Willy El- kens, tijdens de prijsuitreiking de weinig sportieve houding van twee deelnemende klubs aan de kaak stelde. Al bij al werd het tornooi echter als bijzonder geslaagd geëvalueerd en Willy Elskens en zijn medewerkers plannen voor volgend jaar ongetwijfeld de zesde editie. Zaalvoetbal. Moratex speelde eenverdienstelijkefinale maar moest de duimen Zaalvoetbal. ZVC Berlare winnaar van het vijfde zaalvoetbaltomooi van de Gemeentelijke Sportraad van Lebbeke (foto Guy) Zaalvoetbal. Lebbeekse sportraadvoorzitter Willy Elskens in het gezelschap van zijn medewerkers (foto Guy) Halve finales Tijdens de eerste halve finale op vrijdagavond traden MJ Sport en ZVC Berlare tegen elkaar tussen de lijnen. Het werd een spannende wedstrijd waarvan niemand tien mi nuten voor het eind de uitslag kon voorspellen. Toen immers leek de wedstrijd be slecht in het voordeel van MJ Sport, maar nogmaals werd bewezen dat ook in het (zaal)voetbal een match een verrassende wending kan ne men. Kortom toen de scheidsrech ter het eindsignaal tegen de houten spanten floot, wees het skorebord 4-4 aan. Voor MJ Sport hadden Verheugen, Van Céuter, Goossens en Van Wambeke geskoord. Berlare puur de zijn doelpunten uit akties van Berkens. Strafschoppen dus, een bezigheid waarin ZVC Berlare bewees over de meest sterke zenuwen te be schikken (0-2). MJ Sport, een sportieve en talentrijke ploeg moest het tomooi verlaten. De tweede halve finale plaatste de teams van Moratex en 't Voetlicht tegenover elkaar. Deze wedstrijd behield zijn spankracht tot tien mi nuten voor het eindsignaal, toen im mers werd 't Voetlicht op achter volgen aangewezen. Voor 't Voet licht skoorden J. Pieters, E. Van Damme en L. De Batselier, bij Mo ratex bleken Geert Moens (3), Gun- ther Matthijs, Ronny Willaert en Jan Bomhals bijzonder goed in staat het doel van de tegenstrever te si tueren. Finale Voor de finalewedstrijd deed ZVC Berlare, een team dat uitkomt in tweede nationale, een beroep op Frank Luypaert, Jean-Louis Vilain, Jan Berkens, Bart Putteman, Antoi- ne Wierick, Piet Abeel en Francois Laurent. Moratex van zijn kant, een team dat aktief is in 3de provinciale, bracht Didier Meert, Geert Moens, Ronny Willaert, Jan Bomhals, Gunther Matthijs, Frans Peeleman, Yves Van Driessche en Stefaan Vermeir tussen de lijnen. Van een enorm klasseverschil was aanvankelijk geen sprake want dankzij een doelpunt van Ronny Willaert - hij skoorde in de derde minuut - nam Moratex de leiding. Piet Abeel zorgde echter, in de ne gende minuut, voor de gelijkmaker. Amper drie minuten later bracht Frans Peeleman met een vlaai van een shot de bezoekers opnieuw aan de leiding (1-2). Beide keepers had den trouwens middelerwijl de kans gekregen hun overigens ruime ka- paciteiten te demonstreren. Opvallend in het spelbeeld in die fase van de wedstrijd was de meer homogene aanpak van Moratex, terwijl ZVC Berlare, dat o.a. in de persoon van Jan Berkens een bij zonder technisch vaardige speler in zijn rangen telde, het eerder aan pakte via individuele akties. Toch zou het tot in de twintigste minuut duren alvorens Berlare, na een eer der gelukkige terugkaatsbal, via Laurent Frangois de gelijkmaker kon skoren. Met die 2-2 stand werd ook de rust ingegaan, het spel was trouwens de laatste minuten voor de pauze eer der stilgevallen. Tijdens de eerste fase van de twee de vijfentwintig minuten toonde Berlare zich vooral gevaarlijk via counters, Moratex van zijn kant probeerde vanuit stilstaande fasen wat te forceren, maar de kanonbal len die de richting van het Berlaarse doel uitgestuurd werden, werden telkens afgeblokt. Berlare ging overigens meer en meer zijn stempel op de wedstrijd drukken en toen Jan Berkens een Moratexverdediger te vlug af was, slaagde hij er in zijn team voor het eerst op voorsprong te brengen. De tweede speelhelft was toen dertien minuten oud. Verder uitbraakpo- gingen van de thuisploeg, o.a. via Frangois Laurent, werden door een goedkeepende Didier Meert verij deld. Toch zou Berlare er nog in slagen zijn voorsprong tot 4-2 op te drijven. Dit dankzij een aktie van Piet Abeel in de 20ste minuut. Berlare nam geen risiko's meer en hoe Moratex ook poogde iets te forceren, een doelpunt zat er niet meer in. Mede ook omdat bepaalde spelers teke nen van vermoeidheid begonnen te vertonen. Eindstand: 4-2. Al bij al een verdiende overwinning voor Berlare, hoewel Moratex de ver dienste had tijdens deze finale voor de nodige spankracht te zorgen. Toen aan de tafel enig cijferwerk werd verricht bleek Piet Abeel (Berlare) topschutter van het tor nooi te zijn en werd Ronny Willaert (Moratex) uitgeroepen tot revelatie van het tomooi. Eindstand 1. ZVC Berlare 2. Moratex 3. MJ Sport 4. 't Voetlicht 5. Freeland 6. Swatboys 7. Postboys 8. Ons Huis 9. Zwamberboys 10. Vossenhoek 11. Goalgetters 12. Renault 13. Juventus 14. RWDM 15 en 16 werden niet toegekend we gens forfait. Geslaagd tomooi Sportraadvoorzitter Willy Elskens evalueerde tijdens de prijsuitrei king het tornooi: Wij blikken tevre den terug op de geleverde presta ties. Wij werden wel voor het eerst ge- konfronteerd met een algemeen forfait van Maxims, wat voor ons een zware ontgoocheling was. Er waren dit jaar 21 inschrijvingen en we beschikten dus over een ruime keuze. We zijn echter naar de klubs toe eerlijk gebleven en hebben de eerste zestien ingeschreven klubs, zoals vooraf afgesproken, laten deelnemen. Dat werd achteraf door sommigen blijkbaar niet gewaardeerd en wan neer Maxims het zelfs niet nodig achtte ons de avond van de wed strijd van hun forfait op de hoogte te brengen, dan staan wij machte sul; loos. Dergelijke houding getuig ioensc trouwens van weinig respekt tege» oneel over de ingeschreven klubs, de toe en schouwers en de organisatofen. Tijdens de prijsuitreiking richtte aaraar voorzitter Elskens ook woorden vaa dank tot zijn medewerkers Richard li- De Wilde, Pierre Florijn, Emid t .rlxiiK '921 plo Guns, Fons Van der Meerssche a loor Pierre Van Gucht. thore: De zesde editie van het zaalvoetbal klivo tornooi van de Lebbeekse Gemeen- fK De telijke Sportraad wenkt reeds... Pierre Van Rossen CGoi j sl obijn rj -Wfc. 'rm— nr Zaalvoetbal. Uit Dendrmonde kwamen 'The horse Boys' om deel te nema ;jc, aan de zesde zomerbeker zaalvoetbal in Hamme (vh) Zaalvoetbal. De ploeg 'Sportwereld' uit Hamme met ou Etienne De Beule aan de slag op de zesde zomerbeker zaalvo (vh) Zaalvoetbal. De ploeg Sportiva uit Hamme was van de partij op de zesdt zomerbeker zaal voetbal (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28