falivo's nieuwe oetbalreeksen i* Stephane Hennebert wint 'Trofee Het Volk' Willems lost de rol liefhebbersvoetbal Belgisch kampioen Francis De Ridder verovert Erwetegem Chris Lagaert in tijdrijdersstijl te Velzeke De Voorpost - 28.6.1991 - 29 smaakte op de barbecue van de Dendermondse rut [OLIILJ "Vfc ijdens de jongste weken hebben i'alivo's verantwoordelijken al em- ig aan de nieuwe voetbalkam- ;tuig ioenschappen gesleuteld. Tradi- eget oneel ook zowat de aanloop naar toe. en suksesvolle kampagne en met et verleden als voorbeeld, wordt raan ook nu niet getwijfeld. In nva erband met de kampioenschappen :hari l-'92 bleef het aantal deelnemen- ïmidle ploegen praktisch behouden, he ei toor bepaalde omstandigheden ehoren een vijftal niet meer bij :tbal 'aüvo's voetbalfamilie: zaterdag K Den Helder (Sint-Niklaas) en CGouden Leeuw (Stekene); zon- ig: SK Anker (Stekene), VK De obijn (Lokeren) en FC Sportief Waasmunster). Die plaatsen wor- •n thans door een zestal nieuwe- igen ingenomen: zaterdag: FC Al- lie (Tielrode), FC Avo (Hamme) FC Pony (Waasmunster); zon- VK Jong Bristol (Sint-Ni- is), FC Beckers (Stekene) en SK lorp (Stekene). Nadat de da- van inschrijving was verstreken ren er ook nog de vergeefse kan laturen van een zevental andere euwe ploegen. De bevestiging en 1 ok een duidelijke respons op Walivo's populariteit en bij de Wase letbalverbond voor amateurs, ordt straks door 114 ploegen de tart van de nieuwe voetbalkam- censchappen genomen. Ook dan icer in een achttal reeksen en met ^volgende indeling... (art bekerkompetitie op zaterdag en zondag 25 augustus, impioenschappen '91-'92 met -ang op zaterdag 31 augustus en jndag 1 september. \ituwe reeksen: Iderdag eerste afdeling i ploegen) JAvanti (Sint-Niklaas), FC Mi- (Sint-Gillis-Waas), FC Puivel- i(Belsele-Puivelde), FC Oud Geel (Sint-Niklaas), RC Raap iint-Niklaas), PW Hemelaer lemse), VK Siera (Hamme), FC :acls Sport (Waasmunster), FC emsica (Temse), FC Bondgalm me), VK Den Bos (Hamme), Corner (Hamme), FC Welkom ime), FC Sportarena (Waas- ister) en FC Klein Sinaai (Klein tai). iterdag tweede afdeling A 15 ploegen) PC 1000 Appels (Sinaai), FC Wijn- «Id (Sinaai), FC Hof van Grember- (Dendermonde), FC Pauls Vi- fcoklub (Hamme), FC Briel (Bug- ihout), FC De Kroon (Sinaai), AVC De Vlasbloem (Grember- •Dendermonde), SK Moerhei- It (Hamme), RC Grembergen iGrembergen-Dendermonde), FC 5e Nieuwe Sportvriend (Sint-Ni- ilaas), FC Stille Vrienden (Moer- ïke-Kastel), FC Luitentuit (Si- aai), FC Liliane Boys (Baasrode), FC Welkom Sport (Sint-Niklaas) en FC Tripoli (Dendermonde). Zaterdagse tweede afdeling B (15 ploegen) VKW 70 (Sint-Niklaas), VK Rodeo (Sint-Niklaas), FC Fortuna-Nantes (Sint-Niklaas), FC Herten Aas (Sint-Niklaas), W Eendracht (Sint-Niklaas), VK Bristol (Sint-Ni- klaas), FC Sporting Bazel (Bazel), FC Wazoo (Sint-Niklaas), FC Rem brandt (Sint-Niklaas), VK Leo- poldstad (Sint-Niklaas), FC Scouts huis (Sint-Niklaas), AC Geratex (Sint-Niklaas) en AV Woodstock 66 (Nieuwkerken). Zaterdagse derde afdeling (16 ploegen) FC Dino Boys (Sint-Niklaas), LVK Ankerhof (Sint-Niklaas), VK Trap pen Steels (Belsele), FC Familie (Sint-Niklaas), FC Novelty (Sint- Niklaas), FC De Strijders (Sint-Ni- klaas), FC Jong Pekton (Stekene), FC 't Kloksken (Sint-Niklaas), FC Venco (Dendermonde), FC Rif (Sint-Niklaas), FC 't Schrijverke (Sint-Gillis-Waas), FC Nelis (Ze- Ie), FC Karree (Sint-Niklaas), FC Altodie (Tielrode), FC Avo (Ham me) en FC Pony (Waasmunster). Zondagse eerste afdeling (14 ploegen) VK Troch Textiel (Sint-Niklaas), VK Volksunie (Nieuwkerken), FC Bondgalm (Hamme), FC Makkers (Lokeren), PW Hemelaer (Temse), VK Den Bos (Hamme), FC Inter Decor (Sint-Niklaas), VK Were Di (Stekene), FC Vgn de Voorde (Waasmunster), FC Cado (Steke ne), FC Oud Geel (Sint-Niklaas), FC Favo (Belsele), FC Portaels Sport (Waasmunster) en FC Lui tentuit (Sinaai). Zondagse tweede afdeling A (13 ploegen) Sportklub Post (Sint-Niklaas), FC Anitex (Sint-Niklaas), VK Siera (Hamme), FC Geywa (Hamme), FC Wijnveld (Sinaai), FC Progress (Temse), FC Real Witte Pen (Waasmunster). FC Pony (Waas munster), KWB Sint-Anna (Loke ren), SK Belsele (Waasmunster), FC Briel (Buggenhout), Jong KWB Elversele (Elversele) en FC Zee meermin (Waasmunster). Zondagse tweede afdeling B (13 ploegen) FC Oostberg (Temse), FC Samara (Sint-Niklaas), FC Azalea (Steke ne), FC 1000 Appels (Sinaai), SK Moerheide (Hamme), FC 't Klok huis (Hamme), VK Brouwershof (Zaffelare), FC Koekoek (Sint-Ni klaas), VK Gouden Leeuw (Steke ne), FC 77 (Sint-Niklaas), FC Jong Bristol (Sint-Niklaas), FC Beckers (Stekene) en SK Bosdorp (Steke ne)... Roger Van Laere Wielrennen. Winnaar Chris Lagaert wist favoriet Gerdy Goossens achter zich te houden in Velzeke (nic) Voor de VWCL-renners was Erwe tegem de recentste afspraakplaats. De A- en B-renners kregen er een zwaar parcours voorgeschoteld. Met nog vier ronden te gaan wisten Jean-Paul Helder, Luc Berken bosch, Wilfried Paridaens en Jan Moreels een geringe voorsprong te verwerven. In de achtervolging was Hillegemnaar Freddy Roelekens enorm aktief om de achtervolging op gang te brengen. Twee ronden voor de finish lukte dit ook maar toen gingen A-renner Francis De Ridder en B-renner Jean-Paul Hel der aan de haal. Tegen de suprema tie van de Belgische kampioen was geen kruid gewassen. Hij won afge scheiden en ruim voor de winnaar in de B-kategorie Jean-Paul Helder. Bij de C-renners won Freddy Van Steertchem zijn dertiende wedstrijd en dit nu voor eigen volk. (Nicolle) Wielrennen. Junior Chris Lagaert in volle inspanning in de wedstrijd te Velzeke (nic) Voor vele liefhebbers blijft het winnen van de 'Trofee Het Volk' één van de hoogste betrachtingen. De erelijst liegt er niet om, de winnaar heeft vaak makkelijk een profkontrakt op zak. Hennebert was de sterkste te Zottegem. Als lid van de militaire ploeg won de Waal nu wel op dezelfde plaats waar hij enkele weken geleden verloor van Arno Ottevanger in de Ronde van Nederland. Nu was het wel raak nadat ook een tweede plaats in de Ronde Van Vlaanderen zijn lot was. In een spurt met tien was Hennebert de snelste na een zeer geani meerde wedstrijd waarbij de renners driemaal over de Berendries trokken. Gino Primo en Patrick Vandermaesen legden beslag op de dichtste ereplaatsen. Peter Van Petegem werd negentiende en is duidelijk aan zijn remonte bezig. (Nicolle) In Kunstgalerij Branzinni aan de Forten- straat II I te Waasmunster is tot 3 septem ber de kunstenaar Robert Stadius te gast met zijn werk. Men kan er terecht van zaterdag tot en met dinsdag van 14.00 tot 19.00 uur. De andere dagen op afspraak (052146.30.90.) De Federaties en Aulomobielclubs hebben met ontsteltenis vernomen dat de 6 minis ters be\-oegd inzake verkeer beslist hebben een snelheidsbeperking in te voeren van 50 km/uur in de agglomeraties en van 90 km/ uur op de expresswegen. De vzw Vesta uil Sint-Niklaas heeft van minister Lenssens de principiële belofte KAATSEN Kaatsvcrbond Lcbbcke-Opwijk-Dendermonde van toelage gekregen voor de bouw van aangepaste verblijven voor nogmaals 30 gehandicapten. In drie fazen worden er telkens 10 bedden als uitbreiding van de bestaande erkenning. De bankbedrijvigheid in 1990is de titel van het 121 ste nummer dat verschenen is in de reeks 'Aspecten en Documentenuitgege ven door de Belgische Vereniging van Ban ken. Het nummer kost ISOfren kan besteld worden door overschrijving van dit bedrag op rekeningnummer 210-0046684-79 met vermelding van de titel en het aantal ek- semplaren. Voor Chris Lagaert uit Merelbeke is het wielerdrieluik te Velzeke een ware voltreffer geworden. De slotrit die op het Sonseinde arriveerde werd met enorme Suprematie ge wonnen. Met nog drie van de der tien ronden te gaan schoot Lagaert weg uit de vierkoppige leiders- groep. Gerdy Goossens, Dirk Van Bever en Chris Van Wettere waren meteen op achtervolgen aangewe zen. Veel sukses kende hun werk RUGBY niet want de voorsprog van Lagaert steeg geregeld. De kampioen tijdrij den per ploeg bewees duidelijk deze discipline grondig te beheersen. Goossens diende met een tweede plaats vrede te nemen voor Van Be ver en Van Wettere. Voor Lagaert betekende deze vierde seizoensze ge ook de overwinning in de eind stand. (Nicolle) Willems-R. Verheyden: 4-15 Willems heeft zijn prestatie uit de heenronde geen verlengstuk kun nen geven. R. Verheyden liet dit maal niets aan het toeval over. De bezoekers waren oppermachtig in alle lijnen. Meteen werd het duide lijk: we krijgen meer en meer een duel voor de 2 eerste plaatsen tus sen Verheyden en Welkom. Dat be looft voor de eerstvolgende wed strijd tussen de beide titelkandida ten. Deze ontmoeting komt zeker op het ideale moment. Dus, kaats- liefhebbers, zondag afspraak achter de kerk in St.-Gillis. Spektakel ge waarborgd. Uitslagen: 23 juni Willems - R. Verheyden 4-15 Jaco's - Welkom 8-15 Derby - Hopland 11-15 Sportvrienden - De Ster 15-11 Zorro's - Kleding Octaaf 11-15 Kalender: 30 juni Welkom - R. Verheyden Kleding Octaaf - Oudegem Dester - Hopland Willems - Jaco's Sportvrienden - Derby Zorro's: vrij! (foto Piet Hermans) WIELRENNEN Rugby. De mannen van de Dendermondse rugbyclub zijn van alle markten thuis. De barbecue heeft voor hen geen geheimen meer (foto Piet Hermans) (ede. Enkele leden van de KSA van Lede op verkenning (a) Kaatsen. De ploeg van Sint-Anna te sterk voor Kerksken (15-13)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29