imen met 'Langzaam Verkeer' ;rken aan veilige verkeerssituatie Wielewaal formuleert kë 's-Heerenbosch bezwaren Kort Lebbeeks I De Voorpost - 28.6.1991 - 31 In de Rijksschool aan de Vierhuizen kan men deze mooie bewonderen (foto Guy) Provinciale Weg Baasrode «lewaal 's-Heerenbosch diende, ■u aanleiding van het openbaar derzock tot wijziging van de rooi- *n van de Provinciale Weg te «rode-centrum, bii het Dender- ®dse stadsbestuur bezwaar in. dewaal 's-Heerenbosch is van fdeel dat gelet op de huidige ten- Ken naar de verkeersveiligheid naar de voorrang die dient ver- id te worden aan de zwakke gebruikers en naar de herwaar- ring van de dorpskernen als rus- woongebied, waar het verkeer ®t verleend te worden aan de ikke weggebruikers en naar de •waardering van de dorpskernen listig woongebied, waar het ver- dient onderdrukt of zelfs ge- ttd te worden, dat het niet hele- akkoord kan gaan met voor- Ie rooiplannen. vaal kan slechts instemmen de verbeteringswerken aan de J iciale Weg doorheen Baasro- intrum, wanneer aan een aan vaarden voldaan wordt. W ontwerp van aanpassingswer- P» stelt Wielewaal, kadert in een Ween herwaarderingsprojekt P Baasrode-centrum. Er moeten ®ers impulsen worden gegeven P van het vroeger zo levende psrode opnieuw een aangenaam ►"•centrum te maken. Er zijn te kenen dat dit wel eens zou kunnen slagen (voorzichtige tendens naar vernieuwbouw in Baasrode-cen trum, wat door de overheid gesti muleerd zou kunnen worden). Een snel en massaal doorgaand verkeer doet afbreuk aan die woonfunktie. Van aanpassingswerken kan slechts sprake zijn wanneer er een defini tief alternatief voor het doorgaand verkeer is gevonden. Dit alternatief mag echter de gestelde problemen feenszins verplaatsen, let scheepvaartmuseum en de scheepswerf moeten behouden blij ven en een nieuwe funktie krijgen. Het ware wenselijk hier een onder zoek te doen naar de financiële haalbaarheid van het behoud van de scheepswerf; zowel de renovatie als het permanent onderhoud en beheer dienen bekeken te worden. In ieder geval lijkt het behoud van het belangrijkste gedeelte een must. Het ontwerp, besluit Wielewaal, wordt in die zin aangepast dat de zwakke weggebruikers (fietsers en voetgangers) voorrang krijgen, d.w.z. dat door middel van techni sche voorzieningen het autoverkeer ontmoedigd wordt (snelheidsrem mers, zoals eilandjes, groenaan- plantingen en wegversmallingen). Pierre Van Rossem De vraag van sommige Primulan- tusbewoners om hun tuin te vergro ten via de aankoop van een deel van de aanpalende groenzone, heeft nog altijd geen definitief antwoord gekregen. Wel ontving Primulantus een schrij ven van DDS waaruit blijkt dat de interkommunale niet bereid is een deel van de groene zone die behoort tot fase drie van de wijk van de hand te doen. De eigenaars van de over ige fasen moeten zich, dixit DDS, met hun vraag naar het gemeente bestuur richten, vermits die groene zone al overgedragen werd aan het Lebbeekse gemeentebestuur. Een eventuele verkoop zou proble men stellen, aldus burgemeester Moeyersoon. We hebben ons inder tijd overigens akkoord verklaard dat groen nooit te vervreemden. We mogen immers niet uit het oog ver liezen dat het groen in die zone aangelegd werd met betoelaging. We zouden dus eventueel, voor aleer een beslissing te nemen, kon- takt moeten opnemen met de Vlaamse Gemeenschap. De vraag aan het schepenkollege werd vanuit Primulantus overigens nog niet ek- spliciet gesteld. Uit een enquête blijkt, aldus sche pen Frangois Saeys, dat 80% van de bewoners de wens uitspreken hun tuin via aankoop van een deel groe ne zone te verruimen. Van verdwij nen van het overgrote deel van die zone zou daarbij geen sprake zijn. Naar we achteraf uit Primulantus- hoek konden vernemen is niet ie dereen het met die zienswijze eens. Er is wel een vraag van een aantal mensen, werd ons verduidelijkt, maar die vertegenwoordigen geens zins 80% van de betrokkenen. Ie mand uit het bestuur heeft samen met de geïnteresseerden een werk groep in het leven groepen en die stuurde naar alle mensen die kun nen uitbreiden een enquêteformu lier. Zij die niet kunnen uitbreiden werden echter niet geraadpleegd, daar waar die toch ook evengoed betrokken zijn. Al bij al maakt het groen ook deel uit van hun leefom geving en hebben zij indertijd in dat kader een eigendom aangekocht. Feit is wel dat 80% van de onder vraagden positief geantwoord heb ben, maar die vertegenwoordigen al bij al slechts 3/5 van de bewoners van de wijk. Wij zouden het bovendien verder verkeerd oordelen, werd ons verder op het hart gedrukt, dat de verkoop van een deel van het groen vanuit het standpunt van het schepenkol lege een manoeuver zou vormen om niet langer een deel van het onder houd voor zijn rekening te moeten nemen. Hamme. Het ACW van Hamme duidde het vroegere bedrijfHermetin het industriepark aan als geurverspreidend en zwaar ven'uilend bedrijf (vh) Op het systeem van selektieve opha ling van oud papier in Denderbelle, werd door de bevolking enorm posi tief gereageerd, kondigde schepen Frangois Saeys aan. De klus werd in Op zaterdag 31 augustus wordt in Verre- In het Paleis voor Schone Kunsten teBnis- 'Belle' geklaard door het plaatselij- broek 'Polderrock'georganizeerd ten voor- sel heeft van 23 januari tot 20 april van ke Missiekomitee. In totaal werden dele van de aktie 'Kom op tegen Kanker'. volgend jaar een tentoonstelling plaats met 4 .kontainers papier ingezameld. Het motto van deze dag is'come up and see als tema 'Sport in Hellas, van spel tot 8.900 kg was zuiver krantepapier, me. make me smile''kómpetitie'. dat tegen 1,25 F per kg verkocht kon worden en na voorlegging van De Federatie van Instituten voor Defensief de faktuur door de gemeente nog Autorijden wil het defensief en anticipe- zal gehonoreerd worden met 0,75 F rend rijden ingangdoen vinden bij de auto per kilogram. Voor het overige pa- mobilislen die al in bezit zijn van een rijbe- pier wordt door de gemeente 0,50 F wijs. Meer informatie kan men bekomen per kilo gesubsidieerd. bij de Federatie, Haachtsesteenweg 1803 bus 3 te 1130 Brussel Pierre Van Rossem ibeekse verkeerskommissie heeft reeds vier vergaderingen met jam Verkeer' achter de rug, samenkomsten tijdens dewelke de sveiligheid in het Lebbeekse dorpscentrum besproken werd. rgaderingen en besprekingen hebben geresulteerd in het opstellen, ngzaam Verkeer' van een 'Voorstel van werkplan voor de verkeers- aatiek van Lebbeke-Dorp'. it voorstel werden drie |>'s geformuleerd. In een cenario wordt prioriteit ver- lan de zowel objektief als èf onveilige drie kruispun- ruispunt Dendermondse- :g - Lindenlaan - Flor. Hof- In, kruispunt Flor. Hof- in - Leo Duboisstraat en de ling van de Flor. Hofmans- de Brusselsesteenweg, lelpunten moeten bij voor- ïggewerkt worden. Voor- onveiligheidsaanpak wordt Dpeld van de diskussie over rtocht Brusselsesteenweg, jft in essentie open voor én aingsverkeer én doorgaand Dit scenario kreeg de naam •ingvan de kruispunten met van de doortocht en met van de kruispuntprofielen' i B - het kreeg de naam Dsering van de hoofdstraat lerprofilering van de iten' - stelt net als het eerste de veiligheid op de drie ten prioritair. Maar ter- zeltdertijd wordt ervoor gekozen om de Flor. Hofmanslaan als rond weg te laten gebruiken en er het doorgaand verkeer naar te kanali seren. De 'oude' doortocht Brussel se- Dendermondsesteenweg wordt hoofdstraat van het centrum. Het verkeer naar het centrum wordt ge doseerd via een herprofilering van de 'toeritten'. De mate van dosering kan mede beïnvloed worden door de vormgeving en eventuele lich- tenregeling van de toeritten. Het centrum blijft bereikbaar vanuit alle toegangswegen. Enkel het door gaand verkeer wordt aangezet tot het gebruik maken van de Flor. Hofmanslaan. Scenario C bevat naast elementen van A en B - veiligheid prioritair op de drie kruispunten; doorgaand verkeer op rondweg; herprofilering van de kruispunten - ook de voorbe reiding tot een vernieuwingsopera tie van het centrum. Deze vernieu wing kan gefaseerd verlopen, maar heeft als doelstelling de herwaarde ring van de woon- en verblijffunk- tie, de versterking van de winkel- en horeca-aktiviteit en het optimalise ren van de bereikbaarheid voor en de veiligheid van alle verkeersdeel nemers binnen het bestemmings verkeer. Scenario C wordt 'Ver nieuwingsoperatie Centrum' ge noemd. Inbreng Middenstand Tijdens de verkeerskommissie van 3 juni jl. werden de ouderverenigin gen van alle scholen ontvangen. Dit in aanwezigheid van de h. Malbrain, voorzitter van de PMS regio Den- dermonde. De vergadering nam kennis van de wensen van de ouder- komitees in verband met de ver keersveiligheid bij de in- en uitgan gen van de scholen. Tijdens de vergadering van de ver keerskommissie van 11 juni jl. was de Middenstand van Groot-Lebbeke op bezoek. De middenstand heeft tijdens drie studieavonden, o.I.v. Wim Kennis, socioloog-pianoloog van de vormingsdienst van het NVMV, de verkeersproblematiek besproken. De resultaten van deze studieavonden worden gebundeld in een verslag: 'Ruimte voor handel en wandel in Lebbeke-Centrum'. Het eindrapport inzake de Midden stand-voorstellen zal eind van deze maand klaar zijn. De verkeerskommissie en het sche penkollege hebben daarnaast be slist een plaatsbezoek te vragen aan gemeenschapsminister Sauwens, met het doel de verkeersveiligheid te bespreken en subsidies te verkrij gen voor de aanpassing van de kruispunten met de gewestweg. Dit in het kader van de betoelaging die door de Vlaamse Gemeenschap wordt verstrekt voor de 'Leefbare bebouwde kommen door herinrich ting van de doortochten van Ge westwegen in Vlaanderen'. Met het doel spoed te zetten achter de verdere ontwikkeling van het rojekt heeft de verkeerskommissie esloten ook tijdens de vakantie maanden te blijven verder werken. Al 50 ha Lebbeekse bedrijven in Dendermonde In de rand van deze problematiek sprak burgemeester Moeyersoon zijn verbazing uit over het feit dat Lebbeke eerst werd opgenomen in het impulsgebied Dendermonde en achteraf wat goedgekeurde projek- ten betreft uit de boot is gevallen. Tijdens de vergadering van de streekkommissie, aldus schepen Frangois De Ridder (hij maakt deel uit van die kommissie) heeft DDS- direkteur Rupus gesteld dat de in terkommunale erop staat dat als eerst mogelijke projekt de uitvoe ring van de noodzakelijke kollekto- renwerken in het kader van de am bachtelijke zone D'Helst moet wor den aangepakt. De streekmanager heeft dan ook in die zin opdrachten gekregen. Gebeurt dat niet, aldus schepen De Ridder, laten DDS en de gemeente Lebbeke de streekkommissie voor wat ze is. Ik begrijp de houding van minister De Batselier niet, voegde schepen André Tirez daaraan toe. We vra gen vanuit Lebbeke de realisatie van drieprojekten - koliektoren am bachtelijke zone D'Helst, de ont sluiting van het 'industriegebied' Wieze en de realisatie van een am bachtelijke zone 'Vondelmolen' - we krijgen niets van dat alles toege wezen en achteraf lees ik dat er toch gezorgd zal worden voor de Kouter- baan. Er moet dringend werk gemaakt worden van de ambachtelijke zone, was schepen Frangois Saeys van me ning. Vergeet niet dat er al 50 ha Lebbeekse bedrijven naar Dender monde verhuisden... Pierre Van Rossem De werken aan het Artoiskompleks. verzekert burgemeester Moeyer soon, zullen volgens de vooraf op gestelde timing uitgevoerd worden. Wat inhoudt dat het gebouw waar de politiediensten onderdak zullen krijgen, na de bouwvakantie zal klaar zijn, de gemeentelijke techni sche dienst in de loop van septem ber zijn intrek zal kunnen nemen en de Gemeentelijke Brandweer in de loop van december. Wordt dus vervolgd. Buggenhout. De Orde van de Jeinen organizeerde een reuzebarbecue in zaal (Wieze) BeZnHof op den Opval (foto Guy, positieve gesprekken inzake de fak tuur die vanuit de gemeente kwa belasting op de drijfkracht aan het bedrijf gestuurd wordt. Wij hebben, aldus financieschepen Jef Putteman, van Callebaut de ver zekering gekregen dat de gemeente over praktisch dezelfde inkomsten uit het bedrijf zal kunnen beschik ken als dat de vorige jaren het geval was. Aldus zou de gemeente kunnen re kenen op een jaarlijks bedrag van pjamme Qe muziekmaatschappij Sinte-Cecilia speelde er lustig op los bij de zowat 4,5 miljoen aan Callebaut-be- officiële opening van de vernieuwde Hoogstraat (vh) 8 1 lastingen op de drijfkracht. Toppunt van die hele zaak, besluit de schepen, is dat wij indertijd het modelreglement van de provincie goedgekeurd hebben en Callebaut achteraf van de provincie in zijn bezwaar gelijk kreeg! Hamme. Opentuindag van Velt. Aan de ingang hing een duidelijke boodschapt te lezen ecologisch tuinieren om het milieu te plezieren (vh Twijfels daaromtrent waren gere zen toen het bedrijf daartegen door zijn financiële eksperten bezwaar liet aantekenen en door de provin cie in het gelijk werd gesteld. Ook wat de toekomst betreft, aldus verder schepen Putteman, werden ons analoge garanties verstrekt. Buggenhout. De bakkers en braders van 'Orde van de Jeinen' (foto Guy) dienst op de reuzebarbecue van de

De Voorpost | 1991 | | pagina 31