Nieuwe impulsen voor Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen Honderd jaar ten dienste van bediendei Sint-Gillis Dendermonde keek naar KWB handelsbeurs Zij kregen een LBC ereteken 32 - 28.6.1991 - De Voorpost Zaterdag had in het stadhuis van Dendermonde de proclamatie plaats van de Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen, voor het eerst zonder dat de direkteur van de school, de heer De Vilder op deze plechtigheid aanwezig kon zijn. Hij was gehospitalizeerd, maar hield er toch aan vanuit het ziekenhuis een korte boodschap te richten tot 'zyn leerlingen": de resulta ten zijn zeer bevredigend en daaruit moet men de moed puren om iets te bereiken, zo luidde het kort maar krachtig. Schepen Patrick Meulebroek. on- hoogpeil te houden. In het verleden der wiens bevoegdheid de Stedelij- werden de leslokalen en het sanitair ke Hogere Nijverheidsleergangen vernieuwd, de uitvoering van de las- ressorteren, maakte op het eind van afdeling staat voor de deur en men het schooljaar de balans op. Voor gaat een specializatiejaar inrichten de eerstejaars komt het erop aan te van de bestaande afdelingen. Bo- weten of ze de juiste keuze hebben j:— u:~J* J- - - gemaakt, voor anderen is het een van het tweede jaar hoger secundaire beroepsleergang afdeling lassen - kar rosserie: met grote onderscheiding: Dirk Moeseke en Walter Meys; met on derscheiding: Christiaan Mettepennin- gen, Alfons Lauwers, Hans Kinders, Erik Meysmans, Johan Van Hamme en Diederik Guldemont; met voldoening: Erik Van den Berghe en Yoeri Wauters. Bekomen het getuigschrift van het twee de jaar hoger secundaire technische leergang afdeling electro-mechanica: met grote onderscheiding: Benny Van Haele; met onderscheiding: Luc De vendien biedt de toetreding tot Jonghe, Marc Van Akoleyen, Guy Van- - Kospa, een Europees Fonds, nieu- henden en Bruno Fransaert; met vol- evaluatie van het behaalde resultaat we perspektieven. Men kan op die doening: Marcel Van Verre. Geert Cool Ho» ,.,-h i,t o - wijze immers nieuwe fondsen ver- en Gino Van den Abeele. dat zich opdringt en voor de laatste- tekenthet einde vanhetjaar werven die de school ten goede zul- Bekomen het overgangsgetuigschrift jaars betel ook dat ze nu moeten uitkijken naar len komen, besloot hij. werk. De schepen wenste hen daar bij alle sukses toe. Hij merkte verder Eksamenuitslagen op dat de Stedelijke Hogere Nijver heidsleergangen beschikken over een uitstekend lerarenkorps. Het gaat om mensen die zelfs na hun dagtaak 's avonds of tijdens de weekends nog voldoende paraat heid tonen om in te staan voor een deskundig, dus degelijk beleid. In dat opzicht loofde de schepen ook de inzet van de leerlingen. Ook van hen wordt verwacht dat ze 's avonds Bekomen het overgangsgetuigschrift van het tweede jaar hoger secundair technische leergang afdeling industriële informatica: met grote onderscheiding: Dirk De Winter, Antoine Van Hoywe- ghen en Erik Uyttersprot; met onder scheiding: Sylvain Moens, Patrick Van Geerteruy en Hiroa Ciocardel. Bekomen het brevet van weeftechnie- ker, afdeling handweven: met grootste onderscheiding: Leo Piquer; met grote onderscheiding: Lieve Oosterlinck, Gladdy De Donder en Leni Overmeer. Bekomen het diploma van autotechnie ken met grote onderscheiding: Marcel De Grauwe en Kelly Snel; met onder scheiding: Tony Legrand en Johan Ro bert; met voldoening: Tom Vlassen- broeck en Jos Staes; met voldoening na herkansing: Laurens Verlent. Bekomen het brevet van lastechnieker en specialist karrosserie, hoger secun- het eerste jaar hoger secundair tech nische leergang afdeling industriële in formatica: met grootste onderscheiding: Gert Van Helleputte; met grote onder- Bekomen het overgangsgetuigschrift scheiding: Marc Van Helleputte; met van hei tweede jaar lager secundaire onderscheiding: Yvan De Cock, Petrus afdeling handweven: Goedgezelschap, Jozef De Wilde en lier, Dirk Hcyvaert en Mare De Corte- metgroteonderscheiding. Rosy DeCos- Bart Tonnelier; met voldoening: Wim met voldoening: Jan De Bacre Tonny ter, Sarah Coessens, Hedwige Creus; Van der Poorten. Van Munster en Marnie Leys. Dendermonde. Ook belangstelling van de ouders voor de resultaten Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen (foto Piet Hermans) Bekomen het diploma van technicus in de elektro-mechanica, hoger secundair technisch: met grootste onderscheiding: Roald Macharis; met grote onderschei ding: Rik Daelemans; met onderschei ding: Patrick Jacobs en Bart Van Cau- wenberg; met voldoening: Peter Serra- met onderscheiding: Valerie Schud- dinck. Bekomen het overgangsgetuigschrift van het tweede jaar lager secundair tech nische leergang afdeling automechani dair beroeps: met grote onderscheiding: ris, Frank Bahnmuller, Christoph Ver- Mare Versin; met onderscheidingSuat massen en Paul Goessens; met voldoe- Yilmaz, Wim Albrecht, Dirk De Batsc- ning na herkansing: Rudy De Corte en Kurt Van Damme. Bekomen het diploma van technicus in de industriële informatica, hoger secun dair technisch: met grote ding: Louis De Cock en Wilfried Vreken; met voldoening na Frank Samson. Bekomt de prijs van schepen broek: Luc De Jonghe. Bekomt de prijs van burgemeest riek: Roald Macharis. en tijdens de weekends na hun dag- ca: met grote onderscheiding: Chris Van taak of school nog de moed opbren gen zich te vervolmaken. Dat vergt inzet en doorzettingsvermogen. En tot de laatstejaars zei hij dat het einde van het schooljaar voor hen de start betekent van hun deelname aan het produktieproces. Dat pro- dukticproces gaat steeds meer eisen van de mensen en bijgevolg dringt den Steen, Peter Van den Abbeele en Kamiel De Wolf; met onderscheiding: Bart Stuyven; met voldoening: Didier De Bruyckeren met vermelding: Dimitri Braem en André Caudron. Bekomen het overgangsgetuigschrift van het eerste jaar hoger secundaire be roepsleergang, afdeling lassen: met gro te onderscheiding: Davy Mouton; met LBC een vakbond die een betere aanpak geeft was een soort van tussenkategorie de vijftiger jaren telde men 24.001 tussen het patronaat en de arbei- leden, nu heeft men er enkele d& ders. Het zou evenwel nog tot 1 zenden te kort om de kaap vandi 'Honderd jaar en een eeuwigheid voor ons', onder dat tema stond er in de januari 1934 vooraleer men echt 200.000 te halen. een voortdurende bijscholing zich onderscheiding: Steven Leemans, Bart op. Een geruststelling is er in elk Gallant en Guido Snackaert; met vol- geval: het ekonomisch leven doening: Luc Legroux, Peter Jorritsma schreeuwt om goede technici. De en Rony Van der Straeten; met vermel ding: Bram Brouillard en Mario Ver- eertbruggen. Bekomen het overgangsgetuigschrift inrichtende macht van de Nijver heidsschool wil haar inspanningen verder zetten om de school op een Dendermonde. Enkele leerlingen van de afdeling handweven van de Stedelijke Hogere Nijverheidsleergangen (foto Piet Hermans) Ros Beiaardzaal van het stadhuis van Dendermonde een tentoonstelling opgebouwd rond 100 jaar LBC. Een verjaardag die met de vereremerking van verdienstelijke leden tijdens een akademische zitting werd gevierd en werd bijgewoond door tal van vooraanstaanden. Onder hen gemeen schapsminister Lenssens en burgemeester Dierick van Dendermonde, naast enkele boegbeelden van de vakbond, waarvan in de inleiding werd gezegd dat hjj een betere aanpak geeft. Op de akademische zitting, die eer der kort werd gehouden, kregen twee sprekers het woord. In de eer ste plaats burgemeester Dierick als gastheer. Hij greep de sociale ver kiezingen van de voorbije weken als uitgangspunt aan. De kristelijke vakbond in het algemeen en LBC in het biezonder is hier als grote over winnaar uit gekomen. Niet toeval lig, aldus de burgemeester die de mensgerichtheid en de sociale dienstverlening van LBC als de voornaamste hoekstenen van dit sukses noemde. Hij voegde er aan toe dat LBC ook eigentijds is en dus oog heeft voor de problemen van deze tijd, niet in het minst voor de milieuproblematiek. Nationaal LBC voorzitter Lucien Stragier schelste dan de geschiede nis van de vakbond om nadien die per in te gaan op de toekomst. Rerum Novarum de inspiratiebron LBC is gegroeid uit Rerum Nova van LBC kon spreken in Vlaande- LBC bijt van zich af waar het moe ren. Pas toen kwam er een enkele Het toont zich op het vlak van grote organizatie tot stand waar er onderhandeling bij een nieuwe voordien vele kleinere organizaties beidsovereenkomst. Men optraden. daartoe de werking moeten a LBC, aldus de voorzitter, is een be- sen, ook in Dendermonde, weging met een ziel, die gelooft in tussen haakjes gezegd flink word haar zaak en is dus meer dan een gewerkt, aldus voorzitter Stragie organizatie is. LBC wil degelijke die wees op de enorme inbreng v* waarden konkreet vertalen. Niet al- de militanten. Al wil hij geen super- leen met woorden, maar ook en militanten „die eerder remmen! vooral met daden. Wel is het zo dat werken dan helpend. Men moe in tegenstelling tot het verre verle- waakzaam zijn en blijven voor ea den, deze waarden niet zo eng meer dialoog met de leden, zo verklaan verbonden zijn met de kerk, maar ze hij. blijven wel waardevol. Hij stelde Tot slot had hij het over de tot- vast dat ook vandaag nog de waarde van de werknemer bedreigd wordt. Een werknemer is vaak een produk- tiemachine en wanneer het niet goed meer goed gaat, dan wordt die komst. Nu de begroting 1992 wortl opgemaakt door de regering m« LBC vaststellen dat de vooruitzid] ten alles behalve rooskleurig zij Het konkurrentievermogen ori n« ;id[ i zijd o maJ werknemer bedankt voor zijn dien- niet afnemen. De staatdsfinancit sten. Bij LBC staat dan ook de soli- vormen de zwakke plek. En tod dariteit vooral, over de bevolkings- moet men alles op alles zetten 08 Dendermonde. 100 jaar LBC. Voor- groepen heen, solidariteit tussen de zitter Stragier aan het woord (foto Piet arbeiders en het kaderpersoneel, Hermans) rum, dat was de inspiratiebron. Al vlug merkte men dat iets moest doen voor de speicifieke groep van bedienden die eigenlijk geprangd zat tussen hamer en aambeeld. Het solidariteit met de ontwikkelings- de staatsschuld te herleiden tot eet normaal bedrag. 'Wie moet betalei moet ook betalen', zo stelde hi landen. Die solidariteit noemde de waarna hij het nog had over de tot voorzitter een eerste opdracht, komst van de sociale zekerheü maar tevens ook een bedreiging. En waaraan niet mag getornd wordea dan is er het dienstbetoon, het ce- De essentie van dat systeem mat niet worden ondergraven, oordeel het ce ment van LBC. Ieder lid kan daar individueel van gebruik maken. Maar ook in groep kam neen be roep doen op het LBC dat overigens deze sociale zekerheid te steunei een enorme bloei heeft gekend. In noemde hij onaanvaardbaar. de hij en een nog drastischer ver mindering van de staatstoelage oa Een drukte van jewelste het voorbije weekend aan het parochiaal centrum te Sint-Gillis waar de plaatselijke KWB afdeling instond voor de zoveelste organizatie van een handelsbeurs. Opnieuw was men erin geslaagd ver schillende handelaars bijeen te brengen zodat de bezoekers aan de beurs een zeer verscheiden aanbod te zien kregen. En daarnaast kon men er nog steeds terecht voor een lekkere maaltijd. De sportieve zielen konden zich zondag uitleven in een partijtje koordtrekken. se gebeurtenis was gewijd. Heel wat bezoekers keken met be langstelling naar de 83 beschilderde Op de beurs voor elk wat wils. Te beginnen met een boekenstand en verder huishoudtoestellen, radio's en televisies, schilderwerken en vloerbekleding, onderhoudspro- dukten, bloemen en planten, kunst werken (tekeningen, etsen en litho's van Johan Sarens uit Erpe- Mere met enkele mooie hoekjes uit Dendermonde en Aalst), huwelijks- lijsten, geschenkartikelen, auto's, alles voor de tuin, parketvloeren en ook de Wijnmakersgilde 't Vaatje was van de partij. Heel wat bekijks kreeg de video over de voorbije bloemencorso in de speciale stand die aan deze belangrijke en jaarlijk- eieren die op de beurs te pronk stonden. Het resultaat van de kin deren tussen de 6 en 14 jaar van Sint-Gillis die allemaal een uitnodi ging hadden gekregen om aan de wedstrijd deel te nemen. Eischilde- ren is geen makkelijk opdracht. On der de geëxpozeerde eitjes waren heel wat kunstzinnige werkjes te be wonderen. En dan was er het traditionele KWB restaurant. A la carte nog wel. KWB kok Jos had de handen meer dan vol. Op de sportieve toer Zondag ging men ook de sportieve toer op. In de vroege ochtend al met een vinkenzetting die voor de 12de keer werd georganizeerd. En in de namiddag traden de stoere mannen aan voor een partijtje touwtrekken. Zeven ploegen kwamen opdagen die het tegen elkaar opnamen in telkens twee manches. Er werd hard gestreden, al leek er geen maat tc staan op het zestal van Wuiten dat alle zijn wedstrijden won. Soms met sprekend gemak. Maar het gaat hier dan ook om een geroutineerd team. Met 12 punten op 12 won het over tuigend het tornooi. Drie ploegen rangschikten zich op de tweede Elaats met ieder 8 punten Club- uis, KWB en Chiro. Zij mochten nog een keer tegen elkaar uitko men. Op de vijfde plaats eindigde 't Kelderken met 4 punten, zesde was Nadia met 2 punten en de Fitness ploegwerd zevende en laatste en zal dus nog een tijdje hard moeten oe fenen. Maar ja, ook hier gold de olympische gedachte: meedoen is belangrijker dan winnen. Maandag was er dan nog een kin derjaarmarkt voor kleinvee, gekop peld aan een rommelmarkt waar aan de plaatselijke scholen volop hun medewerking verleenden. Muziekkwis Op zaterdag 21 september om 19.30 uur organizeert de KWB van Sint- Gillis in de zaal Gildenhuis in de Otterstraat te Sint-Gillis voor de eerste keer een muziekkwis. Hier voor kan men inschrijven tot 10 sep tember bij Kris Collacrt, Prinskou- terstraat 3 te Sint-Gillis Dender monde. De deelname bedraagt 250 fr per ploeg. Dendermonde. Een grote verscheidenheid aan produkten op de KWB Han- Dendermonde. De deelnemers aan de KWB Handelsbeurs in Sint-Gillis delsbeurs te Sint-Gillis (foto Piet Hermans) samen met enkele verantwoordelijken (foto Piet Hermans) Dendermonde. 100 jaar LBC. De akademische zitting werd druk bijgewoond (foto Piet Hermans) Tijdens de viering van 100 jaar LBC in Dendermonde werden erete kens uitgereikt. Het syndikale ereteken derde klas werd overhandigd aan: Hugo Bertin, Leon Boffe, Jackie De Bisschop, Lea De Cauwer, John Derde, Francois D'Hollander, Maurits Dierick, Daniel Haegeman, Etienne Hermans, Paul Mettepenningen, Paul Michiels, Ludger Ongenae, Solange Peeleman, Etienne Rombaut, Hector Schelstraete, Leo Schockaert, Michael Smet, Robert Van Boven, Monique Van den Abbeele, Franqois Van de Voorde, Marc Van Gehuchten, Reinhold Verleycn, Andre Vermeiren, Marcel Verriest, Hubert Vervrangenen Maria Vuits. Het syndikale ereteken tweede klas: Jos De Block, Frans De Vlee- schauwer, Andre De Waele, Julien De Waele, Maurits Ermcns, Theo Gerlo, Andre Moens, Prosper Moens, Alfons Poppc, Lievinus-Albert Ringoot, Kamiel Temmerman, Florent Van Aken, Liliane Van den Eede, Petrus Van der Perre, Julien Van de Vijver, Romain Van Swol, Hubert Veldeman, Robert Vercauteren en Clement Vernimmen. Het syndikale ereteken eerste klas: Maurice Cool, Jozef Cornelis, Hendrik-Willem David, Roger De Beul, Theofiel De Meersman", Georges Erard, Gerard Gossye, Jozef Hillewig, Augustus Hooftman, Alfred Meskens, Petrus Roelandt en Hector-Frans Van Driessche.

De Voorpost | 1991 | | pagina 32