Vernieuwde informatika- infrastruktuur voor stad Aalst Politiek dienstbetoon staat Ombudsdienst in de weg Gasterij of de kunst van te ontvangen Maïski Meldert: uitbreiding stuit op verzet van stadsbestuur mm 4 - 28.6.1991 - De Voorpost Aalst. Daniel Stronarden Gaby Van Driessche zijn fier opgenomen te zijn in La Twee jaar geleden heeft Agalev-Aalst gepleit voor het oprichten van een stedelijke ombudsdienst, een dienst die per definitie politiek onafhanke lijk moet zijn, wil hij goed werken. De argumenten pro waren en zijn nog steeds legio, en er is sinds kort nog een belangrijk argument bijgekomen: er is vanaf 1 januari 1992 GELD BESCHIKBAAR Steden met meer dan 50.000 inwo ners kunnen vanaf dan een subsidie krijgen van het Vlaams Gewest ge durende 5 jaar, indien een ombuds man of -vrouw wordt aangesteld. Nu de derde fase van de personeels organisatie (de juiste man/vrouw op de juiste plaats) straks afgerond wordt, moet er NU een beslissing vallen over deze ombudsdienst. Het C.B.S. kan dus - deze keer zonder financiële inspanning - de slogan "bestuurders moeten besturen in funktie van de bevolking" hard ma ken. Jammer genoeg hebben de mensen die in het C.B.S. zetelen er geen belang bij om inderdaad te besturen in funktie van de bevolking. Want zij besturen in funktie van de eigen belangen. Wij zeggen dat niet zomaar Agalev kwam in het bezit van een brief van burgemeester De Maght-Aelbrecht waaruit duidelijk blijkt dat zij mis bruik maakt van haar mandaat om de belangen van haar eigen partij en zuil, en dus a la limite van haar portemonnee, te dienen. Deze brief, met hoofd van het kabi net van de burgemeester, werd ge richt aan alle sollicitanten n.a.v. het examen voor het aanleggen van een wervingsreserve van klerk en op steller de liberale vakbond en par tij organiseert de voorbereiding van de examens in het eigen lokaal. De burgemeester is hoofd van het C.B.S. dat aanwerft, en gelijk maakt zij reklame voor de informatie en de voorbereiding die de liberale zuil m.b.t. de aanwerving zal verstrek ken. Pure belangenvermenging dus. De sollicitanten zullen immers wel geneigd zijn om zich aan te sluiten bij de liberale vakbond en/of partij, want klaarblijkelijk mogen de libe ralen deze keer eten uit de trog der politieke benoemingen. Wij weten ook wel dat een ombudsdienst deze onsmakelijke politieke praktijken niet zal verhinderen, maar het zou tenminste een stap zijn in de rich ting van een propere en doorzichti ge politiek. Wellicht is dit laatste in Aalst een utopie, want eerlijk gezegd, de be wuste brief is natuurlijk geen totale verrassing, goed wetende dat alle traditionele partijen, inclusief de CVP en de VU, in hetzelfde bedje ziek zijn: eigenbelang komt voor ge meenschapsbelang Aalst. Een krachtige centrale computer bevindt zich in het stadhuis van waaruit Aalst. Schepen Andre-Emiel Bogaert stelde dat bij efficiënte bediening van ha de verschillende stadsdiensten worden bediend (a) nieuwe systeem de Aalsterse administratie mijlen voorop ligt ten opzichte van vele andere steden en gemeenten (a) Vervolg van blz. 1 huurprijs bedraagt ongeveer 1,5 mil joen. Dit bedrag omvat alle kosten: huur en onderhoud van de appara tuur, het gebruik en het onderhoud van alle programmatuur én de op leiding, salarisadministratie en be volkingsadministratie. De waarde van de centrale apparatuur be draagt ongeveer 14,5 miljoen frank, zonder de PC's, de beeldschermen en printers en zonder de datacom- municatieapparatuur. Van oud naar nieuw In 1989 werden de principiële beslis- singen genomen die moesten leiden tot de uitbouw van deze computer- infrastruktuur. In 1990 werd het dossier opgebouwd en dit jaar volg de de uitvoering van het algemeen automatiseringsplan, zoals vastge legd op de gemeenteraad van 30 januari en goedgekeurd bij KB van 30 augustus '90 door de overheid. Vanaf september '91 begint de eva luatie om begin '92 de opgedane ervaringen op het systeem toe te passen. Voor het personeel die de apparatuur moet bedienen is het een grote uitdaging en een zware aanpassingsperiode. Per 16 perso neelsleden krijgen zij en kregen de gelegenheid opleiding te volgen bij CEVI te Gent. Begrijpelijk want het hele automatiseringsplan staat of valt uiteraard met de manier waar op het bediend wordt. Een bijkomende opdracht van het systeem is het informatiseren van de trafiek van stadsgoederen in de stadsmagazijnen, het tanken en het verbruik van brandstoffen,waar door ook een nauwkeurige controle kan uitgeoefend worden. Op lange termijn moet dit een besparing op leveren die groter is dan de kostprijs van het systeem. In het systeem moeten nog veilig heidssleutels ingebouwd worden die bepalen wie waar wat mag en kan opvragen en manipuleren. Een intern reglement, met persoonlijke aansprakelijkheidsinstelling van de gebruiker, bestaat reeds. De plotse overgang voor de reeds geautomati seerde diensten en het invoeren van deze nieuwe technologie in de nog niet geautomatiseerde diensten, gaat uiteraard gepaard met de nodi ge problemen. Ook in de wereld van de informatica kent men het syn droom van de kinderziektes. Men mag immers niet vergeten dat zelfs geavanceerde automatisering toch een menselijke taak blijft en dat de rendabiliteit van elk systeem leeft bij de gratie van de eindgebruiker. PH. Aalst mocht vorige week zelfs een bijzondere culinaire gebeurtenis in schrijven. In het restaurant "De Béthune" aan de Leo de Béthunelaan 62 te Aalst, werd namelijk Daniël Stronard, eigenaar-uitbater aan het for nuis, als eerste restaurateur in het Vlaamse land, ingewijd in de Orde van La Commanderie des Cordons Bleus de France. In tegenwoordigheid van burgemeester A. De Maght werden door dhr. André Bricout, oud-senator en voorzitter van de Belgische afdeling van de Commanderie en dhr. Balsat, ondervoorzitter van de Rotary "Val de Sambre" en eveneens commandeur, de oorkonde overhandigd. Aalst. Restaurant 'De icht een echte gastvrije te zijn (a) Aalst. Burgemeester De Maght stelde het zeer op prijs dat in Aalst het eerste restaurant te vinden is dat in Vlaanderen aan de normen van de Commanderie beantwoordt (a) Commanderie des Cordons Bleus de France (a) La Commanderie des Cordons Bleus de France is een internationa le vereniging, waarvan de maat schappelijke zetel zich in Dijon in Frankrijk bevindt. Het belangrijk ste doel van deze organisatie is het in stand houden van de tradities van "lekker-eten" en de kwaliteit van de basisprodukten in de hedendaagse gastronomie. La Commanderie is aktief in Frankrijk, Italië en de Ver enigde Staten van Amerika. In Bel gië bekend in Wallonië, maar nau welijks in Vlaanderen. Ze groepeert gastronomische vaklui die de culi naire tradities volgen. Reeds een tiental maanden gele den, is het burgershuis aan de Leo de Béthunelaan 62 te Aalst omge vormd geworden tot een wel bijzon der restaurant. Daniël Stronard uit Arquennes bij Nijvel en zijn echtge note Gaby Van Driessche uit Zele, hebben, na een eethuis te hebben uitgebaat te Denderleeuw, bewust gekozen voor stad Aalst. Voor hen is het persoonlijk kontakt met klan ten een hoofdzaak in de wijze van het uitoefenen van hun beroep. "Restaurant houden, betekent vol gens ons 'gasterij' beoefenen. Hier mee bedoelen we de kunst om men sen te ontvangen. Bij ons moet een klant aanbellen, zoals hij ook doet wanneer hij bij vrienden op bezoek gaat. Hij wordt dan ook verwel komd door de eigenares en kok, de mantel aangenomen en in het res taurant zelf gebracht. Het interieur is bijna ongewijzigd gebleven en heeft daardoor ook onmiddellijk de sfeer van familiale huiselijkheid. De intieme sfeer werd bewaard. Alleen is achteraan de vroegere living een veranda aangebouwd, die een zicht geeft op de tuin. Vooraan zitten we in de stad en achteraan op de bui ten", verklaarde Gaby Van Dries sche. "Bij ons wordt op het bord niets weggestoken, letterlijk en fi guurlijk. Alles wordt vooraf aange meld en beschreven. Wanneer ik zelf ga tafelen, weet ik ook graag wat ik eet. Wat wij zelf zijn, willen wij laten zien in onze wijze van ont vangen en menu's. Ons doelpubliek is eenvoudigweg, iedereen die graag eet en een gezellige sfeer van per soonlijk kontakt apprecieert." Een paar maanden terug, hadden leden van de Commanderie zich, incognito, komen vergewissen van de aard en kwaliteit van de maaltij den van Daniël Stronard. Na de eindproef, een speciaal menu, be- In het kader van een uitbreidings project had nv Maïski Meldert een aanvraag ingediend bij het stadsbe stuur van Aalst betreffende de bouw van een waterzuiveringssta tion. Hierover werd negatief geoor deeld, evenals over het overige in gediende bouwdossier. Het stads bestuur kon alleen instemmen met het vervangen van twee prefabge bouwen, die zouden vervangen wor den door een nieuw administratief kompleks. Verder werd er door Dirk De Meer leer, schepen van leefmilieu, opge merkt dat de verhoging van dc slachtkapaciteit bij Maïski van 1.000 naar 10.000 eenheden per dag niet kan worden gezien als een regulari- satie van een bestaande toestand. Het stadsbestuur verklaarde dat het wel mogelijk is dat alle machines reeds ter plaatse zijn en funktione- ren maar dat daartegenover een openbaar onderzoek omtrent de uitbreidingsaanvraag nog maar pas is afgesloten. De betrokken dien sten zullen nu de nodige onderzoe ken ter plaatse verrichten teneinde tot een gefundeerd standpunt te kunnen komen vanwege het stads bestuur. PH Brailleliga Vergadering: dinsdag 2 juli te 13 uur in het Parochiehuis. AA groep «OM Mekaar» Vergadering: woensdag 3 juli te 20 uur in het Parochiehuis. N.W.K. Raadpleging: donderdag 4 juli te 18 uur in dc Krypte. Petanquetornooi Vakanticgenoegens Erpe-Mere or- ganizeert zondag 30 juni 1991 te 14 uur de vierde wedstrijd petanque tornooi in Erpe-Mere, op de plei nen achter het oud-gemeentehuis in de Nieuwstraat te Mere. Aalst. Oude apparatuur wordt in Aalst vervangen door moderne informaiica-infrastruktuur (a) oordeeld door leden van de Com manderie, werd unaniem besloten dat restaurant "De Béthune" uitste kend beantwoordde aan de tradities van de culinaire code. In België zijn er een tiental restau rants als in deze Commanderie op genomen, maar restaurant "De Bé thune" is het eerste Vlaamse restau rant dat deze onderscheiding heeft gekregen. Restaurant De Béthune, waar de eigenaar-uitbater aan het fornuis staat, aan de Leo de Béthunelaan 62 te Aalst - telefoon 053/21.31.53, is gesloten op dinsdag, gans de dag en woensdagavond. Het is wel open op feestdagen. Ze kunnen plaats bie den aan een 15-tal personen en pre senteren een keuze uit uitgebreide seizoenmenu's, gerechten "a la car te" en op de weekdagen ook zaken- lunches. PH In de Vlaamse raad werd het dekreet over de erkenning en de subsidiëring van het maatschappelijk opbouwwerk goedge keurd. De sektor ontvangt 125 miljoen dit jaar. Gezinswandelzoektocht De CVP-jongcren van Erembode- gem organizcren op zondag 30 juni a.s. voor de negende maal een ge zinswandelzoektocht. Start tussen 14.30 u. en 15.30 u. aan het Gerstenhof te Erembodegem. De deelnemingsprijs bedraagt 75 fr. Na deze gezinswandeltocht wordt de deelnemers een «Verrassings- bord» aangeboden en kan men nip pen aan ofdrinken van fijne streek- Dieren. Op reis met de landelijke Gilde Erembodegem De jaarlijkse reis van de Landelijke Gilde Erembodegem - ditmaal met bezoek aan de tuinen van Alden Biezen, de champignongrotten van Kanne en het fort van Eben Emael is gepland op dinsdag 16 juli '91. De deelnemingsprijs bedraagt 600 fr., gids en toegangsprijs inbegre pen. Wie aan deze reis wenst deel te nemen dient in te schrijven vóór 10 juli '91 bij CERA-Erembodegem, Kerkstraat 15, of Gerstenhof, Gcrs- tenbaan 12, Erembodegem of bij Hubert Van den Broeck, Brussel- baan 264, Erembodegem. V.K.S.J.-nieuwsjes Het zomerkamp 1991 van V.K.S.J.- Erembodegem gaat door te Fran- deux (Rocnefort) van 11 juli tot 21 juli '91. Voor de Leeuwkens van 14 tot 21 juli '91. Bezoekdag is zondag 14 juli 1991. Al Anon Vergadering: dinsdag 2 juli te 20 uur in het Parochiehuis. Er is reeds heel wat te doen geweest rond de eventuele uitbreiding van het pluimveeslachtbedrijf nv Maïski, aan de Molenstraat te Meldert-Aalst. Ondervraagd naar het standpunt van het schepencollege deelde burge meester A. De Maght mee dat het stadsbestuur zich verzet tegen de bestaande plannen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 4